Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: czwartek, 19.09.2019
Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Wyszukiwarka

Treść strony

 • logo

Dzień Otwarty w Przedszkolu Publicznym w Czernikowie

Dnia 9 marca (sobota) zapraszamy dzieci i rodziców ubiegających się o przyjęcie do przedszkola w roku szkolnym 2019/2020 na Dzień Otwarty w celu zapoznania się z ofertą naszej placówki. Zapraszamy na godz. 10:00 do Przedszkola Publicznego w Czernikowie, ul. Gimnazjalna 1. Prosimy o zabranie obuwia na zmianę dla dzieci i rodziców.

 • herb

Zapraszamy do Przedszkola Publicznego oraz publicznych oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych!

Już 5 marca 2019 r. rozpocznie się rekrutacja do Przedszkola Publicznego w Czernikowie oraz do publicznych oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

 • logo

Stare przedszkole w nowej odsłonie - uroczyste otwarcie

Tego dnia z niecierpliwością wyczekiwali wszyscy – od władz samorządowych i przedszkolnej kadry nauczycielskiej po rodziców i - przede wszystkim – dzieci. 29 sierpnia o godzinie 9:00 drzwi adaptowanej na przedszkole części Zespołu Szkół w Czernikowie zostały oficjalnie otwarte, a za nimi ukazał się zebranym obiekt na miarę XXI wieku.

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w naszym życiu, dlatego w tym szczególnym dniu również pamiętaliśmy o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowaliśmy dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie naszego występu.

Jasełka

Uroczystość Jasełek od lat wpisana jest w kalendarz uroczystości naszego Przedszkola. W tym roku odbyły się one w remizie OSP w Czernikowie. Nie ukrywamy, że było to dla nas nie lada wyzwanie, ponieważ po raz pierwszy w jasełkach wzięły udział obie grupy wiekowe razem. My jednak stanęliśmy na wysokości zadania. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Konkurs ekologiczno – plastyczny

W grudniu wzięliśmy udział w konkursie ekologicznym zorganizowanym przez Gminę Czernikowo. Celem konkursu było podniesienie edukacji w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi, kształtowanie prawidłowych postaw ekologicznych oraz promowanie selektywnego zbierania odpadów i recyklingu odpadów na terenie gminy Czernikowo.

Wigilia dla Kombatantów

13 grudnia w Urzędzie Gminy Czernikowo odbyła się wigilia Kombatantów. Mięliśmy ogromny zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu. Grupa starszaków przygotowała niespodziankę w postaci występu artystycznego oraz własnoręcznie wykonanych pierniczków. Dzieci zaprezentowały swoje talenty wokalne i recytatorskie. Spotkanie wywołało dużo uśmiechu i radości zarówno dla gości jak i przedszkolaków.

Akademia z okazji Święta Niepodległości

W dniu 10 listopada 2017 r. w naszej gminie odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nie mogło zabraknąć tam naszych przedszkolaków z grupy starszej. Jak co roku słowem i piosenką oddaliśmy szacunek symbolom narodowym i ojczyźnie. Każdy z nas miał także przypięty kotylion w barwach ojczystych. Cieszymy się, że nasze recytatorskie i wokalne umiejętności nagrodzone zostały gromkimi brawami, a także gestami wzruszenia.
 • logo

,,Chcę być bezpieczny”

Poznajemy zawody - Pod takim hasłem udaliśmy się do Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 3 w Toruniu. Maluszki i starszacy dzielnie zwiedzały garaże, gdzie największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie, dzieci zapoznały się ze sprzętem ratowniczym, mogły tez wejść do wozu.
 • logo

W sadzie - ,,Jesienią, jesienią jabłka się czerwienią”

W sadzie u Pana Kasprowicza mieliśmy okazję poznać wiele odmian drzew owocowych oraz zaobserwować pracowników podczas zbiorów. Wiemy też, że drzewka są bardzo wymagające i potrzebują odpowiednich warunków do rozwoju i wzrostu.
 • logo

Urodziny marchewki

Urodziny marchewki - to impreza o charakterze prozdrowotnym. W toku naszej działalności wdrażamy dzieci do przyswajania zdrowych nawyków żywieniowych. Licznym zabawom wokół tematu towarzyszyło wiele emocji.
 • logo

,,Żniwa Dyniowe”

W gospodarstwie ,,Babaluda” czas płynie w zgodzie z naturą. Gospodarze przyjęli nas we wspaniałych nastrojach. Wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania zagród zwierząt hodowlanych, które wesoło wokół nas brykały. Mogliśmy je nakarmić, a nawet wydoić kozę.

Dzień dziecka

Dzień dziecka świętowaliśmy w ,,Barze na rogu". Pani Wiesia Myszkowska przygotowała wspaniałe pizze. Bardzo dziękujemy za wspaniały poczęstunek oraz słodkie niespodzianki.

,,Mały Artysta"

W dniu 29 maja 2017 r. odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego organizowanego przez nasze przedszkole ,,Mały Artysta" . Po raz pierwszy konkurs odbył się w 2009 roku.

Dzień mamy i taty

Dzień mamy taty w maluszkach i starszakach obfitował w wiele emocji i wzruszeń. Dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie i życzymy samych pięknych, pogodnych dni i oczywiście pociechy z nas milusińskich.

Zajęcia otwarte

Dzieci idące od września do szkoły brały udział w zajęciach otwartych organizowanych przez Szkołę Podstawową w Czernikowie. Po przekroczeniu murów szkoły witały nas zespoły uczniów, które wystąpiły w roli naszych przewodników.

Poranki biblioteczne

Począwszy od września dzieci z obydwu grup wiekowych przez cały rok szkolny uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Czernikowie.

Wycieczka do Obserwatorium w Piwnicach

Ciekawość dziecięca nie zna granic, czasami przekracza nawet granice kosmosu. Aby zaspokoić dziecięce pragnienia doświadczenia, poznania i eksperymentowania, wybraliśmy się z naszymi przedszkolakami do Piwnic, do Obserwatorium Astronomicznego.

Spotkanie z iluzjonistą

W czwartek uczestniczyliśmy w pokazie iluzji. Profesjonalny magik wprowadził nas w świat iluzji.

Dzień eksperymentów fizyczno-chemicznych

W poniedziałek gościliśmy w naszym przedszkolu fizyka i chemika Pana Bartosza Pałuckiego. Uczestniczyliśmy w zajęciach dydaktycznych: Spotkanie z panem P-powietrze.

Sadzimy las

Wszystkie nasze przedszkolaki bardzo troszczą się o losy naszej planety i nie jest im obojętny los roślin i zwierząt. W związku z tym z ochotą przyjęliśmy zaproszenie od leśnictwa Wylewy na wspólne sadzenie lasu.

Wiosenne ogródki w przedszkolu

W naszym przedszkolu dzieci bardzo cieszą się z nadejścia wiosny. Na świecie jeszcze nie jest tak zielono jakbyśmy chcieli, więc dzieci w obu grupach wiekowych postanowiły założyć małe ogródki.

Zajęcia otwarte u Starszaków

W piątek 10 marca mieliśmy zaszczyt gościć rodziców i dziadków na zajęciach otwartych w Starszakach. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności z zakresu matematyki; zdobywane od początku roku szkolnego.Tematem zajęć był moduł 36 i 37 z ,,Klucza do uczenia się", autorstwa Galiny Doly, a zajęcia tego typu dają możliwość zaobserwowania pracy dziecka na tle grupy.

Zajęcia z języka angielskiego

W przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia z języka angielskiego.

Szachy

Dzieci z Przedszkola Publicznego w Czernikowie uczyły się zasad i podstaw gry w szachy.

Zajęcia dodatkowe - Logopedia

Przedstawiamy informację z odbytych zajęć dodatkowych w Przedszkolu Publicznym w Czernikowie.

Dzień Kobiet

Dzień wszystkich Pań upłynął nam w miłej atmosferze. Każda dziewczynka i Pani została obdarowana kwiatkiem i słodką niespodzianką. Dzieci z grupy starszaków wykonały upominki dla koleżanek i swoich mam.

Wizyta w Instytutcie Kosmetycznym Lux-Spa

W związku z Dniem Kobiet nasze dzieci zapoznają się z zawodami charakterystycznym dla pań. W dniu wczorajszym odwiedziliśmy Instytut Kosmetyczny Lux-Spa.

Zajęcia otwarte u Maluchów

W dniu 01.03.2017 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszym Przedszkolu rodziców na zajęciach otwartych z matematyki w grupie Maluchów. Od września dzieci biorą udział w zajęciach "Klucz do uczenia się - moduły matematyczne wg Galiny Dolya".

Tydzień muzyczny

Od 20 do 24 lutego u Maluchów trwał tydzień muzyczny. Dzieci poznały nuty, zasady ich zapisu, wygląd i brzmienie instrumentów.
 • miniatura

Spacer w poszukiwaniu wiosny.

Dźwięk gęsich krzyków i słoneczna pogoda zachęciły nas do spaceru. Przedszkolaki wraz z paniami wypatrywały pierwszych oznak wiosny. Dzieci dostrzegły wschodzące tulipany oraz wierzbowe kotki. Podczas spaceru przypominaliśmy zasady bezpiecznego ruchu pieszych; dzieci stosowały się do oznaczeń sygnalizatora świetlnego, Poruszały się w parach prowadząc wiosenne konwersacje.
 • miniatura

"Dzień Gofra"

We wtorek świętowaliśmy "Dzień Gofra". Już wszystkie przedszkolaki znają wyśmienity przepis, który podała nam mama Zosi. Poza walorami smakowymi była to wspaniała zabawa. Dzieci samodzielnie ozdabiały gofry i babeczki przyniesionymi z domu dodatkami. Było pysznie i kolorowo.

Zbiórka darów w Przedszkolu Publicznym w Czernikowie

W czwartek pani Asia z naszego Przedszkola udała się do Torunia, a dokładnie do schroniska dla bezdomnych zwierząt w celu przekazania zebranych darów. Zwierzęta bardzo się cieszyły, a my dostaliśmy podziękowanie za przeprowadzoną zbiórkę. Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia tego typu akcja, bo potrzeby są ogromne!

Wycieczka do zakładu fryzjerskiego

Dzisiaj odbyliśmy wycieczkę do zakładu fryzjerskiego państwa Młodziejewskich. Poznaliśmy tajniki zawodu fryzjera, zasady higieny, narzędzia pracy. Bardzo dziękujemy! Na podwieczorek pałaszowaliśmy pyszne pączki.

Teatr kukiełkowy w Przedszkolu Publicznym w Czernikowie

W dniu 20.02.2017 (poniedziałek) odwiedził nasze Przedszkole teatr kukiełkowy. Przedstawił nam opowieść o Bałwanku Psotniku, który był niezbyt miły dla swoich przyjaciół.

Międzynarodowy Dzień Kota 2017

Międzynarodowy Dzień Kota (17 lutego 2017 r.), obchodziliśmy w grupie Maluchów już dzisiaj (16 lutego 2017 r.).

„Dzień kota u Starszaków”

Dzisiejszy dzień u Starszaków obfitował w moc wrażeń. Dzieci uczestniczyły w Dniu kota. Dla większości z nich ulubionym zwierzęciem jest właśnie kot.

Matematyka u Maluchów

15 lutego 2017 r. (środa) w Przedszkolu Publicznym w Czernikowie odbyły się zajęcia pt.: "Matematyka u Maluchów".

Walentynki w Przedszkolu Publicznym w Czernikowie

Wczorajszy dzień Zakochanych obchodziliśmy również w naszym Przedszkolu. Od rana witały nas serduszka i miły nastrój. Maluchy na zajęciach dowiedziały się kim był święty Walenty, jak można obchodzić Walentynki, kogo kochamy, lubimy, jak możemy okazywać uczucia.

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • sprzedaż nieruchomości
  WSHU w Czernikowie sprzeda nieruchomość w miejscowości Liciszewy po sklepie spożywczo przemysłowym
 • Pilne
  Witam. Pilnie szukam mieszkania lub domu do wynajecia w Czernikowie. Prosze o telefon jezeli ktos dysponuje domem lub mieszkaniem i chcialby wynajac.
 • Kursy na maszyny rolnicze i budowlane
  Zapraszamy na kursy obsługi kombajnów zbożowych, ładowarek, wózków widłowych, opryskiwaczy, suwnic i innych maszyn. Szkolenia robimy na terenie całej Polski. Brzozówka, ul. Owocowa 95
 • Ogłoszenie
  Darmowy prąd ze słońca!
  Instalacje fotowoltaiczne z dotacją 5000z zł z programu „Mój prąd”

  Ilość środków jest ograniczona!

  Dodatkowa forma wsparcia-Ulga termomodernizacyjna.

  Oferujemy bezpłatny audyt, montaż, pomoc w uzyskaniu dofinansowania, zgłoszenie instalacji do ZE.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 2/2019
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
-
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 34783 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.