Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 24.06.2024
Imieniny: Jana, Danuty, Emilii

Wyszukiwarka

Treść strony

 • Ferie z ekonomią w Czernikowie

Ferie z ekonomią w Czernikowie

Szkoła Podstawowa im. K.K.Baczyńskiego w Czernikowie, wchodząca w skład Zespołu Szkół w Czernikowie, znalazła się w gronie 50 szkół z całej Polski, które przystąpiły do projektu „Ferie z Ekonomią 3” realizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Głównym celem projektu jest kształtowanie wiedzy, postaw przedsiębiorczych i rozwój umiejętności w zakresie bankowości, w tym produktów bankowych, sposobów planowania i zarządzania finansami osobistymi i firmy oraz budżetem domowym, a także analizy rynku pracy. Zajęcia były realizowane w dniach 27-31 stycznia 2020 roku. Uczniowie poprzez pracę w grupach, gry i zabawy poznawali wiedzę teoretyczną z ekonomii. Rywalizując ze sobą mieli możliwość ciekawych nagród.

 • Dzień babci i dziadka

Dzień babci i dziadka

W dniach 21 i 23 stycznia 2020 roku uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich ze Szkoły Podstawowej im.K.K.Baczyńskiego z Czernikowa zaprezentowali ukochanym Babciom i Dziadkom z okazji ich święta bukiet wspaniałych wierszy okolicznościowych przewiązany taneczną szarfą europejskich tańców i piosenek.

UWAGA sprawdzian próbny z rodzicami - sobota 03.03.2007
zapraszamy serdecznie do obserwacji sprawdzianu swoich pociech zgodnie z procedurami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej po sprawdzianie będą podane wyniki, można będzie się zorientować w osiągnięciach uczniów
PIERWSZE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
prócz sukcesów sportowych ( min. III miejsca - dziewczęta i II miejsca -chłopcy w powiecie w mini-siatkówce) uczniowie zdobyli już wiele osiągnięć;w konkursach polonistycznych, historycznych, literackich, muzycznych.
Pokaz projektów Śladami Przeszłości - Uczniowie adoptują zabytki w Warszawie
Po prezentacji CEO w Brodnicy- regionalnej, sprawozdaniu z otwarcia oraz poświęcenia cmentarza i dzwonnicy w Wilczych Katach nasza szkoła została zaproszona na prezentację ogólnopolską dla dyrektorów Szkoły Marzeń do Warszawy.
ZIMOWISKO czyż-nie pod hasłem CZYŻ-NIE WODY gminy
W SP Czernikowo odbyło się zimowisko we współpracy ze Stowarzyszeniem CZYŻ-NIE. brało udział ok. 140 osób, poza uczniami i harcerzami z Czernikowa, Steklinka, Czernikówka, Witowęża; także z SP w Makowiskach, Mazowszu, Osówce.
WOŚP
Sztab Wielkiej Orkiestry w Szkole Podstawowej w Czernikowie
Spotkanie bożonarodzeniowe KOLĘDOWANIE
Przed wigilią odbyło się wiele wigilii w klasach a także spotkanie ogólnoszkolne
Z okazji ŚWIĄT dzięki sponsorom: Państwu Barbarze i Mieczysławowi Czajkowskim dzieci obejrzały FILM i otrzymały słodkości
Spotkanie z rodzicami
zgodnie z WSO odbyło się spotkanie ogólne z rodzicami oraz spotkanie w klasach (gł. IV-VI) na miesiąc przed wystawieniem ocen z zachowania i nauki.
Turniej andrzejkowo-mikołajkowy/ Sprawdzian próbny klas 6
SU i KKZ zorganizowały turniej andrzejkowo-mikołajkowy
a jednocześnie klasy szóste pisały próbny sprawdzian
Otwarcie i poświęcenie cmentarza ewangelickiego i dzwonnicy w Wilczych Katach
Dnia 30 listopada odbyło się podsumowanie etapu prac dzieci w projekcie CEO (Śladami przeszłości-uczniowie adoptują zabytki). Rozpoczęło się od wystawy w bibliotece i pracowni komputerowej, gdzie były złożone dokumentacje działań, zdjęcia, mapy, schematy i wiele innych pomocniczych opracowań oraz prace uczniów z gminnego konkursu plastyczno-fotograficznego "Detal w gminie Czernikowo". Także specjalnie przygotowany przez nauczycieli i młodzież z SP i Gimnazjum pokaz multimedialny. Następnie udalismy się (ok. 200 osób) na miejsce- gdzie nastapiło przecięcie wstęgi przez wójta,
dziekana, pastorów, przedstawicieli szkoły. Potem nastapiło poswięcenie, [przemówienia, zwiedzenie obiektu i przejscie na teren dzwonnicy, tu przecięcia wstęgi dokonał również pan St. lewandowski, który remontował dach dzwonnicy. Po zwiedzeniu dzwonnicy i zbiórce pieniedzy na dzwonek, był posiłek (grochówka, kiełbaska, pączki) a następnie znaczna część udała się do miejsca pamieci- grobu Olszewskich zamordowanych przez hitlerowców 17 listopada 1944 roku.
Dzień Niepodległości - 11 listopada

Nasi uczniowie uczcili Święto Niepodległości Polski apelami w grupie starszej i młodszej. Uczniowie byli na galowo. Na maszt zatknieto flagę państwową.Na sali przygotowano wystawę pokonkursową (Detal, fragment, szczegół w gminie Czernikowo) oraz wystawę przygotowana na prezentację regionalą w Brodnicy "Śladami przeszłości"

W klasach IV-VI rozpoczeto od wprowadzenia sztandaru odbyło się podsumowanie konkursów:historycznego (Dzieje oręża i wojska polskiego) etap szkolny, regionalnego (Ludzie z obelisku- o nauczycielach pomordowanych za krzewienie polskości) oraz plastycznego i fotograficznego (Detal... w Gminie Czernikowo). Następnie odbyła sie minuta ciszy i uroczysty apel (słowno-poetycko-muzyczny) przypominający historie walki o niepodległość i pieśni patriotyczne. Klasy 0-III zaśpiewały samodzielnie  sobie nawzajem piesni patiotyczne.

 • autor: dach, data: 2006-10-14
Nasza gwiazdeczka- Marcysia Marchlewska na scenie Horzycy w Toruniu
W środę mieliśmy okazję obejrzeć występ Marcysi w sztuce na podstawie antycznego dramatu - MEDEI. Nasz uczennica z 4a grała rolę dziecka bohaterki dramatu. Byliśmy ( nauczyciele obecni na sztuce) zachwyceni jej wdziekiem profesjonalizmem.
 • -
 • -
Prezentacja naszych uczniów w Brodnicy na konferencji regionalnej "Śladami Przeszłości" Uczniowie adoptują zabytki
Nasi Uczniowie reprezentujący kółko regionalne, drużyny harcerskie i innych uczestników PROJEKTU "Śladami Przeszłości"
prezentowali w postaci prezentacji multimedialnej oraz omówień plansz, albumów, zdjęć
TRZY PROJEKTY
1. Ratujemy cmentarz poewangelicki z dzwonnicą w WILCZYCH KĄTACH
2. Odnawiamy drewniane rzeźby - figurki Matki Boskiej Skępskiej z WYGODY i CZERNIKOWA
3. Adoptujemy nagrobki na cmentarzu przykościelnym w Czernikowie

Nasi reprezentanci wykazali się wielką znajomością problemów i zachwycili komisję rzeczowością i zakresem dokonanych prac.
W drodze powrotnej zwiedziliśmy Brodnicę, Osiek i Strzygi.
 • -
 • -
1 listopada
2 listopada
Ogłooszenie o konkursach recytatorskich:
poezjii twórców regionu (ziemi Dobrzyńskiej) - "Dobrze ziemio..."
poezji patrona - K. K. Baczyńskiego - "Znów wędrujemy ciepłym krajem...."


O ANIOŁACH z masy solnej

Klasy czwarte a i b wzięły udział dnia 18.10.2006 w spotkaniu w SP nr 8 we Włocławku (Szpetal Górny) z ludową artystką wykonującą rzeźby min. aniołów. Dzieci same lepiły swoje anioły. Zobaczymy jakie. Wcześniej zwiedziły zamek w Bobrownikach, katedrę we Włocławku i wystawę w BWA (Dzika przyroda).

 • autor: dach, data: 2006-10-18


Śladami ludzi z obelisku.

W dniu 17 września 1939 roku zostali aresztowani przez Niemców nauczyciele przedwojennej szkoły czernikowskiej: kierownik Stefan Kołaczyński, Jan Suski i Jan Klimczewski. W rocznicę tego wydarzenia palimy lampki, wspominamy i rozpoczynamy przygotowania do szkolnego konkursu; Śladmi ludzi z obelisku , który upamiętnia ich zasługi, zycie, działania i przypomina o tragicznej śmierci.

 • autor: dach, data: 2006-10-18


Dzień Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był bardzo uroczyscie przez uczniów i nauczycieli SP. W piatek klasy 0-III na swym apelu złożyły wszystkim pracownikom szkoły i nauczycielom życzenia wraz z wiązanką kwiatów, bukietem słów, pieśni, tańców, występów na instrumentach itp. Nie zapomniano o nauczycielach, którzy zginęli w czasie wojny (obelisk przed szkołą) i tych którzy odeszli.
Po poludniu odbyło się spotkanie emerytowanych i czynnych nauczycieli i pracowników szkoły z udziałem Dziekana, Wójtów, Przewodniczącej RR i innych gości. Po wspaniałym wystepie grupy teatralnej i chóru z grupą taneczną (z piosenkami retro w montarzu;Grosik wrzuć) odbyło się spotkanie przy herbatce.
W sobotę część grona odwiedziło Górzno a w poniedziałem była akademia dla starszych klas SP. Dzieciom złożylismy słodkie życzenia z podziekowaniem
.

 • autor: dach, data: 2020-09-22


Adaptujemy zabytki -ciąg dalszy.

3 pażdziernika 2006 w obecnosci wicewójta gminy i leśniczego dokonalismy kolejnej ceremonii adaptacji zabytków (teraz konketnie: cmentarza na Wilczych Katach) a potem pozostalismy kontynuowac prace porzadkowe na wspomnianym obiekcie.
Czeka nas mnóstwo pracy.
17.10. 2006 bylismy po raz kolejny (kolejne 45 osób).
Udało nam się uporządkować właściwie juz niemal cały teren z zakrzewień i zadrzewień oraz chwastów zostawiając śladowo stan zastany.
Teraz czeka  nas dokumentacja, opis i ogrodzenie.

 • autor: dach, data: 2006-10-04
 • -
 • -


DZIEŃ CHŁOPCA.

oficjalnie 30.09.2006 nieoficjalnie odbyły się uroczystości w klasach w piatek i kolejne dni a międzyklasowe zawody sportowe z okazji Dnia Chłopca we wtorek a dyskoteka odbedzie się w czwartek.
Życzymy wszystkim podobnego stołu.

 • autor: decha, data: 2006-09-29
 • -
 • -


EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW !!!!  występy FILHARMONII.

W szkole podstawowej obchodzono europejski dzień języków (26.09.2006); przygotowano min. przedstawienie w kilku językach europejskich (polski, niemiecki, angielski, czeski, francuski, gwara dobrzyńska) pt. CZERWONY KAPTUREK, który obejrzała cała szkoła, natomiast filharmonia toruńskaprzedstawiła program o muzyce europejskiej- muzyka naszych sąsiadów.

 • autor: dach, data: 2006-09-28
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -


NASI UCZNIOWIE ADOPTUJĄ ZABYTKI.

27.09.2006 odbyła się w obecności przedstawicieli władz gminy, księdza dziekana, uczniów i nauczycieli SP CZERNIKOWO i gimnazjum ceremonia adaptacji zabytków w programie CEO - ŚLADAMI PAMIĘCI

Uczniowie zaadaptowali  *GROBY NA CMENTARZU PRZYKOŚCIELNYM W CZERNIKOWIE
*KAPLICZKĘ MATKI BOSKIEJ SKĘPSKIEJ NA WYGODZIE
*CMENTARZ I DZWONNICĘ POEWANGELICKĄ W WILCZYCH KĄTACH

ADAPTACJĄ ZABYTKÓW MAJĄ ZAJĄĆ SIĘ UCZNIOWIE SKUPIENI NA KÓŁKU HISTORYCZNIO-REGIONALNYM, HARCERZE 8 DH I 23 DH pod opieką p.Adama Kuczyńskiego, Ady Kozakiewicz, Dariusza Chrobaka i innych

 • autor: dach, data: 2006-09-28
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
sukces w gminnych zawodach wędkarskich
24 września na zawodach spławikowych juniorów gminnego koła PZW
uczniowie naszej szkoły (z kółka wędkarskiego) zajęli: ex II miejsce Jakub Furmański z kl.6a i Sebastian Regulski z kl. 6c a III - Michał Łopuszyński z kl. 6a
sukces naszej uczennicy -aktorki
Po castingu ucz. ob. kl. 4 a Marcysia Marchlewska otrzymała angaż do profesjonalnego teatru. Wystąpi wkrótce w adaptacji starożytnego dramatu MEDEA.
Dzień sprzątania świata w naszej szkole
W br Światowy Dzień Sprzątania świata przebiegał u nas pod znakiem przejęcia przez kolejne grupy klas etapów ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej, nauki recyklingu oraz sprzataniu obejścia a także lasu.
Kolejny sukces szóstoklasistki
Absolwentka naszej szkoły, uczennica kl.6a Magda Chrobak została laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego w Bielsku-Białej LIPA 2006
POCZĄTEK ROKU szkolnego 2006/2007
Dnia 4 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2006/2007.
Gościliśmy wójta Zdzisława Gawrońskiego i ks. kanonika Tadeusza Pakulskiego. Wybrany samorząd szkolny został zaprzysiężony, uczciliśmy minutą ciszy pamięć poległych w czasie wojny nauczycieli naszej szkoły . Dokonano przydziału wychowawców i izb lekcyjnych. Ruszamy do pracy.
Sukces w konkursie twórczego używania umysłów
Jedna z siedmiorga finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu - Wyspa Zagadek 2006 została LAUREATKĄ. Gratulujemy ucz. b.kl.6a Anecie Rumińskiej i opiekunce Monice Salwowskiej
Konkurs regionalny o ZIEMI DOBRZYŃSKIEJ - sukces naszej szkoły
po raz kolejny I miejsce w regionalnym konkursie
 • -
 • -
W SP Czernikowo zakończono I dobrzyński plener malarski

Nasi uczniowiemieli mozliwość pracować w plenerze i we wnetrzach pod okiem a nawet pod wskazaniem artystów plastyków z ziemi dobrzyńskiej.

Od piątku do niedzieli w SP Czernikowo odbywał się plener malarski zorganizowany przez SP Czernikowo we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Dobrzyńskiej z udziałem funduszy Starostwa Powiatowego w Toruniu. Na wystawie przedplenerowej były prace artystów: pana Stanisława Głowackiego z Lipna  (cykl olejnic dotyczących zabytków dobrzyńskich), pana Michała Pajora z Dobrzynia i Adama Kowalskiego z Lipna oraz Jolanty Zaniewskiej ze Skępego a także uczniów z  gimnazjum i SP Czernikowo.

W plenerze wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z gimnazjum w Aleksandrowie, Tłuchowie, Lipnie, Skępem, Czernikowie oraz z SP Czernikowo, Lipno, Skępe.

Odbyły się plenery przed kościołem w Czernikowie (a właściwie z powodu deszczu we wnętrzu budynku), objazdowy – przed kościołem w Mazowszu , poniatówkami w Steklinku, dworkiem w Steklinie i kościołem w Mazowszu oraz na ścieżce przyrodniczej.

Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w pokazach pracy artystów: Stanisława Głowackiego, Joli Zaniewskiej, Darka Gulcza ( z Lipna) . W czasie deszczu wykonano cykl martwych natur pod okiem artystów plastyków oraz grupowe plakaty na dużym formacie. Razem powstało blisko 500 prac w różnych technikach, były eksponowane na wystawie poplenerowej w niedzielne popołudnie. Rezultatem tego pleneru (poza działaniem, spotkaniem artystów i uczniów, bogactwem doświadczeń malarskich) jest bank prac plastycznych o zabytkach z naszej gminy Czernikowo, ma być wydany folderem poplenerowy.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali sie w projekt.

 • autor: decha


SPRAWDZIAN klas szóstych 2006.

Szkoła uzyskała średni wynik - 24, 88 (wskaźnik łatwości - 0,62)

Jest to wynik trochę mniejszy niz w zeszłym roku ale nieco lepszy niż średni w gminie (24,61) , w powiecie (24,00), województwie (23,99), okręgu (24,32).

Najlepiej napisała klasa 6a ( 27,79) - wskaźnik łatwosci: 0,69;

Były 2 wyniki po 40 pkt, 4 po 39 pkt i trzy po 38 pkt.

Najlepiej wypadło czytanie (śr- 0.78), pisanie (0, 67), nieco słabiej korzystanie z informacji (0,58) najsłabiej rozumowanie (0,52) i  wykorzystanie wiedzy w praktyce (0,49).

 • autor: dach


Liga zadaniowa - matematyka.

Nasi uczniowie zakończyli zmagania w matematycznej Lidze zadaniowej. E. Kwiatkowska i K. Grąbczewski uzyskali wyróznienie a Kuba Szmigiel II lokatę.

 • autor: decha


Nasi uczniowie zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego OMNIBUS 2006 .

Damian Zatorski z klasy 6b zajął 2 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim, 9 w kraju (82,25% punktów). Magda Chrobak z klasy 6a zajęła 1 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim, 7 w kraju (90 % punktów). W nagrodę otrzymali tygodniowy pobyt na obozie „Konie, matematyka i języki” Wyniki bardzo dobre uzyskały: A. Rumińska, B. Czarnomska.

 • autor: dach


W finale Festiwalu Piosenki i Tańca w KONINIE.

Nasze uczennice Paulina Paczkowska i Wioletta Markowska zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego etapu Międzynarodowego Konkursu Pieśni i Tańca KONIN 2006 i jako finalistki godnie reprezentowały placówkę.

 • autor: decha


Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Twórczego Używania Umysłu.

Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do finału krajowego w starszej grupie wiekowej (M. Chrobak, A. Rumińska, W. Więckowska) młodszej grupie (A.Kopaczewska, P. Jędrzejewska, D. Ośmiałowski, K. Rumińska) w VI Ogólnopolskim Konkursie Twórczego Używania Umysłu „Wyspa zagadek 2005/2006”. W końcu maja i początku czerwca będą nas reprezentować w Gdyni.

 • autor: decha
kolejny sukces w recytacji


           Recytacje prozy i poezji.

 

Uczennice naszej szkoły E. Kwiatkowska i M. Chrobak zajęły II i III miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Na wschód od Bugu” i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego.

 

Na etapie wojewódzkim zajęły exequo III miejsce. gratulujemy.

 • autor: dach


SP im. K.K. Baczyńskiego organizatorem konkursów recytatorskich pod patronatem Starosty Powiatowego w Toruniu.

 

  1.Konkursu recytatorskiego poezji twórców  regionu pn. „Dobrze ziemio” dla uczniów szkół 4-6 z ziemi dobrzyńskiej.- 1 kwietnia 2006.  Konkurs jest rozszerzeniem konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie „Czyż-nie”, Gimnazjum i SP w Czernikowie. W jury zasiedli min.  przedstawiciele CEN Włocławek. Zgłosiło się  7 placówek. Przyznano 6 nagród , 3 wyróżnienia, Nagrodę Dyrektora i 3 nagrody jury młodzieżowego. Nasze uczennice: A. Rumińska, E. Sulińska, K. Szczesna, A. Kopaczewska zdobyły nagrody.

 

 1. Konkursu recytatorskiego poezji K. K. Baczyńskiego dla uczniów klas 4-6  województwa kujawsko-pomorskiego. Konkurs odbył się 22 kwietnia z okazji Święta Szkoły. Zgłosiło się kilkanaście szkół z całego województwa. W jury zasiadł min. absolwent szkoły- aktor warszawski, Paweł Szczesny. Przyznano nagrody i wyróżnienia. Z naszych uczniów II miejsce zdobyła Emilia Sulińska, nagrodę jury młodzieżowego- Ewa Kwiatkowska.

   

Dziękujemy osobom zaangażowanym w organizację i sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Toruniu, Urzędowi Gminy w Czernikowie, Stowarzyszeniu „Czyż-nie”.

 • autor: decha

 25 marca w naszej szkole odbył się IV Gminny Konkurs Polonistyczny "Promyczek" dla klas II i III nauczania zintegrowanego. Konkurs organizowany był pod patronatem Urzędu Gminy w Czernikowie. Uczniowie z Mazowsza, Makowisk, Steklina, Osówki i Czernikowa zmagali się z gramatyką, ortografią, czytaniem, wypowiedziami pisemnymi i ustnymi.
W przerwie mieli okazję poznać się, wspólnie zagrać w gry planszowe i zręcznościowe oraz zjeść "coś słodkiego". Przy organizacji poczęstunku pomogli nam rodzice uczniów naszej szkoły, za co im serdecznie dziękujemy.
Każdy uczestnik konkursu za wspaniałą pracę otrzymał dyplom uczestnictwa oraz mały upominek, które wręczył dyrektor szkoły D. Chrobak.
   A oto laureaci IV Gminnego Konkursu Polonistycznego "Promyczek":

KLASA II
I miejsce - Kinga Kolonko - SP Czernikowo
II miejsce - Agnieszka Romanowska - SP Mazowsze
III miejsce - Dorota Kutnik - SP Czernikowo

KLASA III
I miejsce - Natalia Kasprowicz - SP Czernikowo
II miejsce - Jakub Zarzyka - SP Steklin
III miejsce - Artur Bożejewicz - SP Czernikowo
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: chylunek, data: 2006-03-25

  Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno
W ogień cię wrzucamy, bo wiosnę witamy!
Wiosno, wiosenko zaśpiewaj skowronkiem,
My cię powitamy razem ze słonkiem.

   21 marca tradycyjnie klasy młodsze pożegnały zimę paląc jej symbol - kukłę Marzanny, a Marzanny w tym roku obrodziły i były bardzo okazałe. Wiosnę przywołaliśmy wierszykami, piosenkami i zagadkami. Powitaliśmy ją na ulicach Czernikowa korowodem z kolorowymi gaikami.
Nad pierwszym wiosennym spotkaniem czuwał Mały Samorząd.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: chylunek, data: 2006-03-21

  Do tego cudownego lasu wybraliśmy się 9 lutego 2006 roku. Licznie zjawiły się Kubusie Puchatki, Prosiaczki, Tygryski, Kłapouszki, Króliczki, Sowy i inne bajkowe postacie. Honorowym gościem balu był Kubuś Puchatek, który przyjął pierwszaków do grona czytelników naszej biblioteki. Klasy rymowały, pląsały i tańczyły w rytm Kubusiowych mruczanek. Dzieci zmagały się również z Tygryskowym brykaniem, z piciem "miodku" przez słomkę, z osiołkowym ogonkiem. Uczestnicy zabaw otrzymali upominki. Nie zabrakło również czasu na "małe conieco" przygotowane przez Radę Rodziców.
   Organizatorami balu byli: Mały Samorząd, SU, biblioteka oraz pani pedagog.
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: chylunek

  W niezwykłą podróż, do tajemniczej krainy krasnali, wybrały się dzieci z klas I-III. By poznać baśniowy świat skrzatów, czarownic, Smerfów, niesamowitych zajączków, a nawet św. Mikołaja udaliśmy się do Torunia, do auli UMK. W tworzenie baśniowego klimatu bardzo aktywnie włączały się dzieci: śpiewały, powtarzały okrzyki, tańczyły, biły brawo. Miłą niespodzianką było losowanie nagród. Kilkoro dzieci z naszej szkoły miało szczęście i otrzymało symboliczne upominki.
   Mimo deszczowej pogody klasy IIIa i IIIb wybrały się jeszcze na Starówkę i do Muzeum Podróżniczego im. Tony'ego Halika. Było wspaniale!
 • -
 • -
 • autor: chylunek

Kto z nas lubi ortografię? Chyba ci którzy ją dobrze poznają. Na pewno jest ich wielu. Ortografia zmusza do aktywnego i czujnego pisania, odsyła do słowników, niekiedy wręcz wprawia w zakłopotanie. Jednakże kilkanaścioro dzieci z terenu naszej gminy udowodniło, że z ortografią można żyć w zgodzie. Co więcej, trzeba ją szanować i zaprzyjaźnić się z nią, bo dopiero wtedy będzie można czuć się swobodnie obcując z nią na co dzień.
   To właśnie na III Gminnym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii, 1 lutego 2006 roku, w szranki z ortografią stanęli laureaci szkolnych konkursów z pięciu szkół gminy Czernikowo: Mazowsza, Osówki, Makowisk, Steklina i Czernikowa. Organizatorem konkursu była nasza szkoła, a poprowadziła go pani Dorota Pucińska. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Czernikowo.
   Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach: klasy IV i klasy V-VI. Czekało na nich najpierw dyktando, później zaś test ortograficzno-gramatyczny. Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwali nauczyciele poloniści.
   Jury Konkusu w składzie : Dorota Pucińska, Ewa Prajwowska, Anna Żurawska i Monika Piątkowska wyłoniło laureatów III Gminnego Konkursu Ortograficznego:

Klasy IV
Mistrz Ortografii - Magdalena Buczyńska - SP Czernikowo
Wicemistrz Ortografii - Emila Kozakiewicz - SP Osówka
III miejsce - Anna Maćkiewicz - SP Mazowsze

Klasy V - VI
Mistrz Ortografii - Karolina Bytner - SP Osówka
                            Magda Chrobak - SP Czernikowo
                            Aneta Rumińska - SP Czernikowo

Wicemistrz Ortografii - Jakub Pukłacki - SP Mazowsze
III miejsce - Monika Lewandowska - SP Makowiska

   Nagrody laureatom i uczestnikom konkursu zostały wręczone w Urzędzie Gminy w Czernikowie w obecności pana wójta Zdzisława Gawrońskiego, dyrektora naszej szkoły - pana Dariusza Chrobaka i nauczycieli języka polskiego.
   Mistrzom Ortografii i wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, umiejętności i wspaniałej postawy.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: chylunek, data: 2006-10-04

Śpiewające sukcesy.

W Toruniu  w eliminacjach ogólnopolskiego konkursu piosenki
"Wygraj sukces" wyróznienia zdobyły P. Paczkowska, A. Pryl

Paulina Paczkowska i Wioleta Markowska zakwalifikowały
sie do przesłuchań w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki
i Tańca - KONIN 2006

 • autor: d


Uczennice SP Czernikowo laureatkami.

Uczennice klasy 6 a naszej szkoły : Magda Chrobak i Aneta Rumińska zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego "Z przyrodą na Ty".

Gratulujemy sukcesu.

Po raz pierwszy nasze uczennice na sprawdzianie otrzymają maksimum punktów.

 • autor: decha, data: 2006-03-23


Próbny egzamin szóstoklasistów z rodzicami -sobota 28 stycznia 2006

W sobotę zorganizowano próbny egzamin dla uczniów klas szóstych zgodnie z zasadami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Jest to kolejna próba przybliżenia uczniom a także rodzicom czasu, kryteriów oceniania, zasad, atmosfery konkursu

 • autor: decha


Sukces w konkursie historycznym  i  przyrodniczym.

Do etapu wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego  "Z dziejów oręża polskiego - Od Obertyna do Wiednia" zakwalifikowały się  trzy uczennice naszej szkoły: Magda Chrobak z 6 a, Ewa Kwiatkowska i Emilia Sulińska z 6 c.

Magda Chrobak zdobyła IV miejsce (162 pkt.) i zabrakło jej 3 pkt. do etapu miedzywojewódzkiego (makroregion).

 

Po etapie rejonowym przedmiotowego konkursu przyrodniczego " Z PRZYRODĄ NA TY", do którego zakwalifikowało się aż dziesięciu uczniów naszej szkoły do etapu wojewódzkiego  przeszli uczniowie kl. 6a : Magda Chrobak, Maciej Ośmiałowski, Aneta Rumińska.

gratulujemy.

 • autor: decha

W piątek 20 stycznia w szkole podstawowej odbył się konkurs kolęd zorganizowany przez parafię św. Bartłomieja w Czernikowie, we współpracy ze szkołami podstawowymi. Usłyszeliśmy 28 kolęd i pastorałek. Finalistami pierwszego miejsca w klasach 1 – 3 zostali: w kategorii śpiewu zespołowego: Adrianna Makowska i Aleksandra Pryl ze SP w Czernikowie; w kategorii śpiewu solowego została Weronika Lewandowska ze SP w Makowiskach (parafianka czernikowska). Pierwsze miejsca w klasach 4 – 6 w kategorii zespołu zajęli: Paulina Paczkowska, Paulina Szatkowska, Aleksandra Sztuczka ze SP w Czernikwoie; w kategorii śpiewu solowego – Damian Gajewski ze SP w Czernikowie. Natomiast w niedzielę 22 stycznia w Kościele po Mszy Św. o godz. 10.00 odbyło się wręczenie dyplomów i nagród za pierwsze trzy miejsca, a zdobywcy pierwszego miejsca zaprezentowali kolędy.

            Na koniec wystąpiła zwyciężczyni I miejsca na ogólnopolskim festiwalu kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w Toruniu w kategorii solista powyżej 12 lat – JUSTYNA MARKOWSKA, która została przygotowana pod opieką Anny Dzwonkowskiej. Festiwal ten odbył się 14 stycznia 2006 roku.

            Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, oraz tym wszystkim którzy wzięli udział w konkursie kolęd. Niech muzyka i śpiew kolęd nie będzie tylko przedmiotem konkursów, ale stanie się wyzwalaniem miłości z naszych serc.

                                                                                                                                             Ks. JM

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: chylunek, data: 2006-01-26

 Hu, hu, ha, hu, hu , ha nasza zima zła, ale...
sprzyja organizowaniu kuligów! Na taką niezwykłą wyprawę wybrało się już kilka klas. Imprezie, oprócz wspaniałej jazdy, towarzyszyło również ognisko. A jaka już ognisko to oczywiście pieczenie kiełbasek, no bo jak tu przeżyć na srogim mrozie bez ciepłego dania! Ciepło, które tryskało od ogniska sprzyjało również zabawie. Na pewno wszystkie wyprawy są mile wspominane przez dzieci i ich opiekunów. Oczywiście kuligi nie odbyłyby się gdyby nie zaangażowanie rodziców! Wszystkim dziękujemy.
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: chylunek, data: 2006-01-19

 

WOŚP 2006

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Czernikowie organizowana przez sztab przy SP w Czernikowie rozpoczęła się w tym roku szalonym balem, podczas którego odbyła się licytacja fraszek, piosenek i listów miłosnych, były tańce na stole, pokaz mody i nie tylko..Wybrano gwiazdę wieczoru i najbardziej hojny znak zodiaku. Po północy czekała wszystkich wielbicieli pięknej płci, kobiecych wdzięków niespodzianka...Dziękujemy gościom "Wieczoru gwiazd" za przybycie, stworzenie miłej, pełnej poczucia humoru i zabawy atmosfery.!!!

W b.r. sztab w Czernikowie w czasie akcji zebrał ponad 8 i pół tysiąca złotych. Pieniądze pochodzą z kwesty do puszek w Czernikowie, Makowiskach, Mazowszu, Steklinie i Osówce; z licytacji na balu charytatywnym „Wieczór gwiazd” i z samego sobotniego balu oraz z licytacji w dniu 8 stycznia podczas występów w Zespole Szkół. Dziękujemy wszystkim - osobom prywatnym i Instytucjom (UG, Bank, szkoły), którzy złożyli dobrowolne datki na WOŚP oraz wszystkim, którzy swoją pracą (przygotowanie dań balowych, sali, ogniska, opieka nad dziećmi występującymi i kwestującymi, występy podczas balu) i przekazanymi do licytacji darami przyczynili się do uzyskania znaczących sum na balu oraz podczas licytacji. Wieczorem przy ognisku przywitaliśmy pociąg WOŚP na stacji w Czernikowie piosenkami i okrzykiem: WOŚP sie ma dobrze. Prawie nocą podzieliliśmy się refleksjami na antenie TV3 Bydgoszcz podczas koncertu zespołu Łzy na Hali Mistrzów we Włocławku.

Specjalne podziękowania dla wszystkich kwestujących dzieciaków!!!

 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: chylunek, data: 2006-01-09

   "Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia" - pod takim hasłem w czwartek 22 grudnia odbyła się uroczystość dla klas IV-VI. Jej głównym celem było przypomnienie niektórych bożonarodzeniowych zwyczajów i zaangażowanie wszystkich uczniów we wspólne stworzenie imprezy.
   Najpierw uczniowie wraz z wychowawcami wykonywali w swoich klasach powierzone im zadania. Efekty swojej pracy przedstawili na wspólnej prezentacji w sali gimnastycznej.
Klasy IV wykonały piękne ozdoby choinkowe, którymi przybrały szkolną choinkę i ułożyły o niej wiersze. Klasy V przypomniały zwyczaj kolędowania, dlatego obecni byli kolędnicy: śmierć z kosą, turoń, anioły i diabły. Nie zabrakło noworocznych szopek przygotowanych przez klasy VI i postaci z jasełek: Marii z Dzieciątkiem, Józefa z osiołkiem, Trzech Króli, pastuszków i Heroda. Pojawił sie również Mikołaj częstując wszystkich świątecznymi ciastkami. W atmosferę Świąt wprowadzili wszystkich recytatorzy z kółka teatralnego i szkolny chór "Pikolo", który dał koncert kolęd.
Uroczystość przygotowały panie: M. Janiszewska i M. Piątkowska.
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: chylunek, data: 2005-12-22
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: chylunek, data: 2005-12-20


PANEL KOLEŻEŃSKI SUS

 Otrzymaliśmy tytuł Szkoły Uczącej Się przyznawany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej!
   Sukces ten zawdzięczamy ponad trzyletniej pracy. Składały się na nią szkolenia, planowanie działań, udział w spotkaniach panelowych w innych szkołach oraz przede wszystkim praca nauczycieli, uczniów i rodziców nakierowana na poprawę jakości pracy naszej szkoły. Zmierzyliśmy się z wieloma przedsięwzięciami. Niektóre przyniosły sukces, inne skłoniły do refleksji.
   Wieńczącym naszą pracę w programie SUS (Szkoły Uczące Się) zadaniem było zorganizowanie panelu koleżeńskiego. Odbył się on 16 grudnia 2005r. Już o godzinie 9.00 pan dyrektor, samorząd uczniowski i chór powitali na sali gimnastycznej gości. A przybyli oni nawet z bardzo odległych szkół. Byli więc nauczyciele ze SP nr 20 z Włocławka, SP z Kościelca, Gimnazjum z Bliżyna, Gimnazjum nr 46 z Łodzi i ZS z Wtelna.
   Moderatorem owego spotkania, z ramienia CEO, był Marek Jeleń, nauczyciel LO w Krakowie. Zapoznał on panelistów z ich obowiązkami i celem wizyty oraz przedstawił program pobytu w naszej szkole.
   Goście najpierw zwiedzali, pod przewodnictwem pana dyrektora, szkołę. Później brali udział w lekcjach. I tak: język angielski w klasie Vb poprowadziła Agnieszka Neumann, rytmikę w klasie IIb Małgorzata Janiszewska, przyrodę w klasie IVb - Izabela Wyczachowska, zajęcia psychoedukacyjne - Maria Kwiatkowska, lekcję integrującą wiele treści edukacyjnych w klasie Ia poprowadziła Ewa Mazurek, zajęcia dodatkowe z matematyki w klasie VIc - Mariola Linkiewicz, zajęcia kółka teatralnego w klasie IIIa poprowadziła Dorota Pucińska, zbiórkę harcerską przeprowadziły: Kazimiera Purcelewska i Adrianna Kozakiewicz, a kółko wędkarskie poprowadził Adam Kuczyński.
Paneliści brali również udział spotkaniach z rodzicami naszych uczniów, nauczycielami, którzy nie brali udziału w warsztatach CEO, przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego, prezesem UKS "Olimpijczyk" oraz opiekunami drużyn harcerskich. Przez cały czas obserwowali pracę szkoły, słuchali relacji rodziców, SU, sporządzali notatki i " wyrabiali" sobie zdanie o naszej szkole.
   Najważniejszym punktem spotkania był panel. Prócz penelistów w spotkaniu udział wzięli pan wójt Zdzisław Gawroński, pani wizytator Anna Jankowska, dyrektorzy ze szkół naszej gminy, przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowani nauczyciele oraz grono pedagogiczne.. Dyskusję przy stole panelowym prowadził Marek Jeleń - moderator. Liderzy zespołów zadaniowych zrelacjonowali przebieg pracy swych zespołów oraz przekazali wnioski z badań. Rozmawialiśmy dużo na tematy związane z naszymi standardami, a szczególnie na dwa pierwsze:
I. Uczniowie osiągają wyższe wyniki na sprawdzianie klas VI
II. Uczniowie znają i rozumieją zasady WSO
III. Uczniowie znają i przestrzegają praw i obowiązków
IV. Rodzice aktywnie współpracują ze szkołą.
   Paneliści w czasie dyskusji często opowiadali o sposobach rozwiązywania problemów w ich szkołach. Były to bardzo cenne doświadczenia.
   Po zakończeniu dyskusji nadszedł ważny dla naszej szkoły moment. Otóż paneliści udali się na naradę, by podjąć decyzją o ewentualnym przyznaniu nam tytułu Szkoły Uczącej Się. Nasza szkoła, uczniowie, praca nauczycieli, współpraca z rodzicami zrobiła ogromne wrażenie na panelistach, którzy jednogłośnie zdecydowali o przyznaniu nam tytułu Szkoły Uczącej Się.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: chylunek, data: 2005-12-20

W dniu 10 stycznia 2006 roku odbędzie się Ogólne Zebranie Rodziców klas 4-6.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.

program:

godz. 1600 -spotkanie na sali gimnastycznej z nauczycielami i dyrekcją

godz. 1630- spotkania w klasach z wychowawcą

godz. 1700-1800 - dyżury nauczycieli przedmiotów (wyjaśnienie ocen, kryteriów, ustalenie zasad pomocy uczniom )

Rodzice klas 0-3 spotykają się w ustalonych terminach.

 

 • autor: dechodach

„ I Ty zostaniesz Świętym Mikołajem”

Do pięknej ogólnopolskiej akcji ochoczo włączyła się nasz szkoła. Dzieci prześcigają się w pomysłach zgromadzenia funduszy na szczytny cel pomocy najuboższym.

Koleżeński Krąg Zaufania i PCK prowadzili w szkole zbiórkę zabawek, książek, gier i pieniędzy.

Klasy czwarte przygotowały świąteczne ozdoby i stroiki, które sprzedają na kiermaszu.

Klasa V B przeprowadziła kwestę wśród mieszkańców Czernikowa oraz sprzedaje własnoręcznie wykonane świąteczne karty.

Klasa VI A zajęła się sprzedażą świeżutkich pączków i ciasteczek przygotowanych przez mamy. Ponadto rodzice pomogli w przygotowaniu stroików przeznaczonych na sprzedaż wśród mieszkańców Czernikowa.

Koło Przyjaciół Biblioteki urządziło wyprzedaż książek z magazynu. Także klasy najmłodsze włączyły się do akcji i z pomocą rodziców oraz wychowawców zorganizowały kiermasz zabawek i ozdób świątecznych.

Już udało nam się zgromadzić 1200 zł oraz worek zabawek i maskotek.

Pomaganie Świętemu Mikołajowi dało nam dużo radości i satysfakcji.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: chylunek, data: 2005-12-15


Podziekowanie.

Społeczność Szkoły Podstawowej  im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie wyraża podziękowanie dla PZU SA za pomoc finansową w realizacji przedsięwzięcia remontu kominów na budynku szkoły. Remont przyczynił się znacznie do poprawy bezpieczeństwa uczniów. Osobne podziękowania składamy również na ręce p. Romana Serackiego.

Mikołajki. 6 grudnia dzieci otrzymały paczki od Rady Rodziców i obejrzały kinowe filmy mikołajkowe ufundowane przez szkołę.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: chylunek, data: 2005-12-07

W czwartek 24 listopada klasy V i VI wraz z wychowawcami bawiły sie na "Balu starożytnym".
Imprezę otworzył Pan Dyrektor, który przybrał postać Zeusa. Aby uroczystość przebiegała w miłej, domowej atmosferze, przybyła na nią opiekunka ogniska domowego - Hestia, w której rozpoznano panią Anitę Żakiewicz. Nad przepływem informacji i zadań czuwał posłaniec bogów Hermes, który swoje obowiązki powierzył pani Monice Piątkowskiej.
   Na balu nie zabrakło znanych postaci ze starożytnego świata. Romulus i Remus toczyli spór, który z nich powinien zostać władcą miasta (kl. Va), nieszczęśliwy po stracie żony Orfeusz błąkał się wśród gości grając na swej harfie smutne melodie (kl.Vb). Chciwy król Midas wstydził się swoich oślich uszu, a Dedal z synem Ikarem wznieśli się ku słońcu jak ptaki (kl.Vc). Klasa VIa zachowując olimpijski spokój pogodziła zwaśnione grupy, kl.VIb przypomniała zgomadzonym jak wiele zawdzięczamy Prometeuszowi, zaś kl.VIc przekonała, że jej słabą stroną jest... pięta Achillesa.
   "Bal starożytny" zakończył się wspólnymi tańcami, na które zaprosił wszystkich gości władca Olimpu Zeus. Bogowie, herosi i zwykli ludzie chcąc bliżej poznać nasz dzisiejszy świat, bawili się przy współczesnej muzyce.
Bal przygotowali uczniowie klas piątych pod opieką p. M. Piątkowskiej i p. Anity Żakiewicz.

 • -
 • -
 • autor: chylunek, data: 2005-12-07

"Lubimy Panią Jesień"

   23 listopada 2005 r. Mały Samorząd zorganizował bal jesienny pod hasłem "Lubimy Panią Jesień". Uczestnikami były dzieci klas 0 - 3.
   W trakcie balu obejrzeliśmy dwa przedstawienia. Klasa 2a przygotowała inscenizację pt. "Co słychać w lesie", a klasa 3a bajkę pt. "Kopciuszek". Wszystkie klasy zaprezentowały jesienną piosenkę, a podczas "Tańca z jabłkiem" rozwiązywały zagadki związane z tą porą roku. Ciekawym elementem balu było wcześniejsze przygotowanie przez dzieci jesiennego stroju z materiałów przyrodniczych i pokaz jesiennej mody. Komisja miała nie lada problem z wyborem Królowej i Króla Jesieni. Zostali nimi Julka Wróblewska z kl. 1a i Andrzejek Chylicki z kl. 2b. Przy wspólnych tańcach czas minął szybko, ale był on doskonałą okazją do zintegrowania uczniów klas młodszych.
   Zabawę zakończył kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów klas 1 i 3, w którym brali udział również rodzice naszych uczniów. Przez cały dzień czynna była także loteria fantowa zorganizowana przez klasy drugie. Dochód z kiermaszu i loterii przekażemy na akcję charytatywną Stowarzyszenia Czyż - Nie pod hasłem "Czyż nie warto zostać św. Mikołajem". Do tej pory zebraliśmy około 250 zł. Kiermasz jeszcze trwa!
Opiekun MS E. Mazurek.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: chylunek, data: 2005-12-07

11 listopada minęła 87 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w czwartek 10 listopada odbyła się w szkole uroczysta akademia. Wystąpił chór szkolny i recytatorzy z kółka recytatorskiego. Słowami wierszy i piosenek przypomniano dzieje Polski od czasów ostatniego rozbioru do odzyskania niepodległości. Dzień później akademią rozpoczęła się poranna mszą święta  w kościele św. Bartłomieja w Czernikowie. Występ dzieci przygotowały M. Janiszewska i  M. Piątkowska.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: chylunek, data: 2005-11-11

Magda Chrobak uczennica klasy 6a otrzymała nagrodę w IX Ogólnopolskim Konkursie Literackim LIPA 2005. Gratulujemy. Jest to kolejny wiersz wyłoniony na naszym gminnym konkursie poetyckim na wiersz własny im. K.K. Baczyńskiego, który został zauważony przez jury ogólnopolskich konkursów literackich.Na spotkaniu w Bielsku-Białej laureaci równorzednych nagród wysłuchali koncertu Grzegorza Turnau'a, odebrali nagrody, tomik nagrodzonych wierszy i brali udział w warsztatach min. z Tomaszem Jastrunem.

 • autor: dechadach, data: 2005-11-07

„Wszystkie dzieci nasze są”, ten i inne wielkie przeboje usłyszeli uczniowie klasy 3a i 3 b na koncercie Majki Jeżowskiej, który odbył się 27.10.2005 roku w Golubiu – Dobrzyniu.

Zawsze była wspaniała! Były tańce, konkursy, autografy. Na pewno wszyscy będą długo i miło wspominać występ Gwiazdy piosenki dziecięcej. Będąc w Gołubiu – Dobrzyniu nasi wycieczkowicze znaleźli również czas, aby odwiedzić zamek Anny Wazówny. Na dziedzińcu obejrzeli wystawę narzędzi tortur. Wszyscy też podziwiali przepiękny, jesienny krajobraz ze wzgórza zamkowego. Wyjazd dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: chylunek, data: 2005-10-29

Uczennice naszej szkoły kl. 6a Kinga Gałkowska i Monika Paczkowska otrzymały wyróżnienia na konkursie plastycznym"Studium martwej natury" w Muzeum Kujaw i Ziemii Dobrzyńskiej we Włocławku.

Prócz tego otrzymały Nagrody Specjalne (Dyrektora Szkoły Plastycznej za interpretację graficzną- Kinga, Towarzystwa Miłosników Włoclawka- Monika.

Gratulujemy!

Dzień Nauczyciela

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • autor: chylunek, data: 2005-10-14

Ślubowanie pierwszaków.
Dnia 5.10.2005r. odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów naszej szkoły. Pierwszacy wykazali się swoją wiedzą i umiejętnościami rozwiązując wszystkie zadania Ekoludka. Przy ślubowaniu na sztandar obiecali szanować starszych, dbać o przyrodę, dobrze się uczyć, być dobrymi kolegami oraz godnie reprezentować naszą szkołę. Pasowania na uczniów dokonali dyrektorzy: p. Chrobak i p. Buczyński. Wraz z wychowawczyniami wręczyli również nowo przyjętym uczniom dyplomy pasowania.
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 76296 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.