Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: niedziela, 24.09.2023
Imieniny: Gerarda, Teodora, Marii

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

 • III edycja gminnego konkursu Najładniejsza zagroda

III edycja gminnego konkursu Najładniejsza zagroda, najładniejsza posesja w gminie Czernikowo rozstrzygnięta.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 8 uczestników w jednej kategorii – posesja. Zgodnie z regulaminem posesje oceniane m.in. były pod względem ładu i porządku, zastosowanych działań z zakresu ekologii czy założeń układu terenów zielonych.

 • logo

Nocne zawody spławikowo – gruntowe seniorów

Z 15 na 16 lipca 2023 r. na stawie gminnym w miejscowości Czernikowo odbyły się nocne zawody wędkarskie spławikowo – gruntowe seniorów.

 • II Piknik Motocyklowy

II Piknik Motocyklowy za nami

Sukces ubiegłorocznego, pierwszego w historii gminy Pikniku Motocyklowego, przeszedł oczekiwania, ale tegoroczne wydarzenie, zorganizowane ponownie w niezwykle szczytnym celu, wywindowało poprzeczkę powodzenia na kolejny poziom.

 • Uroczystość rozdania stypendiów za wyniki w nauce i inne...

Uroczystość rozdania stypendiów za wyniki w nauce i inne osiągnięcia

26 czerwca br. na uroczystej sesji Rady Gminy w Auli Szkoły Muzycznej uhonorowali najzdolniejszych uczniów szkół z terenu Gminy Czernikowo oraz laureatów i finalistów olimpiad, konkursów i zawodów sportowych stypendiami.

 • Posiedzenie LI Sesji Rady Gminy Czernikowo

Absolutorium dla Wójta Gminy Czernikowo

26 czerwca br. odbyło się posiedzenie LI Sesji Rady Gminy Czernikowo, na którym Wójt Gminy – Tomasz Krasicki przedstawił zgromadzonym Raport o stanie Gminy za 2022 rok.

 • Park Wiejski w Mazowszu otwarty z pompą!

Park Wiejski w Mazowszu otwarty z pompą!

Teren gminy Czernikowo bogaty jest w atrakcyjne turystycznie i wypoczynkowo jeziora – od lat jednak ofertę ich wykorzystania zamknąć można było w malowniczości krajobrazów i niewykorzystanym potencjale. Od niedawna możemy bowiem cieszyć się nowoczesnym i wielofunkcyjnym nadwodnym parkiem, w którym relaks i aktywny wypoczynek będzie prawdziwą przyjemnością. Obiekt oficjalnie oddany został do użytku mieszkańcom i ich gościom 16 czerwca.

 • Integracje Muzyczne

Międzynarodowy Festiwal Szkół Muzycznych "Integracje Muzyczne"

17 czerwca w Czernikowie odbył się Międzynarodowy Festiwal Szkół Muzycznych "Integracje Muzyczne" organizowany przez Wójta Gminy Czernikowo – Tomasza Krasickiego, Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" oraz Zespół Szkół w Czernikowie.

 • Logo AMP

AMP Czernikowo Cup 2023

W dniu 11 czerwca Czernikowo stało się piłkarską stolicą powiatu toruńskiego, bowiem po raz drugi w historii gminy odbył się turniej piłki nożnej o wyjątkowym charakterze i zasięgu

 • Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze w Czernikowie

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze w Czernikowie

3.06.2023 r. na stadionie gminnym odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych pow. toruńskiego, w których udział wzięło 8 drużyn OSP w gr. "A", 4 kobiece drużyny pożarnicze w gr. "C", 9 chłopięcych drużyn MDP i 2 dziewczęce drużyny MDP.

 • Logo

,,Posiłek w szkole i w domu”

Gmina Czernikowo otrzyma 80.000 zł dofinansowania na doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej w Osówce w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

 • XXI Wojewódzkie Zawody MDP

XXI Wojewódzkie Zawody MDP

W dniu 27 maja w Czernikowie odbyły się XXI Wojewódzkie Zawody MDP. Na starcie stanęło 57 drużyn.

 • Logo Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernikowie

Warsztaty plastyczno-literackie „Moja Mała Ojczyzna”

18 maja 2023 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie we współpracy z Fundacją Brama Epok zorganizowała warsztaty plastyczno-literackie „Moja Mała Ojczyzna” w ramach projektu „Mały przedszkolak wielkim patriotą” dla dzieci z Przedszkola Publicznego w Czernikowie „W Stumilowym Lesie” oraz Niepublicznego Przedszkola Słoneczko w Czernikowie.

 • Dofinansowanie dla jednostki OSP Steklin z WFOŚiGW

Dofinansowanie dla jednostki OSP Steklin z WFOŚiGW

Dnia 8 maja jednostka OSP Steklin odebrała voucher w kwocie 20.000 tys. złotych na zakup sprzętu i specjalistycznych ubrań podczas uroczystej zbiórki w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Golubiu-Dobrzyniu.

 • Gminne obchody Dnia Strażaka

Gminne obchody Dnia Strażaka

Z okazji święta strażaków, Dnia św. Floriana, w dniu 6 maja 2023 r. w Mazowszu druhowie z wszystkich gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych uczestniczyli w obchodach Dnia Strażaka.

 • Uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

Uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

W 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – jednego z pierwszych tego typu aktów na świecie – w Czernikowie upamiętniono to wydarzenie mszą świętą, uroczystym pochodem oraz złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości.

 • Zdjęcie

Wręczenie nagród w konkursach strażackich

W dniu 27 kwietnia 2023 r. odbyło się wręczenie nagród w konkursach:  Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej – szczebel gminny oraz plastycznym „Zapobiegajmy pożarom. Bezpieczeństwo i Ekologia” – szczebel powiatowy,

 • Akcja „Wspólne Sprzątanie Gminy Czernikowo”

Akcja „Wspólne Sprzątanie Gminy Czernikowo”

Akcja „Wspólne Sprzątanie Gminy Czernikowo” organizowana w kwietniu w okolicach Dnia Ziemi staje się już naszą lokalną tradycją.Dzieci oraz młodzież ze szkół podstawowych, przedszkoli i żłobka z terenu naszej gminy z chęcią i radością włączyły się do akcji, by posprzątać Naszą Małą Ojczyznę. W poniedziałek 17 kwietnia sprzątaliśmy Steklin i Mazowsze, we wtorek 18 kwietnia Osówkę, a w czwartek 20 kwietnia Czernikowo i Makowiska.

 • Loga

101 370,30 tysiące złotych dofinansowania na wycieczki dla uczniów

Otrzymaliśmy 101 370,30 zł dofinansowania na realizację wycieczek dla gminnych szkół w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. 

 • Kolejna żywa lekcja WOS-u w Urzędzie Gminy Czernikowo

Kolejna żywa lekcja WOS-u w Urzędzie Gminy Czernikowo

W dniu 10 marca uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Osówce i Makowiskach uczestniczyli w nietypowej lekcji wiedzy o społeczeństwie, która odbyła się w Urzędzie Gminy Czernikowo w ramach  "lekcji WOS-u na żywo".

 • Cztery Pory Miłowania dla wszystkich Pań

Cztery Pory Miłowania dla wszystkich Pań

Koncerty organizowane przez Wójta Gminy Czernikowo z okazji święta płci pięknej stały się lokalną tradycją, do której szczęśliwie wróciliśmy po czasie pandemicznych obostrzeń. Tegoroczne przedsięwzięcie spotkało się z gorącym przyjęciem  przez mieszkańców, a wyjątkowi wykonawcy – zespół „Cztery Pory Miłowania” – w niezwykły sposób ujęli publiczność poezją śpiewaną w najlepszym wydaniu.

 • Żywa lekcja WOSu w Urzędzie Gminy

Żywa lekcja WOSu w Urzędzie Gminy

Spotkanie rozpoczęło się w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Czernikowie. Nasi goście zajęli miejsca Radnych, a Pan wójt za pomocą prezentacji przedstawił funkcjonowanie samorządu gminy. Omówił zadania własne i zlecone gminy. Następnie w ramach krótkiej wycieczki po piętrach urzędu, uczniowie dowiedzieli się m.in. gdzie uzyskają dowód osobisty, złożą wniosek o nadanie nr domu, czy wycięcie drzewa. 

 • Uroczyste podpisanie umów z klubami sportowymi

Uroczyste podpisanie umów z klubami sportowymi

Wójt Gminy Czernikowo podpisał umowy na  finansowanie zadań publicznych w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji z klubami sportowymi działającymi na terenie naszej gminy.

 • Ludziom na ratunek nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym

Ludziom na ratunek nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym

Historia prowadząca do wydarzeń z 25 lutego 2023 r. jest dla Czernikowa i okolic jedną z najbardziej bolesnych na przestrzeni ostatnich dekad, niemniej uroczyste przekazanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernikowie nowego pojazdu pożarniczego było wydarzeniem wzniosłym i chwalebnym.

 • Herb Gminy Czernikowo

Rozstrzygnięcie konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

W związku z zakończeniem oceny wniosków złożonych w ramach konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej poniżej zamieszczamy listę podmiotów, których wnioski zostały pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Konkursową, a tym samym otrzymają wsparcie na realizację zadań.

 • Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu...

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego na szczeblu gminnym

W dniu 20.02.2023 r. nastąpiło wręczenie upominków do konkursu „DZIAŁANIA STRAŻY W AKCJACH RATOWNICZO-GAŚNICZYCH” w ramach Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego

 • Od Bożego Narodzenia do Ostatków

Od Bożego Narodzenia do Ostatków

20 lutego Gminna Biblioteka Publiczna  wraz z Stowarzyszeniem Czyż -Nie i przy wsparciu Urzędu Gminy Czernikowo, zorganizowała prezentację (przedstawienie) tradycji i zwyczajów ludowych „Od Bożego Narodzenia do Ostatków”.

 • Zakończenie gminnej ligi "halówki" - sezon 2022/23

Zakończenie gminnej ligi "halówki" - sezon 2022/23

W styczniu zakończyły się rozgrywki gminnej ligi piłki nożnej halowej. W XVII edycji wystąpiło 8 zespołów, które rywalizowały między sobą w rundzie zasadniczej.

 • Czernikowskie Koło Naukowe

Czernikowskie Koło Naukowe

Uczniowie z Zespołu Szkół w Czernikowie biorą udział w VII edycji programu edukacyjnego dla szkół podstawowych „Być jak Ignacy – Zostań ambasadorem nauki”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Trzecioklasiści w ramach działalności Czernikowskiego Koła Naukowego wykonują mnóstwo doświadczeń, eksperymentów i angażujących zadań.

 • Podpisanie umowy na dofinansowanie przewozów autobusowych

Podpisanie umowy na dofinansowanie przewozów autobusowych

W ostatnich dniach odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie przewozów autobusowych o  charakterze użyteczności publicznej na rok 2023 w  ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych.  

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Instalacje elektryczne, Metrologia elektryczna
  Oferuję szeroki zakres usług elektrycznych od planowania do kompletnego wykonania w bardzo przystępnych i racjonalnych cenach. Obszar działania obejmuje miasto Toruń, gminy Lubicz, Obrowo oraz Czernikowo. Zapraszam do odwiedzenia witryny internetowej www.elektryka.uta.biz.pl.

  Oferta zawiera również serwis pogwarancyjny instalacji elektrycznych. Diagnozuję i usuwam usterki oraz modernizuję instalacje w takim stopniu jak to tylko możliwe, aby były one sprawne i bezpieczne dla użytkownika wg obecnie obowiązujących norm.

  Ponadto wyknuję pomiary instalacji elektrycznych niskiego napięcia. W zakresie oferty mieszczą się następujące usługi:

  - oględziny instalacji elektrycznych;
  - sprawdzanie kolejności następstwa faz;
  - podstawowe pomiary napięcia fazowego oraz międzyfazowego (TRMS), a także częstotliwości;
  - pomiary harmonicznych napięcia oraz współczynnika THD (do 12. harmonicznej);
  - pomiary rezystancji izolacji z kalkulacją współczynników PI oraz DAR;
  - pomiary rezystancji (sprawdzanie ciągłości) przewodów ochronnych oraz uziemienia;
  - pomiary rezystywności gruntu;
  - ocena prądu zwarcia;
  - pomiary prądów obciążenia oraz prądów upływu;
  - pomiary prądu pierwszego uszkodzenia (ISFL) w układzie IT;
  - pomiary poboru mocy;
  - sprawdzanie sprawności zabezpieczeń przeciwpożarowych (nadprądowych) oraz przeciwporażeniowych (różnicoprądowych);
  - sprawdzanie funkcjonalności instalacji odgromowych;
  - pomiary impedancji uzwojeń transformatora;
  - pomiary impedancji pętli zwarcia z oraz bez wyzwolenia zabezpieczenia różnicoprądowego (16-400 Hz);
  - testowanie wyłączników różnicoprądowych;
  - testy warystorów;
  - pomiary napięcia dotykowego;
  - pomiary impedancji linii;
  - pomiary czasu rozładowania;
  - pomiary natężenia oświetlenia;
  - testowanie urządzeń monitorujących stan izolacji (IMD) w układzie IT;
  - sprawdzanie bezpieczeństwa stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz
  - określanie lokalizacji obwodów

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
Gmina Czernikowo Solidarna z Ukrainą
Szczepienia
Platforma Zakupowa
System Informacji Przestrzennej
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 3/2023
Mapa wyłączeń ENERGA
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 1691 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.