Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 17.06.2024
Imieniny: Alberta, Laury, Marcjana

Wyszukiwarka

Treść strony

 • Uczniowie klas 7 ze Szkoły Podstawowej w Czernikowie uczestniczący w mobilnej grze ESCAPE ROOM zdjęcie 1

Ojczysty Bez Granic: Młodzież – kultura – literatura

26 września 2023 roku uczniowie klas 7 ze Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Czernikowie uczestniczyli w mobilnej grze ESCAPE ROOM, zrealizowanej w ramach projektu „Ojczysty Bez Granic: Młodzież – kultura – literatura”.

 • Przedszkolaki z napisem Mały przedszkolak wielkim patriotą

„Mały przedszkolak wielkim patriotą”

5 lipca Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie we współpracy z Przedszkolem Publicznym w Czernikowie „W Stumilowym Lesie” oraz Niepublicznym Przedszkolem Słoneczko w Czernikowie zorganizowała cykl warsztatów dla dzieci w wieku przedszkolnym z terenu gminy Czernikowo w ramach projektu „Mały przedszkolak wielkim patriotą”. Projekt dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole

 • Logo Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernikowie

„Patriotyzm oczami dziecka” – konkurs plastyczny

Konkurs jest częścią realizowanego projektu pn. „Mały przedszkolak wielkim patriotą” przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czernikowie w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”, którego operatorem jest Biuro „Niepodległa”. Praca plastyczna powinna nawiązywać do treści wierszyków dla dzieci o tematyce patriotycznej oraz do Symboli Narodowych RP. Prace konkursowe należy dostarczyć do 31 maja 2023 roku do Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernikowie.

 • Logo Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernikowie

Warsztaty plastyczno-literackie „Moja Mała Ojczyzna”

18 maja 2023 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie we współpracy z Fundacją Brama Epok zorganizowała warsztaty plastyczno-literackie „Moja Mała Ojczyzna” w ramach projektu „Mały przedszkolak wielkim patriotą” dla dzieci z Przedszkola Publicznego w Czernikowie „W Stumilowym Lesie” oraz Niepublicznego Przedszkola Słoneczko w Czernikowie.

 • Plakat 2022

Podsumowanie projektu „BLISKO”

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie w ramach BLISKO Cztery pory roku w kulturze dawnych Słowian zaprasza na podsumowanie projektu 3 listopada 2022 o godz. 17.00 w Remizie OSP Czernikowo

 • Plakat

Narodowe Czytanie 2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie zaprasza 6 września o godz. 16 na Narodowe Czytanie 2022

 • Noc Kupały

Noc Kupały

15 czerwca w Parku 700-lecia w Czernikowie odbyła się Noc Kupały, którą zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie. Noc Kupały to jedno z najbardziej znanych słowiańskich świąt związanych z letnim przesileniem.

 • Plakat

Koncert zespołu Tales of the Woods

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie serdecznie zaprasza na koncert zespołu Tales of the Woods. Koncert odbędzie się 15 czerwca w Parku 700-lecia w Czernikowie w ramach projektu "Cztery pory roku w kulturze dawnych Słowian" i Noc Kupały.

 • Noc Kupały

Noc Kupały

Zapraszamy naszych przyjaciół, sympatyków, czytelników i użytkowników biblioteki, mieszkańców gminy Czernikowo ale także wszystkich zainteresowanych dawnymi tradycjami i kulturą słowiańską na spotkanie przy zachodzie słońca. Aby poczuć słowiański klimat, wianki i białe suknie mile widziane… Zaczynamy o 16.00 w Parku 700-lecia w Czernikowie. Wstęp wolny!!!

 • Logo

Festiwal Kultury Słowiańskiej w Czernikowie

4 czerwca 2022 na boisku szkolnym w Czernikowie odbył się Festiwal Kultury Słowiańskiej, który został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czernikowie przy współpracy z Fundacja Brama Epok.

 • Spotkanie autorskie z Robertem Małeckim

Spotkanie autorskie z Robertem Małeckim

19 maja 2022 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie autorskie z Robertem Małeckim, autorem bestsellerowych powieści kryminalnych.

 • Logo

Festiwal Kultury Słowiańskiej – 4.06.2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Czernikowo oraz powiatu toruńskiego na Festiwal Kultury Słowiańskiej. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu "Cztery pory roku w kulturze dawnych Słowian".

 • Tydzień Bibliotek 2022 "Biblioteka - świat w jednym miejscu"

Tydzień Bibliotek 2022 "Biblioteka - świat w jednym miejscu"

11 maja 2022 roku w Auli Szkoły Muzycznej w Czernikowie gościliśmy Panią Małgorzatą Swędrowską, która jest autorką książek dla dzieci oraz koncepcji czytania wrażeniowego.

 • Koncert Orkiestry Wojskowej z Torunia

Koncert Orkiestry Wojskowej z Torunia

6 maja 2022 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie zorganizowała dla mieszkańców Gminy Czernikowo koncert Orkiestry Wojskowej z Torunia.

 • Plakat

Ogniem malowane – Słowiańskie naczynia gliniane

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Czernikowo do udziału w warsztatach ceramicznych „OGNIEM MALOWANE – SŁOWIAŃSKIE NACZYNIA GLINIANE”

 • Plakat

Spotkanie autorskie – Robert Małecki

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie oraz Dyskusyjny Klub Książki w Czernikowie serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Robertem Małeckim.

 • Plakat

Koncert Toruńskiej Orkiestry Wojskowej

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie serdecznie zaprasza na Koncert Toruńskiej Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 6 maja 2022 r. o godz. 18.00 w Auli Szkoły Muzycznej w Czernikowie. W ramach przedsięwzięcia, zapraszamy również uczniów klas IV – VI z terenu Gminy Czernikowo do udziału w konkursie plastycznym „Historia obrazem malowana”. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 6 maja 2022 podczas Koncertu Toruńskiej Orkiestry Wojskowej.

 • Loga

Warsztaty Słowiańszczyzny dla uczniów kół zainteresowań

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie w ramach projektu „Cztery pory roku w kulturze dawnych Słowian”, zorganizowała konkurs inicjatyw lokalnych dla mieszkańców gminy Czernikowo. W ramach konkursu wybrano m.in. projekt pn. "WARSZTATY SŁOWIAŃSZCZYZNY DLA UCZNIÓW KÓŁ ZAINTERESOWAŃ".

 • Plakat

Wyniki – Konkurs Inicjatyw Lokalnych Dla Mieszkańców Gminy Czernikowo

4 beneficjentów otrzyma dofinansowanie w łącznej kwocie 32000,00 zł na realizację inicjatyw lokalnych w terminie od 1 kwietnia 2022 r. do 14 października 2022 r.

 • Plakat

Konkurs Inicjatyw Lokalnych Dla Mieszkańców Gminy Czernikowo

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie ogłasza konkurs na Inicjatywy Lokalne 2022. Konkurs organizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czernikowie w ramach projektu "Cztery pory roku w kulturze dawnych Słowian", dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 • Logo Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernikowie

Informacja Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernikowie

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 stycznia 2022 r. zostaną zmienione godziny pracy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie i filiach.

 • Czas Szczodrości

Czas Szczodrości

20 listopada w ramach projektu "Cztery pory roku w kulturze dawnych Słowian" Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie zorganizowała przy współpracy z Fundacja Brama Epok, Fundacja " Miłośnicy historii Polski - Piast ", Fordońskie Czarownice, Mincerz Fordoński słowiańskie "Andrzejki"

 • Logo Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernikowie

Spotkanie autorskie z Katarzyną Zdanowicz

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie oraz Dyskusyjny Klub Książki w Czernikowie serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Plakat

Inscenizacja "Strach się bać"

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie i Urząd Gminy w Czernikowie zaprasza na inscenizację "Strach się bać" i warsztaty. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu "Cztery pory roku w kulturze dawnych Słowian". Wejściówki do odbioru w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie.

 • "Cztery pory roku w kulturze dawnych Słowian - Dziady"

"Cztery pory roku w kulturze dawnych Słowian" - "Dziady"

23 października w ramach projektu "Cztery pory roku w kulturze dawnych Słowian" Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie zorganizowała przy współpracy z Fundacją Brama Epok słowiańskie "Dziady".

 • Plakat

Słowiańskie "Dziady"

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Czernikowo oraz powiatu toruńskiego na słowiańskie "Dziady".

 • Logo

Zaproszenie na wystawę powarsztatową zorganizowaną w ramach projektu "Słowiańskie lalki"

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie serdecznie zaprasza na wystawę powarsztatową zorganizowaną w ramach projektu "Słowiańskie lalki: żadanice, karicielki i motanki" oraz na wirtualną wystawę "Słowiańskie lalki"

 • Logo

Zakończenie zajęć "Letniej biblioteki"

Wraz z końcem wakacji Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie zakończyła zajęcia "Letniej biblioteki".

 • Logo

Wirtualny Teatrzyk Małego Widza „Kółko i Kwadrat”

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie 30 czerwca 2021 roku zakończyła projekt Wirtualny Teatrzyk Małego Widza „Kółko i Kwadrat”, który zrealizowany został w ramach darowizny z Fundacji mBanku.

 • Logo

Zakończenie szkoleń z zakresu edukacji finansowej

23 czerwca 2021r. w Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie zakończyła szkolenia z zakresu edukacji finansowej. W projekcie "Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych" uczestniczyli członkowie Klubu Senior+ z Czernikowa. Zajęcia odbywały się w formie hybrydowej.

 • Legimi w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie

Legimi w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie

Legimi jest obecnie największą bazą e-booków i audiobooków w Polsce

 • Logo

Informacja

W dniach 15, 16 i 18 czerwca 2021 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie czynna będzie do godziny 12.00 w związku z prowadzonymi warsztatami w ramach programu EtnoPolska 2021

 • Logo - Gminna Biblioteka Publiczna

"Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich"

23 kwietnia przypada "Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich". Z tej okazji poprowadziłyśmy zajęcia online, w których uczestniczyły dzieci z Przedszkola Publicznego w Czernikowie oraz Niepublicznego Przedszkola Słoneczko.

 • Wielkie Litery w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie

Wielkie Litery w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie

Książki ze specjalną czcionką, składem i kontrastem, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom starszym i słabowidzącym

 • Logo - Gminna Biblioteka Publiczna

“KSIĄŻKA NA TELEFON”

Od 30 listopada 2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie i filie wprowadzają nową usługę bezkontaktowego wypożyczania i zwracania książek “KSIĄŻKA NA TELEFON”.

 • Podziel się książkami do wspólnego czytania

Podziel się książkami do wspólnego czytania

Kinder razem z wydawnictwem Znak i bibliotekami organizuje wielką zbiórkę książek do wspólnego czytania. Zachęcamy dzieci wraz z rodzicami do przyniesienia książek do wspólnego czytania do Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernikowie, filii w Osówce oraz Przedszkola Publicznego w Czernikowie.

 • Logo - Gminna Biblioteka Publiczna

"Moja Mała Ojczyzna"

W związku z zagrożeniem i rozprzestrzenianiem się epidemii Covid-19 XX edycja konkursu "MOJA MAŁA OJCZYZNA" organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczna w Czernikowie  została przeniesiona z maja 2020r. na wrzesień 2020r. i zrealizowana w formie zdalnej.  W tym roku zadanie konkursowe polegało na napisaniu legendy o swojej miejscowości i przygotowaniu folderu o miejscowości lub Gminie Czernikowo.

 • -

Informacja

Od 2 marca biblioteka w Mazowszu będzie nieczynna do odwołania. Wszelkie informacje dotyczące otwarcia filii będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej biblioteki. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Spotakanie autorskie z Panem Krzysztofem Nowakowskim

Spotakanie autorskie z Panem Krzysztofem Nowakowskim

24 lutego 2020r. w Auli Szkoły Muzycznej w Czernikowie odbyło się spotkanie z Panem Krzysztofem Nowakowskim - podróżnikiem, maszerem, autorem książek "23 kilometr" i "Lapońska Przygoda Mai" zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czernikowie.

 • "Przyroda malowana słowem, obrazem i dźwiękiem"

"Przyroda malowana słowem, obrazem i dźwiękiem"

21.01.2020r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie odbyło się niezwykłe spotkanie pt. "Przyroda malowana słowem, obrazem i dźwiękiem"

 • -

Zaproszenie na spotkanie "Książko-dźwięki"

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie zaprasza na spotkanie z książką Olgi Tokarczuk i koncert gongu, które odbędzie się 21.11.2019 r. o godz. 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie.

 • -

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada w Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek Smerfetka i Baba Jaga odwiedziły grupę Sówek i Kangurków z Przedszkola Publicznego w Czernikowie

 • -

Spotkanie z poezją

29 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie odbyło się niezwykłe spotkanie z poezją przy akompaniamencie mis i gongu tybetańskiego.

 • -

Gminne eliminacje do powiatowego konkursu ortograficznego "O Pióro Starosty Toruńskiego"

10 października w Wiejskim Domu Kultury w Mazowszu odbyły się gminne eliminacje do powiatowego konkursu ortograficznego "O Pióro Starosty Toruńskiego". W eliminacjach uczestniczyli uczniowie kl. 8.

 • -

Zaproszenie na spotkanie promujące Etnospiżarnia

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie zaprasza na spotkanie promujące publikację Etnospiżarnia Ziemi Dobrzyńskiej, które odbędzie się 08.10.2019 (wtorek) o godz. 16.30 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie.

 • -

Narodowe Czytanie 2019

W sobotę, 7 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie odbyła się kolejna akcja Narodowego Czytania, objęta honorowym patronatem pary prezydenckiej.

 • -

"Mała książka - wielki człowiek"

2 września rozpoczęła się kolejna edycja projektu "Mała książka - wielki człowiek" dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Każde dziecko w wieku 3-6 lat, które przyjdzie do Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernikowie otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą.

 • -

Pożegnanie wakacji w bibliotece

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, aby umilić dzieciom ostatnie dni wakacji Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie zorganizowała dla nich wyjazd do Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu, oraz krótkie przedstawienie teatralne "Jaś i Małgosia".

 • -

Wakacje w Bibliotece

Wakacje to czas odpoczynku, na który czekają zwłaszcza dzieci. Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie zaprosiła wszystkie dzieci do udziału w zajęciach plastycznych, kulinarnych oraz na przedstawienie Teatrzyku Małego Widza pt. „Zamieszanie w krainie bajek”.

 • -

Jak Nie Czytam Jak Czytam

7 czerwca w Mazowszu w miłej atmosferze nauczyciele i Przewodniczący Rady Gminy Pan Rafał Rutkowski czytali najmłodszym uczniom S.P Mazowsze ulubione wiersze polskich poetów. Natomiast w Osówce w przygodzie z książką brali udział uczniowie kl. 0 - VIII SP w Osówce, przedszkolaki z oddziału ''Gwiazdeczki" oraz nauczyciele i rodzice.

 • -

XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

6.06.2019r. gościliśmy dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Czernikowie w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który od lat jest stałym i ważnym wydarzeniem kulturalnym wśród bibliotekarzy.

 • -

Powiatowy konkursu na interpretację wiersza pt. "Psocińce, rozwesołki i inne wiersze"

5 czerwca 2019 r w Filii Biblioteki Samorządowej w Skąpem odbył się powiatowy konkursu na interpretację wiersza pt. "Psocińce, rozwesołki i inne wiersze". Dzieci recytowały wiersze Joanny Papuzińskiej, Ewy Szelburg-Zarembiny oraz Danuty Wawiłow. Naszą gminę reprezentowały uczennice z kl. 2 SP w Czernikowie - Zuzanna Trendewicz, Lena Lewandowska oraz Maja Bułakowska.

 • -

Spotkanie autorskie z Dariuszem Chrobakiem

W czwartkowe popołudnie (30.05.2019r.) Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie gościła niezwykłego artystę Dariusza Chrobaka, który zaprezentował nam wiersze ze swojego najnowszego tomiku “Kwiatosłów polski”.

 • -

Spotkanie autorskie z panią Barbarą Gawryluk

15 maja odbyło się kolejne spotkanie autorskie w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. Tym razem gościliśmy panią Barbarę Gawryluk - krakowską autorkę kilkudziesięciu książek dla dzieci. Podczas spotkania z uczniami kl. I, pisarka opowiadała skąd bierze pomysły i tematy do swoich książek.

 • -

Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

13 maja 2019 roku w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek wspólnie z przedszkolakami z Czernikowa gościliśmy pana Wojciecha Widłaka - autora książek dziecięcych. Pisarz znany jest głównie z przygód o „Wesołym Ryjku” oraz ,,Pana Kuleczki”.

 • -

Gminne eliminacje do powiatowego konkursu na interpretację wiersza pt. "Psocińce, rozwesołki i inne wiersze"

10 maja 2019r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie odbyły się gminne eliminacje do powiatowego konkursu na interpretację wiersza pt. "Psocińce, rozwesołki i inne wiersze". W konkursie wzięło udział 7 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. K.K.Baczyńskiego w Czernikowie.

 • -

Spotkanie poetyckie z okazji 30-lecia Lipnowskiej Grupy Literackiej

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie zaprasza na spotkanie poetyckie z okazji 30-lecia Lipnowskiej Grupy Literackiej które odbędzie się 21 marca o godz. 15.30 w budynku Centrum Integracji Kulturalnej

XVIII EDYCJA GMINNEGO KONKURSU "MOJA MAŁA OJCZYZNA"

15.05.2018r. odbyła się osiemnasta edycja konkursu "MOJA MAŁA OJCZYZNA" pt. "Przyroda Gminy Czernikowo, Droga do wolności 100 rocznica Odzyskania Niepodległości", przy współpracy z nauczycielami P.Małgorzatą Przewięźlikowską i Tomaszem Różewickim. W tym roku w konkursie uczestniczyły wszystkie szkoły z terenu gminy Czernikowo. Z racji tematu gościliśmy przedstawiciela Nadleśnictwa Dobrzejewice P. Marcina Czajkę, który bardzo ciekawie  i chętnie odpowiadał na pytania dzieci związane z przyrodą naszego regionu. Nagrody ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie, Nadleśnictwo Dobrzejewice, Komisja Międzyzakładowa Solidarność Oświata, otrzymaliśmy również gadżety i foldery z Urzędu Gminy Czernikowo.


W kategorii wiekowej IV-VI nagrody otrzymali:
I miejsce Agnieszka Malinowska
II miejsce Dominika Dabrowska
III miejsce Kornelia Szwajkowska


WYRÓŻNIENIA:
Filip Działdowski, Alicja Sulecka, Bartosz Przewięźlikowski


W kategorii kl.VII i gimnazjum
I miejsce Julia Sulecka
II miejsce Kamila Wierzbicka
III miejsce Sandra Grąbczewska


WYRÓŻNIENIA:
Oliwia Jastrzębska, Inez Biernat , Aleksandra Kowalska, Nalia Nocna

 • XVIII edycja konkursu "Moja Mała Ojczyzna"
 • XVIII edycja konkursu "Moja Mała Ojczyzna"
 • XVIII edycja konkursu "Moja Mała Ojczyzna"
 • XVIII edycja konkursu "Moja Mała Ojczyzna"
 • XVIII edycja konkursu "Moja Mała Ojczyzna"

W ramach konkursu "MOJA MAŁA OJCZYZNA" odbył się  również gminy konkurs plastyczny "Wilk, łoś czy...coś" dla dzieci w wieku przedszkolnym. Konkurs na pewno będzie miał kolejne edycje. Nagrody ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie, Nadleśnictwo Dobrzejewice, otrzymaliśmy również gadżety z Urzędu Gminy Czernikowo.

I miejsce - Cezary Jastrzębski
II miejsce -Stanisław Czajka
III miejsce- Weronika Nowicka


Wyróżnienia:
Maja Mroczyńska
Wojciech Nowicki
Hubert Umerle

 • Wilk, łoś czy...coś
 • Wilk, łoś czy...coś
 • Wilk, łoś czy...coś

Spotkanie z JASKINIOWCEM

13.04.2018r. z kl."0" S.P Czernikowo przenieśliśmy się do czasów prehistorycznych czytając opowieść pt. " Org i mamutek". Bawiliśmy sie z "mamutem", odwiedziliśmy jaskinię i wewnatrz tworzyliśmy malowidła ścienne. Na koniec wykonaliśmy "wiosenne nietoperze".

 • -
 • -
 • -
 • -

Pan Hilary

Maluchy z oddziału przedszkolnego przy S.P Czernikowo wysłuchały dziś (12.04.2018r.) wiersza Juliana Tuwima "Okulary". Wykonały również obrazki -gdzie pokazane były różne rodzaje okularów. Po zajęciach wspólnie oglądaliśmy książeczki.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Zabawa w teatrzyk,zajęcia w Osówce

 • -
 • -
 • -

zajęcia dla zerówek

7 marca, 23 marca i 6 kwietnia gościliśmy  uczniów  kl"0" S.P Czernikowo. Dzieci oglądały  krótkie przedstawienie, wykonywały zadania związane z bajkami, tworzyły komiks,oraz tworzyły pociąg z" Jasiem i Małgosią"

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dyskusyjny Klub Książki

„Zajączek Tru mieszka z mamą, ‘bratem i siostrą w Koniczynach Dolnych, uboższej dzielnicy, w której stoją skromne domy emigrantów. Bo Tru i jego rodzina też są emigrantami i zwykłymi szarakami – inaczej niż Kolorowi, którym na niczym nie zbywa.

Pełna uroku i humoru opowiastka o przedsiębiorczym zajączku niejednego może nauczyć i dzieci (od lat 6), i dorosłych (do lat 100). Warto się także dowiedzieć, dlaczego Tru został na koniec nazwany Naprawiaczem Zajęczych Serc…”

13.03.2018r. w odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki pt. ”Wynalazki, które zmieniły świat”. Spotkanie rozpoczęliśmy od omówienie spraw związanych z działalnością klubu. Następnie na podstawie przeczytanej książki „Tru” Barbary Kosmowskiej (Ilustracje: Emilia Dziubak) rozmawialiśmy na temat wynalazków, które zmieniły świat.

 • -
 • -
 • -
 • -

II edycja konkursu "Przywitaj Wiosnę Poezją"

"Nie mam żalu do wiosny
że znowu nastała.
Nie obwiniam jej o to,
że spełnia jak co roku
swoje obowiązki."

W tym roku uczniowie Szkół Podstawowych z tereny Gminy Czernikowo zmagali się z twórczością polskich noblistów: Szymborskiej i Miłosza. Poziom wykonywanych wierszy mile nas zaskoczył, uczestnicy konkursu podzieleni byłi na dwie kategorie wiekowe. Uczniów oceniała komisja w składzie: Dariusz Chrobak, Grażyna Brzustewicz, Katarzyna Ziółkowska , Dorota Zmudzińska.
W pierwszej kategorii (kl.IV-V) wyróżnilismy:
I miejsce Julia Murszewska
II miejsce Franciszek Lewandowski
III miejsce Alicja Nowicka, Kornelia Sivickis
Wyróżnienia: Nikola Wiśniewska, Aleksandra Marciniak, Wiktoria Kuczyńska, Zuzanna Fornalik, Weronika Dobrzyńska.
W drugiej kategorii wiekowej (kl.VI-VII) nagrody otrzymali:
I miejsce Julia Matyjasik
II miejsce Natalia Urbańska
III miejsce Wiktoria Woźniak , Natalia Luberacka
Wyróżnienia: Kacper Mirowski, Julia Urbańska, Aleksandra Ziętarska
Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za przygotowanie uczniów, rozwijanie ich twórczej aktywności i talentów oraz wrażliwości na kulturę żywego słowa.

 • -
 • -
 • -
 • -

Lekcja biblioteczna w Mazowszu

 • -
 • -

Ferie w bibliotece

Czytanie legend, zabawy i prace plastyczne...to nasze zajęcia w czasie ferii .Więcej zdjęć na facebooku 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Jaś i Małgosia

8.02.2018r. na spotkanie z "Jasiem i Małgosią" do naszej biblioteki przyszły maluszki z Oddziału Przedszkolnego przy S.P. Czernikowo. Przedszkolaczki z zaciekawieniem oglądały przygody bajkowego rodzeństwa, wykonały domki z piernika i oglądały książeczki.
Więcej zdjęć na profilu biblioteki na facebooku
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Goście ze Steklina

24.01.2018r. odwiedziła nas grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Steklinie. Dzieci zapoznały się z pomieszczeniami biblioteki, zasadami wypożyczania książek oraz korzystania z czytelni. Obejrzały krótki teatrzyk, bawiły się w kalambury, nie zabrakło również pracy plastycznej i rywalizacji w zadaniu z puzzlami i zagadkami. Dziękujemy wychowawczyniom kl. I i II oraz dzieciom za wspólnie spędzony czas

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

"Lolek" i ochrona zwierząt

16 stycznie 2018 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Czernikowie. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęliśmy od omówienie spraw związanych z działal...nością klubu na bieżący rok. Następnie na podstawie przeczytanej książki „Lolek” Adama Wajraka rozmawialiśmy na temat ochrony praw zwierząt. Uczestnicy spotkania zapoznali się z Światową Deklaracją Praw Zwierząt, która została uchwalona 21. 09. 1977 r. w Londynie przez Międzynarodową Federację Praw Zwierzęcia, zał. 02. 04. 1977 r. w Genewie.

„Każdy pies marzy aby być z jakimś człowiekiem, a wielu ludzi marzy o tym by spotkać psa. Czasami wystarczy przypadek żeby się spotkać, a czasami trzeba się trochę rozejrzeć . Dlatego tę książeczkę dedykuję wszystkim pieskom, które jeszcze nie odnalazły swojego człowieka i wszystkim ludziom którzy nie odnaleźli jeszcze swojego psa. A tym którzy się już odnaleźli życzę szczęścia.”
Adam Wajrak

 • -
 • -
 • -
 • -

Kubuś Puchatek

Razem z grupą starszaków z przedszkola publicznego obchodziliśmy dzisiaj (18.01.2018r.) Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci obejrzały teatrzyk cieni pt. "Przygoda Kubusia", zrobiły "Kubusiowe zakładki" i laurki. Wysłuchały rymowanek z książki o Kubusiu i tańczyły w takt piosenki "Gdy poczujesz szczęścia smak"

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Kolejne spotkanie DKK

19 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie odbyło się drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki pt. ”Ciemna strona Internetu, czyli o zagro...żeniach w sieci”. Spotkanie rozpoczęliśmy od omówienie spraw związanych z działalnością klubu oraz rozdania książek na kolejne spotkania.

Następnie na podstawie przeczytanej książki „Amelia i Kuba. Stuoki Potwór” Rafała Kosika rozmawialiśmy na temat cyberprzemocy i trollingu. Wspólnie z uczestnikami spotkania wymieniliśmy zalety i korzyści wynikające z korzystania z Internetu oraz wady i zagrożenia płynące z sieci. Następnie stworzyliśmy zbiór zasad przyzwoitego zachowania w Internecie tzw. „netykietę”.

Według uczestników spotkania ,,Amelia i Kuba. Stuoki potwór" to powieść która jednocześnie uczy i bawi młodego Czytelnika.

„Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe”

Na następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszam 16 stycznia 2018 r. o godz. 14:00. Omawiać będziemy książkę Adama Wajraka pt. „Lolek”.
Dorota Zmudzińska – DKK w Czernikowie

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Zajęcia z dziećmi kl. 0 SP w Osówce.

Tematem spotkania były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Dzieci wysłuchały opowiadań związanych ze świętami oraz wykonały papierowego Mikołaja.

 • -
 • -
 • -
 • -

MARATON PISANIA LISTÓW

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia ludzie na całym świecie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka.
Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w zeszłym roku podjęto 4,6 mln akcji, w samej Polsce napisano ponad 356 000 listów.
W tym roku 8 grudnia  przystąpiliśmy do akcji razem z uczniami i nauczycielami S.P.w Steklinie, pisząc listy w obronie Clovisa Razafimalala Skazanego za ochronę zagrożonego lasu deszczowego.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Zajęcia z kl.III

Dzisiaj (4.12.2017)odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie z P. Magdaleną Gogulską-Dębską z Ośrodka Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych z Torunia-Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej -Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. Grupa uczniów kl.III S.P Czernikowo z wych. P.Alicją Uzarską z zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach i ćwiczeniach. P. Magda przypomniała nam jak wygląda i jak posługiwano się kiedyś pismem Braille'a, opowiedziała o audiobookach i udogodnieniach dla osób niewidomych w współczesnym świecie. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Zajęcia w Mazowszu

7 grudnia bibliotekę w Mazowszu odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Mazowszu z Panią Elżbietą Młotkowską. Przedświąteczny czas był okazją do czytania bajeczek o tematyce Bożonarodzeniowej i wykonania pięknych Mikołajków . 

 • -
 • -
 • -

"Kolorowy szalik"-pierwsze spotkanie DKK w Czernikowie

Dnia 21 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży na temat toleran...cji i akceptacji odmienności w codziennym życiu. W spotkaniu uczestniczyło 12 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Czernikowie. Spotkanie rozpoczęliśmy od stworzenia kontraktu DKK, określającego zasady obowiązujące podczas naszych zajęć. Następnie przeszliśmy do kilku zabaw integracyjnych. Każdy uczestnik spotkania miał za zadanie w formie graficznej przedstawić siebie, czym się interesuje, co lubi robić w wolnej chwili oraz jakie książki lubi czytać.
Po krótkiej przerwie przeszliśmy do głównego tematu naszego spotkania. Na podstawie przeczytanej książki „Kolorowy szalik” Barbary Kosmowskiej wywiązała się ciekawa dyskusja, podczas której każdy z uczestników podzielił się swoimi odczuciami i przemyśleniami z resztą grupy. Książka Barbary Kosmowskiej "Kolorowy szalik" zawiera dwa opowiadania (tytułowy „Kolorowy szalik” oraz „Dziwne spodnie”), które poruszają temat dyskryminacji, braku tolerancji i empatii oraz odrzucenia przez grupę rówieśniczą. Każdy z nas chce być akceptowany przez rówieśników, mieć przyjaciół. Barbara Kosmowska w książce pokazuje jak ciężko być nowym w grupie.
Według młodych czytelników „Kolorowy szalik” to książka warta przeczytania, która porusza wiele emocji. Uczestniczka spotkania trafnie podsumowała przeczytaną książkę jako "lekcję życia". Mam nadzieję, że na długo zapamiętają Pieszczocha i Dziwne Spodnie (bohaterów powieści) oraz to, że nie należy oceniać książki po okładce a ludzi po wyglądzie.

Na następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszam 19 grudnia 2017 r. o godz. 14:00. Omawiać będziemy książkę Rafała Kosika pt. „Amelia i Kuba. Stuoki potwór”.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

" Tradycje i obrzędy związane z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia"

W spotkaniu brały udział dzieci z kl I SP w Osówce. Rozmawialiśmy o symbolach, tradycjach i obrzędach związanych ze świętami. Na koniec dzieci wykonały papierowy wieniec adwentowy. Zajęcia poprowadziła Agnieszka Romanowska

 • -
 • -
 • -

Święto Pluszowego Misia w Osówce

 W zabawie uczestniczyli uczniowie kl. 0- V SP w Osówce. Dzieci wysłuchały historii powstania Święta Pluszowego Misia. Uczestniczyły w konkursach sprawnościowych , zajęciach plastycznych oraz rozwiązywały testy i zagadki.
Zostały także rozdane nagrody i dyplomy dla uczniów, którzy brali udział w konkursie pt. ' Plakat reklamujący bibliotekę ' oraz "Portret Misia "i "Misiowa maskotka " . Zajęcia i konkursy organizowały Agnieszka Romanowska i Żaneta Wachowska

 • -
 • -
 • -

Szkolenie dla moderatorów i zjazd koordynatorów DKK w Warszawie

-10 listopada miałam przyjemność brać udział w ogólnopolskim zjeździe koordynatorów i szkoleniu dla moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki. Wydarzenie zostało... zorganizowane przez Instytut Książki, który prowadzi program DKK od ponad 10 lat we współpracy z bibliotekami wojewódzkimi.

Szkolenie rozpoczęło się od wystąpienia Pana Dariusza Jaworskiego, Dyrektora Instytutu Książki oraz Pana Dariusza Kawy, opiekuna programu DKK z Instytutu Książki. Następnie moderatorzy wysłuchali wykładu inauguracyjnego pt. "Oblicza współczesnej literatury polskiej w migawkach", który wygłosił dr hab. Maciej Urbanowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W swoim wykładzie dr hab. M. Urbanowski przedstawił autorski wybór książek, którym warto się bliżej przyjrzeć podczas spotkań w DKK (m.in.: „Ma być czysto” Anny Cieplak, „Lekcje anatomii doktora D.” Wojciecha Engelkinga, „Skoruń” Macieja Płazy oraz „Biografie odtajnione. Z archiwów literackich bezpieki” autorstwa Joanny Siedleckiej).

W następnej kolejności odbyły się trzy jednoczesne panele wykładowe. Pierwszy panel, w który uczestniczyłam dotyczył literatury dziecięcej w kontekście biblioterapii. Dr Wanda Matras (wykładowczyni Uniwersytetu Przyrodniczego w Krakowie) w swoim wystąpieniu pt. „Książki jako antidotum na dziecięce problemy?” skupiła się na przedstawieniu terapeutycznych funkcji książek oraz na możliwościach ich wykorzystania w czasie spotkań DKK.
Drugi panel „O gatunkach (nie?) obecnych na spotkaniach DKK” wygłosił dr hab. Wojciech Kudyba z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Trzeci panel wykładowy pt. „Literatura popularna z wyższej półki” zaprezentował Marcin Kube.

Wszyscy moderatorzy mieli również okazję uczestniczyć w dyskusji na temat funkcjonowania klubów książki w Niemczech i Wielkiej Brytanii. W dyskusji uczestniczyła Karen Hellewell z brytyjskiej Federacji Dziecięcych Klubów Książki oraz Josefine Mohrhard z niemieckiej Fundacji Stiftung Lesen. Moderatorem dyskusji był Krzysztof Koehler – Zastępca Dyrektora Instytutu Książki.

W piątek 10 listopada wysłuchałam wykładu pt. „Arcydzieła nie muszą być nudne… o nieznanym obliczu literatury polskiej XX wieku”, który wygłosiła dr hab. Marzena Woźniak-Łabieniec z Uniwersytetu Łódzkiego. Następnie wzięłam udział w warsztatach „Przepędzić nudę, czyli o metodach pracy w dziecięcych i młodzieżowych DKK” prowadzonych przez Pana Marcina Mołonia z CST Self. Szkolenie zakończyło się dyskusją na temat rozwoju klubów książki w Polsce, w której udział wzięli: dr Magdalena Ślusarka, Jerzy Woźniakiewicz oraz dr Łukasz Michalski.

Dorota Zmudzińska, moderator DKK w Czernikowie

 • -
 • -
 • -

Goście z S.P. Steklin

28 listopada odwiedziła nas grupa czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Steklinie. Uczniowie poznali zasady korzystania z zasobów biblioteki , wspólnie rozwiązywali quiz o pracy bibliotekarza, bawiliśmy się również w bricolage (układanie opowieści na podstawie wylosowanych przedmiotów) i rozszyfrowywanie zdań z książek. Nie zabrakło również czytania. Dziękujemy za mile spędzony czas dzieciom i P. Małgorzacie Przewięźlikowskiej.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Teatrzyk Kamishibai w Osówce

Dzieci z kl. 0 słuchając bajki pt. " Słowik", przeniosły się na dwór chińskiego cesarza, który zachwycił się pięknym śpiewem małego ptaszka. Następnie wykonały pracę plastyczną związaną z przeczytaną bajką. Zajęcia prowadziła Agnieszka Romanowska

 • -
 • -
 • -

Czerwony Kapturek dla maluchów

16.11.2017r. Bibliotekę w Czernikowie odwiedziły dzieci Przedszkola Publicznego, maluchy obejrzały przedstawienie " O Czerwonym Kapturku" . Wspólnie wykonaliśmy prace plastyczne: obrazki stemplowane gąbeczkami z farbą. Na koniec zabawy dzieci oglądały trójwymiarowe książki.

 • -
 • -
 • -

Odwiedziny maluchów z przedszkola

19 października odwiedziła nas grupa dzieci z oddziału przedszkolnego przy SP Czernikowo. Maluchy oglądały pomieszczenia biblioteki, słuchały opowiadania o pszczółce, bawiły się wspólnie i wykonały plakat ze zwierzątkami.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Przedszkolaki w Mazowszu

15.11.2017r. Filię w Mazowszu odwiedziły dzieci z klubu malucha w Mazowszu. Po wysłuchaniu bajki ,, Rybaku i złotej rybce ", przedszkolaki wykonały kolorową rybkę. Nie obyło się również bez czytania i oglądania książeczek. Zajęcia poprowadziła Donata Luberacka.

 • -
 • -
 • -

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada przypadał Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji wcielając się w rolę przyjaznej Czarownicy, Smerfetki i Fizi Pończoszanki odwiedziłyśmy uczniów kl. 0-3, SP w Makowiskach, dzieci z Publicznego Przedszkola w Czernikowie a na zakończenie bajkowej wędrówki udałyśmy się do oddziału przedszkolnego przy SP.Czernikowo.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Teatrzyk dla kl."0"

3,17 i 29 listopada  gościłyśmy kl."0" SP Czernikowo z wychowawczyniami  Tym razem przygotowałyśmy dla dzieci teatrzyk "O bardzo "grzecznym" rycerzu.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

O niepełnosprawności dla dzieci i z dziećmi

25.10.2017r. naszym gościem była P. Magdalena Gogulska-Dębska z Ośrodka Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych z Torunia - Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej - Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. III c SP Czernikowo z wychowawczynią P. Ewą Stawowczyk. Tematem zajęć było funkcjonowanie w codziennym życiu osób niewidomych. Pani Magda pokazywała dzieciom różne rodzaje książek mówionych, książki napisane pismem Braille'a. Nowoczesna lupę elektroniczną, przyrząd wykrywający przeszkody, uzmysłowiła nam również jak trudno posługiwać się białą laską. Jest to pierwsze spotkanie z cyklu przewidzianego na ten rok szkolny.

 • -
 • -

Światowy Dzień Zwierząt

4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt z tej okazji dzisiejsze zajęcia z grupą starszaków z Przedszkola Publicznego dotyczyły właśnie zwierząt. Dzieci wysłuchały opowieści o Lwie, odgadywały nazwy zwierząt i przyklejały ich podobizny na plakacie w miejscu ich zamieszkania. Wspólnie wykonaliśmy również lwy z papieru i bawiliśmy się w kole.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Jesień w "Słoneczku".

Pani Jesień, wiewiórka Kitka i ogrodniczka z Biblioteki w Czernikowie odwiedziły dzisiaj Niepubliczne Przedszkole Słoneczko. Dzieci wysłuchały bajki o wiewiórce, odgadywały nazwy darów jesieni, i wykonały prace plastyczne. Dziękujemy za wspólną zabawę.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

„Festiwal Bibliotek Powiatu Toruńskiego”

Festiwal został zorganizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliana Prejsa w Chełmży wspólnie z Gminnymi Bibliotekami Publicznymi z terenu Powiatu Toruńskiego w ramach akcji Tydzień Bibliotek 2017, pod hasłem „Biblioteka Oczywiście”. Plenerowa akcja czytelnicza odbyła się na Chełmżyńskim Rynku 13 maja 2017 r.
 • -

Warsztaty w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Osówce

11 maja w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Osówce mieliśmy okazję gościć Panią Zofię Stanecką, autorkę mądrych i przesiąkniętych humorem książek dla dzieci.
 • -

Gminny konkurs recytatorski „Przywitaj Wiosnę Poezją"

30.03.2017 r. w Bibliotece w Czernikowie odbył się gminny konkurs recytatorski „Przywitaj Wiosnę Poezją". W tym roku uczniowie kl. IV-VI recytowali wiersze Leopolda Staffa w związku z 60 rocznicą śmierci poety.

Aktualne zdjęcia i wydarzenia

Zdjęcia i aktualności na  https://www.facebook.com/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Czernikowie-518205038220908/

Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem (10.05.2016r.)

W Tygodniu Bibliotek  gościem Gminnej Biblioteki Publicznej był P.Marcin Pałasz polski pisarz dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Debiutował w 2004 roku książką „Opowieści z Krainy Potworów”. Laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Spotkanie dostarczyło wielu miłych wrażeń, nie zabrakło śmiechu anegdot i autografów.

więcej na https://bibliotekaczernikowo.wordpress.com/

 • -
 • Podziękowania

XVI edycja KONKURSU MAŁE OJCZYZNY

Konkurs corocznie organizowany przez bibliotekę- tym razem pod hasłemToruń-legendy i historia- nadal ma powodzenie.
Uczniowie Gimnazjum w Czernikowie oraz Szkół Podstawowych z Czernikowa, Osówki, Mazowsza, Makowisk i Steklina dzielnie walczyli o pierwsze miejsce, nie obyło się bez dogrywek.
GIMNAZJUM
I miejsce: Joanna Dejewska
II miejsce: Zuzanna Kamińska
III miejsce : Katarzyna Dołasińska

Szkoła Podstawowa
I miejsce: Weronika Luberadzka
II miejsce: Kinga Iwaniuk
II miejsce: Natalia Luberacka

Dziękujemy nauczycielom, wychowawcom za pomoc w organizacji a uczniom za przygotowanie się do konkursu i chęć w nim uczestniczenia pomimo końca roku szkolnego.

więcej na

https://www.facebook.com/pages/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Czernikowie/518205038220908

 • -

Żonkile 2016

Już po raz czwarty w rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim muzeum POlin organizuje akcję społeczno-edukacyjną "ŻONKILE".19 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej rozdawane będą papierowe żonkile -symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 roku.
 • -

Koncert "Pozytywne Wibracje"

6 listopada w restauracji Marysieńka w Czernikowie odbył się koncert poświęcony amerykańskiej wokalistce Evie Cassidy, organizowany przez SP Czernikowo, Gminną Bibliotekę Publiczną i właściciela restauracji (M. Gerc).
 • -

Druga odsłona "Dziadów" w zabytkowej Chacie we Włęczu.

W sobotę w zabytkowej chacie we Włęczu odbyła się kolejna odsłona inscenizacji "Dziadów". Znaleźliśmy się w grupie organizatorów razem z Grupą Artystyczną Czyż-Nie i Przyjaciółmi.
 • -

Narodowe Czytanie

5 września 2015 r. w czernikowskiej odsłonie akcji Narodowego Czytania bohaterów „Lalki” Bolesława Prusa ożywili „niezawodni” przyjaciele biblioteki i miłośnicy literatury polskiej.
 • -

XV edycja międzyszkolnego konkursu z cyklu „Moja mała ojczyzna”

15 maja 2015 r. w bibliotece gminnej odbyła się XV edycja międzyszkolnego konkursu z cyklu „Moja mała ojczyzna”. Organizatorzy konkursu: biblioteka gminna, pani Małgorzata Przewięźlikowska (SP Steklin), pan Tomasz Różewicki (ZS Czernikowo) w tym roku zaproponowali sprawdzian z wiedzy o oświacie w naszej gminie.
 • -

Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

W dniach 8-15 maja 2015 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Wybieram bibliotekę”. Z tej okazji 13.05.2015 r. gościliśmy w bibliotece w Mazowszu autorkę i ilustratorkę kilkunastu książek dla dzieci – Elizę Piotrowską.
 • -

Muzyczne popołudnie z utworami A. Osieckiej

8 marca 2015 r. w Centrum Integracji Kulturalnej w Czernikowie słuchaliśmy mówionych i śpiewanych utworów A. Osieckiej. Dorota Bułakowska z muzykami (Trio Jazzowe z Torunia) rewelacyjnie wyśpiewała tęsknoty, marzenia i refleksje autorki " Okularników".

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 96503 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.