Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: czwartek, 29.02.2024
Imieniny: Lutosława, Romana

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

 • -

Spotkanie z uczniami Zespołu Szkół w Czernikowie

15 grudnia, po raz drugi w tej kadencji, Wójt Zdzisław Gawroński i Przewodnicząca Rady Gminy Jadwiga Padlewska, gościli w Urzędzie Gminy gimnazjalistów Zespołu Szkół w Czernikowie. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele wiedzy o społeczeństwie – Panie Maria Chrobak oraz Bogumiła Wożniak.
 • -

Wolontariusz Roku Powiatu Toruńskiego

Dnia 29 grudnia na sesji powiatu wręczono nagrody dla Wolontariusza Roku Powiatu Toruńskiego. Została nim ( w kategorii powyżej 18 lat) nasza była uczennica SP i gimnazjum Anna Zglińska (zgłoszona przez dyrektora SP Czernikowo z rekomendacją Wójta i UG Czernikowo).
 • -

Jubileusz poety

20 grudnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie odbyło się jubileuszowe spotkanie z panem Dariuszem Chrobakiem p.n. ,,Słowobrazy". Taki też tytuł nosi wydany na 25 lecie pracy twórczej i 20 lecie debiutu książkowego tomik wierszy. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się m.in.: Starosta toruński, władze gminy Czernikowo, przedstawiciele Stowarzyszenia Gmin Ziemi Dobrzyńskiej.
 • -

“Trzech tenorów” na czernikowskim Placu

W centralnym miejscu na Placu 700-lecia w Czernikowie stanęła rzeźba “Trzech tenorów”, autorstwa pana Andrzeja Bajkowskiego. Materiałem do stworzenia dzieła była złamana przed dwoma laty wierzba.
 • -

Mistrzostwa gminy szkół podstawowych w mini piłce siatkowej

W dniach 10 i 17 grudnia w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Czernikowie rozegrano turnieje gminne w piłce siatkowej drużyn czteroosobowych. Dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych walczyli o zakwalifikowanie się do finału powiatowego.
 • -

Rekordowa ilość szkół w programie dla Pierwszoklasistów

Ponad 50% szkół podstawowych z całej Polski bierze udział w programie Klub Bezpiecznego Puchatka. 230 000 Pierwszoklasistów z ponad 7 000 szkół razem z Puchatkiem uczy się, jak być bezpiecznym w domu, w szkole i na drodze. We wszystkich szkołach, które zgłosiły się do programu trwają obecnie zajęcia, prowadzone na podstawie materiałów Klubu Bezpiecznego Puchatka.
 • -

Grand Prix o Puchar Wójta Gminy Czernikowo w szachy i warcaby klasyczne

W dniach 3 i 14 grudnia 2011 r. odbył się I etap Turnieju Grand Prix o Puchar Wójta Gminy Czernikowo w szachy i warcaby klasyczne. Gracze rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych ( do 12 lat, 13-16 lat oraz powyżej 17 lat).
 • -
 • -

,,Mikołaj, Mikołaj jedzie z prezentami..." Mikołajki 2011

Do Punktów Przedszkolnych i Przedszkoli w dniach 5 i 6 grudnia 2011r. dotarł Mikołaj razem ze swoimi pomocnikami i workami pełnymi prezentów. Zaprzęg Mikołaja odwiedzał kolejno gminy i poszczególne placówki.
 • -

Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w Szachach

12 grudnia 2011 roku w Chełmży odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w Szachach. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Weronika Sivickis SP Czernikowo (kl. III), natomiast wśród gimnazjalistów zwyciężyła Martyna Gajewska.
 • -

X Otwarte Mistrzostwa Gminy Łubianka w tenisie stołowym

W niedzielę 11 grudnia 2011 roku w Pigży zostały rozegrane X Otwarte Mistrzostwa Gminy Łubianka w tenisie stołowym. Naszą gminę reprezentowali Danuta Chylicka i Paweł Drygalski. Danuta Chylicka zajęła II miejsce, natomiast Paweł Drygalski wywalczył wysokie IV miejsce.

 • -

XII Indywidualny Turniej w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Czernikowo

W dniach 03-04 grudnia 2011 r. (sobota – niedziela) odbył się XII Indywidualny Turniej Gry w Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Czernikowo. Zawody, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy i okolicznych miejscowości rozegrano w kilku kategoriach.
 • -

Podsumowanie projektu „Klub Integracji Społecznej „Nad Drwęcą”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernikowie informuje o zakończeniu kolejnej - trzeciej edycji projektu "Klub Integracji Społecznej "Nad Drwęcą". Uczestnikami projektu były osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo, korzystające ze świadczeń pomocy społecznej. W w/w projekcie od początku jego trwania uczestniczyło 8 osób – podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernikowie. Na dzień dzisiejszy wszyscy uczestnicy projektu są osobami aktywnymi zawodowo, pracują bądź odbywają staże zawodowe, uzyskują dochody i nie korzystają ze świadczeń pomocy społecznej.
 • -

Mistrzostwa gminy szkół podstawowych w piłce nożnej halowej

Dnia 19 i 26 listopada w hali Zespołu Szkół w Czernikowie odbyły się finały gminne w "halówce" dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt zwyciężyła podstawówka z Czernikowa wygrywając wszystkie mecze,drugie miejsce zajęła szkoła z Mazowsza. Wśród chłopców po zaciętej rywalizacji lepszą różnicą bramek wygrali piłkarze z Osówki.

 • -

60-lecie budynku Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Czernikowie

Dnia 14 listopada w Szkole Podstawowej w Czernikowie odbyła się uroczystość z okazji 60-lecia budynku szkoły. Impreza rozpoczęła się koncertem na pianino w wykonaniu Marka Kamoli, następnie na slajdach przedstawiono życiorys "jubilatki". Wystąpiły także laureatki ogólnopolskich konkursów muzycznych.
 • -

Dobra praca doceniona

W Urzędzie Gminy w Czernikowie, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości odbyła się uroczystość uhonorowania zasłużonych pracowników.
 • -

Wyniki rozgrywek w mini piłkę nożną

Przedstawiamy wyniki rozgrywek w piłkę nożną ,,Ligi Szkół Podstawowych Gminy Czernikowo” w sezonie jesień/wiosna 2011/2012.
 • -

Gminne turnieje w unihokeju

Dnia 22 i 29 października w Osówce rozegrano mistrzostwa gminy szkół podstawowych w unihokeju. Pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z Osówki, a wśród chłopców zwyciężyło Czernikowo.
 • -

Objazd miejsc pamięci

Przed dniem Wszystkich Świętych z inicjatywy Gminnego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa ( KOPaWiM) odbył się objazd ( z reprezentacjami samorządów i nauczycieli SP Czernikowo, ZS Czernikowo, SP Osówka, SP Steklin i SP Mazowsze - po wszystkich zarejestrowanych ( i planowanych do rejestracji) miejsc pamięci po gminie Czernikowo.
 • Herb Gminy Czernikowo

Spotkanie w sprawie budowy elektrociepłowni na biogaz w miejscowości Liciszewy

5 września 2011 roku o godzinie 18:00 w Wiejskim Domu Kultury w Mazowszu odbyło się spotkanie w sprawie planowanej przez Polska Grupę Biogazową Sp. z o.o. inwestycji związanej z budową biogazowi w Liciszewach.
 • -

Uroczyste podpisanie umowy na budowę obiektu dydaktyczno-widowiskowego w Czernikowie

Wśród jedenastu miejskich, gminnych i powiatowych samorządów z terenu całego województwa, które 30 sierpnia podpisały umowy o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego inwestycji związanych z rozbudową i modernizacją infrastruktury edukacyjnej, znalazła się gmina Czernikowo.
 • -

Czernikowo znów wśród najlepiej zarządzanych gmin w Polsce!

Tegoroczna edycja Rankingu Samorządów, przeprowadzonego przez „Rzeczpospolitą”, okazała się kolejnym dużym sukcesem gminy Czernikowo, która w zestawieniu II etapu konkursu na ponad półtora tysiąca polskich gmin wiejskich zajęła bardzo wysoką, 67 lokatę, ustępując miejsca tylko dwóm gminom województwa kujawsko-pomorskiego. Ponownie wyprzedziliśmy m.in. wszystkie gminy sąsiadujące.
 • -

Święto lasu

W dniu 20 października zorganizowano bieg patrolowy ( z udziałem uczniów SP Czernikowo, Włocławek i Aleksandrów Kujawski) połączony ze sprawdzeniem wiedzy o lesie, piętrach roślinności, drzewach, zadaniach leśniczych, zadaniach myśliwych, zwierzętach pogranicza pól i lasów, rybach itp.
 • -

Apel pamięci

17 października 2011 roku odbył się APEL PAMIĘCI w SP Czernikowo przed obeliskiem pomordowanych nauczycieli (Kołaczyński, Suski, Klimczewski) i przy Dębach Pamięci (Kołaczyński, Gimpel). Odczytano tekst i uczczono poległych.
 • -

Punktacja końcowa sezon wędkarski 2011

Pierwsza dziesiątka zawodników. Punktacja po trzech zawodach sezon wędkarski 2011.
 • -

Czernikowskie drużyny zwycięzcami finału powiatowego w sztafetowych biegach przełajowych

Około 200 osób stanęło na starcie mistrzostw powiatu toruńskiego w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się w minioną sobotę w Czernikowie. Zawody przeznaczone były dla
dzieci szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej.

 • -
 • -

Wójt Gminy Czernikowo zawiadamia

o rozpoczęciu w dniu 03 października 2011 roku, przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. ul. Wojska Polskiego 8, 87-600 Lipno prac związanych z wykonaniem zadania pn.: „Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w technologii nawierzchni bitumicznej realizowanej dwuwarstwowo, składającej się z warstwy wiążącej i ścieralnej, o minimalnej łącznej grubości warstw 6 cm i długości 0,700 km w obrębie geodezyjnym Osówka dz. nr 334”
 • -

Gminny turniej piłki nożnej

Dnia 1 października Uczniowski Klub Sportowy "Olimpijczyk" zorganizował mistrzostwa gminy w piłce nożnej chłopców szkół podstawowych. Mistrzostwa odbyły się na "Orliku" w Mazowszu. Wystartowało pięć zespołów, które walczyły systemem "każdy z każdym".

 • -

Sztafetowe biegi przełajowe

W ubiegłą sobotę w Czernikowie odbyły się gminne mistrzostwa szkół podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych. Dziewczęta walczyły na dystansie 8x800m, chłopcy 8x1000m.
 • -

Kolonie letnie w Zakopanem

W dniach 9-19 lipca 2011 odbył się obóz (kolonie letnie) w Zakopanem organizowany przez SP Czernikowo. Zwiedzaliśmy Zakopane, byliśmy na Gubałówce, na Kasprowym Wierchu, na Drodze Nad Reglami, w Dolinie Pięciu Stawów i nad Morskim Okiem, na Słowacji, w Bielanskiej Jaskini, w Niedzicy i na spływie Dunajcem.
 • -

Punktacja końcowa sezon wędkarski 2011 juniorzy

Czołówka zawodników. Punktacja końcowa sezon wędkarski 2011 juniorzy.
 • -

Warsztaty zabytkoznawcze "Z przeszłością w przyszłość"

Od maja 2011 są realizowane przez Stowarzyszenie Czyż-nie w ramach POKL 9, 5 warsztaty zabytkoznawcze "Z przeszłością w przyszłość" dla 28 uczniów z gimnazjum i podstawówki. W ramach warsztatów odbyły się już spotkania warsztatowe na bazie zabytków Czernikowa z plastykami, fotografem, informatykami, wyjazdy plenerowe w celu poznania i dokumentacji zabytków naszej gminy.
 • -

Dożynki Parafialno-Gminne 2011

Mszą święta w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja w Czernikowie rozpoczęło się 11 września 2011 roku coroczne święto plonów. Msza święta, oprócz dziękczynnego, dożynkowego charakteru, była również sumą odpustową z okazji II odpustu ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 • -
 • -

Zawiadomienie

Wójt Gminy Czernikowo informuje o otrzymanym wsparciu finansowym ze środków budżetu Województwa Kujawsko – Pomorskiego pochodzących z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej w wysokości 84 000,00 zł (słownie: osiemdziesiąt cztery tysiące złotych).
 • -

Podpisanie umowy na dostawę sprzętu komputerowego w ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion w gminie Czernikowo – krok w przyszłość”

W kwestii realizacji projektu dotyczącego infrastruktury bezprzewodowego Internetu można by rzec, że znaleźliśmy się już niemal na drugim jej brzegu. W Brzegu bowiem swą siedzibę ma Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „PIOMAR”, którego oferta do przetargu na zakup i dostawę sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem okazała się najkorzystniejsza. Podpisanie umowy z wykonawcą nastąpiło 29 lipca 2011 roku.
 • Herb Gminy Czernikowo

Przydatny monitoring na Placu 700-lecia

Zainstalowane na terenie czernikowskiego Placu 700-lecia kamery monitorujące potwierdziły swoją przydatność. Dzięki nim udało się zidentyfikować sprawcę niedawnego zniszczenia ławki i drzewa. Władze gminy wyrażają przekonanie, że skuteczność monitoringu przyczyni się do eliminacji aktów wandalizmu.
 • Herb Gminy Czernikowo

Wybudujemy aulę muzyczną

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Działania 3.1. Rozwój infrastruktury edukacyjnej Gmina Czernikowo ubiegała się o dofinansowanie przedsięwzięcia „Rozbudowa Zespołu Szkół w Czernikowie o obiekt dydaktyczno-widowiskowy na potrzeby szkoły muzycznej wraz z wyposażeniem”. Biorąc pod uwagę niezwykle wysoką skuteczność gminy w pozyskiwaniu środków zewnętrznych liczono na pozytywne dla nas rozstrzygnięcie konkursu i… nie przeliczono się! Wśród 24 wspartych projektów na wysokim, szóstym miejscu znalazła się właśnie czernikowska inwestycja.
 • Herb Gminy Czernikowo

Sieć wodno-kanalizacyjna, remiza w Czernikowie i wyposażenie pracowni Zespołu Szkół.

31 maja w Toruniu Wójt Gminy Czernikowo Zdzisław Gawroński najpierw, wspólnie z dyrektor Departamentu Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Kamilą Radziecką, złożył podpis pod umową o dofinansowanie projektu „Przebudowa i rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej w miejscowości Czernikowo – etap IV”, by następnie zatwierdzić wraz z Członkiem Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego Michałem Korolko umowę o przyznanie pomocy projektowi „Adaptacja remizy OSP w Czernikowie na świetlicę wiejską”, w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
 • -

Remont boiska w Steklinie

Od poniedziałku rozpoczęła się renowacja i rekultywacja boiska w Steklinie. Inwestycja możliwa jest dzięki umowie sponsorskiej między Ludowym Zespołem Sportowym w Steklinie a Spółką Akcyjną ENERGA w Gdańsku, która to finansuje.
 • -

Otwarcie placu zabaw w Steklinie

W niedzielę odbył się w Steklinie festyn rodzinny, w trakcie którego Wójt Gminy – Zdzisław Gawroński dokonał symbolicznego otwarcia nowego placu zabaw dla dzieci wybudowanego przez Gminę. Obecni byli również inni przedstawiciele władz gminnych.
 • -

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu www.mojestypendium.pl

Jest to strona dla uczniów i studentów, nauczycieli, doktorantów, młodych naukowców, artystów i sportowców - wszystkich, którzy szukają możliwości finansowania swojego rozwoju. Mojestypendium.pl to baza aktualnych ofert stypendialnych oraz konkursów naukowych i artystycznych.
 • -

Place zabaw

Władze Gminy Czernikowo nie zapominają o najmłodszych spośród mieszkańców, czego dowodem są piękne i rozbudowane place zabaw, powstałe w Czernikowie, Steklinie i Steklinku. Także w Mazowszu wybudowano tego typu obiekt, a kolejne w przyszłości bawić będą dzieci z pozostałych miejscowości.
 • -

Skrawek Nieba w Starostwie - dla dzieci i rodziców

Wybierają się Państwo do Torunia z małym dzieckiem? Mają Państwo do załatwienia sprawy w Starostwie Powiatowym? Zapraszamy do skorzystania z udogodnień, które Starostwo przygotowaliśmy specjalnie dla Państwa!
 • -

Osiedlowy Festyn Rodzinny 22.06.2011

Dnia 22 czerwca miał miejsce Osiedlowy Festyn Rodzinny dla rodzin z terenu gminy Czernikowo, który zorganizowali mieszkańcy Osiedla Młodych. Przygotowano wiele rozgrywek sprawnościowych oraz konkursów dla dzieci i dorosłych.
 • -

Comets Mazowsze w Finałach Mistrzostw Polski

Drużyna Juniorów z Mazowsza pod wodzą trenera Roberta Szwajkowskiego zajęła wysokie 2. miejsce w Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w baseballu, które miały miejsce w Miejskiej Górce w ostatnich dniach czerwca. Mazowszanie wygrali 3 spośród 4 meczów i tylko nieznacznie ulegli ubiegłorocznym mistrzom z Kutna 8:9. Wspaniały wynik daje prawo do udziału w Finałach Mistrzostw Polski, które odbędą się w sierpniu w Kutnie.
 • -

Parafialny ,,Dzień Dziecka" 29.05

29 maja już po raz szósty Zespół Charytatywny zorganizował parafialny „Dzień Dziecka”. Zabawa trwała kilka godzin i urozmaicana była wieloma konkursami dla dzieci, ale również dla całych rodzin.
 • -

Turnieje z okazji otwarcia Orlika w Mazowszu

Uczniowski Klub Sportowy "Olimpijczyk" oraz UG w Czernikowie byli organizatorami imprezy sportowej z okazji otwarcia Orlika w Mazowszu. Zawody odbyły się w piątek 24 czerwca i przeznaczone były dla dzieci szkół podstawowych.
 • -

Otwarcie Orlika w Mazowszu

W sobotnie przedpołudnie 25 czerwca 2011 roku miało miejsce przełomowe dla rozwoju sportu w gminie Czernikowo wydarzenie – Wójt Gminy Zdzisław Gawroński, wraz ze swym zastępcą Dariuszem Zagrabski, radnym Tadeuszem Ziółkowskim oraz przedstawicielem Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Tomaszem Kilarem przeciął wstęgę otwierającą pierwszy w gminie kompleks boisk sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012”.
 • -

IX ogólnopolski maraton spławikowo-gruntowy

W dniach 17 – 19 czerwca w miejscowości Szańce odbył się IX ogólnopolski maraton spławikowo - gruntowy. Naszą gminę reprezentowały dwie drużyny z Czernikowa.
 • -

Liga rozdanie nagród

W środę 15.06.2011r. w Szkole Podstawowej w Czernikowie odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek w mini piłkę nożną chłopców połączone z rozdaniem nagród dla najlepszych zespołów sezonu 2010/2011.

 • -

Odnowienie placu zabaw

W ubiegłym tygodniu został odnowiony plac zabaw przy ul. Osiedle Młodych. Renowacji obiektu udało się dokonać dzięki współpracy i zaangażowaniu mieszkańców osiedla. Potrzebne do tego celu materiały, czyli farby, pędzle, itp. sfinansował Wójt Gminy Czernikowo.
 • -

Zawody wędkarskie

Wyniki drużynowych międzygminnych zawodów wędkarskich pracowników samorządowych.
1. Czernikowo - 6800
2. Kikół - 3440
3. Zbójno - 3160
 • -

SP Czernikowo najlepsze w powiatowym rankingu szkół podstawowych w sporcie w sezonie 2010/2011

Sala konferencyjna w Starostwie Powiatowym w Toruniu wypełniona po brzegi młodymi sportowcami, trenerami, działaczami sportowymi, towarzyszące temu ogromne emocje i podniosła atmosfera – tak rozpoczęła się tegoroczna Gala Wyróżnień Starosty Toruńskiego za osiągnięcia sportowe 2010 roku. Uroczystość odbyła się 19 maja br.
 • -

Biegi przełajowe

W niedzielę, 5 czerwca, w Bobrownikach grupa sportowców z naszej gminy ( Czernikowo, Makowiska, Osówka) wzięła udział w I Biegu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe.
 • -

Kolejna wygrana baseballistów z Mazowsza.

4 czerwca na stadionie sportowym w Czernikowie drużyna baseballistów z Mazowsza rozegrała swoje kolejne mecze w II Lidze. Przeciwnikiem była drużyna Sportowe Pomorze.pl Piraci Władysławowo.
 • -

Medalowe miejsce, wyróżnienia starosty i fotel lidera, czyli bejsbolowy maj.

Na początku maja UKS Comets Mazowsze wziął udział w III Turnieju Północy w podbydgoskim Osielsku. Drużyna trenera Roberta Szwajkowskiego zajęła 3. miejsce, a dwaj zawodnicy naszej drużyny indywidualnie wyróżnili się w całym turnieju. Mateusz Pniewski został najlepszym obrońcą, a Jakub Pukłacki najlepszym „złodziejem” baz, wykazując się niezwykłą szybkością grając w ataku.
 • -

III Mistrzostwa Księstwa Gniewkowskiego w piłce nożnej

Piłkarze "oldboje" z Czernikowa uczestniczyli w III Mistrzostwach Księstwa Gniewkowskiego w piłce nożnej, które odbyły się 28.05.2011 na "orliku" w Gniewkowie.
 • -

V Dobrzyński Plener Malarski.

W dniach 20-22 maja 2011 roku odbyła się w Czernikowie V dobrzyński plener malarski. Jak zwykle brało udział ponad 50 osób ( w tym z Książek k. Wąbrzeźna, z Torunia, Tłuchowa, Włocławka, Węgierska i oczywiście z Czernikowa, w tym z SP , Gimnazjum i Rodzice).
 • -

W hołdzie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II

W hołdzie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II orkiestra Gminna grała wraz z 150 zespołami orkiestr i chórów z całej Polski. 28 maja Licheń Stary rozbrzmiewał dźwiękami orkiestr w tym i nasza dołożyła głos na chwała JP II. Nie tylko graliśmy ale też zwiedzaliśmy sanktuarium i piękną okolice.
 • -

Zawody wędkarskie w miejscowości Młyniec

W dniu 22 maja 2011 rok odbyły się zawody wędkarskie w miejscowości Młyniec
 • -

Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Pod hasłem „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam, wchodzę” 25 maja, w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość z okazji Powiatowego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Uczestniczyli w niej bibliotekarze z powiatu toruńskiego i przedstawiciele władz samorządu powiatowego i gminnych.
 • Herb Gminy Czernikowo

Urząd Gminy Czernikowo informuje

że na terenie gminy Czernikowo w miesiącu maju bieżącego roku wystąpiły przymrozki wiosenne w czasie, których ucierpiały poszczególne gatunki roślin, szczególnie sady, rzepaki ozime i buraki cukrowe. W związku z powyższym prosi się poszkodowanych rolników o zgłaszanie swoich szkód do Urzędu Gminy Czernikowo pokój nr 13 w celu ich oszacowania.
 • -

Edukacja przedszkolna w gminach Bobrowniki, Czernikowo, Zbójno i Wielgie- to już drugi rok za nami…

W trosce o wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty firma PANACEUM- OMEGA MARIA JOLANTA WYBORSKA napisała projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, którego realizacja trwa od września 2009 r.
 • -

PIERWSZY KROK NIE MUSI BYĆ TRUDNY – UNIJNE PRZEDSZKOLAKI Z GMIN CZERNIKOWO, KIKÓŁ I WIELGIE

W styczniu 2011 ruszył projekt firmy PANACEUM- OMEGA MARIA JOLANTA WYBORSKA w partnerstwie z gminami „ Unijne przedszkolaki z gmin Czernikowo, Kikół i Wielgie”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 • -

Projekt: „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion w gminie Czernikowo – krok w przyszłość”

Z dniem 9 maja 2011 roku rozpoczyna się rekrutacja dla projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion w Gminie Czernikowo – krok w przyszłość”. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie w celu uzyskania szczegółowych informacji i pobrania Formularzy Zgłoszeniowych, mogą się zgłaszać do Biura Zarządu Projektu, które mieści się w Urzędzie Gminy Czernikowo w p. nr 15. Dokumenty należy składać do 16 czerwca 2011r. do godziny 15.00 osobiście lub pocztą (liczy się data wpływu).
 • Herb Gminy Czernikowo

Wieloletni program współpracy Gminy Czernikowo z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2011 – 2015

„Wieloletni program współpracy Gminy Czernikowo z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2011 – 2015”, będący przedmiotem projektu uchwały Rady Gminy Czernikowo, niniejszym poddany zostaje pod opinię organizacji pozarządowych. Uwagi i propozycje w sprawie należy kierować do Przemysława Pujera, Urząd Gminy Czernikowo, ul. Słowackiego 12, pokój nr 15, tel. (54) 287 50 01; do 23 maja 2011 roku do godziny 15.00.
 • -

Podsumowanie wyborów sołtysów i rad sołeckich w gminie Czernikowo

5 maja w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Czernikowo odbyło się inauguracyjne zebranie nowo wybranych sołtysów z władzami gminy. W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Czernikowo Zdzisław Gawroński, Przewodnicząca Rady Gminy Jadwiga Padlewska oraz kierownik Gminnego Zakładu Komunalnego i radny powiatu Andrzej Sobociński.
 • -

Społeczna mobilizacja mieszkańców Liciszew – najpierw kapliczka, potem remiza

Kapliczka maryjna w Liciszewach na nowo nabrała blasku. Nie przyczynił się do tego żaden projekt ani odgórne zarządzenia, a ciężka, wspólna praca samych Liciszewian. Mieszkańcy sołectwa uzupełnili ubytki w dachu i pokryli go dachówkami, odmalowali figurę Matki Boskiej, wykonali elewację i wstawili szyby.
 • -

„ JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ, KTÓRY KOCHAŁ LUDZI”

Pierwszego maja 2011 roku w Kościele Parafialnym w Czernikowie odbyła się uroczystość z okazji Beatyfikacji Papieża Jana Pawła II, która po sześcioletnich przygotowaniach była uwieńczeniem naszej pracy.
 • -

Konkurs Europoster – promocja Prezydencji Polski w Unii Europejskie.

Komisja Konkursowa dot. KONKURSU EUROPOSTER – promocja Prezydencji Polski w Unii Europejskie, w składzie Dariusz Chrobak (przewodniczący), Anna Dzwonkowska, Joanna Kozakiewicz dokonała jego rozstrzygnięcia na etapie gminnym.

 • -

Wędkarskie zawody seniorów

3 maja 2011 r. odbyły się wędkarskie zawody spławikowe seniorów na zbiorniku retencyjnym w miejscowości Czernikowo.
 • -

Wędkarskie zawody juniorów

2 maja 2011 r. odbyły się wędkarskie zawody spławikowe juniorów na zbiorniku retencyjnym w miejscowości Czernikowo
 • -

Złoci małżonkowie uhonorowani przez prezydenta

29 kwietnia 2011 roku mieszkańcy gminy, którzy 1959 i 1960 roku zawarli w Czernikowie akt małżeństwa i dotrwali wspólnie do jubileuszu jego pięćdziesięciolecia, otrzymali w Urzędzie Gminy medale prezydenckie.
 • -

Spotkanie Wójta i Przewodniczącej Rady Gminy z uczniami Zespołu Szkół w Czernikowie.

19 kwietnia o godzinie 11.45 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Czernikowo Wójt Zdzisław Gawroński i Przewodnicząca Rady Gminy Jadwiga Padlewska gościli gimnazjalną i licealną młodzież.
 • -
Zakończenie VI edycji gminnej ligi piłki nożnej halowej w sezonie 2010/2011.

Mecz finałowy pomiędzy drużynami Mont Team i DT OSP Steklin zakończył VI edycję gminnej ligi piłki nożnej halowej-sezon 2010/2011. Po zaciętym meczu zwyciężył zespół Mont Team 5:3. Trzecie miejsce wywalczyli piłkarze z Liciszew. Królem strzelców ligi został Dawid Bochuciński (FC Liciszewy) natomiast najlepszym bramkarzem został Jarosław Makowski z Mont Team.

Wyniki i klasyfikacja
Strzelcy
Galerie

 • -

Wyniki wyborów do Kujawsko-Pomorskej Izby Rolniczej.

W dniu 3.04.2011 r. w Urzędzie Gminy Czernikowo odbyły się wybory członków do Rady Powiatowej Kujawsko – Pomorskiej Izby Rolniczej w okręgu wyborczym nr 106 obejmującym obszar gminy Czernikowo. Członkami RP KPIR zostali Pan Tadeusz Ziółkowski oraz Pan Mirosław Gan.
 • -

Nasi nauczyciele i urzędnicy na XI Powiatowych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym

Już po raz jedenasty radni, pedagodzy oraz pracownicy urzędów rywalizowali o miano najlepszych tenisistów stołowych w powiecie toruńskim. Areną rozgrywek była sala gimnastyczna Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie.
 • -

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań zostanie przeprowadzony w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011, wg stanu na 31 marca 2011, godz. 24.00.
 • -
 • -

SP im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie SZKOŁĄ ODKRYWCÓW TALENTÓW

Wobec ogłoszenia prze Ministerstwo Edukacji Narodowej ROKU ODKRYWANIA TALENTÓW i w związku z rozporządzeniami dotyczącymi kształcenia uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych SP Czernikowo przystąpiła do akcji, przeszła procedury rejestracyjne, wykazała różnorodne osiągnięcia i działania wspierające talenty w obszarach przedmiotowych, artystycznych, muzycznych, plastycznych, teatralnych, sportowych, odysei umysłu , itp. Jesteśmy ( na dzień 31.03.2011) wśród 19 szkół w województwie, dwóch w powiecie. ( http://www.roktalentow.men.gov.pl/projekt-szkola-odkrywcow-talentow). Mamy otrzymać certyfikat Szkoły Odkrywców Talentów.
 • -

"Myśliwi - dzieciom, dzieci - zwierzętom".

23 marca 2011 r. SP im. K. K. Baczyńskiego ( razem z Przedszkolem i Gimnazjum w Czernikowie) rozpoczęła, we współpracy z Kołem Łowieckim "BAŻANT" w Czernikowie, 5-letni program edukacyjno-ekologiczny odbudowy populacji zwierzyny drobnej w woj. kujawsko-pomorskim (gł. polnej - zająca, bażanta i kuropatwy) pn. "Myśliwi - dzieciom, dzieci - zwierzętom".
 • -

VI Konkursie Recytatorskim Poezji Regionalnej "Dobrze, ziemio..."

W sobotę 19 marca do SP Czernikowo zjechało 36 uczniów z całego regionu ziemi dobrzyńskiej , by wziąć udział w VI Konkursie Recytatorskim Poezji Regionalnej "Dobrze, ziemio..." pod Patronatem Starostwa Powiatowego w Toruniu. Sponsorem jest także UG Czernikowo oraz Stowarzyszenie Czyż-nie.
 • Herb Gminy Czernikowo
Informacja dotycząca skrzyżowania ulic: Słowackiego , Szkolnej i 3 Maja w miejscowości Czernikowo.
Przez wiele lat skrzyżowanie wymienionych ulic, stanowiło duże zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, szczególnie pieszych. Nie było chodnika, jezdnia była bardzo wąska. W wyniku zakupu nieruchomości przylegających do ulic: Słowackiego i Szkolnej gmina stała się właścicielem dwóch działek ...
 • -

W WDK Mazowsze o korzyściach płynących z łączenia się w grupy producenckie

W dniu 4 marca 2011 roku w Wiejskim Domu Kultury w Mazowszu odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla rolników Gminy Czernikowo, zorganizowane przez Kujawsko-Pomorska Izbę Rolniczą, na temat możliwości grup producenckich i korzyści płynących z przynależności do nich oraz sposobu ich tworzenia i organizacji.
 • -

„Ferie z Bogiem”

W dniach 7-12 lutego w salkach parafialnych odbywały się „Ferie z Bogiem” – zajęcia plastyczne, gry i zabawy, organizowane wzorem lat poprzednich w okresie ferii zimowych dla najmłodszych mieszkańców gminy.
 • -
 • -
 • -

Klub Integracji Społecznej „Nad Drwęcą”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernikowie, jako partner projektu realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiczu pod nazwą Klub Integracji Społecznej „Nad Drwęcą”, zaprasza do uczestnictwa w kolejnej edycji projektu w 2011 r. Od 01.02.2011 r. prowadzony jest nabór uczestników z 3 gmin – gminy Obrowo, Czernikowo i Lubicz do projektu Klubu Integracji Społecznej "Nad Drwęcą" – edycja 2011. Uczestnikami projektu będą osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo z terenu 3 gmin, nie przekraczające kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, niepracujące. Działania rozpoczną się od 1 marca 2011 r. Planowane są warsztaty m.in trening interpersonalny, doradztwo zawodowe), poradnictwo indywidualne (np. prawne, psychologiczne), szkolenia zawodowe (indywidualnie dobierane do predyspozycji uczestników) oraz staże pozwalające zdobyć doświadczenie zawodowe.
 • -
Podsumowanie konkursu na logo biblioteki.
8 lutego 2011 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na logo biblioteki. Zwycięzcom wręczono nagrody książkowe,a nauczycielom – opiekunom podziękowania. Wyróżnione prace omówił przewodniczący Komisji Konkursowej – pan Dariusz Chrobak.
 • Herb Gminy Czernikowo
Obwieszczenie Wójta Gminy Czernikowo do mieszkańców m. Osówka
W związku z systematycznym zalewaniem odcinków dróg 2044C oraz 2045C w m. Osówka zwracam się z zaleceniem wstrzymania odprowadzania wody bezpośrednio na drogi w celu zapobieżenia bezpośredniemu zagrożeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 • -
Siatkarskie mistrzostwa szkół podstawowych i gimnazjów
W połowie stycznia uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w mistrzostwach gminy
w mini-piłce siatkowej. W turnieju dziewcząt, który odbył się 15 stycznia w Czernikowie, najlepsze okazały się uczennice z Mazowsza, wygrywając zawody z kompletem zwycięstw. Wśród chłopców, którzy serwowali, atakowali i blokowali tydzień później także w Czernikowie, zwyciężyli gospodarze. Zwycięzcy poszczególnych kategorii reprezentowali gminę Czernikowo w zawodach rangi powiatowej. Dziewczęta rywalizowały 25 stycznia w Chełmży i zajęły bardzo dobre, drugie miejsce, okazując się nieznacznie gorsze jedynie od uczennic ze Sławkowa. Dzień później w Czernikowie stanęły naprzeciw siebie najlepsze drużyny chłopięce.
 • -
STAN POGOTOWIA POWODZIOWEGO
Wojewoda Kujawsko-Pomorski biorąc pod uwagę rozwój sytuacji hydrologicznej w zlewni górnego i środkowego odcinka rzeki Wisły ogłasza z dniem 17 stycznia 2011 roku od godziny 07:00 stan pogotowia powodziowego dla terenów województwa (gmin) zlokalizowanych na terenach nadwiślańskich. W związku z powyższym informujemy, iż istnieje prawdopodobieństwo podtopienia niżej położonych terenów i wystąpienie zagrożenia dla osób przebywających nad brzegami rzeki.
 • -
Sukces naszych wychowanków
Młodzi siatkarze z Czernikowa reprezentujący juniorów w toruńskim klubie UKS Budowlanka zajęli z drużyną II m-ce w wojewódzkiej lidze juniorów i dzięki temu będą walczyć w 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów. Turniej odbędzie się na początku lutego w Olsztynie. Trzymamy kciuki za naszych chłopaków! Więcej na www.siatkowka.torun.pl.
 • -
XII GMINNY KONKURS PLASTYCZNY i FOTOGRAFICZNY
Podsumowano 13.stycznia 2011 roku XII gminny konkurs plastyczny i fotograficzny pod tyt. OSTANIE STRZECHY I ZABYTKI DREWNIANE GMINY CZERNIKOWO. Napłynęło kilkaset prac, głownie z SP Czernikowo, kilkadziesiąt z ZS, kilka z SP Makowiska. Na wręczeniu nagród byli obecni sponsorzy ( z UG) Wójt Z. Gawroński, (Czyż-nie) Prezes A. Sivickis, dyrektor SP D. Chrobak, opiekunowie i uczestnicy.
 • -
 • -
 • -
„Unijne przedszkolaki z gmin Czernikowo, Kikół i Wielgie”.
Firma PANACEUM-OMEGA M.J. Wyborska w partnerstwie z gminą Czernikowo realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą „Unijne przedszkolaki z gmin Czernikowo, Kikół i Wielgie”. W ramach projektu utworzono na terenie gminy Czernikowo Niepubliczne Punkty Przedszkolne w: Steklinie, Makowiskach, Mazowszu oraz Niepubliczne Przedszkole Integracyjne w Czernikowie. Obecnie dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami w Mazowszu. Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Zajęcia trwają 5 godzin dziennie od 10.40 do 15.40.
Osoby chcące uzyskać bliższe informacje prosimy o kontakt pod numerami tel.: 604 486 117; 506 124 680.
 • -
15 130. 26 zł – tyle zebraliśmy w akcji WOŚP.
Mieszkańcy Gminy Czernikowo tradycyjnie wsparli WOŚP w XIX już Finale. Sztab działający przy SP w Czernikowie skupiał wolontariuszy(dzieci i nauczycieli) ze wszystkich szkół. Kwesty rozpoczęły się w nich już od piątku 07.01. a w Steklinie zorganizowano spotkanie z Rodzicami połączone z zabawą i licytacjami .
 • [obiekt Flash] -
Badanie satysfakcji klientów Urzędów.
W połowie grudnia 2010 r. w 10 Urzędach powiatu toruńskiego uruchomiono system pomiaru i monitorowania satysfakcji klientów. Stanowi on jeden z elementów projektu partnerskiego „Kompetentna kadra, profesjonalny urząd - atutem powiatu toruńskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w ramach Działania V - Dobre Rządzenie (więcej informacji o projekcie na stronie www.tnoik.edu.pl).
 • Herb Gminy Czernikowo
Ogłoszenie GZK
Gminny Zakład Komunalny w Czernikowie informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 9 Ustawy z dnia 7.06.2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków, od 1 stycznia 2011 r. na terenie gminy Czernikowo będą obowiązywały nowe ceny.

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 185684 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.