Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 17.06.2024
Imieniny: Alberta, Laury, Marcjana

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

 • -
IX Turniej Tenisa Stołowego
W dniach 13 -14 grudnia 2008 r. (sobota – niedziela) w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Osówce odbył się IX Turniej w Tenisa Stołowego w grze pojedyńczej o Puchar Wójta Gminy Czernikowo.
W zawodach wzięło udział 67 uczestników w ośmiu kategoriach wiekowych.
WIGILIA KOMBATANTÓW
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernikowie wraz z Zarządem Gminnym Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Czernikowie w dniu 10 grudnia 2008 r. zorganizował Wigilię dla członków i podopiecznych Gminnego Koła Kombatantów.
 • -
Pathfinder zastąpił Poloneza.
Od niedawna teren gminy Czernikowo patrolowany jest przez nowy samochód policyjny. Wysłużonego Poloneza zastąpił osobowo – terenowy Nissan Pathfinder. Wydarzenie jest o tyle doniosłe, gdyż to jedyny taki pojazd w powiecie toruńskim oraz jeden z dwóch w województwie. Oprócz Posterunku w Czernikowie podobny wóz otrzymała placówka z Nowej Wsi Wielkiej.
 • -
Medal „za zasługi dla obronności kraju”.
W dniu 3 grudnia w UG w Czernikowie miało miejsce uroczyste wręczenie Srebrnego Medalu „za zasługi dla obronności kraju” dla Państwa Krystyny i Henryka Opatrzyk.
Srebrny medal jest nadawany w celu okazania wysokiego uznania rodzicom, których troje lub czworo dzieci pełniło nienagannie czynną służbę wojskową. Państwo Opatrzyk mają czterech synów, którzy służyli w wojsku.
Wręczenia medalu dokonał Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Toruniu, w obecności Wójta Gminy Czernikowo Zdzisława Gawrońskiego.
Liga Szkół Podstawowych Gminy Czernikowo.
Tabela końcowa rozgrywek w piłkę nożną ,,Ligi Szkół Podstawowych Gminy Czernikowo,, w sezonie jesień/wiosna 2008/2009 oraz końcowa klasyfikacja w rywalizacji o miano „Króla strzelców” – Ligi Szkół Podstawowych Gminy Czernikowo.
 • -
W niedzielę 16.11.2008 r. w hali ZS w Czernikowie rozegrano VI Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Samorządowych i Radnych.
Do zawodów zgłosiły się 4 zespoły: Lubicz, Chełmża Miasto, Czernikowo i Chełmża II.
Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” do dwóch setów wygranych.
Organizatorem zawodów był „Uczniowski Klub Sportowy Olimpijczyk”. Gośćmi turnieju byli Starosta Powiatu Toruńskiego p. M. Graczyk, oraz Wójt Gminy Czernikowo p. Z. Gawroński.
 • Młodzież pracująca.
Bo tak trzeba - historia może łączyć.
Przez tydzień wyrywali krzewy, wykopywali nagrobki spod ziemi, czyścili, by potem skleić popękane elementy. Nie przeszkadzał im padający deszcz.
To, co zaczęło się rok temu (wtedy zaczęli załatwiać formalności) dobiegło końca 25 października . Tego dnia cmentarz w Makowiskach (gm. Czernikowo) został przekazany pod opiekę tamtejszej szkole podstawowej.
 • -
Zespół Szkół w Czernikowie ma sztandar i patrona.
Dnia 17 października 2008 roku miała miejsce uroczystość nadania imion i wręczenia sztandaru Zespołowi Szkół w Czernikowie oraz szkołom wchodzących w jego skład. Placówka, zgodnie z wolą uczniów, rodziców, nauczycieli wyrażoną w referendum, otrzymała imię Mikołaja Kopernika. Na uroczystość przybyli m.in. zaproszeni goście- Starosta Toruński Mirosław Graczyk, Dyrektor Toruńskiej Delegatury Kuratorium Pani Zofia Kilanowska, Wójt Gminy Czernikowo Zdzisław Gawroński, proboszcz naszej parafii ks. Piotr Siołkowski, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy, delegacja z Gimnazjum nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, przedstawiciele Rady Rodziców oraz ofiarodawcy.
 • [obiekt Flash] -
APEL POLEGŁYCH.
W piątek 17 października b.r. w SP im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie odbył się APEL POLEGŁYCH ( oraz rozpoczęcie konkursu LUDZIE Z OBELISKU i inni). Było to jednocześnie rozpoczęcie ROKU OBCHODÓW w związku z 20-leciem nadania imienia SP i 700-leciem Czernikowa.
 • -
Czernikowo... - troszkę historii.
W środę 1 października 2008 w Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego odbyła ię sesja historyczna Stowarzyszenia Gmin Ziemi Dobrzyńskiej poświęcona w dużej mierze ( z okazji nadchodzącej rocznicy 700-lecia) Czernikowu i okolicy (historia gminy i miejscowości, parafii, dekanatu, szkolnictwa, etymologia nazw gminy, działania Śladami przeszłości, zabytki okolic Czernikowa) oraz historii nowożytnej na Ziemi Dobrzyńskiej.
 • -
Zawody wędkarskie.
28.09.2008 na rzece Wiśle odbyły się wędkarskie zawody spinningowe seniorów Gminnego Koła PZW Czernikowo.
 • -
Zawody wędkarskie juniorów.
Pierwsza czwórka na zawodach wędkarskich spławikowych juniorów Gminnego Koła PZW Czernikowo, które odbyły się w dniu 21.09.2008 na zbiorniku w Czernikowie.
"Klejnoty powiatu toruńskiego" w Czernikowie.
W dniu 17 września o godzinie 9.00 rozpoczęła się w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Czernikowie III edycja powiatowego konkursu o zabytkach i historii powiatu toruńskiego dla uczniów szkół podstawowych pt.” Klejnoty Powiatu Toruńskiego”. Ideą konkursu jest udział trzyosobowych drużyn z każdej gminy w powiecie by wzajemnie przybliżyć sobie historię i zabytki swojej okolicy. (Służą temu min. prezentacje komputerowe o zabytkach własnych gmin). W poprzednich edycjach brały udział w konkursie drużyny z gminy Chełmża, Obrowo, Zawieś Wielka, Lubicz i Czernikowo.
 • [obiekt Flash] -

Dożynki Gminne i Parafialne.

Dnia 14 września 2008 roku w Czernikowie odbyły się Dożynki Gminne i Parafialne. O godz. 1200 odprawiona została uroczysta Msza Święta, po której miał miejsce przemarsz korowodu dożynkowego na boisko szkolne przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Bobrownik. Tam Wójt Gminy Pan Zdzisław Gawroński oficjalnie otworzył Dożynki.
 • -

"Czyż-nie" w TVP.

Telewizja nazywana jest „czwartą władzą” lub „władzą dusz”, dlatego też zaproszenie do programu Studio Lato w ogólnopolskiej stacji TVP Info stało się doskonałym momentem do rozreklamowania działań uczniów i działalności Czernikowskiego Stowarzyszenia „Czyż-nie”.
 • -

Zawody wędkarskie.

30 sierpnia br. na jeziorze Kijaszkowo, odbyły się wędkarskie zawody spławikowe seniorów Gminnego Koła PZW Czernikowo.
 • -

Zawody wędkarskie.

20 lipca br. na jeziorze Wildno odbyły się wędkarskie zawody spławikowe seniorów Gminnego Koła PZW Czernikowo.
 • -

Zawody sportowo – pożarnicze

W dniu 8 czerwca na stadionie przy Zespole Szkół w Czernikowie odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze, w których wzięły udział wszystkie jednostki naszej gminy: OSP Czernikowo, OSP Steklin, OSP Osówka, OSP Mazowsze, OSP Steklinek. OSP Witowąż.
Zawody rozegrane zostały w poszczególnych konkurencjach: ćwiczenia bojowe, sztafeta pożarnicza 7 x 50m z przeszkodami. Uczestniczyło 7 drużyn mężczyzn, 3 drużyny chłopców oraz jedna drużyna dziewcząt.
 • -

Zawody wędkarskie.

1 czerwca na stawie gminnym w Czernikowie odbyły się wędkarskie zawody spławikowe juniorów.
 • -

Wędkarskie zawody spławikowe seniorów

W dniu 1 maja na stawie gminnym w Czernikowie odbyły się wędkarskie zawody spławikowe seniorów. Najlepsze wyniki podczas pierwszych zawodów sezonu wędkarskiego 2008 uzyskali:
 • -

Punkt Obsługi Bezrobotnych w Czernikowie.

W związku z wprowadzaniem standaryzacji usług rynku pracy, wychodząc na przeciw oczekiwaniom osób bezrobotnych oraz pracodawców, w wyniku wspólnej inicjatywy Starosty Toruńskiego - Pana Mirosława Graczyka, Wójta Gminy Czenikowo - Pana Zdzisława Gawrońskiego oraz Dyrektora PUP dla Powiatu Toruńskiego - Pana Waldemara Bartkowiaka powstał Punkt Obsługi Bezrobotnych w Czernikowie z siedzibą przy ul. Słowackiego 14 (budynek za Bankiem Spółdzielczym). Dotychczasowe Biuro Obsługi Bezrobotnych przy ul. Słowackiego 1 zostało zamknięte.
 • -

Selektywna zbiórka odpadów na terenie gminy.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu informuje, że selektywna zbiórka w systemie pojemnikowym prowadzona na terenie Państwa Gminy nie przynosi wymiernego efektu ekologicznego.

 • -

ARiMR informuje:

Oddział Regionalnej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że zgodnie ze stanowiskiem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi projekt współfinansowany w ramach działania SPO nie może być realizowany z udziałem innych środków publicznych przyznanych w wiązku z realizacją tego projektu ( wynika to z Uzupełnienia sektorowego Programu Operacyjnego).

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 49410 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.