Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 01.04.2023
Imieniny: Grażyny, Teodory, Hugona

Wyszukiwarka

Nawigacja:

 • AKTUALNOŚCI

Treść strony

 • Herb Gminy Czernikowo

Harmonogram zebrań sołeckich

Już wkrótce rozpocznie się w naszej gminie cykl zebrań sołeckich. Przedmiotem zebrań będzie wybór Sołtysa i Rady Sołeckiej, wybory delegatów do Gminnej Spółki Wodnej oraz omówienie bieżących spraw dot. sołectw. Przedstawiamy harmonogram zebrań i zachęcamy mieszkańców do uczestnictwa.

 • Herb Gminy Czernikowo

Ogłoszenie Wójta Gminy Czernikowo

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w miejscowości Czernikowo i Wygoda, gmina Czernikowo oraz przeprowadzeniu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, w dniach od 07.04.2023 r. do 04.05.2023 r. w siedzibie Urzędu Gminy Czernikowo, ul. Słowackiego 12, 87-640 Czernikowo, w godzinach pracy urzędu.

 • Logo - Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Toruniu

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Toruniu, informuje że w terminie od 27 marca do 14 kwietnia 2023 r. na obszarze gmin Obrowo, Lubicz, Czernikowo przeprowadzana będzie akcja doustnej immunizacji lisów wolnożyjących przeciwko wściekliźnie.

 • Logo

Obwieszczenie

Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 31 marca 2023 r. o przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej w 2023 r.

 • Herb Gminy Czernikowo

Obwieszczenie

Wójt Gminy Czernikowo zawiadamia, że w dniu 27 marca 2023 r. zostało wszczęte na wniosek ENERGA-OPERATOR S.A. z siedzibą w Gdańsku, oddział w Toruniu reprezentowanego przez pełnomocnika Rafała Szarek postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla przedsięwzięcia inwestycyjnego pod nazwą „Przebudowa linii napowietrznej nN 0,4 kV oraz budowa linii kablowej nN 0,4 kV z szafką pomiarową” na działkach o nr ewidencyjnych 123, 130, 131, 132/4 położonych w obrębie ewidencyjnym Osówka - gm. Czernikowo.

 • Sportowy kompleks w sercu Czernikowa

Sportowy kompleks w sercu Czernikowa

Wielofunkcyjne boisko poliuretanowe, boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej, boisko o nawierzchni z trawy naturalnej oraz wiata rowerowa - sportowy kompleks w sercu Czernikowa stanie się faktem! Dziś podpisana została umowa z wykonawcą inwestycji - firmą Bellsport Grzegorza Leszczyńskiego z Bytomia. Dobre wieści w sam raz na początek wiosny!

 • Herb Gminy Czernikowo

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Szanowni Mieszkańcy poniżej przedstawiamy nowy harmonogram odbioru odpadów z terenu nieruchomości zamieszkałych, obowiązujący od kwietnia 2023 r. do marca 2024 r. odbieranych przez GZK Sp. z o. o. w Czernikowie.

 • Herb Gminy Czernikowo

Wójt Gminy Czernikowo ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Przedszkola Publicznego w Czernikowie „W Stumilowym Lesie”

Wójt Gminy Czernikowo ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Przedszkola Publicznego w Czernikowie "W Stumilowym Lesie" ul. Gimnazjalna 1, 87-640 Czernikowo

 • Logo KRUS

Apel o rozwagę

W związku z zaistniałym incydentem dotyczącym sugerowania przez agenta ubezpieczeniowego rozszerzenia ubezpieczenia KRUS i powoływania się na rekomendację Urzędu w tym zakresie, uprzejmie wyjaśniam, że Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego nie prowadzi działalności mającej na celu ubezpieczania na życie lub ubezpieczania majątku. Tym samym powoływanie się przez agentów ubezpieczeniowych świadczących przedmiotowe usługi na referencje Kasy jest niezgodne z prawdą.

 • Logo - Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii

Rozporządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii podaje do publicznej wiadomości zmieniające rozporządzenie nr 15/2022 z dnia 7 września 2022 r. w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików na obszarze zagrożonym wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń

 • Logo GZK

Informacja

GZK Czernikowo informuje, że w dniu 16.03.2023 r. na Placu 700 lecia w Czernikowie znaleziono biały identyfikator o numerze 266 należący prawdopodobnie do obywatela Ukrainy. Identyfikator będzie czekał do odbioru na ul. Leśnej 1 w Gminnym Zakładzie Komunalnym w Czernikowie. 

 • Świadectwo charakterystyki energetycznej

Świadectwo charakterystyki energetycznej – zmiany kwiecień 2023 rok.

Świadectwo charakterystyki energetycznej nie jest wymagane kiedy wykorzystujemy istniejący budynek (lub lokal) "na własny użytek", tj. nie zamierzamy go sprzedawać lub wynajmować.

 • Logo KRUS

VIII edycja Bitwy Regionów rozpoczęta

Można już zgłaszać się do VIII edycji Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich Bitwa Regionów.

 • Festiwal Polska od Kuchni

Festiwal Polska od Kuchni - trwają zapisy do konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

Chcąc uhonorować wkład Kół Gospodyń Wiejskich w promowanie bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu, Organizatorzy Festiwalu „Polska od Kuchni” już po raz trzeci zapraszają wszystkie KGW do udziału w konkursach angażujących Koła z całej Polski. Zgłoszenia do konkursów przyjmowane są do 31 marca br. 

 • Kolejna żywa lekcja WOS-u w Urzędzie Gminy Czernikowo

Kolejna żywa lekcja WOS-u w Urzędzie Gminy Czernikowo

W dniu 10 marca uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Osówce i Makowiskach uczestniczyli w nietypowej lekcji wiedzy o społeczeństwie, która odbyła się w Urzędzie Gminy Czernikowo w ramach  "lekcji WOS-u na żywo".

 • Cztery Pory Miłowania dla wszystkich Pań

Cztery Pory Miłowania dla wszystkich Pań

Koncerty organizowane przez Wójta Gminy Czernikowo z okazji święta płci pięknej stały się lokalną tradycją, do której szczęśliwie wróciliśmy po czasie pandemicznych obostrzeń. Tegoroczne przedsięwzięcie spotkało się z gorącym przyjęciem  przez mieszkańców, a wyjątkowi wykonawcy – zespół „Cztery Pory Miłowania” – w niezwykły sposób ujęli publiczność poezją śpiewaną w najlepszym wydaniu.

 • Logo Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w...

Zaproszenie na szkolenie pn. „EKOSCHEMATY”

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na szkolenie pn. „EKOSCHEMATY”, które odbędzie się 30 marca 2023 r. w godz. 10.00 – 12.00

 • Logo ZUS

Emerytki, które były członkami OFE mogą zyskać miesięcznie nawet kilkaset złotych

Niektóre kobiety pobierające okresową emeryturę kapitałową po osiągnięciu męskiego wieku emerytalnego, wynoszącego 65 lat będą miały z urzędu przeliczone świadczenie.  Inne muszą złożyć wniosek. Na przeliczeniu mogą zyskać miesięcznie nawet kilkaset złotych.

 • Logo ZUS

Dla niektórych to ostatni dzwonek, by skorzystać z  aktualnych tablic trwania życia

Osoby, które mimo ukończonego wieku emerytalnego odłożyły decyzję o przejściu na świadczenie, będą mogły skorzystać z obecnie obowiązującej tablicy, o ile zakończą zatrudnienie do 30 marca 2023 r. i złożą wniosek o emeryturę do 31 marca 2023 r. Jeśli wniosek złożą później, to ZUS do wyliczenia emerytury przyjmie tablicę trwania życia obowiązująca w momencie wpływu wniosku i w momencie ukończenia wieku emerytalnego.

 • Logo ZUS

Pierwsze trzynastki ZUS wypłaci w przyszłym tygodniu

W przyszłym tygodniu ruszy wypłata dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla emerytów i rencistów. Pierwsze trzynastki otrzymają osoby, których wypłata świadczenia podstawowego wypada na 1 kwietnia.

 • Logo ZUS

Profil na PUE ZUS założony z urzędu trzeba jeszcze aktywować

Płatnicy składek, którym ZUS założył z urzędu profil na PUE ZUS powinni dokończyć proces rejestracji, aby móc z niego korzystać. Warto się pospieszyć, bo od 24 marca e-ZLA będą przekazywane na profil techniczny płatnika, nawet jeśli nie zdążył go aktywować.

 • Logo ZUS

Od kwietnia wyższe kwoty odszkodowań z ZUS-u za wypadek w pracy

1  kwietnia zmieniają się kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Będą wyższe.  Za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu będzie przysługiwać 1269 zł. To o 136 zł więcej niż obecnie.

 • Logo ZUS

Ostatnie dni na płacenie bonem turystycznym

W województwie kujawsko-pomorskim do wykorzystania jest jeszcze ponad 82 tys. bonów turystycznych na kwotę 34,3 mln zł. Rodzice i opiekunowie mogą nimi płacić tylko do 31 marca 2023 r. Natomiast wycieczka, pobyt w hotelu, obóz, czy kolonie letnie dla dziecka – wszystko to może się odbyć później.

 • Logo ZUS

31 marca mija termin na złożenie ZUS ZSWA za 2022 rok

Zbliża się termin, w którym płatnicy składek muszą  złożyć dokument ZUS ZSWA za osoby, które w ubiegłym roku choć jeden dzień pracowały w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze.

 • Logo KRUS

Wysokość miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w II kwartale 2023 r.

Kasa informuje, że Uchwałą Nr 14 Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z dnia 7 marca 2023 r. została ogłoszona wysokość miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w II kwartale 2023 r.

 • Logo KRUS

Wymiar składki na ubezpieczenie zdrowotne za domowników z działów specjalnych produkcji rolnej i pomocników rolnika od 1 kwietnia 2023 r.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw, włącznie z wypłatami z zysku, w czwartym kwartale 2022 r. wynosiło 6 965,94 zł (M.P z 2023 r. poz. 130).

 • Logo ZUS

Wkrótce rusza nowa edycja konkursu dla pracodawców

Nawet do 300 tys. zł mogą otrzymać płatnicy składek na działania poprawiające bezpieczeństwo pracy. Już za chwilę rusza nowa edycja konkursu. Wnioski można składać elektronicznie od 17 kwietnia do 18 maja 2023 roku.

 • Logo ZUS

Weź udział w projekcie edukacyjnym „Projekt z ZUS" i wygraj atrakcyjne nagrody!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą pracę, która wyjaśni, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Na zwycięzców etapu centralnego czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. I etap konkursu już 5 kwietnia.

 • Żywa lekcja WOSu w Urzędzie Gminy

Żywa lekcja WOSu w Urzędzie Gminy

Spotkanie rozpoczęło się w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Czernikowie. Nasi goście zajęli miejsca Radnych, a Pan wójt za pomocą prezentacji przedstawił funkcjonowanie samorządu gminy. Omówił zadania własne i zlecone gminy. Następnie w ramach krótkiej wycieczki po piętrach urzędu, uczniowie dowiedzieli się m.in. gdzie uzyskają dowód osobisty, złożą wniosek o nadanie nr domu, czy wycięcie drzewa. 

 • Logo KRUS

XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci z terenów wiejskich do udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

 • Uroczyste podpisanie umów z klubami sportowymi

Uroczyste podpisanie umów z klubami sportowymi

Wójt Gminy Czernikowo podpisał umowy na  finansowanie zadań publicznych w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji z klubami sportowymi działającymi na terenie naszej gminy.

 • Ludziom na ratunek nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym

Ludziom na ratunek nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym

Historia prowadząca do wydarzeń z 25 lutego 2023 r. jest dla Czernikowa i okolic jedną z najbardziej bolesnych na przestrzeni ostatnich dekad, niemniej uroczyste przekazanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernikowie nowego pojazdu pożarniczego było wydarzeniem wzniosłym i chwalebnym.

 • Plakat

Konkurs Plastyczny „Mój ulubiony polski sportowiec 2022 r.” V edycja

Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Strzelinie. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych w Polsce w wieku 10-15 lat.

 • Herb Gminy Czernikowo

Rozstrzygnięcie konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

W związku z zakończeniem oceny wniosków złożonych w ramach konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej poniżej zamieszczamy listę podmiotów, których wnioski zostały pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Konkursową, a tym samym otrzymają wsparcie na realizację zadań.

 • Loga

Poradnik nt. Budownictwa drewnianego

Ministerstwo Klimatu i Środowiska opracowało poradniki pt. „Budownictwo drewniane, czyli zbiór dobrych praktyk z zakresu budownictwa drewnianego ze szczególnym uwzględnieniem konstrukcji", skierowane odpowiednio do inwestorów samorządowych i prywatnych, architektów oraz wykonawców.

 • Plakat

Kampania edukacyjna „STOP blokowaniu sygnału”

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji rozpoczęła kampanię edukacyjną pn. „STOP blokowaniu sygnału”. Celem kampanii jest uświadomienie obywateli o negatywnych skutkach używania nielegalnych wzmacniaczy sygnału oraz ich wpływie na powszechny dostęp do łączności.

 • Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu...

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego na szczeblu gminnym

W dniu 20.02.2023 r. nastąpiło wręczenie upominków do konkursu „DZIAŁANIA STRAŻY W AKCJACH RATOWNICZO-GAŚNICZYCH” w ramach Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego

 • Turniej Gry Indywidualnej w Tenisa Stołowego w Osówce

Turniej Gry Indywidualnej w Tenisa Stołowego w Osówce w ramach XXI edycji ,,Opuchar Wójta Gminy Czernikowo”

W dniu 29 stycznia 2023 r. (niedziela) w ramach XXXI WOŚP 2023 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej  im. Tony Halika w Osówce odbył się Turniej Gry Indywidualnej, Deblowej i Mixta w Tenisa Stołowego. Zawody rozegrano w 7 kategoriach

 • Plakat

Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii „#Rozmawiaj#Reaguj”

„#Rozmawiaj#Reaguj” to kampania społeczna przygotowana przez Państwową Komisję do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem wykorzystania seksualnego małoletnich.

 • Zakaz

Komunikat

W związku z coraz częstszymi przypadkami posiadania i używania papierosów elektronicznych przez nieletnich z terenu naszej gminy, także na terenie szkół informujemy, że zgodnie z Art. 6. Ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. , zabrania się udostępniania wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych osobom do lat 18.

 • Logo

Darmowe kursy językowe

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim projekcie językowym "Naucz się 4 języków obcych za darmo". W projekcie może wziąć udział każdy mieszkaniec gminy. Akcja trwa do 31 grudnia 2023 r.

 • Od Bożego Narodzenia do Ostatków

Od Bożego Narodzenia do Ostatków

20 lutego Gminna Biblioteka Publiczna  wraz z Stowarzyszeniem Czyż -Nie i przy wsparciu Urzędu Gminy Czernikowo, zorganizowała prezentację (przedstawienie) tradycji i zwyczajów ludowych „Od Bożego Narodzenia do Ostatków”.

 • Herb Gminy Czernikowo

Bezpłatne szkolenia pt.: „Nowe kwalifikacje i dodatkowe uprawnienia motorem rozwoju mieszkańców regionu”

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach realizowanych przez firmę Syntea S.A. w ramach projektu pt.: „Nowe kwalifikacje i dodatkowe uprawnienia motorem rozwoju mieszkańców regionu”.

 • Logo

Informacja Komisariatu Policji w Dobrzejewicach

Komisariat Policji w Dobrzejewicach informuje, że trwa realizacja planu działań priorytetowych przez dzielnicowego w miejscowości Czernikowo, polegających na wyeliminowaniu problemu dewastacji mienia na stacji PKP w Czernikowie.

 • Logo

Pierwsze konsultacje społeczne ws. Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej

Trwa pierwsza tura konsultacji społecznych dotyczących Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia. Dotychczas odbyły się spotkania warsztatowe w Toruniu, Aleksandrowie Kujawskim, Golubiu-Dobrzyniu oraz Chełmży. W kolejnym kroku zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie!

 • Herb Gminy Czernikowo

Trwa II tura naboru wniosków o zakup preferencyjny węgla.

Przypominamy, że do końca marca 2023 r. przyjmujemy wnioski o zakup węgla na preferencyjnych warunkach, w cenie 1950 zł za tonę.

 • Herb Gminy Czernikowo

Bezpłatne szkolenie „Dobre praktyki wodne” - Zapisy do 28 lutego 2023 r

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu dotyczącym najnowszych rozwiązań w sektorze rolnym w zakresie zagospodarowania wody w gospodarstwie rolnym. Zapisy do 28 lutego 2023 r. pod numerem 883-688-016 lub w pokoju nr 18.

 • Logo KRUS

XX Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik zaprasza właścicieli gospodarstw indywidualnych do udziału w jubileuszowym Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

 • Zakończenie gminnej ligi "halówki" - sezon 2022/23

Zakończenie gminnej ligi "halówki" - sezon 2022/23

W styczniu zakończyły się rozgrywki gminnej ligi piłki nożnej halowej. W XVII edycji wystąpiło 8 zespołów, które rywalizowały między sobą w rundzie zasadniczej.

 • Logo

Informacja Komisariatu Policji w Dobrzejewicach

Komisariat Policji w Dobrzejewicach informuje, że trwa realizacja planu działań priorytetowych przez dzielnicowego w miejscowości Osówka, polegających na wyeliminowaniu zagrożenia niszczenia mienia poprzez wybryki chuligańskie.

 • Gminne zawody w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

Gminne zawody w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

W styczniu w Czernikowie i w Osówce rozegrano gminne mistrzostwa w mini-piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

 • logo

Ruszają zajęcia na ORLIKU w Mazowszu

Z radością ogłaszamy, iż zakwalifikowaliśmy się do kolejnej edycji programu Lokalny Animator Sportu. Zatem od 1 marca 2023 r.  zapraszamy na zajęcia sportowe na ORLIKU w Mazowszu w godz. 15.00-20.00 (poniedziałek-piątek).

 • Grafika

Rozkład jazdy gminnego transportu publicznego

Przedstawiamy Państwu informację dotyczącą rozkładu jazdy gminnych przewozów pasażerskich. Gminny transport publiczny to odpowiedź na liczne wnioski mieszkańców, którzy zgłaszali problem z dotarciem do pracy, szkół czy placówek zdrowia z uwagi na braki połączeń autobusowych. 
 • Logo Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

Właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego. Nie wolno również dopuszczać do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający na dachu śnieg i należy zapewnić właściwe i odpowiednio częste odśnieżanie dachu oraz elementów elewacji budynku. Konieczne jest usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, które mogą zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się na ciągach pieszych i jezdnych, przebiegających bezpośrednio przy budynku.

 • Grafika

Konkurs „Bóg, zło i ewolucja”.

Wydział Teologiczny UMK w Toruniu zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Bóg, zło i ewolucja”. Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach projektu „The Dynamic Theodicy Model: understanding God, Evil and Evolution”, finansowanego przez Fundację Templetona.

 • Logo ARiMR

Pomoc ARiMR w ramach PROW

Informacja o trwających w ARiMR naborach wniosków w ramach PROW

 • Logo Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy

Atrakcyjne pożyczki unijne dla najmłodszych firm

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. z o.o. to spółka samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. W ofercie unijnych pożyczek K-PFP jest m.in. Mikropożyczka, przeznaczona dla mikroprzedsiębiorstw z województwa kujawsko-pomorskiego, które działają krócej niż 5 lat.

 • Cztery kilometry jakości w Makowiskach i Kiełpinach

Cztery kilometry jakości w Makowiskach i Kiełpinach

Sołectwa Makowiska i Kiełpiny odznaczają się wyjątkową gęstością lokalnej sieci dróg, co stanowić może zarówno udogodnienie, jak i przekleństwo – utrzymanie dziesiątek, głównie gruntowych, „nitek” w zadowalającym stanie to zadanie trudne. Stąd też to właśnie wschodnia część gminy stała się areną największej z dotychczasowych inwestycji drogowych.
 • Podpisaliśmy umowę na budowę „przydomówek”

Podpisaliśmy umowę na budowę „przydomówek”

Trzydzieści pięć sztuk przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków wybudowanych zostanie na terenie gminy Czernikowo przy udziale środków unijnych. 12 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy podpisana została umowa z wykonawcą zadania.

 • Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE - Plakat

Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE

Celem Kampanii Informacyjnej Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE jest poszerzenie wiedzy o potrzebie zastrzegania w bankach utraconych dokumentów tożsamości przez każdą osobę, której taka sytuacja się przytrafiła. Nie ma znaczenia, czy stało się to w wyniku zgubienia czy kradzieży.

 • Herb Gminy Czernikowo

II tura naboru wniosków o zakup preferencyjny węgla.

Informujemy, że można już składać wnioski o tegoroczny zakup węgla na preferencyjnych warunkach. Przypominamy – cena to 1950 zł za tonę.

 • Czernikowskie Koło Naukowe

Czernikowskie Koło Naukowe

Uczniowie z Zespołu Szkół w Czernikowie biorą udział w VII edycji programu edukacyjnego dla szkół podstawowych „Być jak Ignacy – Zostań ambasadorem nauki”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Trzecioklasiści w ramach działalności Czernikowskiego Koła Naukowego wykonują mnóstwo doświadczeń, eksperymentów i angażujących zadań.

 • Nieodpłatna Pomoc prawna

Nieodpłatna Pomoc prawna

Dnia 5 sierpnia 2015 roku Sejm RP uchwalił ustawę o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej której celem jest zapewnienie obywatelom równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym.

 • Logo GZK

Informacja

Szanowni Mieszkańcy,
W związku z trwającym kryzysem energetycznym, który dotyczy nie tylko polskich samorządów ale całej Europy, konieczne jest wprowadzanie oszczędności w naszej Gminie. W związku z tym od godziny 00.00 do 4.00 rano będziemy wyłączać lampy uliczne na terenie Gminy Czernikowo. Ograniczenia te będą dotyczyć całego gminnego oświetlenia.

 • Podpisanie umowy na dofinansowanie przewozów autobusowych

Podpisanie umowy na dofinansowanie przewozów autobusowych

W ostatnich dniach odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie przewozów autobusowych o  charakterze użyteczności publicznej na rok 2023 w  ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych.  

 • Loga

Nabór wniosków do Projektu pn. „Kompetencje dla sektorów – gospodarka wodno-ściekowa i rekultywacja”

Nabór wniosków do Projektu  pn. „Kompetencje dla sektorów – gospodarka wodno-ściekowa i rekultywacja”, rozpocznie się 12 stycznia 2023.

 • -

Plan przewozów

Plan przewozów od 2 stycznia 2023 r. , na terenie Gminy Czernikowo dla poszczególnych szkół.

 • Loga

Ogłoszenie o zmianie programu priorytetowego „CZYSTE POWIETRZE”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu (dalej: „WFOŚiGW”) ogłasza, że od dnia 3 stycznia 2023 r. wchodzi w życie zmiana programu priorytetowego „Czyste Powietrze” (dalej:„Program”).

 • Logo GZK

Ogłoszenie o zmianie taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków

Gminny Zakład Komunalny w Czernikowie informuje, że Decyzją nr GD.RZT.70.60.130.2022/D.MW Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku (Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie) obecna taryfa ulega zmianie od dnia 28.12.2022 r.

 • Świąteczne atrakcje w Parku 700-lecia

Świąteczne atrakcje w Parku 700-lecia

20 grudnia w czernikowskim Parku 700-lecia można było poczuć bliskość nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia – wszystko za sprawą tradycyjnego już, świątecznego jarmarku.

 • Grafika

Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego (c-KOB)

Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego (c-KOB) jest oficjalną, rządową aplikacją do prowadzenia książki obiektu budowlanego. System dostępny będzie od 1 stycznia 2023 r. pod adresem https://c-kob.gunb.gov.pl. c-KOB możliwia w prosty sposób założenie i prowadzenie książki, wprowadzanie informacji o ekspertyzach i badaniach technicznych oraz danych dotyczących kontroli okresowych, o których mowa w art. 62 ustawy - Prawo budowlane.

 • Logo

Informacja o naborze wniosków w programie „Modernizacja Gospodarstw Rolnych"

Na zaproszenie Gmin organizujemy spotkania z mieszkańcami, podczas których przedstawiane są założenia Programu, rodzaje przedsięwzięć oraz warunki dofinansowania. Objaśniamy również sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

 • Logo

Program „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!”

To program skierowany do osób z niepełnosprawnościami, które w swoim mieszkaniu posiadają bariery ograniczające codzienne funkcjonowanie.

 • Logo Fundacji Togatus

Nieodpłatna pomoc prawna na terenie Powiatu Toruńskiego

Fundacja Togatus Pro Bono, w ramach realizacji rządowego programu, udziela nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Toruńskim.

 • Herb Gminy Czernikowo

Gminne miejsca dystrybucji tabletek z jodkiem potasu.

Na polecenie władz centralnych gmina Czernikowo ustaliła miejsca i zasady dystrybucji tabletek z jodkiem potasu. U nas będą one wydawane w 5 szkołach. Poniższy komunikat zawiera informacje na temat działań prewencyjnych. Zgodnie z komunikatem MSWiA na chwilę obecną zagrożenie radiacyjne nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki.
 • Herb Gminy Czernikowo

Dodatek dla niektórych podmiotów niebędących gospodarstwami domowymi z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła

W dniu 20 września 2022 r. weszły w życie przepisy ustawy z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw. Na podstawie, której o jednorazowy dodatek dla „podmiotów wrażliwych” mogą ubiegać się min. szkoły, placówki zapewniające całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, podmioty udzielające świadczeń pomocy zdrowotnej, instytucje kultury, kościoły lub inne związki wyznaniowe, ochotnicze straże pożarne, organizacje pozarządowe. Wniosek należy złożyć w Urzędzie Gminy Czernikowo pok. nr. 21 do 30 listopada 2022 r.

 • -

Plan polowań zbiorowych rok 2022/2023

Wypełniając obowiązek wynikający z art. 42ab ustawy z dnia 13 października 1995 r. – Prawo łowieckie (Dz. U. z 2022 r., poz. 1173) przedstawiamy przekazane przez Koła Łowieckie plany polowań zbiorowych na rok 2022/2023.

 • Logo

Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków w związku z kampanią społeczną „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!

Kampania społeczna "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj! " organizowana przez Międzywojewódzki Cech Kominiarzy pod Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Związku Rzemiosła Polskiego ,TVP3 Kraków jest kontynuacją poprzednich kampanii społecznych  „Czyszczone kominy to mniejszy smog” oraz "Zaproś kominiarza".

 • Logo GZK

Możliwość rzeczywistego odczytu wodomierzy poprzez ich zdalny odczyt

Szanowni Mieszkańcy,
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy możliwość rzeczywistego (co miesięcznego) odczytu wodomierzy poprzez ich zdalny odczyt za pomocą platformy

 • Herb Gminy Czernikowo

Informacja w sprawie obowiązku zawarcia umowy na odbiór odpadów komunalnych przez właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne

Właściciele nieruchomości niezamieszkałych (rozumie się przez to także współwłaścicieli, użytkowników wieczystych oraz jednostki organizacyjne i osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomością), na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne (prowadzący działalność gospodarczą, instytucje, zakłady pracy: produkcyjne, usługowe itp.) są zobowiązani posiadać indywidualne umowy na odbieranie odpadów komunalnych z przedsiębiorcą posiadającym na terenie Gminy Czernikowo wpis do rejestru działalności regulowanej.

 • Herb Gminy Czernikowo

Informacja dla właścicieli nieruchomości objętych inwestycją światłowodową firmy NEXERA

Informujemy, że wszelkie uszkodzenia infrastruktury światłowodowej (w tym spowodowane wiatrem) należy zgłaszać za pośrednictwem poniższego formularza

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 4542007 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.