Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 17.06.2024
Imieniny: Alberta, Laury, Marcjana

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

 • -

Kolędowanie w Czernikowie i we Włęczu

Dnia 28 grudnia rozpoczęliśmy kolędowanie Grupy Kolędniczej CZYŻ-NIE w Czernikowie (Strumykowa i 3 Maja) i Włęczu (gdzie grupa urządziła w zabytkowej chałupie kantoratu darcie pierza). Grupa dała przedstawienie z elementami kolędy z turoniem związanej z przesileniem zimowym, herodaliów oraz jasełek.
 • Herb Gminy Czernikowo

XXVII Sesja Rady Gminy w Czernikowie - skrót

Dnia 23 grudnia 2013 r. o godzinie 12.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XXVII Sesja Rady Gminy w Czernikowie. Radni przyjęli porządek posiedzenia i protokół z poprzedniej sesji. Następnie przystąpili do głosowania nad uchwałami, które nie wzbudziły większych dyskusji i zapytań, ponieważ zostały pozytywnie zaopiniowane na wcześniejszym wspólnym posiedzeniu komisji Rady Gminy.
 • -

Świąteczna paczka

23 grudnia nastąpiło podsumowanie akcji prowadzonej przez księży parafii Czernikowo oraz Zespołu Charytatywnego polegającej na przygotowaniu prezentów dla najuboższych dzieci naszej parafii. Zostały przygotowane 33 paczki, a każda z nich wywoływała radość obdarowanych dzieci oraz szczere podziękowania ich rodziców.
 • -

Jasełka Szkoły Podstawowej w Steklinie dla dzieci niepełnosprawnych

12 grudnia do Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Tratwa w Steklinku przyjechały z jasełkami dzieci ze Szkoły Podstawowej w Steklinie. Dzieci dzieciom chciały uprzyjemnić czas oczekiwania na świeta Bozego Narodzenia.
 • -

„Ciotka Klotka” w Czernikowie

12 grudnia na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernikowie gościła u nas p. Ewa Chotomska - popularna Ciotka Klotka z programu telewizyjnego Tik - Tak i autorka tekstów piosenek dla dzieci. Uczestniczące w spotkaniu dzieci śpiewały razem z Ciotką słynne przeboje Fasolek. Nie zabrakło także ciekawostek z życia pisarki i jej mamy Wandy Chotomskiej.
 • -

Wigilia Kombatantów 2013

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernikowie w dniu 11 grudnia 2013 r. zorganizował wigilię dla podopiecznych i członków Gminnego Koła Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.
 • -

Warsztaty rękodzielnicze

W dniu 9 grudnia 2013 r. czytelniczki Biblioteki Publicznej w Mazowszu wzięły udział w warsztatach rękodzielniczych. Przybyłe Panie z wielkim zapałem wykonywały stroiki bożonarodzeniowe, które będą doskonałą ozdobą świątecznych stołów.
 • -

,,Grudniowe Piosenki" - muzyczna uczta ze Zbigniewem Wodeckim

7 grudnia 2013 r. w Auli Muzycznej Zespołu Szkół w Czernikowie wystąpił Zbigniew Wodecki. To już drugi po Aloszy Awdiejewie artysta związany z krakowską Piwnicą pod Baranami, który zagościł w naszej miejscowości. Wcześniej gościliśmy wielokrotnie artystów z teatrów toruńskich, Teatru Afisz, Teatru Wilczy, zespół "Russkaja Dusza", a ostatnio na czarującym koncercie - zespół "Czerwony Tulipan".
 • -

Złote gody

W dniu 6 grudnia 2013 roku w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Czernikowie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Medale przyznawane są parom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Na wniosek Wójta Gminy Czernikowo, po spełnieniu wszystkich wymaganych przepisami procedur, Prezydent Bronisław Komorowski przyznał medale dla 10 par.
 • -

Akcja poboru krwi

1 grudnia po raz piąty Parafialny Zespół Charytatywny zorganizował akcję poboru krwi przy kościele parafialnym w Czernikowie. Kolejny raz mieszkańcy udowodnili, że mają wielkie serce, czego skutkiem był rekord - 59 osób oddało krew. Z każdą akcją pojawiają się nowi krwiodawcy, zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych oraz przedstawiciele klubów sportowych z terenu gminy.
 • Herb Gminy Czernikowo

XXVI Sesja Rady Gminy w Czernikowie - skrót

Dnia 26 listopada 2013 r. o godzinie 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XXVI Sesja Rady Gminy w Czernikowie. Radni przyjęli porządek posiedzenia i protokół z poprzedniej sesji. Następnie przystąpili do głosowania nad uchwałami, które nie wzbudziły większych dyskusji i zapytań, ponieważ zostały pozytywnie zaopiniowane na wcześniejszym wspólnym posiedzeniu komisji Rady Gminy.
 • -

Spotkanie Wojewódzkiego Kolegium Sędziów Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Dnia 23.11.2013 roku w Steklinie odbyło się coroczne spotkanie Wojewódzkiego Kolegium Sędziów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W owym zebraniu wzięli udział członkowie Wojewódzkiego Kolegium Sędziów oraz zaproszeni goście: Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Steklinie dh Stanisław Świątecki, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu bryg. Sławomir Kamiński oraz wójt Gminy Czernikowo Zdzisław Gawroński.
 • -

Konferencja naukowo-metodyczna ,,Nekropolie i miejsca pamięci"

Dnia 21 listopada 2013 r. w siedzibie Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się konferencja naukowo-metodyczna pt.: Nekropolie i miejsca pamięci, podczas której swoje referaty zaprezentowali m.in. Dariusz Chrobak oraz Anna Zglińska.
 • -

Spotkanie organizacyjne III Kongresu Dobrzynian

21 listopada w Urzędzie Gminy w Czernikowie miało miejsce pierwsze spotkanie organizacyjne III Kongresu Dobrzynian, który odbędzie się w dniach 9-10 lipca 2014 roku w Czernikowie. Pomysłodawcą i inicjatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej. Kongresy organizowane są co pięć lat w jednej z gmin dobrzyńskich – w przyszłym roku zaszczytu goszczenia Dobrzynian dostąpi gmina Czernikowo.
 • -

Akademia z okazji Święta Niepodległości

12 listopada br. o godz. 16.00 w sali widowiskowej w Zespole Szkół w Czernikowie odbyła się uroczystość z okazji i 95-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
 • Herb Gminy Czernikowo

Oświadczenie Wójta Gminy Czernikowo w związku z przebudową i rozbudową budynku Szkoły Podstawowej w Czernikowie

Mając na uwadze należyty poziom informowania opinii publicznej oraz ewentualne społeczne reakcje na stan prac związanych z przebudową i rozbudową Szkoły Podstawowej w Czernikowie niniejszym pragnę przedstawić swoje stanowisko w przedmiotowej kwestii.
 • -

Czernikowo po raz czwarty z rzędu wśród najlepiej zarządzanych gmin w Polsce!

Tegoroczna edycja Rankingu Samorządów, przeprowadzonego przez „Rzeczpospolitą”, okazała się kolejnym dużym sukcesem gminy Czernikowo, która w zestawieniu II etapu konkursu na niemal 1600 polskich gmin wiejskich zajęła najwyższą na przestrzeni lat tworzenia rankingu lokatę. Po 82. pozycji przed trzema laty, 67. miejscu w 2011 roku i 70. w roku ubiegłym tym razem zanotowaliśmy awans na 53. lokatę. Ponownie wyprzedziliśmy m.in. wszystkie gminy sąsiadujące.
 • -

Wyniki konkursu „Piękna zagroda” 2013

Dnia 12 listopada 2013 r. w Starostwie Powiatowym w Toruniu dokonano rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia nagród laureatom konkursu „Piękna zagroda”, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Toruniu przy współpracy Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Toruniu z/s w Chełmży i Urzędów Gmin. Celem konkursu jest: estetyzacja obszarów wiejskich, poprawa warunków sanitarno-higienicznych i uatrakcyjnienie życia na wsi.
 • -

Koncert patriotyczny w Makowiskach

Członkowie stowarzyszenia, przy wsparciu proboszcza naszej parafii, zorganizowali 10 listopada koncert z okazji 95. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości. Wspaniały koncert pieśni patriotycznych, w wykonaniu artystów z zespołu „Russkaja Dusza” oraz naszej mieszkanki Alicji Tarnowskiej, dostarczył niezapomnianych wrażeń artystycznych oraz wzruszeń.
 • -

Uroczyste otwarcie obiektu dydaktyczno-widowiskowego przy Zespole Szkół

Dofinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 inwestycja pod nazwą „Rozbudowa Zespołu Szkół w Czernikowie o obiekt dydaktyczno-widowiskowy na potrzeby Szkoły Muzycznej wraz z wyposażeniem” znalazła swój wzniosły finał 8 listopada – tego bowiem dnia nastąpiło uroczyste otwarcie obiektu połączone z wręczeniem samorządowych medali za długoletnią służbę.
 • -

Zaduszki Poetyckie we Włęczu!

Zaduszki poetyckie we Włęczu odbyły się 8 listopada 2013 roku o godz. 17.00 z inicjatywy kilku osób z Czernikowskiego Stowarzyszenia Czyż-nie, Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego oraz Biblioteki Publicznej w Czernikowie. W zaduszkach uczestniczyły również: Lipnowska Grupa Literacka, która zorganizowała spotkanie wyjazdowe, Osieckie Stowarzyszenie Kultury Ludowej oraz Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej, które powołało komisję zajmującą się promocją szlaku po Ziemi Dobrzyńskiej.
 • -

Kolejny atak wandali w Czernikowie!

W dniu 7.11.2013 r. w późnych godzinach wieczornych nieznani sprawcy dokonali dewastacji zieleni rosnącej na Placu 700-lecia. Obiektem ich ataku stały się drzewa rosnące wzdłuż alejek spacerowych. Władze Gminy co roku starają się upiększać otaczającą infrastrukturę i stworzyć dogodne miejsca do odpoczynku oraz zabawy dla naszych dzieci, jednakże niektórzy nie potrafią tego uszanować.
 • -

Otwarcie i poświęcenie drogi w Ograszce

Dzięki środkom budżetu Województwa Kujawsko – Pomorskiego pochodzącym z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej w kwocie 160 575,20 złotych oraz funduszom gminnym (ponad 463 tys. zł) dokonano modernizacji 945 metrów drogi gminnej nr 101133C w Ograszce. 27 października nastąpiło uroczyste otwarcie przebudowanego odcinka, którego dokonał Wójt Zdzisław Gawroński, oraz jego poświęcenie.
 • -

Uroczysta inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku

24 października 2013 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy żądni wiedzy słuchacze czernikowskiej filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy przybyli na inaugurację roku akademickiego i pierwszy w semestrze wykład.
 • -

Zakończenie rozgrywek Gminnej Ligi Piłki Nożnej Orlik 30+

W sobotę 19 października zakończyły się rozgrywki Gminnej Ligi Piłki Nożnej Orlik 30+. Wystąpiło w niej 6 zespołów. Ligę rozegrano systemem „każdy z każdym”. Najlepszym zespołem okazała się drużyna Mont Team. Królem strzelców został Paweł Paczkowski, natomiast najlepszym bramkarzem również okazał się zawodnik tej drużyny - Jarosław Makowski.
 • -

Objazd miejsc pamięci

W dniu 18 października 2013 z inicjatywy Gminnego Komitetu do Ochrony Miejsc Pamięci odbył się objazd po miejscach pamięci narodowej. Wzięli w nim udział uczniowie z ZS i SP Czernikowo, SP Makowiska, Osówka i Mazowsze i członkowie komitetu.
 • -

Rok Fredry

W związku z narodowym czytaniem Fredry, Rokiem Tuwima, a przede wszystkim benefisem Pani Grażyny Kasprowicz dnia 5 października odbyła się impreza pn. Rok Fredry, gdzie padło wiele słów poświęconych jubilatce, ale tekstami mówionymi i śpiewanymi: Fredry, Tuwima, Mickiewicza, Baczyńskiego, Grechuty, SDM i wielu innych. Rok Fredry zorganizowany został w remizie OSP w Czernikowie przez ekipę z SP im. K.K. Baczyńskiego z pomocą bibliotek, absolwentów i przyjaciół.
 • -

Zakończenie sezonu wędkarskiego

W dniu 28.09.2013 r. (sobota) odbyło się uroczyste zakończenie sezonu wędkarskiego. Triumfatorem klasyfikacji generalnej został Bohdan Usenko.
 • Herb Gminy Czernikowo

Dlaczego Gmina Czernikowo emituje obligacje ?

Nowa ustawa o finansach publicznych (z dnia 27 sierpnia 2009 r.) wprowadza stopniowo kolejne ograniczenia finansowe na sektor publiczny. Te restrykcyjne przepisy dotykają najbardziej samorządów, co powoduje cięcia budżetowe, ograniczenie wydatków na inwestycje i wzrost biurokracji.
 • -
 • -

Informacja

W celu ułatwienia działalności przedsiębiorcom i firmom działającym na terenie gminy oraz osobom chcącym założyć działalność gospodarczą, Urząd Gminy podjął współpracę z Akademią Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości – Fundacja dr Bogusława Federa.
 • -

Populacyjny program profilaktyki raka piersi

Program ten kierowany jest do Pań między 50 a 59 rokiem życia, które raz na 24 miesiące powinny wykonać bezpłatne badanie mammograficzne, do którego nie jest potrzebne skierowanie od lekarza.
 • Herb Gminy Czernikowo

XXV Sesja Rady Gminy w Czernikowie - skrót

Dnia 27 września 2013 r. o godzinie 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XXV Sesja Rady Gminy w Czernikowie. Radni przyjęli porządek posiedzenia i protokół z poprzedniej sesji. Następnie przystąpili do głosowania nad uchwałami, które były przedmiotem analizy na wcześniejszych posiedzeniach komisji i zostały przez nie pozytywnie zaopiniowane.
 • -

Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej dziewcząt i chłopców

W piątek 27 września na Orliku w Mazowszu odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej dziewcząt. Zwycięską drużyną okazała się reprezentacja SP Czernikowo, która wygrała wszystkie mecze nie tracąc bramki. Drugie miejsce wywalczyła SP Osówka, trzecie -SP Makowiska. Natomiast w sobotę 28 września rozegrano turniej chłopców. Pierwsze miejsce przypadło drużynie z Osówki, na drugim miejscu ukończyli zawody chłopcy z Czernikowa, a trzecie miejsce przypadło reprezentacji z Makowisk.
 • -

Mistrzostwa Gminy w biegach przełajowych szkół podstawowych

Dnia 20 września w Czernikowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w indywidualnych biegach przełajowych szkół podstawowych. W zawodach udział wzięło 25 dziewcząt i 22 chłopców. W tym roku najlepsi okazali się Klaudia Urbańska z Osówki i Maciej Kubik z Czernikowa.
 • -

Dożynki Parafialne w Mazowszu

Mazowieckie dożynki parafialne w formie mszy dziękczynnej organizowane są corocznie. Tym razem obchody rolniczego święta były jednak wyjątkowe, bowiem po raz pierwszy przygotowano świecką część uroczystości.
 • -

Zawody wędkarskie juniorów

W dniu 15 września 2013 r. (niedziela) na zbiorniku retencyjnym w Czernikowie odbyły się zawody wędkarskie juniorów. Zwyciężczynią zawodów została Karolina Kozłowska.
 • -

XII Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg CTIF

14.09.2013 roku na bydgoskim stadionie „Chemika” odbyły się Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF, w których naszą Gminę reprezentowały drużyny z OSP w Steklinie oraz OSP w Czernikowie. W zawodach wzięły udział 44 drużyny, w tym gościnnie wystartowało 7 drużyn z sąsiednich województw, a także jedna drużyna z Białorusi. Zarówno drużyna chłopców z Czernikowa, jak i drużyna dziewcząt ze Steklina zajęły 8 miejsce w swoich kategoriach.
 • -

Dożynki gminne 2013

Pochodem dożynkowym spod Urzędu Gminy w Czernikowie tradycyjnie już rozpoczęły się obchody gminnych dożynek. 8 września punktualnie o 12:00 zainicjowano sakralną część uroczystości; sumie dożynkowej przewodniczył ks. prałat Tadeusz Lewandowski. Po podziękowaniu Bogu za tegoroczne plony nastąpił przemarsz zdobionego bogatymi wieńcami i pocztami sztandarowymi korowodu na plac boiska szkolnego przy Zespole Szkół.
 • -

Pobór krwi

1 września po raz czwarty Parafialny Zespół Charytatywny zorganizował akcję poboru krwi. Tym razem 55 osób oddało krew, co jest jak dotąd rekordem naszych akcji. Bardzo serdecznie dziękujemy dawcom krwi, którzy pomimo niedzielnego wypoczynku nie zawiedli oraz sponsorom, którzy wspierają każdą naszą akcję.

 • -

Akcja „Wyprawka dla ucznia” zakończona sukcesem!

W pierwszych dniach lipca Parafialny Zespół Charytatywny ogłosił akcję „Wyprawka dla ucznia”, która polegała na zbiórce przyborów szkolnych w wyznaczonych miejscach na terenie naszej parafii. Dzięki Państwa hojności udało się przygotować wyprawkę do szkoły dla 30 dzieci.
 • -

Spotkanie drużyny Odyseuszek z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim Panią Ewą Mes i Starostą Powiatu Toruńskiego Panem Mirosławem Graczykiem

Dnia 12 sierpnia drużyna Odyseuszek pod szyldem Czernikowskiego Stowarzyszenia „Czyż-nie” wraz z trenerkami: Panią Dorotą Pucińską, Beatą Siekierską, Marzeną Szarszewską i Panem Andrejusem Sivickisem- prezesem stowarzyszenia, pojechała na spotkanie z Panią Ewą Mes- Wojewodą Kujawsko-Pomorskim oraz Panem Mirosławem Graczykiem- Starostą Powiatu Toruńskiego, aby podziękować im za otrzymane wsparcie przed wyjazdem.
 • -

Setne urodziny Zofii Wiśniewskiej

11 sierpnia 2013 r. Zofia Wiśniewska uroczyście obchodziła swoje setne urodziny. Proboszcz Parafii Sumin Ks. Andrzej Minko odprawił dziękczynną mszę o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Jubilatki. Po mszy św. były życzenia, kwiaty i upominki od proboszcza, starosty toruńskiego Mirosława Graczyka, wójta gminy Czernikowo Zdzisława Gawrońskiego, przewodniczącej rady gminy Jadwigi Padlewskiej, Stowarzyszenia „Razem łatwiej”, Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowiskach oraz gości, parafian i przyjaciół. Drogiej Jubilatce życzymy zdrowia, pomyślności, a także spokojnego, radosnego życia.
 • -

III MISTRZOSTWA GMINY CZERNIKOWO w Makao Tradycyjnym w wariancie „1 na 1” – mamy nowego mistrza

W dniu 10.08.2013 r. (sobota), odbyły się III Mistrzostwa Gminy Czernikowo w Makao Tradycyjnym w wariancie ,,1 na 1". Najlepszym zawodnikiem rozgrywek został Radosław Stańczyk, natomiast pozostałe miejsca na podium przypadły Przemysławowi Pujerowi (II miejsce) oraz Andrzejowi Florczakowi (III miejsce). Dla Radosława Stańczyka nie był to jedyny triumf tego dnia, bowiem zwyciężył on także w karcianym Pucharze Lata Heads-Up.
 • -

Rolnicze emerytury i renty po 1 stycznia 2013 r.

Z dniem 1 stycznia 2013 r. wejdzie w życie ustawa z dnia 11 maja 2012 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw
 • -

Zapraszamy na przegląd gminnych inwestycji!

Aktywność inwestycyjna gminy Czernikowo od lat cieszy swymi efektami społeczność lokalną. Każdego miesiąca w różnych zakątkach gminy trwają prace nad poprawą życia mieszkańców – w sferze infrastrukturalnej, ochrony środowiska czy rozwoju kultury i edukacji. Poniżej pragniemy zaprezentować państwu aktualne przedsięwzięcia, jak i owoce prac zakończonych w ostatnim czasie.
 • -

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 w Szkole Muzycznej w Czernikowie

Dnia 25.06.2013 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/13 Szkoły Muzycznej I stopnia w Chełmży z Filią w Czernikowie. Na imprezie obecny był Wójt Gminy Czernikowo - Zdzisław Gawroński, Przewodnicząca Rady Gminy - Jadwiga Padlewska, Kierownik Filii Szkoły Muzycznej w Czernikowie - Jan Miś, Dyrektor Zespołu Szkół - Andrzej Padlewski oraz nauczyciele Szkoły Muzycznej w Czernikowie.
 • Herb Gminy Czernikowo

XXIV Sesja Rady Gminy w Czernikowie-skrót

Dnia 17 czerwca 2013 r. o godzinie 14.30 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy w Czernikowie. Radni przyjęli porządek posiedzenia i protokół z poprzedniej sesji. Następnie przystąpili do głosowania nad uchwałami, które nie wzbudziły większych dyskusji i zapytań.
 • -

Złote gody

W dniu 14 czerwca 2013 roku w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Czernikowie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Medale są przyznawane parom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.
 • -

Po Festiwalu w Koninie

Zespół Wokalny Pikolo ze Szkoły Podstawowej w Czernikowie w składzie: Klaudia Pokorzyńska, Martyna Janiszewska, Katarzyna Popławska, Ewelina Florczak i Klaudia Korzeniewska, wraz z Instruktorem Małgorzatą Janiszewską wziął udział w Finale 34. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Pięciodniowy pobyt na festiwalu odbył się m.in. dzięki wsparciu finansowemu wielu przychylnych instytucji oraz osób prywatnych.
 • -

„Sianokosy na wsi” z Czernikowskim Stowarzyszeniem CZYŻ-NIE oraz wystawa prac z dobrzyńskiego pleneru plastycznego

W dniu 8.06.2013 r., w miejscowościach Włęcz i Czernikowo odbył się plener malarski, połączony z projektem: ,,Sianokosy na wsi z CZYŻ-NIE", czyli pokazem sianokosów i wystawą pokonkursową o sianokosach i żniwach.
 • -

Parafialny Dzień Dziecka

2 czerwca kolejny raz Zespół Charytatywny zorganizował parafialny „Dzień Dziecka”. Zabawa urozmaicana była wieloma konkursami dla dzieci, ale również dla całych rodzin. Członkowie Zespołu rozdawali najmłodszym soki, chrupki, ciastka oraz talony na popcorn, watę cukrową, zapiekanki czy lody.
 • -

Zawody wędkarskie spławikowe juniorów Gminnego Koła Wędkarskiego Czernikowo

W dniu 02.06.2013 r., na zbiorniku retencyjnym w Czernikowie odbyły się zawody wędkarskie-spławikowe juniorów Gminnego Koła Wędkarskiego Czernikowo. Zwycięzcą zawodów został Kacper Kotkiewicz.
 • -

Drużyna Odyseuszek z Czernikowa na finałach światowych w USA

W dniach od 23 maja do 2 czerwca drużyna Odyseuszek pod szyldem Czernikowskiego Stowarzyszenia „Czyż-nie” w składzie: Alicja Grzywińska, Julia Pospiech, Weronika Paul, Karolina Strychalska, Marta Masalska, Daria Grodzińska, Bernadeta Marchlewska wraz z trenerkami Dorotą Pucińską i Beatą Siekierską oraz tłumaczem Agatą Górecką brała udział reprezentując gminę Czernikowo, powiat toruński, województwo kujawsko-pomorskie i kraj w Finale Światowym Konkursu Odysei Umysłu w Michigan w USA.
 • -

Czernikowskie gimnazjalistki w Brukseli

W dniach 17-20 maja 2013 roku uczennice Gimnazjum w Czernikowie: Alicja Tarnowska, Aldona Tarnowska i Aleksandra Pryl wraz z opiekunem Panią Anną Dzwonkowską wzięły udział w wycieczce do Brukseli. Wyjazd ten był nagrodą specjalną ufundowaną przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego. Wszystkie koszty związane z wyjazdem zostały pokryte z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • logo

Ranking szkół średnich w Kujawsko-Pomorskiem

Liceum Ogólnokształcące w Czernikowie znalazło się na 40 miejscu w rankingu szkół średnich, który sporządzono w oparciu o wyniki matury z maja 2012. Uwzględniono tylko obowiązkowe egzaminy pisemne z języka polskiego, matematyki i języków obcych.
 • -

V Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

Przedstawiamy sprawozdanie z przebiegu V Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich (XIX sportowy turniej miast i gmin 2013) z udziałem Czernikowa.
 • -

Stop wandalom!

Gmina Czernikowo rozwija się z dnia na dzień, a miarą tempa poprawy jakości życia są inwestycje. Niestety, nie wszyscy potrafią uszanować nasze wspólne dobro. Z przykrością i smutkiem pragniemy Państwa poinformować o coraz bardziej odczuwalnych aktach wandalizmu.
 • Herb Gminy Czernikowo

XXIII Sesja Rady Gminy w Czernikowie-skrót

Dnia 8 maja 2013 r. o godzinie 13.30 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XXIII Sesja Rady Gminy w Czernikowie. Radni przyjęli porządek posiedzenia i protokół z poprzedniej sesji. Następnie przystąpili do głosowania nad uchwałami dotyczącymi zmian w gospodarowaniu odpadami komunalnymi.
 • -

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

6 maja 2013 r. w bibliotece w Osówce gościł Grzegorz Kasdepke - autor wielu bestsellerowych książek dla dzieci i młodzieży. W latach 1995-2000 redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Twórca słuchowisk radiowych oraz scenariuszy programów i seriali telewizyjnych (Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa).
 • -

Sezon rajdów rowerowych rozpoczęty

W miniony weekend (27-28.04. 2013 r.) klub turystyczny Trampek działający w Zespole Szkół w Czernikowie rozpoczął sezon rajdów rowerowych. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody ruszyliśmy rowerami na pierwszy w tym roku kalendarzowym rajd.
 • -

XIX Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Dnia 27.04.2013 r. odbył się XIX Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Kowalewie Pomorskim. W konkursie tym brali udział reprezentanci Czernikowa i zdobyli Grand Prix Festiwalu – Alicja Tarnowska, I miejsce – Zespół Wokalny Gimnazjum w Czernikowie, wyróżnienia - Karolina Markowska, Joanna Kaczmarkiewicz.
 • -

Gminna Liga Tenisa Stołowego 2013 – Makowiska drużynowymi mistrzami gminy

Rozgrywki pierwszego sezonu Gminnej Ligi Tenisa Stołowego dobiegły końca. Przed turniejem finałowym na czele znajdowała się drużyna Makowisk, której udało się obronić prowadzenie po turnieju finałowym i w klasyfikacji końcowej minimalnie – różnicą meczowych punktów - wyprzedzić pierwszą drużynę z Witowęża.
 • -

Sukces reprezentantki Czernikowa w Powiatowym Festiwalu „Śpiewajmy Razem” w Chełmży

Dnia 19.04.2013 r. Wioletta Markowska reprezentantka Czernikowa, podopieczna pani Anny Dzwonkowskiej, podczas Powiatowego Festiwalu „Śpiewajmy Razem” w Chełmży piosenką „Za szybą” wyśpiewała Nagrodę Starosty Toruńskiego.
 • -

Odyseja Umysłu

Członkinie Mistrzowskiej Drużyny Odysei Umysłu w piątek (12.04.13 r.) na sali gimnastycznej SP Czernikowo zaprezentowały drogę mozolną do sukcesu, kilka lat pracy, radości i rozwiązywania problemów.
 • -

Kolejna akcja - kolejny sukces!

7 kwietnia już po raz trzeci Parafialny Zespół Charytatywny zorganizował akcję poboru krwi. Pomimo niedzielnego odpoczynku dawców krwi nie brakowało. Tym razem 42 osoby oddały krew, co jest bardzo dobrym wynikiem. Najbardziej cieszy nas jednak to, że z każdą kolejną akcją pojawiają się nowi krwiodawcy.
 • -

Spotkanie poetyckie w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

W dniu 25 marca 2013 r. odbyło się spotkanie poetyckie w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu. Gośćmi wieczorku byli: Dariusz Chrobak - poeta z Czernikowa z ziemi dobrzyńskiej i Dorota Ścisła z Aleksandrowa - ilustratorka wierszy, absolwentka liceum plastycznego w Bydgoszczy.
 • -

Odyseusze z Czernikowa Mistrzami Polski!

Drużyna czernikowskich Odyseuszy startująca pod szyldem Czernikowskiego Stowarzyszenia Czyż-nie w dniach 23-24 marca uczestniczyła w 22 Ogólnopolskim Finale konkursu "Odyseja Umysłu 2013" odbywającym się w Gdańsku. Konkurs jest zwieńczeniem wielomiesięcznych samodzielnych twórczych przygotowań i walki w turnieju regionalnym w Poznaniu i w finale w Gdańsku.
 • -

Konkurs recytacji poezji twórców regionu-DOBRZE ZIEMIO

23 marca 2013 wiosną odbyła się VII edycja konkursu recytacji poezji twórców regionu-DOBRZE ZIEMIO.
 • -

Dzieci z SP Czernikowo w Międzynarodowym Konkursie Piosenki!

Zespół Wokalny Pikolo ze Szkoły Podstawowej w Czernikowie w składzie: Klaudia Pokorzyńska, Martyna Janiszewska, Katarzyna Popławska, Ewelina Florczak i Klaudia Korzeniewska wystąpił z powodzeniem w Ogólnopolskich Eliminacjach Dzieci Śpiewających Konin 2013. Prezentując piosenkę „Romance a la France” zakwalifikował się do 34. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.
 • Herb Gminy Czernikowo

Rozstrzygnięcie konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji

W związku z zakończeniem oceny wniosków złożonych w ramach konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji poniżej zamieszczamy listę podmiotów, których wnioski zostały pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Konkursową, a tym samym otrzymają wsparcie na realizację zadań.
 • Herb Gminy Czernikowo

XXII Sesja Rady Gminy w Czernikowie-skrót

Dnia 20 marca 2013 r. o godzinie 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XXII Sesja Rady Gminy w Czernikowie. Radni przystąpili do głosowania nad uchwałami. Uchwały nie wzbudziły większych dyskusji i zapytań, ponieważ zostały wcześniej pozytywnie zaopiniowane na wcześniejszym wspólnym Posiedzeniu Komisji Rady Gminy, o czym poinformował przewodniczący komisji pan Ludwik Lewandowski.
 • -

Poranek poetycki z Panią Aleksandrą Bacińską

19 marca gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernikowie była Aleksandra Bacińska-poetka z Wąbrzeźna, autorka tekstów piosenek śpiewanych między innymi przez S. Krajewskiego, M. Rodowicz, M. Bajora. Poranek dostarczył wiele twórczych wrażeń.
 • -

Akademia e-Seniora UPC

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie włączyła się do projektu Akademia e-Seniora UPC, którego celem było zwiększanie umiejętności osób starszych w zakresie obsługi komputera i zachęcanie seniorów do korzystania z internetu. Zajęcia prowadziły Magdalena Seweryn z Gminnej Biblioteki Publicznej i Joanna Błaszkiewicz z Gminnego Centrum Informacji.
 • -

Zakończenie ,,halówki" - drużyna Rafpol Kluge mistrzem sezonu 2012/2013!

W piątek 22 lutego zakończyły się rozgrywki Gminnej Ligi Piłki Nożnej Halowej w sezonie 2012-2013. Wystąpiło w niej 10 zespołów. Najlepsza "piątka" po rundzie zasadniczej grała między sobą mecze rewanżowe. Zwyciężyła drużyna Rafpol Kluge, która w decydującym meczu pokonała USM Belfer 6:3.
 • Herb Gminy Czernikowo

XXI Sesja Rady Gminy w Czernikowie-skrót

Dnia 15 lutego 2013 r. o godzinie 14.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XXI Sesja Rady Gminy w Czernikowie. Na początku Przewodnicząca Rady Gminy na podstawie listy obecności, stwierdziła prawomocność posiedzenia.
 • -

Bal karnawałowy przedszkolaków

DZIĘKUJEMY CI, UNIO EUROPEJSKA – to hasło tegorocznego balu karnawałowego, który odbył się 2 lutego 2013 r. w gościnnej Szkole Podstawowej w Osówce. Na bal przybyły bardzo licznie dzieci i rodzice- uczestnicy projektów przedszkolnych ,,Unijne przedszkolaki z gmin Czernikowo, Kikół i Wielgie” oraz ,,Wszystko dla edukacji przedszkolnej w gminach Czernikowo, Kikół, Wielgie i Zbójno”.
 • Herb Gminy Czernikowo

XX Sesja Rady Gminy w Czernikowie-skrót

Dnia 31 stycznia 2013 r. o godzinie 14.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XX Sesja Rady Gminy w Czernikowie. Na początku Przewodnicząca Rady Gminy na podstawie listy obecności, stwierdziła prawomocność posiedzenia. Radni przyjęli porządek obrad i protokół z poprzedniej sesji Rady Gminy.
 • -

Ferie z Bogiem

Parafialny Zespół Charytatywny w dniach od 21 - 26 stycznia zorganizował ,,Ferie z Bogiem" dla dzieci z naszej parafii. Zajęcia przygotowane przez opiekunów odbywały się w salce parafialnej w godz. 9-14. Uczestniczyło w nich ponad 30 dzieci, nad których bezpieczeństwem czuwali wychowawcy.
 • -

Zimowisko w SP Czernikowo

W dniach 14-16 stycznia odbyło się zimowisko w SP Czernikowo pod hasłem ŚLADY - Ślady po powstaniu styczniowym, Ślady i tropy (Myśliwi - dzieciom).
 • -

Medale „Za zasługi dla obronności kraju” dla pani Tucholskiej i pani Araśniewicz

Helena Tucholska oraz Barbara Araśniewicz zostały w Urzędzie Gminy Czernikowo uhonorowane złotymi medalami „Za zasługi dla obronności kraju”.
 • -

Akademia środowiskowa na 150-lecie powstania styczniowego

W sali gimnastycznej SP m. K. K. Baczyńskiego w Czernikowie odbyła się rocznicowa akademia z okazji 150-rocznicy powstania styczniowego. W scenerii prac plastycznych pieśń powstańczą zaśpiewała nasza absolwentka Joasia Kaczmarkiewicz. Następnie wystąpił zespół "Słowiańskie głosy" z kolędami w wielu językach.
 • -

VII Dobrzyński Plener Malarski

SP im.K.K.Baczyńskiego w Czernikowie,Urząd Gminy Czernikowo,Czernikowskie Stowarzyszenie ,,Czyż-nie", Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej ogłaszają VII Dobrzyński Plener Malarski. Celem głównym pleneru jest zainteresowanie uczniów najbliższą okolicą oraz krajobrazami. Zgłoszenia grup na spczernikowo@wp.pl lub tel 519155583 w terminie do 25 maja 2013.
 • -

XXI Finał WOŚP - kwesta; występy w OSP

13 stycznia już po raz 21 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku połowę pieniędzy WOŚP wykorzysta na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, gdzie między innymi zakupi nowe inkubatory.
 • logoWOSP

XXI Finał WOŚP w Gminie Czernikowo

XXI Finał WOŚP w Gminie Czernikowo przeszedł już do historii. Zebraliśmy kolejną rekordową kwotę-na ten moment z kwest, imprez szkolnych, sportowych, balu charytatywnego oraz aukcji internetowych - 20 589 zł. Odbyły się zaplanowane imprezy środowiskowe, w szkołach, koncerty, zawody sportowe, bal charytatywny. Wszystko to, jak zawsze dzięki bezinteresownemu wsparciu wielu instytucji, osób prywatnych, zakładów, kół i kilkunastoosobowego sztabu.
 • -

Zakończenie szkoły

12.01.2013 r. w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Czernikowie odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły dla 37 uczestników projektu pn: „Innowacyjne formy kształcenia drogą do zdobycia wykształcenia”. Pomysłodawcą i organizatorem całego projektu jest Czernikowskie Stowarzyszenie „Czyż–Nie”.
 • Herb Gminy Czernikowo

Informacja Wójta Gminy Czernikowo w sprawie prac związanych z przebudową i rozbudową sieci wodno-kanalizacyjnej

W nawiązaniu do wniosku o naprawę i utwardzenie dróg gminnych, złożonego 11 stycznia 2013 roku przez mieszkańców ulic: Zacisze, Polnej, Chabrowej, Zajączkowo i Wiśniowej, pragnę przedstawić stosowne wyjaśnienia, które pozwolą zainteresowanym zrozumieć zaistniałą sytuację.
 • -

Sprawozdanie z WOŚP w Steklinie

11 stycznia 2013 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Steklinie w czasie szkolnej choinki graliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Zabawę przygotowali i zasponsorowali rodzice, pracownicy obsługi i nauczyciele, za co wszystkim "wielkie dzięki".
 • -

Lekcja z Panią Magdaleną Gogulską-Dębską

7 stycznia 2013r w Bibliotece Gminnej uczniowie kl. III (wych. Ewa Ośmiałowska ) i kl.II (wych.Marta Mazur) Szkoły Podstawowej w Czernikowie spotkali się z pracownicą Ośrodka Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych w Toruniu – Panią Magdaleną Gogulską-Dębską.
 • -

Choinka Parafialna

5 stycznia odbyła się organizowana po raz kolejny przez Parafialny Zespół Charytatywny Choinka dla dzieci. Zabawę poprzedziła msza święta oraz koncert rodzinnego śpiewania kolęd.

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 158628 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.