Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: piątek, 14.06.2024
Imieniny: Michała, Elizy, Elwiry

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

 • -

XXI Sesja Rady Gminy w Czernikowie - skrót

Dnia 28 grudnia 2016 r. o godzinie 12.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XXI Sesja Rady Gminy w Czernikowie.
 • -

Szlachetna Paczka 2016

Za nami Weekend Cudów, bo tak z pewnością można nazwać to, co wydarzyło się podczas Finału XVI już edycji Szlachetnej Paczki, który miał miejsce w dniach 10-11 grudnia.
 • -

Koncert kolęd i pastorałek

We wtorek 20 grudnia odbył się koncert kolęd i pastorałek. Udział w koncercie wzięli uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej.
 • logo

Setbol Czernikowo świętuje 25-lecie i wygrywa ligę!

Setbol Czernikowo w najlepszy możliwy sposób uhonorował 25-lecie istnienia. Nasi siatkarze wygrali bardzo wyrównaną Lipnowską Amatorską Ligę Piłki Siatkowej, która trwała w listopadzie i grudniu.
 • miniatura

Forum Organizacji Pozarządowych

Nieformalna Grupa z Czernikowa w dniu 13.12.2016r. prezentowała swoje inicjatywy społeczne w Starostwie Powiatowym na Forum Organizacji Pozarządowych. Po interesującej rywalizacji zajęliśmy pierwsze miejsce.
 • -

Krzyże Zasługi dla sołtysów oraz Medale za Długoletnią Służbę dla pracowników i pracownic Urzędu Gminy w Czernikowie

Trzech sołtysów gminy Czernikowo oraz siedmioro pracowników i pracownic Urzędu Gminy w Czernikowie zostało odznaczonych Krzyżami Zasługi oraz Medalami za Długoletnią Służbę.
 • -

XX Sesja Rady Gminy w Czernikowie - skrót

Dnia 07 grudnia 2016 r. o godzinie 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XX Sesja Rady Gminy w Czernikowie.
 • -

Spotkanie z Seniorami

19 listopada w świetlicy wiejskiej w Osówce, odbyło się spotkanie z Seniorami mieszkającymi na terenie sołectwa oraz w jego okolicach.
 • -

Złote gody

W dniu 18 listopada 2016 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Czernikowie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Medale przyznawane są parom, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim.
 • -

Informacja o rozstrzygnięciu gminnego konkursu ekologiczno – literackiego pt. ,,EKO-RYM”

Celem konkursu było m. in. promowanie idei selektywnej zbiórki odpadów, akcentowanie znaczenia odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz poznanie procesu ewolucji domowych zwyczajów ekologicznych.
 • Herb Gminy Czernikowo

XIX Sesja Rady Gminy w Czernikowie - skrót

Dnia 14 listopada 2016 r. o godzinie 14.30 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XIX Sesja Rady Gminy w Czernikowie. Głównym tematem spotkania było zajęcie stanowiska Rady Gminy o wyrażeniu sprzeciwu dla działalności Spółdzielczego Gospodarstwa Rolnego „BIO-PLAST” w Witowężu.
 • -

Integracje Muzyczne 2016

W dniach 20 – 21 października 2016 roku Szkoła Muzyczna I stopnia w Czernikowie wzięła udział w zorganizowanym przez Kujawsko – Pomorski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Toruniu, Starostwo Powiatu Toruńskiego oraz Szkołę Muzyczną I Stopnia w Chełmży z Filią w Lubiczu i z Filią w Czernikowie Międzynarodowym Festiwalu „Integracje Muzyczne”.
 • miniatura

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Tradycja świętowania dnia, w którym Polska wróciła na mapę polityczną świata, pozostaje żywa, bo żywy jest patriotyzm w sercach Polaków i lokalnej społeczności gminy Czernikowo. 10 listopada o godz. 16.00 w auli widowiskowej Zespołu Szkół w Czernikowie odbyła się uroczystość z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
 • -

Uroczystość wręczenia raportu z ewaluacji w Szkole Podstawowej w Osówce

21 listopada przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatura w Toruniu, Kujawsko – Pomorski Wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz oraz wizytator Jolanta Gruchlik i Dorota Rama dokonały uroczystego wręczenia raportu z ewaluacji zewnętrznej panu Wójtowi Gminy Czernikowo Zdzisławowi Gawrońskiemu oraz Ryszardowi Ałtyn, dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Tony Halika w Osówce.
 • miniatura

XVIII Sesja Rady Gminy w Czernikowie - skrót

Dnia 28 października 2016 r. o godzinie 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XVIII Sesja Rady Gminy w Czernikowie.
 • -

Podziękowanie

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tony Halika w Osówce, wyraża podziękowanie dla wszystkich przedstawicieli instytucji partnerskich i Rady Rodziców, uczestniczących w spotkaniu w dn. 24.10.2016 r., w ramach ewaluacji problemowej przeprowadzonej przez wizytatorów z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatura w Toruniu.
 • -

Podsumowanie akcji „Dla Hubercika i Pani Marzeny”

Wydarzenia mijającego roku ukazały siłę nas mieszkańców, ponieważ kolejny raz zatrzymaliśmy się na chwilę, aby pomóc osobom potrzebującym.
 • -

Ortograficzne sukcesy gimnazjalistów w Czernikowie

2 listopada bieżącego roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu uczniowie klas trzecich gimnazjów z terenu naszego powiatu uczestniczyli w Konkursie Ortograficznym „O Pióro Starosty Toruńskiego”.
 • -

Dzień Edukacji Narodowej

W minioną środę, 12 października w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej, który był wspaniałą okazją do podsumowań, gratulacji i podziękowań. Podczas uroczystości wręczono nagrody wójta dla dyrektorów szkół i nauczycieli.
 • miniatura

,,Romans w bibliotece”

W piątek, 30.09.2016 r. o godzinie 19.00 w świetlicy wiejskiej w Czernikowie odbyło się spotkanie z kulturą, podczas którego Teatr Impresaryjny ,,Afisz” wystawił dla zebranych gości spektakl pt. ,,Romans w bibliotece”.
 • herb

Budżet obywatelski – edycja II – zaczynamy !

Trwający właśnie nabór wniosków do kolejnej edycji budżetu to niewątpliwie doskonała okazja na poprawę infrastruktury sportowej czy też wzbogacenie życia kulturalnego w powiecie toruńskim. Do dyspozycji mieszkańców jest kwota 200 tys. zł.
 • miniatura

KGW Witowąż na „Święcie Ziemniaka”

W dniu 2 września 2016 w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Przysieku odbyło się coroczne„Święto Ziemniaka”. Swoje stoiska prezentują tam regionalni rolnicy, sadownicy i hodowcy, oferując degustacje oraz sprzedając produkty regionalne.
 • miniatura

Parafialne Święto Plonów w Mazowszu

11 września o godzinie 11:15 spod Wiejskiego Domu Kultury ruszył barwny korowód, prowadzony przez samochód strażacki, orkiestrę dętą i przedstawicielstwa poszczególnych sołectw, niosące wieńce, chleby dożynkowe oraz kosze z owocami.
 • miniatura

Narodowe Czytanie "Quo Vadis"

Kolejna edycja Narodowego Czytania - tym razem przy budynku biblioteki - dostarczyła nam wiele radości z obcowania z jednym z najwybitniejszych polskich dzieł. Za sprawą "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza mogliśmy przenieść się w czasy Nerona. Bardzo dziękujęmy za udział SP w Steklinie, SP w Czernikowie, nauczycielom i sympatykom biblioteki, jak również wszystkim przybyłym gościom.
 • Herb Gminy Czernikowo

Konsultacje społeczne ws. opracowania Programu Rewitalizacji dla Gminy Czernikowo na lata 2017-2023

2 września 2016 roku o godzinie 13:00 w Restauracji „Słoneczna” w Czernikowie odbyły się pierwsze konsultacje społeczne projektu "Gminny Program Rewitalizacji".
 • miniatura

Święto pachnące chlebem - dożynki gminno-parafialne 2016

Każdy rok jest inny, lecz żaden nie jest wolny od rolniczych trudów i znojów, wobec czego tradycja dziękczynienia za plony pozostaje żywa.
 • Herb Gminy Czernikowo

XVII Sesja Rady Gminy w Czernikowie - skrót

Dnia 11 sierpnia 2016 r. o godzinie 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XVII Sesja Rady Gminy w Czernikowie. Radni przyjęli porządek posiedzenia i protokół z poprzedniej sesji, po czym przystąpili do głosowania nad uchwałami.
 • miniatura

Gminne zawody pożarnicze – zwycięstwo OSP Steklin

17.07.2016 r. na Stadionie przy Zespole Szkół w Czernikowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze Jednostek OSP, w których wzięło łącznie udział 8 drużyn, w tym 7 męskich i jedna kobieca. Zawody składały się z trzech ćwiczeń: musztry, sztafety oraz ćwiczenia bojowego.
 • Herb Gminy Czernikowo

Wójt z absolutorium!

Dnia 28 czerwca 2016 r. w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XVI Sesja Rady Gminy w Czernikowie. Radni przyjęli porządek posiedzenia i protokół poprzedniej sesji, po czym przystąpili do głosowania nad uchwałami, które nie wzbudziły większych dyskusji i zapytań, ponieważ zostały pozytywnie zaopiniowane na wcześniejszym posiedzeniu wszystkich komisji, o czym poinformował przewodniczący Komisji Rewizyjnej Mieczysław Kasprowicz.
 • miniatura

"Piknik Rodzinny" w Czernikowie

Wraz z pierwszym dniem miesiąca na boisku szkolnym w Czernikowie odbył się piknik rodzinny, który zorganizowało sołectwo Czernikowo przy współudziale Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Czernikowie. Wspólna zabawa została poprzedzona występami muzycznymi oraz tanecznymi uczniów z czernikowskich szkół...
 • miniatura

„Dorośli dzieciom” w Mazowszu

Pogoda towarzysząca organizowanym w Mazowszu imprezom plenerowym bardzo często bywa kapryśna. Dożynkowicze niemal przyzwyczaili się już do deszczu, natomiast uczestnicy festynu „Dorośli dzieciom” musieli przygotować się na palące słońce i temperaturę, która nie dawała wytchnienia nawet w cieniu. Tak naprawdę aura stanowi tylko dodatek do muzyki, jadła i dobrego towarzystwa.
 • miniatura

Sto lat to za mało – jubileusz OSP Czernikowo

Sto lat to zacna rocznica nie tylko w wymiarze ludzkiego życia. Dla związków, organizacji, zrzeszeń i stowarzyszeń historia sięgająca wieku może stanowić wyjątkowy dowód ich trwałości oraz słuszności idei cementujących ich członków. 11 czerwca 2016 roku jubileusz stulecia jednostki świętowała Ochotnicza Straż Pożarna w Czernikowie.
 • herb

Wyróżnienia Starosty Toruńskiego za osiągnięcia sportowe 2015

W środę 15 czerwca w ZS w Gronowie odbyła się uroczystość, na której zostały przyznane Wyróżnienia Starosty Toruńskiego za osiągnięcia sportowe 2015 oraz podsumowany został Powiatowy Ranking Szkół 2015/16.
 • miniatura

IV Gminne Otwarte Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

4 czerwca na Stadionie przy Zespole Szkół w Czernikowie odbyły się IV Gminne Otwarte Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w których wzięło łącznie udział 7 drużyn, w tym 2 dziewczęce i 5 chłopięcych...
 • miniatura

Strażacko – parafialny Dzień Dziecka.

29 maja Ochotnicza Straż Pożarna z Czernikowa oraz Zespół Charytatywny zorganizowali „Dzień Dziecka”. Impreza rozpoczęła się mszą świętą i trwała kilka godzin i urozmaicana była wieloma konkursami dla dzieci ale również dla całych rodzin.
 • miniatura

Rejestracja dawców szpiku

Akcja przyniosła sukces ponieważ udało się zarejestrować ponad 200 dawców, co dowodzi wielkiej mobilizacji mieszkańców w niesieniu pomocy chorym i potrzebującym.
 • logo

Spotkanie 500 BUS

W ramach Kampanii promocyjnej rządowego programu Rodzina 500+ pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego z Bydgoszczy planują odwiedzić wszystkie gminy województwa.
 • logo

Strażackie święto w Mazowszu

3 maja 2016 roku odbyły się obchody Dnia św. Floriana. Uroczystość zapoczątkowała msza święta, celebrowana w Kościele Parafialnym pw. św. Marcina w Mazowszu. Strażackie święto było okazją do wręczenia medali i odznaczeń, czego dokonano na przykościelnym placu.
 • logo

15 Jubileuszowy Rajd rowerowy - podsumowanie

Odetchnęliśmy z ulgą. Kapryśny kwiecień nie zniechęcił cyklistów z Torunia i gminy Czernikowo do uczczenia 15-lecia otwarcia pierwszej ścieżki rowerowej.
 • logo

Gminne eliminacje do konkursu wokalnego „Wygraj szansę”

„Wygraj szansę” to ogólnopolski konkurs, realizowany w ramach programu dydaktyczno-kulturalnego „Trzeźwość na co dzień” przez Agencję Telewizyjno-Estradową TV MEDIA. Przedsięwzięcie skierowano do solistów w wieku nieprzekraczającym 14 lat, a jeden podmiot (w tym wypadku gminę) reprezentować może tylko jeden uczestnik.
 • logo

Konkurs z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski

12 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Woli odbył się jubileuszowy konkurs, którego zakres tematyczny dotyczył 1050. Rocznicy Chrztu Polski.
 • miniatura

Festiwal miłości w Czernikowie

To był magiczny tydzień, radość, uśmiech, współpraca, aktywny udział wszystkich mieszkańców gminy i nie tylko. 3 letnia dziewczynka pokazała jak jesteśmy silnym i współczującym społeczeństwem, jak potrafimy zadbać o najmniejszych i bezbronnych. W akcję włączyły się media, wszystkie przedszkola i szkoły, instytucje publiczne, większość klubów sportowych, parafie, zespół charytatywny, prywatne firmy. To jest ta siła i energia, która spowoduje że Lenka szybko wróci do zdrowia.
 • Herb Gminy Czernikowo

XV Sesja Rady Gminy w Czernikowie - skrót

Dnia 24 marca 2016 r. o godzinie 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XV Sesja Rady Gminy w Czernikowie. Radni przyjęli porządek posiedzenia i protokół z poprzedniej sesji, po czym przystąpili do głosowania nad uchwałami.
 • miniatura

Samorządowe odbijanie piłeczki – czernikowscy urzędnicy najlepsi

Świetlica wiejska w Czernikowie była 19 marca areną drużynowych rozgrywek tenisa stołowego, w których rywalizowali radni i pracownicy samorządowi. Oprócz gospodarzy, w zmaganiach uczestniczyły reprezentacje Urzędu Gminy Lipno, Urzędu Gminy Kikół oraz Starostwa Powiatowego w Toruniu.
 • miniatura

Dzień Kobiet z Ivanem Komarenko

Koncerty organizowane przez Wójta Gminy Czernikowo z okazji święta płci pięknej stają się powoli lokalną tradycją. Tegoroczne przedsięwzięcie spotkało się z wyjątkowo gorącym przyjęciem przez społeczność lokalną, a zainteresowanie nim przerosło zarówno oczekiwania, jak i możliwości czernikowskiej auli.
 • miniatura

Sukces uczniów w programie "Myśliwi - Dzieciom, Dzieci - Zwierzętom"

W programie "Myśliwi - Dzieciom, Dzieci - Zwierzętom" uczniowie z SP Czernikowo dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów oraz koła łowieckiego BAŻANT z pomocą Urzędu Gminy uczestniczyli w wielu konkursach, działaniach, projektach, polegających na poznaniu zwierzyny drobnej pól i lasów. Ich praca została zauważona. Zajęli I miejsce w regionie toruńskim i III miejsce w województwie. Gratulujemy.
 • logo

Magiczna sobota.

Magiczna sobota 20.02.2016r.…. Koncert Eli Dębskiej z zespołem (Wiktor i Andrzej) poprzedzony występem Doroty Bułakowskiej, (akompaniowali - Artur Grudziński z żoną Miłką) już za nami niestety…
 • logo

Gminne eliminacje do Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

Dnia 20.02.2016 roku w SP w Steklinie odbyły się Gminne eliminacje do Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", w których wzięło udział łącznie 7 uczniów ze szkół działających na terenie Gminy Czernikowo.
 • -

Orszak Trzech Króli w Mazowszu

Już po raz trzeci święto Objawienia Pańskiego obchodzono w parafii Mazowsze nie tylko modlitwą czy święceniem kredy, ale także pochodem za królewskim orszakiem Trzech Mędrców. 6 stycznia 2016 r. Trzej Królowie w asyście parafian wędrowali z kościoła parafialnego do Wiejskiego Domu Kultury. Uroczystość zorganizowana została przez Stowarzyszenie Przyjaciół Mazowsza „Nasz Czas” oraz Szkołę Podstawową w Mazowszu.
 • Herb Gminy Czernikowo

XIV Sesja Rady Gminy w Czernikowie - skrót

Dnia 12 stycznia 2016 r. o godzinie 14.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XIV Sesja Rady Gminy w Czernikowie. Radni przyjęli porządek posiedzenia i protokół z poprzedniej sesji, po czym przystąpili do głosowania nad uchwałami.
 • -

Podsumowanie 24 Finału WOŚP

Zebrana kwota podczas 24 Finału WOŚP na terenie Gminy Czernikowo w czasie balu charytatywnego i kwest wynosi 25315,07.
 • -

Korowód ostatkowy

9 lutego 2016 r. ulicami Czernikowa przeszedł Korowód ostatkowy, zapustowy, zachęcający do tradycyjnej zabawy, żartów i tańca.
 • -

Choinka parafialna na zakończenie ferii

W ubiegłą sobotę 30 stycznia Zespół Charytatywny zorganizował zabawę choinkową dla dzieci z terenu parafii Czernikowo.
 • -

Ferie z Bogiem

Zespół Charytatywny działający przy parafii św. Bartłomieja w Czernikowie w dniach od 25 - 29 stycznia zorganizował ,,Ferie z Bogiem" dla dzieci z naszej parafii. Zajęcia przygotowane przez opiekunów odbywały się w salce parafialnej w godz. 9.00 - 13.00.
 • -

Pobór Krwi w Czernikowie

W ubiegłą niedzielę, 12 raz do Czernikowa przyjechał krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Bydgoszczy. Tym razem 54 osoby oddały krew. Z każdą kolejną akcją pojawiają się nowi krwiodawcy.
 • -

Złote gody

W dniu 15 stycznia 2016 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Czernikowie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Medale przyznawane są parom, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Na wniosek Wójta Gminy Czernikowo, po spełnieniu wszystkich wymaganych przepisami procedur, Prezydent Andrzej Duda przyznał medale dla 9 par.

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 122854 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.