Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 17.06.2024
Imieniny: Alberta, Laury, Marcjana

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

 • Rozświetlone świąteczne instalacje zdjęcie 1

Świąteczne atrakcje w Parku 700-lecia

14 grudnia w czernikowskim Parku 700-lecia można było poczuć bliskość nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia – wszystko za sprawą tradycyjnego już, świątecznego jarmarku.

 • Logo konkurs ekologiczny

Świąteczny konkurs ekologiczny „Eko-Choinka” roztrzygnięty

Ważnym elementem kampanii edukacyjnej prowadzonej w Gminie Czernikowo na temat świadomości ekologicznej segregacji odpadów był konkurs pn: ”EKO-CHOINKA” organizowany dla klas I-III Szkół Podstawowych

 • Wspólne zdjęcie Wójta Gminy Czernikowo z seniorami

Wigilia naszych seniorów

13 grudnia 2023 r. w Czernikowie odbyło się szczególne wydarzenie: wigilia naszych seniorów. Przy świątecznie nakrytym stole seniorzy wraz z kapłanami z naszej parafii przy dźwiękach kolęd zasiedli do wspólnej wigilii.

 • 81228

Dodatkowa para pociągów, dzięki współpracy samorządowej, na trasie Toruń-Czernikowo-Toruń

Na trasie Toruń-Czernikowo kursowało dotąd sześć par pociągów dziennie, od dziś jest ich siedem (dodatkowa para kursuje od poniedziałku do piątku). Uruchomiony dziś pociąg odjeżdża z Torunia Głównego o 7.12 i przyjeżdża do Czernikowa o 7.50; powrót z Czernikowa o 7.55, przyjazd do Torunia o 8.33.

 • Przekazanie narzędzi o wartości 75 580,83 dla OSP Steklin zdjęcie 1

Systematycznie wzmacniamy jednostki OSP na terenie Gminy Czernikowo, tym razem narzędzia hydrauliczne uzupełnią wyposażenie OSP Steklin

Przekazanie narzędzi o wartości 75 580,83 nastąpiło w sobotę 9.12.2023 w Łubiance. Sprzęt został zakupiony ze wsparciem Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego - środków Unii Europejskiej i budżetu Gminy Czernikowo.

 • Podpisanie umowy przez Wójta Gminy Czernikowo, Komendanta Miejskiego PSP Toruń oraz OSP Steklin

Podpisanie porozumienia w sprawie wstąpienia do KSRG

7 grudnia 2023 r. nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia między Komendantem Miejskim PSP w Toruniu st. bryg. Sławomirem Reszkowskim, a jednostką OSP Steklin, którą reprezentował Prezes Marcin Ziółkowski przy udziale Wójta Gminy Tomasza Krasickiego.

 • Mikołaja w postaci Wójta Gminy Czernikowo z Uczniami SP Osówka

Odwiedziny pomocnika Świętego Mikołaja u przedszkolaków i uczniów

W dniu 6 grudnia 2023 roku wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych, przedszkoli, żłobka oraz szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu naszej gminy odwiedził pomocnik Świętego Mikołaja w postaci Wójta Gminy Czernikowo – Pana Tomasza Krasickiego.

 • Wspólne zdjęcie uczniowie uczestniczący w konkursie, opiekunowie, Sekretaż Gminy oraz Pani Dyrektor Gminnej Bibliotekeki...

XXIII edycja gminnego konkursu historycznego „Moja Mała Ojczyzna”

W dniu 27 listopada 2023 roku odbyła się XXIII edycja gminnego konkursu historycznego „Moja Mała Ojczyzna”, organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czernikowie, P.Tomasza Różewickiego i P. Małgorzatę Przewięźlikowską.

 • Loga Dobra Drużyna PZU oraz AMP Czernikowo

AMP Czernikowo ze wsparciem funduszu prewencyjnego PZU S.A.

Akademia Młodego Piłkarza w Czernikowie, dzięki wsparciu ze środków funduszu prewencyjnego Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. w ramach programu „Dobra Drużyna PZU” zrealizowała zakup nowych strojów sportowych dla graczy naszego klubu.

 • Lekcja Enter Logo

Konferencja „Szkoła jutra z Lekcją:Enter”

W dniu 15 listopada 2023 roku w Warszawie odbyła się konferencja „Szkoła jutra z Lekcją:Enter” podsumowująca projekt „Lekcja:Enter”. W projekcie tym bardzo aktywnie były zaangażowane szkoły z terenu naszej gminy. Podczas konferencji miała miejsce premiera filmu realizowanego między innymi w Gminie Czernikowo, pokazującego efekty projektu w szkołach.

 • Poczty sztandarowe przed Pomnikiem Niepodległości w Parku 700-lecia

Obchody 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada 2023 r. w Czernikowie odbyły się obchody 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość uświetniona została występami wokalno-artystycznymi dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy Czernikowo.

 • Zdjęcie wszystkich par z Wójtem i pracownikami USC

Uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”

W dniu 09 listopada 2023 roku w świetlicy wiejskiej w Czernikowie odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”

 • Loga

Żywa lekcja ekologii w Parku Krajobrazowym

Gmina Czernikowo zrealizowała przedsięwzięcie pn. ,,Żywa lekcja ekologii w Parku Krajobrazowym”.  W ramach tego zostały zorganizowane w dniach 25-31.10.2023 r. wycieczki dla uczniów kl. 6-8 szkół podstawowych z terenu gminy Czernikowo.

 • Loga

Żywa lekcja ekologii w Parku Krajobrazowym -  informacja o podejmowanych działaniach”

W dniach 25.10.2023 r. – 31.10.2023 r. zrealizujemy przedsięwzięcie pn. ,, Żywa lekcja ekologii w Parku Krajobrazowym”.  Pracownicy parku podejmą szereg działań ekologicznych, m.in. opowiedzą o rzadko spotykanej chronionej  roślinności i zwierzętach znajdujących się na terenie parku

 • Umowa kolej Torun Czernikowo - przedstawiciele fot Szymon Zdziebło

Nowy kurs pociągu w Gminie Czernikowo

W dniu 12 października 2023 r. o godz. 8:30 w budynku głównym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie Porozumienia, którego celem jest zwiększenie atrakcyjności oferty transportowej dla mieszkańców na linii komunikacyjnej Czernikowo – Toruń, obejmującej linię kolejową nr 27 na odcinku Czernikowo – Toruń Wschodni oraz linię kolejową nr 353 na odcinku Toruń Główny – Toruń Wschodni.

 • Przemówienie Wójta Gminy

Dzień Edukacji Narodowej

14 października każdego roku przypada święto wszystkich nauczycieli, pracowników obsługi szkół oraz szkolnej administracji. Z tej okazji w piątek 13 października 2023 r.  w auli Szkoły Muzycznej odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej.

 • V Czernikowska 10-tka - statuetki

V Czernikowska 10-tka w Grand Prix Województwa Kujawsko - Pomorskiego

Jubileuszowa, V edycja Czernikowskiej 10-tki kolejny raz okazała się sukcesem, piękna pogoda, świetna trasa, niesamowite widoki, przygotowany darmowy poczęstunek i dmuchańce a także trofea, medale i nagrody znalazły ogromne uznanie wśród uczestników. Przygotowano dla dzieci i młodzieży 11 kategorii biegowych a dla dorosłych 39.

 • Zakończenie sezonu wędkarskiego - juniorów 2023

Zakończenie sezonu wędkarskiego - juniorów 2023

Przedstawiamy punktacje końcowe sezonu wędkarskiego 2023 oraz uroczyste podsumowanie sezonu połączone z wręczeniem nagród

 • Zakończenie sezonu wędkarskiego - seniorów 2023

Zakończenie sezonu wędkarskiego - seniorów 2023

Przedstawiamy punktacje końcowe sezonu wędkarskiego seniorów 2023 oraz uroczyste podsumowanie sezonu połączone z wręczeniem nagród

 • Sztandar OSP Makowiska

Wielkie święto w Makowiskach

Nieczęsto okazje do świętowania kumulują się tak znacząco, jak miało to miejsce 23 września w przypadku społeczności sołectw Makowiska i Kiełpiny. Tego dnia dynamicznie rozwijająca się w ostatnim czasie lokalna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej zyskała sztandar i samochód strażacki, a także dokonano oficjalnego otwarcia świetlicy wiejskiej.

 • Mural

Mural pamięci Żołnierzy V Wileńskiej Brygady AK

W niedzielę 17 września 2023 roku w sercu Czernikowa odsłonięty został mural upamiętniający Żołnierzy V Wileńskiej Brygady AK i jej sanitariuszkę, Danutę Siedzikównę ps. „Inka”.

 • Święto pachnące chlebem - dożynki gminno-parafialne 2023

Święto pachnące chlebem - dożynki gminno-parafialne 2023

Tegoroczne Dożynki Gminno-Parafialne odbyły się 26 sierpnia. Tym razem mieszkańców gminy i ich gości - po pięciu latach przerwy - przepięknie przyjęło Czernikowo. Świętowanie rozpoczął oczywiście barwny korowód, który, przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej, przemaszerował przed zlokalizowaną „u szczytu” targowiska przy ul. Kolejowej

 • Przystanek we Włęczu na bindudze podczas Festiwalu Wisły

Przystanek we Włęczu na bindudze podczas Festiwalu Wisły

Festiwal Wisły to pokazy, warsztaty kuchni flisackiej, wiślanej, nadwiślanskiej, menonickiej i dobrzynskiej połączone z poczęstunkiem dla ponad 150 flisaków i ich gości na łodziach, śpiewaniem, tańcem, smakowaniem potraw.

 • Nowy wóz bojowy dla OSP Czernikowo

Nowy wóz bojowy dla OSP Czernikowo

Ochotnicza Straż Pożarna w Czernikowie wzbogaciła się o średni samochód bojowy. W uroczystym przekazaniu w Arenie Toruń uczestniczyli m.in. dh Dariusz Popławski i wójt Tomasz Krasicki.

 • Święto Wojska Polskiego w Czernikowie

Święto Wojska Polskiego w Czernikowie

Mszą za Ojczyznę oraz złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości w Parku 700-lecia mieszkańcy gminy Czernikowo uczcili Święto Wojska Polskiego. W wydarzeniu wzięło udział wiele pocztów sztandarowych i kwiatowych, a uświetnił je występ dzieci z Przedszkola Publicznego w Czernikowie.

 • III edycja gminnego konkursu Najładniejsza zagroda

III edycja gminnego konkursu Najładniejsza zagroda, najładniejsza posesja w gminie Czernikowo rozstrzygnięta.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 8 uczestników w jednej kategorii – posesja. Zgodnie z regulaminem posesje oceniane m.in. były pod względem ładu i porządku, zastosowanych działań z zakresu ekologii czy założeń układu terenów zielonych.

 • logo

Nocne zawody spławikowo – gruntowe seniorów

Z 15 na 16 lipca 2023 r. na stawie gminnym w miejscowości Czernikowo odbyły się nocne zawody wędkarskie spławikowo – gruntowe seniorów.

 • II Piknik Motocyklowy

II Piknik Motocyklowy za nami

Sukces ubiegłorocznego, pierwszego w historii gminy Pikniku Motocyklowego, przeszedł oczekiwania, ale tegoroczne wydarzenie, zorganizowane ponownie w niezwykle szczytnym celu, wywindowało poprzeczkę powodzenia na kolejny poziom.

 • Uroczystość rozdania stypendiów za wyniki w nauce i inne osiągnięcia

Uroczystość rozdania stypendiów za wyniki w nauce i inne osiągnięcia

26 czerwca br. na uroczystej sesji Rady Gminy w Auli Szkoły Muzycznej uhonorowali najzdolniejszych uczniów szkół z terenu Gminy Czernikowo oraz laureatów i finalistów olimpiad, konkursów i zawodów sportowych stypendiami.

 • Posiedzenie LI Sesji Rady Gminy Czernikowo

Absolutorium dla Wójta Gminy Czernikowo

26 czerwca br. odbyło się posiedzenie LI Sesji Rady Gminy Czernikowo, na którym Wójt Gminy – Tomasz Krasicki przedstawił zgromadzonym Raport o stanie Gminy za 2022 rok.

 • Park Wiejski w Mazowszu otwarty z pompą!

Park Wiejski w Mazowszu otwarty z pompą!

Teren gminy Czernikowo bogaty jest w atrakcyjne turystycznie i wypoczynkowo jeziora – od lat jednak ofertę ich wykorzystania zamknąć można było w malowniczości krajobrazów i niewykorzystanym potencjale. Od niedawna możemy bowiem cieszyć się nowoczesnym i wielofunkcyjnym nadwodnym parkiem, w którym relaks i aktywny wypoczynek będzie prawdziwą przyjemnością. Obiekt oficjalnie oddany został do użytku mieszkańcom i ich gościom 16 czerwca.

 • Integracje Muzyczne

Międzynarodowy Festiwal Szkół Muzycznych "Integracje Muzyczne"

17 czerwca w Czernikowie odbył się Międzynarodowy Festiwal Szkół Muzycznych "Integracje Muzyczne" organizowany przez Wójta Gminy Czernikowo – Tomasza Krasickiego, Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" oraz Zespół Szkół w Czernikowie.

 • Logo AMP

AMP Czernikowo Cup 2023

W dniu 11 czerwca Czernikowo stało się piłkarską stolicą powiatu toruńskiego, bowiem po raz drugi w historii gminy odbył się turniej piłki nożnej o wyjątkowym charakterze i zasięgu

 • Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze w Czernikowie

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze w Czernikowie

3.06.2023 r. na stadionie gminnym odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych pow. toruńskiego, w których udział wzięło 8 drużyn OSP w gr. "A", 4 kobiece drużyny pożarnicze w gr. "C", 9 chłopięcych drużyn MDP i 2 dziewczęce drużyny MDP.

 • Logo

,,Posiłek w szkole i w domu”

Gmina Czernikowo otrzyma 80.000 zł dofinansowania na doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej w Osówce w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

 • XXI Wojewódzkie Zawody MDP

XXI Wojewódzkie Zawody MDP

W dniu 27 maja w Czernikowie odbyły się XXI Wojewódzkie Zawody MDP. Na starcie stanęło 57 drużyn.

 • Logo Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernikowie

Warsztaty plastyczno-literackie „Moja Mała Ojczyzna”

18 maja 2023 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie we współpracy z Fundacją Brama Epok zorganizowała warsztaty plastyczno-literackie „Moja Mała Ojczyzna” w ramach projektu „Mały przedszkolak wielkim patriotą” dla dzieci z Przedszkola Publicznego w Czernikowie „W Stumilowym Lesie” oraz Niepublicznego Przedszkola Słoneczko w Czernikowie.

 • Dofinansowanie dla jednostki OSP Steklin z WFOŚiGW

Dofinansowanie dla jednostki OSP Steklin z WFOŚiGW

Dnia 8 maja jednostka OSP Steklin odebrała voucher w kwocie 20.000 tys. złotych na zakup sprzętu i specjalistycznych ubrań podczas uroczystej zbiórki w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Golubiu-Dobrzyniu.

 • Gminne obchody Dnia Strażaka

Gminne obchody Dnia Strażaka

Z okazji święta strażaków, Dnia św. Floriana, w dniu 6 maja 2023 r. w Mazowszu druhowie z wszystkich gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych uczestniczyli w obchodach Dnia Strażaka.

 • Uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

Uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

W 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – jednego z pierwszych tego typu aktów na świecie – w Czernikowie upamiętniono to wydarzenie mszą świętą, uroczystym pochodem oraz złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości.

 • Zdjęcie

Wręczenie nagród w konkursach strażackich

W dniu 27 kwietnia 2023 r. odbyło się wręczenie nagród w konkursach:  Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej – szczebel gminny oraz plastycznym „Zapobiegajmy pożarom. Bezpieczeństwo i Ekologia” – szczebel powiatowy,

 • Akcja „Wspólne Sprzątanie Gminy Czernikowo”

Akcja „Wspólne Sprzątanie Gminy Czernikowo”

Akcja „Wspólne Sprzątanie Gminy Czernikowo” organizowana w kwietniu w okolicach Dnia Ziemi staje się już naszą lokalną tradycją.Dzieci oraz młodzież ze szkół podstawowych, przedszkoli i żłobka z terenu naszej gminy z chęcią i radością włączyły się do akcji, by posprzątać Naszą Małą Ojczyznę. W poniedziałek 17 kwietnia sprzątaliśmy Steklin i Mazowsze, we wtorek 18 kwietnia Osówkę, a w czwartek 20 kwietnia Czernikowo i Makowiska.

 • Loga

101 370,30 tysiące złotych dofinansowania na wycieczki dla uczniów

Otrzymaliśmy 101 370,30 zł dofinansowania na realizację wycieczek dla gminnych szkół w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. 

 • Kolejna żywa lekcja WOS-u w Urzędzie Gminy Czernikowo

Kolejna żywa lekcja WOS-u w Urzędzie Gminy Czernikowo

W dniu 10 marca uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Osówce i Makowiskach uczestniczyli w nietypowej lekcji wiedzy o społeczeństwie, która odbyła się w Urzędzie Gminy Czernikowo w ramach  "lekcji WOS-u na żywo".

 • Cztery Pory Miłowania dla wszystkich Pań

Cztery Pory Miłowania dla wszystkich Pań

Koncerty organizowane przez Wójta Gminy Czernikowo z okazji święta płci pięknej stały się lokalną tradycją, do której szczęśliwie wróciliśmy po czasie pandemicznych obostrzeń. Tegoroczne przedsięwzięcie spotkało się z gorącym przyjęciem  przez mieszkańców, a wyjątkowi wykonawcy – zespół „Cztery Pory Miłowania” – w niezwykły sposób ujęli publiczność poezją śpiewaną w najlepszym wydaniu.

 • Żywa lekcja WOSu w Urzędzie Gminy

Żywa lekcja WOSu w Urzędzie Gminy

Spotkanie rozpoczęło się w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Czernikowie. Nasi goście zajęli miejsca Radnych, a Pan wójt za pomocą prezentacji przedstawił funkcjonowanie samorządu gminy. Omówił zadania własne i zlecone gminy. Następnie w ramach krótkiej wycieczki po piętrach urzędu, uczniowie dowiedzieli się m.in. gdzie uzyskają dowód osobisty, złożą wniosek o nadanie nr domu, czy wycięcie drzewa. 

 • Uroczyste podpisanie umów z klubami sportowymi

Uroczyste podpisanie umów z klubami sportowymi

Wójt Gminy Czernikowo podpisał umowy na  finansowanie zadań publicznych w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji z klubami sportowymi działającymi na terenie naszej gminy.

 • Ludziom na ratunek nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym

Ludziom na ratunek nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym

Historia prowadząca do wydarzeń z 25 lutego 2023 r. jest dla Czernikowa i okolic jedną z najbardziej bolesnych na przestrzeni ostatnich dekad, niemniej uroczyste przekazanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernikowie nowego pojazdu pożarniczego było wydarzeniem wzniosłym i chwalebnym.

 • Herb Gminy Czernikowo

Rozstrzygnięcie konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

W związku z zakończeniem oceny wniosków złożonych w ramach konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej poniżej zamieszczamy listę podmiotów, których wnioski zostały pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Konkursową, a tym samym otrzymają wsparcie na realizację zadań.

 • Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego na szczeblu gminnym

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego na szczeblu gminnym

W dniu 20.02.2023 r. nastąpiło wręczenie upominków do konkursu „DZIAŁANIA STRAŻY W AKCJACH RATOWNICZO-GAŚNICZYCH” w ramach Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego

 • Od Bożego Narodzenia do Ostatków

Od Bożego Narodzenia do Ostatków

20 lutego Gminna Biblioteka Publiczna  wraz z Stowarzyszeniem Czyż -Nie i przy wsparciu Urzędu Gminy Czernikowo, zorganizowała prezentację (przedstawienie) tradycji i zwyczajów ludowych „Od Bożego Narodzenia do Ostatków”.

 • Zakończenie gminnej ligi "halówki" - sezon 2022/23

Zakończenie gminnej ligi "halówki" - sezon 2022/23

W styczniu zakończyły się rozgrywki gminnej ligi piłki nożnej halowej. W XVII edycji wystąpiło 8 zespołów, które rywalizowały między sobą w rundzie zasadniczej.

 • Czernikowskie Koło Naukowe

Czernikowskie Koło Naukowe

Uczniowie z Zespołu Szkół w Czernikowie biorą udział w VII edycji programu edukacyjnego dla szkół podstawowych „Być jak Ignacy – Zostań ambasadorem nauki”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Trzecioklasiści w ramach działalności Czernikowskiego Koła Naukowego wykonują mnóstwo doświadczeń, eksperymentów i angażujących zadań.

 • Podpisanie umowy na dofinansowanie przewozów autobusowych

Podpisanie umowy na dofinansowanie przewozów autobusowych

W ostatnich dniach odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie przewozów autobusowych o  charakterze użyteczności publicznej na rok 2023 w  ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych.  

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 6685 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.