Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: niedziela, 24.03.2019
Imieniny: Katarzyny, Marka, Gabriela

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

XXI Sesja Rady Gminy w Czernikowie - skrót

Dnia 28 grudnia 2016 r. o godzinie 12.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XXI Sesja Rady Gminy w Czernikowie.

Szlachetna Paczka 2016

Za nami Weekend Cudów, bo tak z pewnością można nazwać to, co wydarzyło się podczas Finału XVI już edycji Szlachetnej Paczki, który miał miejsce w dniach 10-11 grudnia.

Koncert kolęd i pastorałek

We wtorek 20 grudnia odbył się koncert kolęd i pastorałek. Udział w koncercie wzięli uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej.
 • logo

Setbol Czernikowo świętuje 25-lecie i wygrywa ligę!

Setbol Czernikowo w najlepszy możliwy sposób uhonorował 25-lecie istnienia. Nasi siatkarze wygrali bardzo wyrównaną Lipnowską Amatorską Ligę Piłki Siatkowej, która trwała w listopadzie i grudniu.
 • miniatura

Forum Organizacji Pozarządowych

Nieformalna Grupa z Czernikowa w dniu 13.12.2016r. prezentowała swoje inicjatywy społeczne w Starostwie Powiatowym na Forum Organizacji Pozarządowych. Po interesującej rywalizacji zajęliśmy pierwsze miejsce.

Krzyże Zasługi dla sołtysów oraz Medale za Długoletnią Służbę dla pracowników i pracownic Urzędu Gminy w Czernikowie

Trzech sołtysów gminy Czernikowo oraz siedmioro pracowników i pracownic Urzędu Gminy w Czernikowie zostało odznaczonych Krzyżami Zasługi oraz Medalami za Długoletnią Służbę.

XX Sesja Rady Gminy w Czernikowie - skrót

Dnia 07 grudnia 2016 r. o godzinie 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XX Sesja Rady Gminy w Czernikowie.

Spotkanie z Seniorami

19 listopada w świetlicy wiejskiej w Osówce, odbyło się spotkanie z Seniorami mieszkającymi na terenie sołectwa oraz w jego okolicach.

Złote gody

W dniu 18 listopada 2016 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Czernikowie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Medale przyznawane są parom, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim.

Informacja o rozstrzygnięciu gminnego konkursu ekologiczno – literackiego pt. ,,EKO-RYM”

Celem konkursu było m. in. promowanie idei selektywnej zbiórki odpadów, akcentowanie znaczenia odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz poznanie procesu ewolucji domowych zwyczajów ekologicznych.

XIX Sesja Rady Gminy w Czernikowie - skrót

Dnia 14 listopada 2016 r. o godzinie 14.30 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XIX Sesja Rady Gminy w Czernikowie. Głównym tematem spotkania było zajęcie stanowiska Rady Gminy o wyrażeniu sprzeciwu dla działalności Spółdzielczego Gospodarstwa Rolnego „BIO-PLAST” w Witowężu.

Integracje Muzyczne 2016

W dniach 20 – 21 października 2016 roku Szkoła Muzyczna I stopnia w Czernikowie wzięła udział w zorganizowanym przez Kujawsko – Pomorski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Toruniu, Starostwo Powiatu Toruńskiego oraz Szkołę Muzyczną I Stopnia w Chełmży z Filią w Lubiczu i z Filią w Czernikowie Międzynarodowym Festiwalu „Integracje Muzyczne”.
 • miniatura

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Tradycja świętowania dnia, w którym Polska wróciła na mapę polityczną świata, pozostaje żywa, bo żywy jest patriotyzm w sercach Polaków i lokalnej społeczności gminy Czernikowo. 10 listopada o godz. 16.00 w auli widowiskowej Zespołu Szkół w Czernikowie odbyła się uroczystość z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość wręczenia raportu z ewaluacji w Szkole Podstawowej w Osówce

21 listopada przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatura w Toruniu, Kujawsko – Pomorski Wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz oraz wizytator Jolanta Gruchlik i Dorota Rama dokonały uroczystego wręczenia raportu z ewaluacji zewnętrznej panu Wójtowi Gminy Czernikowo Zdzisławowi Gawrońskiemu oraz Ryszardowi Ałtyn, dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Tony Halika w Osówce.
 • miniatura

XVIII Sesja Rady Gminy w Czernikowie - skrót

Dnia 28 października 2016 r. o godzinie 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XVIII Sesja Rady Gminy w Czernikowie.

Podziękowanie

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tony Halika w Osówce, wyraża podziękowanie dla wszystkich przedstawicieli instytucji partnerskich i Rady Rodziców, uczestniczących w spotkaniu w dn. 24.10.2016 r., w ramach ewaluacji problemowej przeprowadzonej przez wizytatorów z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatura w Toruniu.

Podsumowanie akcji „Dla Hubercika i Pani Marzeny”

Wydarzenia mijającego roku ukazały siłę nas mieszkańców, ponieważ kolejny raz zatrzymaliśmy się na chwilę, aby pomóc osobom potrzebującym.

Ortograficzne sukcesy gimnazjalistów w Czernikowie

2 listopada bieżącego roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu uczniowie klas trzecich gimnazjów z terenu naszego powiatu uczestniczyli w Konkursie Ortograficznym „O Pióro Starosty Toruńskiego”.

Dzień Edukacji Narodowej

W minioną środę, 12 października w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej, który był wspaniałą okazją do podsumowań, gratulacji i podziękowań. Podczas uroczystości wręczono nagrody wójta dla dyrektorów szkół i nauczycieli.
 • miniatura

,,Romans w bibliotece”

W piątek, 30.09.2016 r. o godzinie 19.00 w świetlicy wiejskiej w Czernikowie odbyło się spotkanie z kulturą, podczas którego Teatr Impresaryjny ,,Afisz” wystawił dla zebranych gości spektakl pt. ,,Romans w bibliotece”.
 • herb

Budżet obywatelski – edycja II – zaczynamy !

Trwający właśnie nabór wniosków do kolejnej edycji budżetu to niewątpliwie doskonała okazja na poprawę infrastruktury sportowej czy też wzbogacenie życia kulturalnego w powiecie toruńskim. Do dyspozycji mieszkańców jest kwota 200 tys. zł.
 • miniatura

KGW Witowąż na „Święcie Ziemniaka”

W dniu 2 września 2016 w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Przysieku odbyło się coroczne„Święto Ziemniaka”. Swoje stoiska prezentują tam regionalni rolnicy, sadownicy i hodowcy, oferując degustacje oraz sprzedając produkty regionalne.
 • miniatura

Parafialne Święto Plonów w Mazowszu

11 września o godzinie 11:15 spod Wiejskiego Domu Kultury ruszył barwny korowód, prowadzony przez samochód strażacki, orkiestrę dętą i przedstawicielstwa poszczególnych sołectw, niosące wieńce, chleby dożynkowe oraz kosze z owocami.
 • miniatura

Narodowe Czytanie "Quo Vadis"

Kolejna edycja Narodowego Czytania - tym razem przy budynku biblioteki - dostarczyła nam wiele radości z obcowania z jednym z najwybitniejszych polskich dzieł. Za sprawą "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza mogliśmy przenieść się w czasy Nerona. Bardzo dziękujęmy za udział SP w Steklinie, SP w Czernikowie, nauczycielom i sympatykom biblioteki, jak również wszystkim przybyłym gościom.

Konsultacje społeczne ws. opracowania Programu Rewitalizacji dla Gminy Czernikowo na lata 2017-2023

2 września 2016 roku o godzinie 13:00 w Restauracji „Słoneczna” w Czernikowie odbyły się pierwsze konsultacje społeczne projektu "Gminny Program Rewitalizacji".
 • miniatura

Święto pachnące chlebem - dożynki gminno-parafialne 2016

Każdy rok jest inny, lecz żaden nie jest wolny od rolniczych trudów i znojów, wobec czego tradycja dziękczynienia za plony pozostaje żywa.

XVII Sesja Rady Gminy w Czernikowie - skrót

Dnia 11 sierpnia 2016 r. o godzinie 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XVII Sesja Rady Gminy w Czernikowie. Radni przyjęli porządek posiedzenia i protokół z poprzedniej sesji, po czym przystąpili do głosowania nad uchwałami.
 • miniatura

Gminne zawody pożarnicze – zwycięstwo OSP Steklin

17.07.2016 r. na Stadionie przy Zespole Szkół w Czernikowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze Jednostek OSP, w których wzięło łącznie udział 8 drużyn, w tym 7 męskich i jedna kobieca. Zawody składały się z trzech ćwiczeń: musztry, sztafety oraz ćwiczenia bojowego.

Wójt z absolutorium!

Dnia 28 czerwca 2016 r. w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XVI Sesja Rady Gminy w Czernikowie. Radni przyjęli porządek posiedzenia i protokół poprzedniej sesji, po czym przystąpili do głosowania nad uchwałami, które nie wzbudziły większych dyskusji i zapytań, ponieważ zostały pozytywnie zaopiniowane na wcześniejszym posiedzeniu wszystkich komisji, o czym poinformował przewodniczący Komisji Rewizyjnej Mieczysław Kasprowicz.
 • miniatura

"Piknik Rodzinny" w Czernikowie

Wraz z pierwszym dniem miesiąca na boisku szkolnym w Czernikowie odbył się piknik rodzinny, który zorganizowało sołectwo Czernikowo przy współudziale Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Czernikowie. Wspólna zabawa została poprzedzona występami muzycznymi oraz tanecznymi uczniów z czernikowskich szkół...
 • miniatura

„Dorośli dzieciom” w Mazowszu

Pogoda towarzysząca organizowanym w Mazowszu imprezom plenerowym bardzo często bywa kapryśna. Dożynkowicze niemal przyzwyczaili się już do deszczu, natomiast uczestnicy festynu „Dorośli dzieciom” musieli przygotować się na palące słońce i temperaturę, która nie dawała wytchnienia nawet w cieniu. Tak naprawdę aura stanowi tylko dodatek do muzyki, jadła i dobrego towarzystwa.
 • miniatura

Sto lat to za mało – jubileusz OSP Czernikowo

Sto lat to zacna rocznica nie tylko w wymiarze ludzkiego życia. Dla związków, organizacji, zrzeszeń i stowarzyszeń historia sięgająca wieku może stanowić wyjątkowy dowód ich trwałości oraz słuszności idei cementujących ich członków. 11 czerwca 2016 roku jubileusz stulecia jednostki świętowała Ochotnicza Straż Pożarna w Czernikowie.
 • herb

Wyróżnienia Starosty Toruńskiego za osiągnięcia sportowe 2015

W środę 15 czerwca w ZS w Gronowie odbyła się uroczystość, na której zostały przyznane Wyróżnienia Starosty Toruńskiego za osiągnięcia sportowe 2015 oraz podsumowany został Powiatowy Ranking Szkół 2015/16.
 • miniatura

IV Gminne Otwarte Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

4 czerwca na Stadionie przy Zespole Szkół w Czernikowie odbyły się IV Gminne Otwarte Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w których wzięło łącznie udział 7 drużyn, w tym 2 dziewczęce i 5 chłopięcych...
 • miniatura

Strażacko – parafialny Dzień Dziecka.

29 maja Ochotnicza Straż Pożarna z Czernikowa oraz Zespół Charytatywny zorganizowali „Dzień Dziecka”. Impreza rozpoczęła się mszą świętą i trwała kilka godzin i urozmaicana była wieloma konkursami dla dzieci ale również dla całych rodzin.
 • miniatura

Rejestracja dawców szpiku

Akcja przyniosła sukces ponieważ udało się zarejestrować ponad 200 dawców, co dowodzi wielkiej mobilizacji mieszkańców w niesieniu pomocy chorym i potrzebującym.
 • logo

Spotkanie 500 BUS

W ramach Kampanii promocyjnej rządowego programu Rodzina 500+ pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego z Bydgoszczy planują odwiedzić wszystkie gminy województwa.
 • logo

Strażackie święto w Mazowszu

3 maja 2016 roku odbyły się obchody Dnia św. Floriana. Uroczystość zapoczątkowała msza święta, celebrowana w Kościele Parafialnym pw. św. Marcina w Mazowszu. Strażackie święto było okazją do wręczenia medali i odznaczeń, czego dokonano na przykościelnym placu.
 • logo

15 Jubileuszowy Rajd rowerowy - podsumowanie

Odetchnęliśmy z ulgą. Kapryśny kwiecień nie zniechęcił cyklistów z Torunia i gminy Czernikowo do uczczenia 15-lecia otwarcia pierwszej ścieżki rowerowej.
 • logo

Gminne eliminacje do konkursu wokalnego „Wygraj szansę”

„Wygraj szansę” to ogólnopolski konkurs, realizowany w ramach programu dydaktyczno-kulturalnego „Trzeźwość na co dzień” przez Agencję Telewizyjno-Estradową TV MEDIA. Przedsięwzięcie skierowano do solistów w wieku nieprzekraczającym 14 lat, a jeden podmiot (w tym wypadku gminę) reprezentować może tylko jeden uczestnik.
 • logo

Konkurs z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski

12 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Woli odbył się jubileuszowy konkurs, którego zakres tematyczny dotyczył 1050. Rocznicy Chrztu Polski.
 • miniatura

Festiwal miłości w Czernikowie

To był magiczny tydzień, radość, uśmiech, współpraca, aktywny udział wszystkich mieszkańców gminy i nie tylko. 3 letnia dziewczynka pokazała jak jesteśmy silnym i współczującym społeczeństwem, jak potrafimy zadbać o najmniejszych i bezbronnych. W akcję włączyły się media, wszystkie przedszkola i szkoły, instytucje publiczne, większość klubów sportowych, parafie, zespół charytatywny, prywatne firmy. To jest ta siła i energia, która spowoduje że Lenka szybko wróci do zdrowia.

XV Sesja Rady Gminy w Czernikowie - skrót

Dnia 24 marca 2016 r. o godzinie 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XV Sesja Rady Gminy w Czernikowie. Radni przyjęli porządek posiedzenia i protokół z poprzedniej sesji, po czym przystąpili do głosowania nad uchwałami.
 • miniatura

Samorządowe odbijanie piłeczki – czernikowscy urzędnicy najlepsi

Świetlica wiejska w Czernikowie była 19 marca areną drużynowych rozgrywek tenisa stołowego, w których rywalizowali radni i pracownicy samorządowi. Oprócz gospodarzy, w zmaganiach uczestniczyły reprezentacje Urzędu Gminy Lipno, Urzędu Gminy Kikół oraz Starostwa Powiatowego w Toruniu.
 • miniatura

Dzień Kobiet z Ivanem Komarenko

Koncerty organizowane przez Wójta Gminy Czernikowo z okazji święta płci pięknej stają się powoli lokalną tradycją. Tegoroczne przedsięwzięcie spotkało się z wyjątkowo gorącym przyjęciem przez społeczność lokalną, a zainteresowanie nim przerosło zarówno oczekiwania, jak i możliwości czernikowskiej auli.
 • miniatura

Sukces uczniów w programie "Myśliwi - Dzieciom, Dzieci - Zwierzętom"

W programie "Myśliwi - Dzieciom, Dzieci - Zwierzętom" uczniowie z SP Czernikowo dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów oraz koła łowieckiego BAŻANT z pomocą Urzędu Gminy uczestniczyli w wielu konkursach, działaniach, projektach, polegających na poznaniu zwierzyny drobnej pól i lasów. Ich praca została zauważona. Zajęli I miejsce w regionie toruńskim i III miejsce w województwie. Gratulujemy.
 • logo

Magiczna sobota.

Magiczna sobota 20.02.2016r.…. Koncert Eli Dębskiej z zespołem (Wiktor i Andrzej) poprzedzony występem Doroty Bułakowskiej, (akompaniowali - Artur Grudziński z żoną Miłką) już za nami niestety…
 • logo

Gminne eliminacje do Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

Dnia 20.02.2016 roku w SP w Steklinie odbyły się Gminne eliminacje do Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", w których wzięło udział łącznie 7 uczniów ze szkół działających na terenie Gminy Czernikowo.

Orszak Trzech Króli w Mazowszu

Już po raz trzeci święto Objawienia Pańskiego obchodzono w parafii Mazowsze nie tylko modlitwą czy święceniem kredy, ale także pochodem za królewskim orszakiem Trzech Mędrców. 6 stycznia 2016 r. Trzej Królowie w asyście parafian wędrowali z kościoła parafialnego do Wiejskiego Domu Kultury. Uroczystość zorganizowana została przez Stowarzyszenie Przyjaciół Mazowsza „Nasz Czas” oraz Szkołę Podstawową w Mazowszu.

XIV Sesja Rady Gminy w Czernikowie - skrót

Dnia 12 stycznia 2016 r. o godzinie 14.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XIV Sesja Rady Gminy w Czernikowie. Radni przyjęli porządek posiedzenia i protokół z poprzedniej sesji, po czym przystąpili do głosowania nad uchwałami.

Podsumowanie 24 Finału WOŚP

Zebrana kwota podczas 24 Finału WOŚP na terenie Gminy Czernikowo w czasie balu charytatywnego i kwest wynosi 25315,07.

Korowód ostatkowy

9 lutego 2016 r. ulicami Czernikowa przeszedł Korowód ostatkowy, zapustowy, zachęcający do tradycyjnej zabawy, żartów i tańca.

Choinka parafialna na zakończenie ferii

W ubiegłą sobotę 30 stycznia Zespół Charytatywny zorganizował zabawę choinkową dla dzieci z terenu parafii Czernikowo.

Ferie z Bogiem

Zespół Charytatywny działający przy parafii św. Bartłomieja w Czernikowie w dniach od 25 - 29 stycznia zorganizował ,,Ferie z Bogiem" dla dzieci z naszej parafii. Zajęcia przygotowane przez opiekunów odbywały się w salce parafialnej w godz. 9.00 - 13.00.

Pobór Krwi w Czernikowie

W ubiegłą niedzielę, 12 raz do Czernikowa przyjechał krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Bydgoszczy. Tym razem 54 osoby oddały krew. Z każdą kolejną akcją pojawiają się nowi krwiodawcy.

Złote gody

W dniu 15 stycznia 2016 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Czernikowie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Medale przyznawane są parom, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Na wniosek Wójta Gminy Czernikowo, po spełnieniu wszystkich wymaganych przepisami procedur, Prezydent Andrzej Duda przyznał medale dla 9 par.

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Wypożyczę miernik lakieru
  Oferuję wypożyczenie najnowszego miernika lakieru firmy Prodig-Tech

  Tester lakieru z funkcją ASYSTENT LED !!!

  TYLKO 20 za dobę ! Za pomocą Miernika już nikt cię nie oszuka podczas kupna samochodu.

  Urządzenie oparte jest na nowoczesnym, szybkim procesorze. Miernik jest nowatorskim rozwiązaniem, posiadającym funkcję podpowiadającą za pomocą diody LED czy lakier jest oryginalny, za gruby czy może jest szpachla. Obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna.
 • PROMOCJA!!!!!!
  Hurtownia GOSŁAW
  ul. Toruńska 25a
  87-640 Czernikowo
  tel. 54 287-55-05


  PROMOCJA!!!!


  Krzewy róż 7,20zł


  Zapraszamy do zakupów.
 • Działka budowlana i budynek mieszkalny
  Sprzedam działkę budowlaną 13 arów i budynek mieszkalny o pow.użytkowej 125 m w Czernikowie.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 4/2018
-
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 31633 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.