Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: wtorek, 30.05.2023
Imieniny: Ferdynanda, Jana, Feliksa

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

 • -

Spotkanie z uczniami Zespołu Szkół w Czernikowie

15 grudnia, po raz drugi w tej kadencji, Wójt Zdzisław Gawroński i Przewodnicząca Rady Gminy Jadwiga Padlewska, gościli w Urzędzie Gminy gimnazjalistów Zespołu Szkół w Czernikowie. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele wiedzy o społeczeństwie – Panie Maria Chrobak oraz Bogumiła Wożniak.
 • -

Wolontariusz Roku Powiatu Toruńskiego

Dnia 29 grudnia na sesji powiatu wręczono nagrody dla Wolontariusza Roku Powiatu Toruńskiego. Została nim ( w kategorii powyżej 18 lat) nasza była uczennica SP i gimnazjum Anna Zglińska (zgłoszona przez dyrektora SP Czernikowo z rekomendacją Wójta i UG Czernikowo).
 • -

Jubileusz poety

20 grudnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie odbyło się jubileuszowe spotkanie z panem Dariuszem Chrobakiem p.n. ,,Słowobrazy". Taki też tytuł nosi wydany na 25 lecie pracy twórczej i 20 lecie debiutu książkowego tomik wierszy. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się m.in.: Starosta toruński, władze gminy Czernikowo, przedstawiciele Stowarzyszenia Gmin Ziemi Dobrzyńskiej.
 • -

“Trzech tenorów” na czernikowskim Placu

W centralnym miejscu na Placu 700-lecia w Czernikowie stanęła rzeźba “Trzech tenorów”, autorstwa pana Andrzeja Bajkowskiego. Materiałem do stworzenia dzieła była złamana przed dwoma laty wierzba.
 • -

Mistrzostwa gminy szkół podstawowych w mini piłce siatkowej

W dniach 10 i 17 grudnia w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Czernikowie rozegrano turnieje gminne w piłce siatkowej drużyn czteroosobowych. Dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych walczyli o zakwalifikowanie się do finału powiatowego.
 • -

Rekordowa ilość szkół w programie dla Pierwszoklasistów

Ponad 50% szkół podstawowych z całej Polski bierze udział w programie Klub Bezpiecznego Puchatka. 230 000 Pierwszoklasistów z ponad 7 000 szkół razem z Puchatkiem uczy się, jak być bezpiecznym w domu, w szkole i na drodze. We wszystkich szkołach, które zgłosiły się do programu trwają obecnie zajęcia, prowadzone na podstawie materiałów Klubu Bezpiecznego Puchatka.
 • -

Grand Prix o Puchar Wójta Gminy Czernikowo w szachy i warcaby klasyczne

W dniach 3 i 14 grudnia 2011 r. odbył się I etap Turnieju Grand Prix o Puchar Wójta Gminy Czernikowo w szachy i warcaby klasyczne. Gracze rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych ( do 12 lat, 13-16 lat oraz powyżej 17 lat).
 • -
 • -

,,Mikołaj, Mikołaj jedzie z prezentami..." Mikołajki 2011

Do Punktów Przedszkolnych i Przedszkoli w dniach 5 i 6 grudnia 2011r. dotarł Mikołaj razem ze swoimi pomocnikami i workami pełnymi prezentów. Zaprzęg Mikołaja odwiedzał kolejno gminy i poszczególne placówki.
 • -

Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w Szachach

12 grudnia 2011 roku w Chełmży odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w Szachach. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Weronika Sivickis SP Czernikowo (kl. III), natomiast wśród gimnazjalistów zwyciężyła Martyna Gajewska.
 • -

X Otwarte Mistrzostwa Gminy Łubianka w tenisie stołowym

W niedzielę 11 grudnia 2011 roku w Pigży zostały rozegrane X Otwarte Mistrzostwa Gminy Łubianka w tenisie stołowym. Naszą gminę reprezentowali Danuta Chylicka i Paweł Drygalski. Danuta Chylicka zajęła II miejsce, natomiast Paweł Drygalski wywalczył wysokie IV miejsce.

 • -

XII Indywidualny Turniej w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Czernikowo

W dniach 03-04 grudnia 2011 r. (sobota – niedziela) odbył się XII Indywidualny Turniej Gry w Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Czernikowo. Zawody, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy i okolicznych miejscowości rozegrano w kilku kategoriach.
 • -

Podsumowanie projektu „Klub Integracji Społecznej „Nad Drwęcą”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernikowie informuje o zakończeniu kolejnej - trzeciej edycji projektu "Klub Integracji Społecznej "Nad Drwęcą". Uczestnikami projektu były osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo, korzystające ze świadczeń pomocy społecznej. W w/w projekcie od początku jego trwania uczestniczyło 8 osób – podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernikowie. Na dzień dzisiejszy wszyscy uczestnicy projektu są osobami aktywnymi zawodowo, pracują bądź odbywają staże zawodowe, uzyskują dochody i nie korzystają ze świadczeń pomocy społecznej.
 • -

Mistrzostwa gminy szkół podstawowych w piłce nożnej halowej

Dnia 19 i 26 listopada w hali Zespołu Szkół w Czernikowie odbyły się finały gminne w "halówce" dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt zwyciężyła podstawówka z Czernikowa wygrywając wszystkie mecze,drugie miejsce zajęła szkoła z Mazowsza. Wśród chłopców po zaciętej rywalizacji lepszą różnicą bramek wygrali piłkarze z Osówki.

 • -

60-lecie budynku Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Czernikowie

Dnia 14 listopada w Szkole Podstawowej w Czernikowie odbyła się uroczystość z okazji 60-lecia budynku szkoły. Impreza rozpoczęła się koncertem na pianino w wykonaniu Marka Kamoli, następnie na slajdach przedstawiono życiorys "jubilatki". Wystąpiły także laureatki ogólnopolskich konkursów muzycznych.
 • -

Dobra praca doceniona

W Urzędzie Gminy w Czernikowie, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości odbyła się uroczystość uhonorowania zasłużonych pracowników.
 • -

Wyniki rozgrywek w mini piłkę nożną

Przedstawiamy wyniki rozgrywek w piłkę nożną ,,Ligi Szkół Podstawowych Gminy Czernikowo” w sezonie jesień/wiosna 2011/2012.
 • -

Gminne turnieje w unihokeju

Dnia 22 i 29 października w Osówce rozegrano mistrzostwa gminy szkół podstawowych w unihokeju. Pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z Osówki, a wśród chłopców zwyciężyło Czernikowo.
 • -

Objazd miejsc pamięci

Przed dniem Wszystkich Świętych z inicjatywy Gminnego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa ( KOPaWiM) odbył się objazd ( z reprezentacjami samorządów i nauczycieli SP Czernikowo, ZS Czernikowo, SP Osówka, SP Steklin i SP Mazowsze - po wszystkich zarejestrowanych ( i planowanych do rejestracji) miejsc pamięci po gminie Czernikowo.
 • Herb Gminy Czernikowo

Spotkanie w sprawie budowy elektrociepłowni na biogaz w miejscowości Liciszewy

5 września 2011 roku o godzinie 18:00 w Wiejskim Domu Kultury w Mazowszu odbyło się spotkanie w sprawie planowanej przez Polska Grupę Biogazową Sp. z o.o. inwestycji związanej z budową biogazowi w Liciszewach.
 • -

Uroczyste podpisanie umowy na budowę obiektu dydaktyczno-widowiskowego w Czernikowie

Wśród jedenastu miejskich, gminnych i powiatowych samorządów z terenu całego województwa, które 30 sierpnia podpisały umowy o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego inwestycji związanych z rozbudową i modernizacją infrastruktury edukacyjnej, znalazła się gmina Czernikowo.
 • -

Czernikowo znów wśród najlepiej zarządzanych gmin w Polsce!

Tegoroczna edycja Rankingu Samorządów, przeprowadzonego przez „Rzeczpospolitą”, okazała się kolejnym dużym sukcesem gminy Czernikowo, która w zestawieniu II etapu konkursu na ponad półtora tysiąca polskich gmin wiejskich zajęła bardzo wysoką, 67 lokatę, ustępując miejsca tylko dwóm gminom województwa kujawsko-pomorskiego. Ponownie wyprzedziliśmy m.in. wszystkie gminy sąsiadujące.
 • -

Święto lasu

W dniu 20 października zorganizowano bieg patrolowy ( z udziałem uczniów SP Czernikowo, Włocławek i Aleksandrów Kujawski) połączony ze sprawdzeniem wiedzy o lesie, piętrach roślinności, drzewach, zadaniach leśniczych, zadaniach myśliwych, zwierzętach pogranicza pól i lasów, rybach itp.
 • -

Apel pamięci

17 października 2011 roku odbył się APEL PAMIĘCI w SP Czernikowo przed obeliskiem pomordowanych nauczycieli (Kołaczyński, Suski, Klimczewski) i przy Dębach Pamięci (Kołaczyński, Gimpel). Odczytano tekst i uczczono poległych.
 • -

Punktacja końcowa sezon wędkarski 2011

Pierwsza dziesiątka zawodników. Punktacja po trzech zawodach sezon wędkarski 2011.
 • -

Czernikowskie drużyny zwycięzcami finału powiatowego w sztafetowych biegach przełajowych

Około 200 osób stanęło na starcie mistrzostw powiatu toruńskiego w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się w minioną sobotę w Czernikowie. Zawody przeznaczone były dla
dzieci szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej.

 • -
 • -

Wójt Gminy Czernikowo zawiadamia

o rozpoczęciu w dniu 03 października 2011 roku, przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. ul. Wojska Polskiego 8, 87-600 Lipno prac związanych z wykonaniem zadania pn.: „Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w technologii nawierzchni bitumicznej realizowanej dwuwarstwowo, składającej się z warstwy wiążącej i ścieralnej, o minimalnej łącznej grubości warstw 6 cm i długości 0,700 km w obrębie geodezyjnym Osówka dz. nr 334”
 • -

Gminny turniej piłki nożnej

Dnia 1 października Uczniowski Klub Sportowy "Olimpijczyk" zorganizował mistrzostwa gminy w piłce nożnej chłopców szkół podstawowych. Mistrzostwa odbyły się na "Orliku" w Mazowszu. Wystartowało pięć zespołów, które walczyły systemem "każdy z każdym".

 • -

Sztafetowe biegi przełajowe

W ubiegłą sobotę w Czernikowie odbyły się gminne mistrzostwa szkół podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych. Dziewczęta walczyły na dystansie 8x800m, chłopcy 8x1000m.
 • -

Kolonie letnie w Zakopanem

W dniach 9-19 lipca 2011 odbył się obóz (kolonie letnie) w Zakopanem organizowany przez SP Czernikowo. Zwiedzaliśmy Zakopane, byliśmy na Gubałówce, na Kasprowym Wierchu, na Drodze Nad Reglami, w Dolinie Pięciu Stawów i nad Morskim Okiem, na Słowacji, w Bielanskiej Jaskini, w Niedzicy i na spływie Dunajcem.
 • -

Punktacja końcowa sezon wędkarski 2011 juniorzy

Czołówka zawodników. Punktacja końcowa sezon wędkarski 2011 juniorzy.
 • -

Warsztaty zabytkoznawcze "Z przeszłością w przyszłość"

Od maja 2011 są realizowane przez Stowarzyszenie Czyż-nie w ramach POKL 9, 5 warsztaty zabytkoznawcze "Z przeszłością w przyszłość" dla 28 uczniów z gimnazjum i podstawówki. W ramach warsztatów odbyły się już spotkania warsztatowe na bazie zabytków Czernikowa z plastykami, fotografem, informatykami, wyjazdy plenerowe w celu poznania i dokumentacji zabytków naszej gminy.
 • -

Dożynki Parafialno-Gminne 2011

Mszą święta w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja w Czernikowie rozpoczęło się 11 września 2011 roku coroczne święto plonów. Msza święta, oprócz dziękczynnego, dożynkowego charakteru, była również sumą odpustową z okazji II odpustu ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 • -
 • -

Zawiadomienie

Wójt Gminy Czernikowo informuje o otrzymanym wsparciu finansowym ze środków budżetu Województwa Kujawsko – Pomorskiego pochodzących z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej w wysokości 84 000,00 zł (słownie: osiemdziesiąt cztery tysiące złotych).
 • -

Podpisanie umowy na dostawę sprzętu komputerowego w ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion w gminie Czernikowo – krok w przyszłość”

W kwestii realizacji projektu dotyczącego infrastruktury bezprzewodowego Internetu można by rzec, że znaleźliśmy się już niemal na drugim jej brzegu. W Brzegu bowiem swą siedzibę ma Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „PIOMAR”, którego oferta do przetargu na zakup i dostawę sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem okazała się najkorzystniejsza. Podpisanie umowy z wykonawcą nastąpiło 29 lipca 2011 roku.
 • Herb Gminy Czernikowo

Przydatny monitoring na Placu 700-lecia

Zainstalowane na terenie czernikowskiego Placu 700-lecia kamery monitorujące potwierdziły swoją przydatność. Dzięki nim udało się zidentyfikować sprawcę niedawnego zniszczenia ławki i drzewa. Władze gminy wyrażają przekonanie, że skuteczność monitoringu przyczyni się do eliminacji aktów wandalizmu.
 • Herb Gminy Czernikowo

Wybudujemy aulę muzyczną

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Działania 3.1. Rozwój infrastruktury edukacyjnej Gmina Czernikowo ubiegała się o dofinansowanie przedsięwzięcia „Rozbudowa Zespołu Szkół w Czernikowie o obiekt dydaktyczno-widowiskowy na potrzeby szkoły muzycznej wraz z wyposażeniem”. Biorąc pod uwagę niezwykle wysoką skuteczność gminy w pozyskiwaniu środków zewnętrznych liczono na pozytywne dla nas rozstrzygnięcie konkursu i… nie przeliczono się! Wśród 24 wspartych projektów na wysokim, szóstym miejscu znalazła się właśnie czernikowska inwestycja.
 • Herb Gminy Czernikowo

Sieć wodno-kanalizacyjna, remiza w Czernikowie i wyposażenie pracowni Zespołu Szkół.

31 maja w Toruniu Wójt Gminy Czernikowo Zdzisław Gawroński najpierw, wspólnie z dyrektor Departamentu Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Kamilą Radziecką, złożył podpis pod umową o dofinansowanie projektu „Przebudowa i rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej w miejscowości Czernikowo – etap IV”, by następnie zatwierdzić wraz z Członkiem Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego Michałem Korolko umowę o przyznanie pomocy projektowi „Adaptacja remizy OSP w Czernikowie na świetlicę wiejską”, w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
 • -

Remont boiska w Steklinie

Od poniedziałku rozpoczęła się renowacja i rekultywacja boiska w Steklinie. Inwestycja możliwa jest dzięki umowie sponsorskiej między Ludowym Zespołem Sportowym w Steklinie a Spółką Akcyjną ENERGA w Gdańsku, która to finansuje.
 • -

Otwarcie placu zabaw w Steklinie

W niedzielę odbył się w Steklinie festyn rodzinny, w trakcie którego Wójt Gminy – Zdzisław Gawroński dokonał symbolicznego otwarcia nowego placu zabaw dla dzieci wybudowanego przez Gminę. Obecni byli również inni przedstawiciele władz gminnych.
 • -

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu www.mojestypendium.pl

Jest to strona dla uczniów i studentów, nauczycieli, doktorantów, młodych naukowców, artystów i sportowców - wszystkich, którzy szukają możliwości finansowania swojego rozwoju. Mojestypendium.pl to baza aktualnych ofert stypendialnych oraz konkursów naukowych i artystycznych.
 • -

Place zabaw

Władze Gminy Czernikowo nie zapominają o najmłodszych spośród mieszkańców, czego dowodem są piękne i rozbudowane place zabaw, powstałe w Czernikowie, Steklinie i Steklinku. Także w Mazowszu wybudowano tego typu obiekt, a kolejne w przyszłości bawić będą dzieci z pozostałych miejscowości.
 • -

Skrawek Nieba w Starostwie - dla dzieci i rodziców

Wybierają się Państwo do Torunia z małym dzieckiem? Mają Państwo do załatwienia sprawy w Starostwie Powiatowym? Zapraszamy do skorzystania z udogodnień, które Starostwo przygotowaliśmy specjalnie dla Państwa!
 • -

Osiedlowy Festyn Rodzinny 22.06.2011

Dnia 22 czerwca miał miejsce Osiedlowy Festyn Rodzinny dla rodzin z terenu gminy Czernikowo, który zorganizowali mieszkańcy Osiedla Młodych. Przygotowano wiele rozgrywek sprawnościowych oraz konkursów dla dzieci i dorosłych.
 • -

Comets Mazowsze w Finałach Mistrzostw Polski

Drużyna Juniorów z Mazowsza pod wodzą trenera Roberta Szwajkowskiego zajęła wysokie 2. miejsce w Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w baseballu, które miały miejsce w Miejskiej Górce w ostatnich dniach czerwca. Mazowszanie wygrali 3 spośród 4 meczów i tylko nieznacznie ulegli ubiegłorocznym mistrzom z Kutna 8:9. Wspaniały wynik daje prawo do udziału w Finałach Mistrzostw Polski, które odbędą się w sierpniu w Kutnie.
 • -

Parafialny ,,Dzień Dziecka" 29.05

29 maja już po raz szósty Zespół Charytatywny zorganizował parafialny „Dzień Dziecka”. Zabawa trwała kilka godzin i urozmaicana była wieloma konkursami dla dzieci, ale również dla całych rodzin.
 • -

Turnieje z okazji otwarcia Orlika w Mazowszu

Uczniowski Klub Sportowy "Olimpijczyk" oraz UG w Czernikowie byli organizatorami imprezy sportowej z okazji otwarcia Orlika w Mazowszu. Zawody odbyły się w piątek 24 czerwca i przeznaczone były dla dzieci szkół podstawowych.
 • -

Otwarcie Orlika w Mazowszu

W sobotnie przedpołudnie 25 czerwca 2011 roku miało miejsce przełomowe dla rozwoju sportu w gminie Czernikowo wydarzenie – Wójt Gminy Zdzisław Gawroński, wraz ze swym zastępcą Dariuszem Zagrabski, radnym Tadeuszem Ziółkowskim oraz przedstawicielem Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Tomaszem Kilarem przeciął wstęgę otwierającą pierwszy w gminie kompleks boisk sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012”.
 • -

IX ogólnopolski maraton spławikowo-gruntowy

W dniach 17 – 19 czerwca w miejscowości Szańce odbył się IX ogólnopolski maraton spławikowo - gruntowy. Naszą gminę reprezentowały dwie drużyny z Czernikowa.
 • -

Liga rozdanie nagród

W środę 15.06.2011r. w Szkole Podstawowej w Czernikowie odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek w mini piłkę nożną chłopców połączone z rozdaniem nagród dla najlepszych zespołów sezonu 2010/2011.

 • -

Odnowienie placu zabaw

W ubiegłym tygodniu został odnowiony plac zabaw przy ul. Osiedle Młodych. Renowacji obiektu udało się dokonać dzięki współpracy i zaangażowaniu mieszkańców osiedla. Potrzebne do tego celu materiały, czyli farby, pędzle, itp. sfinansował Wójt Gminy Czernikowo.
 • -

Zawody wędkarskie

Wyniki drużynowych międzygminnych zawodów wędkarskich pracowników samorządowych.
1. Czernikowo - 6800
2. Kikół - 3440
3. Zbójno - 3160
 • -

SP Czernikowo najlepsze w powiatowym rankingu szkół podstawowych w sporcie w sezonie 2010/2011

Sala konferencyjna w Starostwie Powiatowym w Toruniu wypełniona po brzegi młodymi sportowcami, trenerami, działaczami sportowymi, towarzyszące temu ogromne emocje i podniosła atmosfera – tak rozpoczęła się tegoroczna Gala Wyróżnień Starosty Toruńskiego za osiągnięcia sportowe 2010 roku. Uroczystość odbyła się 19 maja br.
 • -

Biegi przełajowe

W niedzielę, 5 czerwca, w Bobrownikach grupa sportowców z naszej gminy ( Czernikowo, Makowiska, Osówka) wzięła udział w I Biegu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe.
 • -

Kolejna wygrana baseballistów z Mazowsza.

4 czerwca na stadionie sportowym w Czernikowie drużyna baseballistów z Mazowsza rozegrała swoje kolejne mecze w II Lidze. Przeciwnikiem była drużyna Sportowe Pomorze.pl Piraci Władysławowo.
 • -

Medalowe miejsce, wyróżnienia starosty i fotel lidera, czyli bejsbolowy maj.

Na początku maja UKS Comets Mazowsze wziął udział w III Turnieju Północy w podbydgoskim Osielsku. Drużyna trenera Roberta Szwajkowskiego zajęła 3. miejsce, a dwaj zawodnicy naszej drużyny indywidualnie wyróżnili się w całym turnieju. Mateusz Pniewski został najlepszym obrońcą, a Jakub Pukłacki najlepszym „złodziejem” baz, wykazując się niezwykłą szybkością grając w ataku.
 • -

III Mistrzostwa Księstwa Gniewkowskiego w piłce nożnej

Piłkarze "oldboje" z Czernikowa uczestniczyli w III Mistrzostwach Księstwa Gniewkowskiego w piłce nożnej, które odbyły się 28.05.2011 na "orliku" w Gniewkowie.
 • -

V Dobrzyński Plener Malarski.

W dniach 20-22 maja 2011 roku odbyła się w Czernikowie V dobrzyński plener malarski. Jak zwykle brało udział ponad 50 osób ( w tym z Książek k. Wąbrzeźna, z Torunia, Tłuchowa, Włocławka, Węgierska i oczywiście z Czernikowa, w tym z SP , Gimnazjum i Rodzice).
 • -

W hołdzie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II

W hołdzie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II orkiestra Gminna grała wraz z 150 zespołami orkiestr i chórów z całej Polski. 28 maja Licheń Stary rozbrzmiewał dźwiękami orkiestr w tym i nasza dołożyła głos na chwała JP II. Nie tylko graliśmy ale też zwiedzaliśmy sanktuarium i piękną okolice.
 • -

Zawody wędkarskie w miejscowości Młyniec

W dniu 22 maja 2011 rok odbyły się zawody wędkarskie w miejscowości Młyniec
 • -

Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Pod hasłem „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam, wchodzę” 25 maja, w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość z okazji Powiatowego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Uczestniczyli w niej bibliotekarze z powiatu toruńskiego i przedstawiciele władz samorządu powiatowego i gminnych.
 • Herb Gminy Czernikowo

Urząd Gminy Czernikowo informuje

że na terenie gminy Czernikowo w miesiącu maju bieżącego roku wystąpiły przymrozki wiosenne w czasie, których ucierpiały poszczególne gatunki roślin, szczególnie sady, rzepaki ozime i buraki cukrowe. W związku z powyższym prosi się poszkodowanych rolników o zgłaszanie swoich szkód do Urzędu Gminy Czernikowo pokój nr 13 w celu ich oszacowania.
 • -

Edukacja przedszkolna w gminach Bobrowniki, Czernikowo, Zbójno i Wielgie- to już drugi rok za nami…

W trosce o wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty firma PANACEUM- OMEGA MARIA JOLANTA WYBORSKA napisała projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, którego realizacja trwa od września 2009 r.
 • -

PIERWSZY KROK NIE MUSI BYĆ TRUDNY – UNIJNE PRZEDSZKOLAKI Z GMIN CZERNIKOWO, KIKÓŁ I WIELGIE

W styczniu 2011 ruszył projekt firmy PANACEUM- OMEGA MARIA JOLANTA WYBORSKA w partnerstwie z gminami „ Unijne przedszkolaki z gmin Czernikowo, Kikół i Wielgie”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 • -

Projekt: „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion w gminie Czernikowo – krok w przyszłość”

Z dniem 9 maja 2011 roku rozpoczyna się rekrutacja dla projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion w Gminie Czernikowo – krok w przyszłość”. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie w celu uzyskania szczegółowych informacji i pobrania Formularzy Zgłoszeniowych, mogą się zgłaszać do Biura Zarządu Projektu, które mieści się w Urzędzie Gminy Czernikowo w p. nr 15. Dokumenty należy składać do 16 czerwca 2011r. do godziny 15.00 osobiście lub pocztą (liczy się data wpływu).
 • Herb Gminy Czernikowo

Wieloletni program współpracy Gminy Czernikowo z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2011 – 2015

„Wieloletni program współpracy Gminy Czernikowo z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2011 – 2015”, będący przedmiotem projektu uchwały Rady Gminy Czernikowo, niniejszym poddany zostaje pod opinię organizacji pozarządowych. Uwagi i propozycje w sprawie należy kierować do Przemysława Pujera, Urząd Gminy Czernikowo, ul. Słowackiego 12, pokój nr 15, tel. (54) 287 50 01; do 23 maja 2011 roku do godziny 15.00.
 • -

Podsumowanie wyborów sołtysów i rad sołeckich w gminie Czernikowo

5 maja w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Czernikowo odbyło się inauguracyjne zebranie nowo wybranych sołtysów z władzami gminy. W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Czernikowo Zdzisław Gawroński, Przewodnicząca Rady Gminy Jadwiga Padlewska oraz kierownik Gminnego Zakładu Komunalnego i radny powiatu Andrzej Sobociński.
 • -

Społeczna mobilizacja mieszkańców Liciszew – najpierw kapliczka, potem remiza

Kapliczka maryjna w Liciszewach na nowo nabrała blasku. Nie przyczynił się do tego żaden projekt ani odgórne zarządzenia, a ciężka, wspólna praca samych Liciszewian. Mieszkańcy sołectwa uzupełnili ubytki w dachu i pokryli go dachówkami, odmalowali figurę Matki Boskiej, wykonali elewację i wstawili szyby.
 • -

„ JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ, KTÓRY KOCHAŁ LUDZI”

Pierwszego maja 2011 roku w Kościele Parafialnym w Czernikowie odbyła się uroczystość z okazji Beatyfikacji Papieża Jana Pawła II, która po sześcioletnich przygotowaniach była uwieńczeniem naszej pracy.
 • -

Konkurs Europoster – promocja Prezydencji Polski w Unii Europejskie.

Komisja Konkursowa dot. KONKURSU EUROPOSTER – promocja Prezydencji Polski w Unii Europejskie, w składzie Dariusz Chrobak (przewodniczący), Anna Dzwonkowska, Joanna Kozakiewicz dokonała jego rozstrzygnięcia na etapie gminnym.

 • -

Wędkarskie zawody seniorów

3 maja 2011 r. odbyły się wędkarskie zawody spławikowe seniorów na zbiorniku retencyjnym w miejscowości Czernikowo.
 • -

Wędkarskie zawody juniorów

2 maja 2011 r. odbyły się wędkarskie zawody spławikowe juniorów na zbiorniku retencyjnym w miejscowości Czernikowo
 • -

Złoci małżonkowie uhonorowani przez prezydenta

29 kwietnia 2011 roku mieszkańcy gminy, którzy 1959 i 1960 roku zawarli w Czernikowie akt małżeństwa i dotrwali wspólnie do jubileuszu jego pięćdziesięciolecia, otrzymali w Urzędzie Gminy medale prezydenckie.
 • -

Spotkanie Wójta i Przewodniczącej Rady Gminy z uczniami Zespołu Szkół w Czernikowie.

19 kwietnia o godzinie 11.45 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Czernikowo Wójt Zdzisław Gawroński i Przewodnicząca Rady Gminy Jadwiga Padlewska gościli gimnazjalną i licealną młodzież.
 • -
Zakończenie VI edycji gminnej ligi piłki nożnej halowej w sezonie 2010/2011.

Mecz finałowy pomiędzy drużynami Mont Team i DT OSP Steklin zakończył VI edycję gminnej ligi piłki nożnej halowej-sezon 2010/2011. Po zaciętym meczu zwyciężył zespół Mont Team 5:3. Trzecie miejsce wywalczyli piłkarze z Liciszew. Królem strzelców ligi został Dawid Bochuciński (FC Liciszewy) natomiast najlepszym bramkarzem został Jarosław Makowski z Mont Team.

Wyniki i klasyfikacja
Strzelcy
Galerie

 • -

Wyniki wyborów do Kujawsko-Pomorskej Izby Rolniczej.

W dniu 3.04.2011 r. w Urzędzie Gminy Czernikowo odbyły się wybory członków do Rady Powiatowej Kujawsko – Pomorskiej Izby Rolniczej w okręgu wyborczym nr 106 obejmującym obszar gminy Czernikowo. Członkami RP KPIR zostali Pan Tadeusz Ziółkowski oraz Pan Mirosław Gan.
 • -

Nasi nauczyciele i urzędnicy na XI Powiatowych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym

Już po raz jedenasty radni, pedagodzy oraz pracownicy urzędów rywalizowali o miano najlepszych tenisistów stołowych w powiecie toruńskim. Areną rozgrywek była sala gimnastyczna Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie.
 • -

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań zostanie przeprowadzony w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011, wg stanu na 31 marca 2011, godz. 24.00.
 • -
 • -

SP im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie SZKOŁĄ ODKRYWCÓW TALENTÓW

Wobec ogłoszenia prze Ministerstwo Edukacji Narodowej ROKU ODKRYWANIA TALENTÓW i w związku z rozporządzeniami dotyczącymi kształcenia uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych SP Czernikowo przystąpiła do akcji, przeszła procedury rejestracyjne, wykazała różnorodne osiągnięcia i działania wspierające talenty w obszarach przedmiotowych, artystycznych, muzycznych, plastycznych, teatralnych, sportowych, odysei umysłu , itp. Jesteśmy ( na dzień 31.03.2011) wśród 19 szkół w województwie, dwóch w powiecie. ( http://www.roktalentow.men.gov.pl/projekt-szkola-odkrywcow-talentow). Mamy otrzymać certyfikat Szkoły Odkrywców Talentów.
 • -

"Myśliwi - dzieciom, dzieci - zwierzętom".

23 marca 2011 r. SP im. K. K. Baczyńskiego ( razem z Przedszkolem i Gimnazjum w Czernikowie) rozpoczęła, we współpracy z Kołem Łowieckim "BAŻANT" w Czernikowie, 5-letni program edukacyjno-ekologiczny odbudowy populacji zwierzyny drobnej w woj. kujawsko-pomorskim (gł. polnej - zająca, bażanta i kuropatwy) pn. "Myśliwi - dzieciom, dzieci - zwierzętom".
 • -

VI Konkursie Recytatorskim Poezji Regionalnej "Dobrze, ziemio..."

W sobotę 19 marca do SP Czernikowo zjechało 36 uczniów z całego regionu ziemi dobrzyńskiej , by wziąć udział w VI Konkursie Recytatorskim Poezji Regionalnej "Dobrze, ziemio..." pod Patronatem Starostwa Powiatowego w Toruniu. Sponsorem jest także UG Czernikowo oraz Stowarzyszenie Czyż-nie.
 • Herb Gminy Czernikowo
Informacja dotycząca skrzyżowania ulic: Słowackiego , Szkolnej i 3 Maja w miejscowości Czernikowo.
Przez wiele lat skrzyżowanie wymienionych ulic, stanowiło duże zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, szczególnie pieszych. Nie było chodnika, jezdnia była bardzo wąska. W wyniku zakupu nieruchomości przylegających do ulic: Słowackiego i Szkolnej gmina stała się właścicielem dwóch działek ...
 • -

W WDK Mazowsze o korzyściach płynących z łączenia się w grupy producenckie

W dniu 4 marca 2011 roku w Wiejskim Domu Kultury w Mazowszu odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla rolników Gminy Czernikowo, zorganizowane przez Kujawsko-Pomorska Izbę Rolniczą, na temat możliwości grup producenckich i korzyści płynących z przynależności do nich oraz sposobu ich tworzenia i organizacji.
 • -

„Ferie z Bogiem”

W dniach 7-12 lutego w salkach parafialnych odbywały się „Ferie z Bogiem” – zajęcia plastyczne, gry i zabawy, organizowane wzorem lat poprzednich w okresie ferii zimowych dla najmłodszych mieszkańców gminy.
 • -
 • -
 • -

Klub Integracji Społecznej „Nad Drwęcą”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernikowie, jako partner projektu realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiczu pod nazwą Klub Integracji Społecznej „Nad Drwęcą”, zaprasza do uczestnictwa w kolejnej edycji projektu w 2011 r. Od 01.02.2011 r. prowadzony jest nabór uczestników z 3 gmin – gminy Obrowo, Czernikowo i Lubicz do projektu Klubu Integracji Społecznej "Nad Drwęcą" – edycja 2011. Uczestnikami projektu będą osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo z terenu 3 gmin, nie przekraczające kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, niepracujące. Działania rozpoczną się od 1 marca 2011 r. Planowane są warsztaty m.in trening interpersonalny, doradztwo zawodowe), poradnictwo indywidualne (np. prawne, psychologiczne), szkolenia zawodowe (indywidualnie dobierane do predyspozycji uczestników) oraz staże pozwalające zdobyć doświadczenie zawodowe.
 • -
Podsumowanie konkursu na logo biblioteki.
8 lutego 2011 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na logo biblioteki. Zwycięzcom wręczono nagrody książkowe,a nauczycielom – opiekunom podziękowania. Wyróżnione prace omówił przewodniczący Komisji Konkursowej – pan Dariusz Chrobak.
 • Herb Gminy Czernikowo
Obwieszczenie Wójta Gminy Czernikowo do mieszkańców m. Osówka
W związku z systematycznym zalewaniem odcinków dróg 2044C oraz 2045C w m. Osówka zwracam się z zaleceniem wstrzymania odprowadzania wody bezpośrednio na drogi w celu zapobieżenia bezpośredniemu zagrożeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 • -
Siatkarskie mistrzostwa szkół podstawowych i gimnazjów
W połowie stycznia uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w mistrzostwach gminy
w mini-piłce siatkowej. W turnieju dziewcząt, który odbył się 15 stycznia w Czernikowie, najlepsze okazały się uczennice z Mazowsza, wygrywając zawody z kompletem zwycięstw. Wśród chłopców, którzy serwowali, atakowali i blokowali tydzień później także w Czernikowie, zwyciężyli gospodarze. Zwycięzcy poszczególnych kategorii reprezentowali gminę Czernikowo w zawodach rangi powiatowej. Dziewczęta rywalizowały 25 stycznia w Chełmży i zajęły bardzo dobre, drugie miejsce, okazując się nieznacznie gorsze jedynie od uczennic ze Sławkowa. Dzień później w Czernikowie stanęły naprzeciw siebie najlepsze drużyny chłopięce.
 • -
STAN POGOTOWIA POWODZIOWEGO
Wojewoda Kujawsko-Pomorski biorąc pod uwagę rozwój sytuacji hydrologicznej w zlewni górnego i środkowego odcinka rzeki Wisły ogłasza z dniem 17 stycznia 2011 roku od godziny 07:00 stan pogotowia powodziowego dla terenów województwa (gmin) zlokalizowanych na terenach nadwiślańskich. W związku z powyższym informujemy, iż istnieje prawdopodobieństwo podtopienia niżej położonych terenów i wystąpienie zagrożenia dla osób przebywających nad brzegami rzeki.
 • -
Sukces naszych wychowanków
Młodzi siatkarze z Czernikowa reprezentujący juniorów w toruńskim klubie UKS Budowlanka zajęli z drużyną II m-ce w wojewódzkiej lidze juniorów i dzięki temu będą walczyć w 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów. Turniej odbędzie się na początku lutego w Olsztynie. Trzymamy kciuki za naszych chłopaków! Więcej na www.siatkowka.torun.pl.
 • -
XII GMINNY KONKURS PLASTYCZNY i FOTOGRAFICZNY
Podsumowano 13.stycznia 2011 roku XII gminny konkurs plastyczny i fotograficzny pod tyt. OSTANIE STRZECHY I ZABYTKI DREWNIANE GMINY CZERNIKOWO. Napłynęło kilkaset prac, głownie z SP Czernikowo, kilkadziesiąt z ZS, kilka z SP Makowiska. Na wręczeniu nagród byli obecni sponsorzy ( z UG) Wójt Z. Gawroński, (Czyż-nie) Prezes A. Sivickis, dyrektor SP D. Chrobak, opiekunowie i uczestnicy.
 • -
 • -
 • -
„Unijne przedszkolaki z gmin Czernikowo, Kikół i Wielgie”.
Firma PANACEUM-OMEGA M.J. Wyborska w partnerstwie z gminą Czernikowo realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą „Unijne przedszkolaki z gmin Czernikowo, Kikół i Wielgie”. W ramach projektu utworzono na terenie gminy Czernikowo Niepubliczne Punkty Przedszkolne w: Steklinie, Makowiskach, Mazowszu oraz Niepubliczne Przedszkole Integracyjne w Czernikowie. Obecnie dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami w Mazowszu. Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Zajęcia trwają 5 godzin dziennie od 10.40 do 15.40.
Osoby chcące uzyskać bliższe informacje prosimy o kontakt pod numerami tel.: 604 486 117; 506 124 680.
 • -
15 130. 26 zł – tyle zebraliśmy w akcji WOŚP.
Mieszkańcy Gminy Czernikowo tradycyjnie wsparli WOŚP w XIX już Finale. Sztab działający przy SP w Czernikowie skupiał wolontariuszy(dzieci i nauczycieli) ze wszystkich szkół. Kwesty rozpoczęły się w nich już od piątku 07.01. a w Steklinie zorganizowano spotkanie z Rodzicami połączone z zabawą i licytacjami .
 • [obiekt Flash] -
Badanie satysfakcji klientów Urzędów.
W połowie grudnia 2010 r. w 10 Urzędach powiatu toruńskiego uruchomiono system pomiaru i monitorowania satysfakcji klientów. Stanowi on jeden z elementów projektu partnerskiego „Kompetentna kadra, profesjonalny urząd - atutem powiatu toruńskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w ramach Działania V - Dobre Rządzenie (więcej informacji o projekcie na stronie www.tnoik.edu.pl).
 • Herb Gminy Czernikowo
Ogłoszenie GZK
Gminny Zakład Komunalny w Czernikowie informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 9 Ustawy z dnia 7.06.2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków, od 1 stycznia 2011 r. na terenie gminy Czernikowo będą obowiązywały nowe ceny.

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Pielgrzymki Ogrodników na Jasną Górę
  Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy jest tegorocznym organizatorem XXXIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ogrodników na Jasną Górę, która odbędzie się 11 czerwca 2023 roku. Ze względów organizacyjnych będziemy wdzięczni za potwierdzenie udziału (szczególnie pocztów sztandarowych) w spotkaniu: mgr Ewelina Szczechowicz, Zakład Upowszechniania i Promocji Instytutu Ogrodnictwa – PIB (tel. 509707074, 46 8345480, e-mail: ewelina.szczechowicz@inhort.pl) do dnia 2 czerwca 2023 r.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
Gmina Czernikowo Solidarna z Ukrainą
Szczepienia
Platforma Zakupowa
System Informacji Przestrzennej
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2023
Mapa wyłączeń ENERGA
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 174226 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.