Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 17.06.2024
Imieniny: Alberta, Laury, Marcjana

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Menu główne

Sonda internetowa

Hasła na 700- lecie:
ankieta zakończona
700 lat też porusza
2%
Czyż- nie 700 lat
34%
700- LECI- e
1%
Czernikowo - kwitnie (sz…) !
0%
Czernikowo - tu jest mój dom!
47%
(Czernikowo) Mała miejscowość wielkie serca
1%
Czernikowo ploty plecie, że ma już 700 lecie
1%
W 2009 roku w toruńskim powiecie Czernikowo obchodzi 700- lecie
1%
Obchody tuż- tuż, 700- lecie już
0%
700- lecie (Czernikowa) tuż, tuż, przygotuj się już
0%
Na 700- lecie Czernikowa, życie się zaczyna od nowa
2%
700 lat jakby strzelił bat!
0%
W Czernikowie jak w rodzinie, czas wesoło nam tu płynie, już 700 lat!!!
0%
Na 700- lecie będą rymy, hasło, loga, to na pewno się spodoba
0%
Siedem wieków to za mało, by odpocząć się nam chciało
0%
Czernikowo fajne, miłe wciąż mieszkańcom daje siłę
0%
700 lat Czernikowo kończy i na tym na pewno się nie skończy
0%
Czernikowo fajna wiocha kto zamieszka ten pokocha
3%
Czernikowo fajna wiocha w siedem setek ją pokochasz
1%
700 LAT NA GODZINĘ
0%
Nadszedł czas, (Czernikowo ma) 700 lat
0%
Wisła płynie blisko nas 700 lat
0%
Się wie o co chodzi 700-lecie nadchodzi
0%
Czy wy wiecie już 700- lecie
0%
Św. Bartłomiej stoi na czele już siedem wieków w naszym kościele
4%
Każdy się raduje, 700- lecie świętuje
1%
oddane głosy: 1881

Banery

biznes.gov.pl
-
BEATKOM
-
30 lat samorządności
Transmisje sesji
Zakładka o Regionalnej Lidze Siatkówki
Projekt „Otwórz się na pomoc”

Treść strony

 • [obiekt Flash] -
 • -
 • -
Troszkę historii w slajdach

Proszę kliknąć w wybraną prezentację. W związku z wielkością plików (3 - 7 MB) uruchomienie prezentacji uzależnione jest od przepustowości łącza internetowego i może chwilę potrwać.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
XI GMINNY KONKURS PLASTYCZNY - ostatnia chwila.
Dyrektorzy SP i Gimnazjum gminy Czernikowo, nauczyciele sztuki (plastyki), przyrody, biologii, kształcenia zintegrowanego, wychowawcy, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum, dorośli. Urząd Gminy w Czernikowie, Stowarzyszenie CZYŻ-NIE, SP im. K. K. Baczyńskiego w Czernikowie, z pomocą biblioteki, fotografów i szkół ogłaszają:
XI GMINNY KONKURS PLASTYCZNY - "Co piękne i cenne WOKÓŁ CZERNIKOWA".
Prace można wykonywać do końca maja 2010 r..
 • -
Ostatnie słowo na 700-lecie Czernikowa
Zdobyto fotokopie orginału dokumentu z 1 października 1309 roku, który znajduje się w zbiorze dokumentów archiwum państwowego w Toruniu.
 • -
„ Moja mała ojczyzna: Czernikowo – to już 700 lat ”
1 października 2009 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie odbyła się X edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Regionie z cyklu „ Moja mała ojczyzna: Czernikowo – to już 700 lat ”. Konkurs zakończył obchody rozpoczęte (1 października 2008 r. sesją historyczną) 700 – lecia naszej miejscowości.
 • -
DOŻYNKI WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO - POMORSKIEGO I DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ - CZERNIKOWO 2009
Miniona niedziela (30 sierpnia) była dla Czernikowa niezwykle ważnym dniem. Stało się tak za sprawą Dożynek Województwa Kujawsko – Pomorskiego i Diecezji Włocławskiej, które w tym roku zostały zorganizowane w naszej gminie. Wojewódzkie Święto Plonów było kulminacyjnym punktem obchodów 700-lecia Czernikowa, przygotowywanym od ponad roku. Dzięki temu wszystko było dokładnie zaplanowane za wyjątkiem pogody, która na szczęście była bardzo łaskawa tego dnia.
 • -
Dwa Słowa - Numer Specjalny (z okazji 700-lecia)
W numerze specjalnym kwartalnika "Dwa Słowa" (z okazji 700-lecia) m.in.historia Czernikowa na tle historii Polski i ziemi dobrzyńskiej, historia Parafii Czernikowo, Gmina Czernikowo współcześnie, II ścieżka rowerowa PTTK w Gminie Czernikowo - wokół pradoliny jeziora Steklińskiego, rok obchodów 20-lecia nadania imienia SP w Czernikowie i 700-lecia wsi, legenda o Czyrzniku (Czyrniku), wiersze o Czernikowie.
 • -
Wyprawa nad rzekę Mień
Mała grupka nauczycieli w ramach obchodów 700-lecia chciała przypomnieć, że kiedyś to rzeka Mień była arterią komunikacyjną w XV-XVII w. Rzeka graniczy z gminą Czernikowo, a jej ujście znajduje się...
 • -
Czernikowo na II Kongresie Dobrzynian w Rypinie
W dniach 15-16 lipca odbył się II Kongres Dobrzynian w Rypinie. Podczas I dnia poza referatami tematycznymi (historia, znane postaci, dzień dzisiejszy, zagrożenia kultury materialnej) były wystawy...
 • -
W Bieszczadach też wiedzą o 700-leciu Czernikowa
8 DH im. Ziemi Dobrzyńskiej przy SP Im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie z osobami niezrzeszonymi wzięła udział w obozie harcerskim zaprzyjaźnionej DH im. Władysława Białego w Gniewkowie. Obóz odbył się w dniach...
 • -
Wystawa w Bibliotece Publicznej w Czernikowie
Zapraszamy na wystawę zdjęć i prac plastycznych "Odmalujmy Czernikowo na 700-lecie" w Bibliotece Publicznej w Czernikowie.
 • -
Park 700-lecia
W dniu 30 czerwca br. odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy w Czernikowie, którą zaplanowano jako jeden z elementów obchodów „700-lecia Czernikowa”. W jej trakcie radni przyjęli uchwałę o nadaniu nazwy „Park 700-lecia” terenom zielonym po byłym targowisku.
 • -
 • -
 • -
Dni Czernikowa
W dniach 20 - 21 czerwca na stadionie i boisku sportowym, w ramach obchodów "Dni Czernikowa" z okazji 700-lecia Czernikowa, odbył się sportowo-muzyczno-rekreacyjny FESTYN ŚREDNIOWIECZNY.
 • -
Zjazd absolwentów
25 kwietnia 2009 w ramach obchodów 20-lecia nadania imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Szkole Podstawowej i 700-lecia Czernikowa odbył się ZJAZD ABSOLWENTÓW WSZYSTKICH ROCZNIKÓW.
Przybyło ponad dwieście osób z różnych roczników- nawet przedwojennych, tuż powojennych i sprzed 10-15 lat. Pani Wanda Donarska nasza nauczycielka nestorka przyjechała z Zielonej Góry. Niektórzy przyjechali ze Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szczecina, Warszawy, Poznania i bliższych miejsc. Odkryliśmy wielkie sukcesy sportowe naszego absolwenta.
 • -
Akademia z okazji 20-lecia nadania imienia SP Czernikowo
Na akademię 22 kwietnia przybyli przedstawiciele uczniów, rodziców, nauczyciele, emerytowani pracownicy, obecne i byłe władze gminy, powiatu (starosta), władze szkolne - Pani wizytator, poprzedni wizytator, były dziekan i proboszcz, przedstawiciele instytucji i towarzystw (Banku, WSH-U (GS), Poczty, Stow. Czyż-nie, Klubu Seniora, KGW, OSP, Koła Łowieckiego, SGZD, TMZD, ZHP Lipno, Nadleśnictwa Dobrzejewice, PTTK, KP CEN Toruń i Włocławek, wielu szkół z gminy i miast, WSHE we Włocławku i innych instytucji. Przybyli także sponsorzy i przyjaciele szkoły. Przybyły Sztandary: OSP, Koła Łowieckiego, Szkół im. K.K. Baczyńskiego z Włocławka i Torunia, Szkół Gminy Czernikowo (ZS, Steklin, Mazowsze), DH im. Władysława Białego z Gniewkowi, którzy uświetnili imprezę werblami. Przybyła z daleka nestorka- Pani Wanda Donarska. Otrzymaliśmy podziękowania i życzenia od wielu osób i instytucji.
 • -
Plener malarski
W dniu 18 kwietnia i 19 kwietnia odbył się III dobrzyński plener malarski z okazji 20-lecia nadania imienia K K Baczyńskiego SP i 700-lecia Czernikowa.
Przybyło wielu zaproszonych artystów. Oczywiście głównymi obiektami do malowania był budynek szkoły, kościoła, ale także plebania, krzyże przydrożne, inne budowle i detale. W plenerze wzięło udział ponad 60 osób z naszych klas młodszych, ze starszych z terenu gminy, głownie z S P Czernikowo, także SP Steklin, Gimnazjum w Czernikowie oraz kilkunastu dorosłych artystów i sympatyków z Czernikowa, z Lipna, Włocławka.
Odmalujmy CZERNIKOWO na 700-lecie.
Rozstrzygniecie X GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "Odmalujmy CZERNIKOWO na 700-lecie"
 • -
Rozstrzygnięcie pierwszych konkursów.
Rozstrzygnięto gminne konkursy z okazji 700-lecia Czernikowa na: LOGO, PLAKAT I HASŁO.
Nagrody wręczone zostały 19 grudnia. Sponsorem nagród było Stowarzyszenie CZYŻ-NIE. Nagrody wręczał Wójt Gminy , Prezes Czyz-nie, dyrektor SP Czernikowo.
Najciekawsze prace plastyczne są wywieszone w SP w Czernikowie, oraz publikujemy je na naszej stronie. Wyróżnione hasła, umieszczamy w ankiecie (po lewej stronie),która wyłoni zwycięzcę.
Zapraszamy do wspólnej oceny.
700-lecie Czernikowa tuż, tuż.
W przyszłym roku Czernikowo obchodzi 700-lecie swojego powstania. Pierwsze wzmianki o nim pojawiły się w źródłach historycznych w 1309 r. Wynika z nich, że w tym czasie było ono już siedzibą parafii, która należała do Diecezji Płockiej. Powyższe fakty wskazują, że nasza miejscowości powstała znacznie wcześniej niż we wspomnianym roku 1309 ale z uwagi na brak dokumentów w lat wcześniejszych przyjmujemy za datę jej powstania wspomniany wyżej rok.
C.D.N.

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 86209 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.