Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: środa, 06.12.2023
Imieniny: Mikołaja, Nikoli, Jaremy

Wyszukiwarka

Nawigacja:

 • AKTUALNOŚCI

Treść strony

 • Plakat - Świąteczne Spotkanie z Mikołajem
 • Plakat - Konkurs na wirtualne życzenia świąteczne

Zaproszenie do udziału w konkursie Wirtualne Życzenia Świąteczne

Urząd Gminy Czernikowo zaprasza dzieci i młodzież z placówek oświatowych Gminy Czernikowo do udziału w konkursie na Wirtualne Życzenia Świąteczne

 • Herb Gminy Czernikowo

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze.

Ogłoszenie Kierownika Zespołu Obsługi Szkół w Czernikowie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze Główny Księgowy Zespołu Obsługi Szkół w Czernikowie.
 • Herb Gminy Czernikowo

Informacja

Informujemy, że 2 grudnia 2023 r. rozpoczną się uroczystości związane z obecnością Obrazu Matki Bożej. Ze względu na charakter wydarzenia w godzinach 17.00 – 18.30 nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym w centrum Czernikowa na drodze powiatowej 2044C (od pętli autobusowej) oraz drogi gminnej ul. 3 Maja (do kościoła parafialnego).

 • Podpisanie umowy

Na ulicach Reja i Góry wkrótce będzie bezpieczniej

24 listopada 2023 r., w nowym rozdziale poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego przy nieocenionym wsparciu resortowych środków finansowych, podpisaliśmy kolejną umowę wykonawczą.

 • Logo ZUS

ZUS zaprasza na grudniowe dyżury telefoniczne

Placówki ZUS w regionie zapraszają na grudniowe eksperckie dyżury telefoniczne. Tym razem tematyka dyżurów dotyczyć będzie elektronicznych form kontaktu z ZUS-em, emerytur, rent, zasiłków, czy świadczeń dla rodzin

 • Uczniowie ze Szkoły Podstawowa w Osówce biorący udział w gminnym turnieju w unihokeju

Turniej gminny w unihokeju

W poniedziałek 13 listopada w hali ZS odbyły się gminne mistrzostwa w unihokeju dziewcząt i chłopców( rocznik 2011 i młodsi).

 • Logo ZUS

Masz pytanie w sprawie korekt dokumentów? Zadzwoń do ZUS-u

Kończy się czas na przekazywanie korekt dokumentów rozliczeniowych za lata 1999-2021. Termin mija już 1 stycznia 2024 r.  Pytań i wątpliwości jest wiele, dlatego ZUS uruchamia specjalne dyżury telefoniczne.

 • Logo KRUS

Ważne informacje dla osób pobierających świadczenia dla opiekunów

Ważne informacje dla osób pobierających świadczenia dla opiekunów, za które wójt, burmistrz lub prezydent miasta opłaca składki na ubezpieczenie emerytalno-rentowe – zmiany od 1 stycznia 2024 r.

 • Logo ZUS

Od grudnia wcześniejsi emeryci i renciści mogą dorobić więcej

Od 1 grudnia emeryci, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego oraz renciści, będą mogli jeszcze więcej dorobić do swojego świadczenia niż dotychczas. Bezpieczny limit przychodu wynosi ponad 5 tys. zł brutto.

 • Logo - Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „KOMINKI i PIECE”

Nowelizacja ekoprojektu – konsultacje społeczne

Do 14 grudnia 2023 trwają konsultacje w sprawie projektu aktualizacji ekoprojektu dla miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń na paliwo stałe – między innymi pieców wolnostojących i kominków na drewno

 • Logo ZUS

Zostały 3 dni na złożenie wniosku 300 plus

Rodzice, którzy nie złożyli jeszcze wniosku o dofinansowanie wyprawki szkolnej w ramach programu „Dobry Start”, mają na to czas tylko do 30 listopada. To ostatni dzwonek na złożenie wniosku, potem pieniądze przepadną – przypomina ZUS.

 • Logo ZUS

Fake news o wyrównaniu świadczenia 500+ do kwoty 800 zł

Wyrównanie świadczenia 500+ do kwoty 800 zł za okres od sierpnia 2023 r. do grudnia 2023 r. to fałszywa informacja, która krąży w internecie – wskazuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 • Lekcja Enter Logo

Konferencja „Szkoła jutra z Lekcją:Enter”

W dniu 15 listopada 2023 roku w Warszawie odbyła się konferencja „Szkoła jutra z Lekcją:Enter” podsumowująca projekt „Lekcja:Enter”. W projekcie tym bardzo aktywnie były zaangażowane szkoły z terenu naszej gminy. Podczas konferencji miała miejsce premiera filmu realizowanego między innymi w Gminie Czernikowo, pokazującego efekty projektu w szkołach.

 • Logo - Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Parkingi typu Park & Ride otwarte

Od wtorku (21.11) od godziny 12.00 parkingi typu Park & Ride przy ulicach Olimpijskiej i Dziewulskiego zostały udostępnione kierowcom. Zakończyły się prace związane z obsługą informatyczną urządzeń, które umożliwią kierowcom bezobsługowe korzystanie z parkingów oraz zapewnią możliwość parkowania i jednoczesnego korzystania z komunikacji miejskiej.

 • Loga Dobra Drużyna PZU oraz AMP Czernikowo

AMP Czernikowo ze wsparciem funduszu prewencyjnego PZU S.A.

Akademia Młodego Piłkarza w Czernikowie, dzięki wsparciu ze środków funduszu prewencyjnego Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. w ramach programu „Dobra Drużyna PZU” zrealizowała zakup nowych strojów sportowych dla graczy naszego klubu.

 • Poczty sztandarowe przed Pomnikiem Niepodległości w Parku 700-lecia

Obchody 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada 2023 r. w Czernikowie odbyły się obchody 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość uświetniona została występami wokalno-artystycznymi dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy Czernikowo.

 • Zdjęcie wszystkich par z Wójtem i pracownikami USC

Uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”

W dniu 09 listopada 2023 roku w świetlicy wiejskiej w Czernikowie odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”

 • Logo ZUS

Ponad 57 tysięcy firm w regionie ma dług w ZUS-ie. Warto zweryfikować dokumenty rozliczeniowe, być może zaległość się zmniejszy.

W województwie kujawsko-pomorskim 57,2 tys. płatników składek ma zaległości w opłacaniu składek. Są to zarówno przedsiębiorcy, którzy aktualnie prowadzą działalność, jak i ci, którzy dawno ją zamknęli, ale nadal mają dług w ZUS-ie. Najbardziej zadłużony płatnik w regionie zalega na kwotę 19,5 mln zł. Łączna kwota zaległości przekracza 1 mld 590 mln zł. 

 • Profil zaufany logo

Jak przedłużyć Profil Zaufany

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że z dniem 31 października niektórym obywatelom wygasł Profil Zaufany. Podajemy, jak przedłużyć Profil Zaufany samodzielnie, nie wychodząc z domu.

 • Logo Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie

Zaproszenie na szkolenia dotyczące naborów w ramach PS WPR i KPO

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na szkolenia dotyczące naborów w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 i Krajowego Planu Odbudowy, które odbędą się w listopadzie i grudniu

 • Logo - Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii

Rozporządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Wojewoda Kujawsko-Pomorski podaje do publicznej wiadomości rozporządzenie nr 12/2023 w sprawie zarządzenia środków podejmowanych w związku z ryzykiem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków 

 • Zdjęcie grupowe uczniów

Gminne i powiatowe mistrzostwa w tenisie stołowym

W ostatnim tygodniu października odbyły się w Osówce i w Złotorii gminne i powiatowe mistrzostwa w tenisie stołowym.

 • Loga

Przebudowaliśmy drogi w Liciszewach

Formalna przeprawa związana z przebudową i rozbudową dróg gminnych południowej części sołectwa Liciszewy trwała dość długo i nie należała do łatwych, ale finał tej inwestycyjnej przygody rekompensuje wszystko z nawiązką. Roboty budowlane odebrano 11 października.

 • Loga

Żywa lekcja ekologii w Parku Krajobrazowym

Gmina Czernikowo zrealizowała przedsięwzięcie pn. ,,Żywa lekcja ekologii w Parku Krajobrazowym”.  W ramach tego zostały zorganizowane w dniach 25-31.10.2023 r. wycieczki dla uczniów kl. 6-8 szkół podstawowych z terenu gminy Czernikowo.

 • Herb Gminy Czernikowo

Wyniki wyborów w naszej gminie

Podajemy linki do wyników wyborów Sejmu, Senatu i referendum w naszej gminie

 • Umowa kolej Torun Czernikowo - przedstawiciele fot Szymon Zdziebło

Nowy kurs pociągu w Gminie Czernikowo

W dniu 12 października 2023 r. o godz. 8:30 w budynku głównym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie Porozumienia, którego celem jest zwiększenie atrakcyjności oferty transportowej dla mieszkańców na linii komunikacyjnej Czernikowo – Toruń, obejmującej linię kolejową nr 27 na odcinku Czernikowo – Toruń Wschodni oraz linię kolejową nr 353 na odcinku Toruń Główny – Toruń Wschodni.

 • Przemówienie Wójta Gminy

Dzień Edukacji Narodowej

14 października każdego roku przypada święto wszystkich nauczycieli, pracowników obsługi szkół oraz szkolnej administracji. Z tej okazji w piątek 13 października 2023 r.  w auli Szkoły Muzycznej odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej.

 • Logo "Ciepłe Mieszkanie"

Ciepłe Mieszkanie – drugi nabór

Urząd Gminy Czernikowo zbiera wstępne deklaracje chętnych osób fizycznych będących właścicielami lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych oraz wspólnot mieszkaniowych obejmujących od 3 do 7 lokali zlokalizowanych na terenie gminy Czernikowo, w celu oszacowania liczby osób zainteresowanych udziałem w Programie „Ciepłe Mieszkanie – drugi nabór”.

 • Mecz SP Czernikowo - SP Osówka

Gminny Zawody w piłce nożnej chłopców klas 7-8

W sobotę 7.10.2023 w Mazowszu rozegrano zawody gminne w piłce nożnej chłopców klas 7-8.

 • Gminne zawody w sztafetowych biegach przełajowych

Gminne zawody w sztafetowych biegach przełajowych

W czwartek 5.10.2023 nad jeziorem Zacisze odbyły się gminne mistrzostwa w sztafetowych biegach przełajowych.

 • zdjęcie grupowe uczniów ze szkół

Gminny turniej w piłce nożnej chłopców

W sobotę 30.09 w  Czernikowie rozegrano zawody gminne w piłce nożnej chłopców klas 4-6. 

 • logo krajowej administracji skarbowej

e-Urząd Skarbowy

e-Urząd Skarbowy to nowoczesny, ogólnodostępny kanał komunikacji na linii urząd skarbowy – klient dostępny na podatki.gov.pl. Pozwala szybko i wygodnie załatwić sprawy podatkowe, bez wizyty w urzędzie skarbowym, na poczcie czy w banku

 • V Czernikowska 10-tka - statuetki

V Czernikowska 10-tka w Grand Prix Województwa Kujawsko - Pomorskiego

Jubileuszowa, V edycja Czernikowskiej 10-tki kolejny raz okazała się sukcesem, piękna pogoda, świetna trasa, niesamowite widoki, przygotowany darmowy poczęstunek i dmuchańce a także trofea, medale i nagrody znalazły ogromne uznanie wśród uczestników. Przygotowano dla dzieci i młodzieży 11 kategorii biegowych a dla dorosłych 39.

 • Zakończenie sezonu wędkarskiego - juniorów 2023

Zakończenie sezonu wędkarskiego - juniorów 2023

Przedstawiamy punktacje końcowe sezonu wędkarskiego 2023 oraz uroczyste podsumowanie sezonu połączone z wręczeniem nagród

 • Zakończenie sezonu wędkarskiego - seniorów 2023

Zakończenie sezonu wędkarskiego - seniorów 2023

Przedstawiamy punktacje końcowe sezonu wędkarskiego seniorów 2023 oraz uroczyste podsumowanie sezonu połączone z wręczeniem nagród

 • Sztandar OSP Makowiska

Wielkie święto w Makowiskach

Nieczęsto okazje do świętowania kumulują się tak znacząco, jak miało to miejsce 23 września w przypadku społeczności sołectw Makowiska i Kiełpiny. Tego dnia dynamicznie rozwijająca się w ostatnim czasie lokalna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej zyskała sztandar i samochód strażacki, a także dokonano oficjalnego otwarcia świetlicy wiejskiej.

 • Logo Agro OZE Energia z rolnictwa

Funkcjonowanie Biogazowni Rolniczych - Bezpłatne Warsztaty

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego i Biometanowego oferuje serię 10 darmowych szkoleń dla rolników, inwestorów dotyczących funkcjonowania biogazowni rolniczych w Polsce.

 • -

Plan polowań zbiorowych rok 2023/2024

Wypełniając obowiązek wynikający z art. 42ab ustawy z dnia 13 października 1995 r. – Prawo łowieckie (Dz. U. z 2023 r., poz. 1082 t.j.) przedstawiamy przekazane przez Koła Łowieckie plany polowań zbiorowych na rok 2023/2024.

 • Mural

Mural pamięci Żołnierzy V Wileńskiej Brygady AK

W niedzielę 17 września 2023 roku w sercu Czernikowa odsłonięty został mural upamiętniający Żołnierzy V Wileńskiej Brygady AK i jej sanitariuszkę, Danutę Siedzikównę ps. „Inka”.

 • tarantoga.pl dla UMWKP

To jest nasz wspólny sukces

Za nami kolejna unijna siedmiolatka, czas intensywnego inwestowania środków pomocowych Unii Europejskiej i związanego z tym dynamicznego rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego. Nasz Regionalny Program Operacyjny 2014-2020 jest na ostatniej prostej. Ze sposobu i stylu, w jakim go wdrażamy, możemy być dumni. To jest nasz wspólny sukces!

 • Portal INTERNET.GOV.PL

Portal INTERNET.GOV.PL

Minister Cyfryzacji z dniem 1 stycznia 2023 roku uruchomił portal INTERNET.GOV.PL

 • Spotkaniu w Kijewie Królewskim wręczonenie promesy na rozwój miast i gmin

Wybudujemy oczyszczalnię ścieków w Steklinie!

Aż 2 930 200,00 zł otrzyma Gmina Czernikowo w ramach dofinansowania budowy oczyszczalni ścieków w miejscowości Steklin ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Promesy dotacyjne 18 września 2023 r. w Kijewie Królewskim wręczał prezes Rządowego Centrum Legislacji Krzysztof Szczucki.

 • Logo

Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków w związku z kampanią społeczną „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!

Kampania społeczna “Sadza płonie. Czad zabija. Żyj! ” organizowana przez Międzywojewódzki Cech Kominiarzy pod Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Związku Rzemiosła Polskiego jest kontynuacją poprzednich kampanii społecznych  „Czyszczone kominy to mniejszy smog” oraz “Zaproś kominiarza”.

 • Logo Fundacji Togatus

Nieodpłatna pomoc prawna na terenie Powiatu Toruńskiego

Fundacja Togatus Pro Bono, w ramach realizacji rządowego programu, udziela nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Toruńskim.

 • Herb Gminy Czernikowo

Stanowisko Wójta Gminy Czernikowo

w sprawie przeprowadzonych konsultacji społecznych projektu  ,,Programu współpracy Gminy Czernikowo z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2024"

 • Grafika

Projekt bezpłatnych szkoleń wojskowych w całej Polsce

Projekt bezpłatnych szkoleń wojskowych w całej Polsce wraca już od września i potrwa do końca października. Hasłem tej edycji jest „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”.

 • -

Plan przewozów

Plan przewozów od 5 września, w roku szkolnym 2023/2024 na terenie Gminy Czernikowo dla poszczególnych szkół.

 • Święto pachnące chlebem - dożynki gminno-parafialne 2023

Święto pachnące chlebem - dożynki gminno-parafialne 2023

Tegoroczne Dożynki Gminno-Parafialne odbyły się 26 sierpnia. Tym razem mieszkańców gminy i ich gości - po pięciu latach przerwy - przepięknie przyjęło Czernikowo. Świętowanie rozpoczął oczywiście barwny korowód, który, przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej, przemaszerował przed zlokalizowaną „u szczytu” targowiska przy ul. Kolejowej

 • Logo - Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii

Rozporządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Wojewoda Kujawsko-Pomorski podaje do publicznej wiadomości zmieniające rozporządzenie nr 15/2022 w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików na obszarze zagrożonym wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń

 • Przystanek we Włęczu na bindudze podczas Festiwalu Wisły

Przystanek we Włęczu na bindudze podczas Festiwalu Wisły

Festiwal Wisły to pokazy, warsztaty kuchni flisackiej, wiślanej, nadwiślanskiej, menonickiej i dobrzynskiej połączone z poczęstunkiem dla ponad 150 flisaków i ich gości na łodziach, śpiewaniem, tańcem, smakowaniem potraw.

 • Logo Kujawsko Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

Komunikat Kujawsko Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

Kujawsko - Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w okresie od 11 do 20 września 2023 roku na obszarze wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego (powiat brodnicki, rypiński, lipnowski, włocławski, golubsko-dobrzyński, aleksandrowski, radziejowski; pow. wąbrzeski: gm. Książki, gm. Dębowa Łąka, gm. Ryńsk; pow. toruński gm. Obrowo, gm. Lubicz, gm. Czernikowo) przeprowadzona będzie akcja doustnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie, polegająca na zrzutach z samolotów przynęt

 • Nowy wóz bojowy dla OSP Czernikowo

Nowy wóz bojowy dla OSP Czernikowo

Ochotnicza Straż Pożarna w Czernikowie wzbogaciła się o średni samochód bojowy. W uroczystym przekazaniu w Arenie Toruń uczestniczyli m.in. dh Dariusz Popławski i wójt Tomasz Krasicki.

 • Grafika

Rozkład jazdy gminnego transportu publicznego

Przedstawiamy Państwu informację dotyczącą rozkładu jazdy gminnych przewozów pasażerskich. Gminny transport publiczny to odpowiedź na liczne wnioski mieszkańców, którzy zgłaszali problem z dotarciem do pracy, szkół czy placówek zdrowia z uwagi na braki połączeń autobusowych. 
 • Logo kujawy pomorze-info

Informacja

Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju informuje, że 29 sierpnia uruchomił portal kujawy-pomorze.info

 • Święto Wojska Polskiego w Czernikowie

Święto Wojska Polskiego w Czernikowie

Mszą za Ojczyznę oraz złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości w Parku 700-lecia mieszkańcy gminy Czernikowo uczcili Święto Wojska Polskiego. W wydarzeniu wzięło udział wiele pocztów sztandarowych i kwiatowych, a uświetnił je występ dzieci z Przedszkola Publicznego w Czernikowie.

 • Dotacje na przydomowe systemy zbierania deszczówki

Ruszają dotacje na przydomowe systemy zbierania deszczówki z WFOŚiGW Toruń

W ramach programu „Moja Woda” prowadzonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, do którego 3 sierpnia ruszył nabór, można będzie uzyskać dotację w wysokości 6 tys. zł, która obejmuje do 80 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia służącego przydomowej retencji.
 • Główny Inspektorat Weterynarii

Wytyczne Głównego Lekarza Weterynarii opracowane w związku z zagrożeniem obgryzania ogona u świń

Z inicjatywy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Głównym Inspektoracie Weterynarii zostały opracowane wytyczne dotyczące:przeprowadzania analizy ryzyka związanej z zagrożeniem obgryzania ogona u świń oraz dotyczące stosowania materiałów wzbogacających środowisko dla świń.
 • Logo aktywna tablica

35 tysięcy dofinansowania na zakup m.in. określonego sprzętu multimedialnego oraz pomocy dydaktycznych dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. 

Gmina Czernikowo otrzyma 35.000,00 zł dofinansowania na zakup m.in. określonego sprzętu multimedialnego oraz pomocy dydaktycznych dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024 w 2023 r.

 • Logo GZK

Numery alarmowe GZK

Gminny Zakład Komunalny informuje, że został uruchomiony drugi numer alarmowy, pod którym można zgłaszać awarie wodociągowe:
- 783 701 703
- 506 237 585

 • Logo

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypomina o uruchomieniu modułu „Dostępne mieszkanie” w ramach programu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność”

Moduł „Dostępne mieszkanie” w ramach programu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność” skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami, które w swoim mieszkaniu posiadają bariery ograniczające codzienne funkcjonowanie.

 • Logo

Sieć światłowodowa na terenie gminy Czernikowo - informacja firmy NEXERA

Mieszkańcy zainteresowani zakupem dostępu do internetu światłowodowego mogą sprawdzić czy znajdują się w zasięgu sieci na interaktywnej mapie Nexery https://bit.ly/mapazasiegow

 • Plakat

Bezpłatna fizjoterapia domowa

Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii, zaprasza pacjentów z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności (I grupa), na BEZPŁATNĄ FIZJOTERAPIĘ DOMOWĄ, (realizowaną w domu u pacjenta), finansowaną przez NFZ.

 • Logo Krajowe Biuro Wyborcze

Postanowienia Komisarza Wyborczego w Toruniu I

Podajemy do publicznej wiadomości Postanowienie Nr 58/2023 Komisarza Wyborczego w Toruniu I z dnia 25 maja 2023 r. w sprawie zmian w podziale Gminy Czernikowo na stałe obwody głosowania.

 • Herb Gminy Czernikowo

Kontrole zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków

Informujemy, iż ruszają kontrole zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.

 • Herb Gminy Czernikowo

Postanowienia Komisarza Wyborczego w Toruniu

Podajemy do publicznej wiadomości postanowienia Komisarza Wyborczego w Toruniu z dnia 28 kwietnia 2023 r.

 • Logo stowarzyszenia Jestem

Zaproszenie do udziału w bezpłatnym projekcie pn. „Jestem – Społecznie i Zawodowo”

Stowarzyszenie  JESTEM w Toruniu zaprasza do udziału w bezpłatnym projekcie dofinansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych   pn. „JESTEM – SPOŁECZNIE I ZAWODOWO”. Projekt skierowany jest do osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym umiarkowanym i lekkim, z terenu Torunia i powiatu toruńskiego, nieaktywnych zawodowo.

 • Herb Gminy Czernikowo

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Szanowni Mieszkańcy poniżej przedstawiamy nowy harmonogram odbioru odpadów z terenu nieruchomości zamieszkałych, obowiązujący od kwietnia 2023 r. do marca 2024 r. odbieranych przez GZK Sp. z o. o. w Czernikowie.

 • Świadectwo charakterystyki energetycznej

Świadectwo charakterystyki energetycznej – zmiany kwiecień 2023 rok.

Świadectwo charakterystyki energetycznej nie jest wymagane kiedy wykorzystujemy istniejący budynek (lub lokal) "na własny użytek", tj. nie zamierzamy go sprzedawać lub wynajmować.

 • Logo

Darmowe kursy językowe

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim projekcie językowym "Naucz się 4 języków obcych za darmo". W projekcie może wziąć udział każdy mieszkaniec gminy. Akcja trwa do 31 grudnia 2023 r.

 • Nieodpłatna Pomoc prawna

Nieodpłatna Pomoc prawna

Dnia 5 sierpnia 2015 roku Sejm RP uchwalił ustawę o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej której celem jest zapewnienie obywatelom równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym.

 • Logo

Program „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!”

To program skierowany do osób z niepełnosprawnościami, które w swoim mieszkaniu posiadają bariery ograniczające codzienne funkcjonowanie.

 • Herb Gminy Czernikowo

Informacja w sprawie obowiązku zawarcia umowy na odbiór odpadów komunalnych przez właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne

Właściciele nieruchomości niezamieszkałych (rozumie się przez to także współwłaścicieli, użytkowników wieczystych oraz jednostki organizacyjne i osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomością), na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne (prowadzący działalność gospodarczą, instytucje, zakłady pracy: produkcyjne, usługowe itp.) są zobowiązani posiadać indywidualne umowy na odbieranie odpadów komunalnych z przedsiębiorcą posiadającym na terenie Gminy Czernikowo wpis do rejestru działalności regulowanej.

 • Herb Gminy Czernikowo

Informacja dla właścicieli nieruchomości objętych inwestycją światłowodową firmy NEXERA

Informujemy, że wszelkie uszkodzenia infrastruktury światłowodowej (w tym spowodowane wiatrem) należy zgłaszać za pośrednictwem poniższego formularza

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Zaginiecie Krzysztofa Dymińskiego
  W dniu 27.05.2023r. przed 4 rano wyszedł z domu i do dziś nie został odnaleziony. Wysoki ciemny blondyn, bujna czupryna, niebieskie oczy, stały aparat ortodontyczny na zębach łuk dolny i górny.

  Wiek 16 lat.
  Wzrost 174-176 cm.
  Waga: ok 65-70 kg.
  Bluza ciemno niebieska (jasny granat) z logo ADIDAS.
  Buty typu sneakers firmy DIESEL czarne skórzane sznurowane.
  Spodnie ciemno-szare.
  Telefon iPhone 12 mini czarny.
  Słuchawki bezprzewodowe Apple białe.
  Portfel firmy ADIDAS czarny materiałowy.
  Karta metropolitalna, legitymacja szkolna, karta kredytowa VISA.
  Złoty łańcuszek z krzyżykiem z napisem Krzysztof z datą komunii
  Power Bank wraz z kablem do ładowania.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
Gmina Czernikowo Solidarna z Ukrainą
Szczepienia
Platforma Zakupowa
System Informacji Przestrzennej
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 3/2023
Mapa wyłączeń ENERGA
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 4744373 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.