Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: wtorek, 26.05.2020
Imieniny: Filipa, Eweliny, Marianny

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Sukces czernikowskich uczniów na "Odyssey of the Mind".

Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Czernikowa przygotowała dwa siedmioosobowe zespoły, które najpierw z powodzeniem przeszły Eliminacje Regionalne w Poznaniu, a następnie wzięły udział w finałach, zorganizowanych w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku,  gdzie wywalczyły III miejsca.

 
Odyseja Umysłu to międzynarodowy konkurs edukacyjny, w którym rokrocznie bierze udział kilkaset tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Dr C. Samuel Micklus - profesor Rowan University w USA - wymyślił program w 1978 r. Patronat nad polską edycją konkursu od 2003 roku sprawuje Minister Edukacji Narodowej.
Odyseja Umysłu jest programem edukacyjnym realizowanym w formie konkursu, którego głównym celem jest rozwój zdolności twórczych dzieci i młodzieży. Siedmioosobowe drużyny uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów, licealistów oraz studentów od jesieni trenują swoje umysły pod okiem przeszkolonych pedagogów.
W marcu młodzi ludzie z całej Polski rywalizowali podczas Eliminacji Regionalnych Odysei Umysłu w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Sędziowie wyłonili najlepsze 93 drużyny. Ich zdaniem przedstawiły one w najbardziej kreatywny sposób rozwiązania problemów konkursowych – nad którymi pracowano przez kilka miesięcy – oraz zadań spontanicznych, nieznanych do ostatniej chwili. Podobne zmagania czekały na uczestników w Gdańsku.
Odyseja Umysłu uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując je w proces twórczego rozwiązywania problemów. Odyseusze pracują w drużynach, bo grupa to większa siła twórcza niż jednostka. Członkowie zespołu razem analizują sedno zadania i szukają różnych strategii poradzenia sobie z nim. Następnie wspólnie decydują, jak połączyć w jedno skuteczne rozwiązanie to, co w ich pomysłach najlepsze.
Uczestnicy stają się bardziej otwarci, odważni i pełni inicjatywy. Rozwijają wiele kluczowych kompetencji intelektualnych i społecznych jednocześnie, m.in. umiejętność aktywnego uczenia się, improwizacji i pracy w warunkach niedoboru środków i czasu, pozyskiwania funduszy i prowadzenie dokumentacji, efektywnego komunikowania się oraz autoprezentacji. Tak naprawdę każdy Odyseusz jest zwycięzcą!
Odyseusze przekonują się, że warto połączyć wiedzę z różnych dziedzin i wykorzystać ją w praktyce. Nie obawiają się podejmować ryzyka, ponieważ pomyłka nie wiąże się z przykrymi konsekwencjami. Pracując samodzielnie, czują się odpowiedzialni za to, co sami tworzą i są dumni z tego, co sami osiągną. Przełamując zahamowania, stają się bardziej pewni siebie i odkrywają własne możliwości. Działając w grupie ludzi o różnych talentach i zainteresowaniach - nabierają szacunku dla odmiennych osobowości, uczą się od siebie i inspirują nawzajem.
Konkursowi towarzyszy wspaniała atmosfera życzliwości, zrozumienia, szacunku do pracy, tolerancji i akceptacji.
Sukces uczniów nie byłby możliwy gdyby nie życzliwość urzędów, instytucji, zakładów i prywatnych darczyńców.
Szczególne podziękowania Odyseusze kierują: Urzędowi Gminy w Czernikowie, spółce „Bresse Pol” w Toruniu (sklepy POLOmarket), Aptekom: „Wiesiołek”, „Panaceum” i „Jan Pawła II” w Czernikowie, Zespołowi Charytatywnemu przy parafii św. Bartłomieja w Czernikowie, Stowarzyszeniu Czyż – Nie, WSHU w Czernikowie, Zakładowi Mechanicznemu Pana S. Skopińskiego, Firmie Handlowej Domex Państwa Chlebowskich, Zakładowi Mięsnemu „PEK-MAR” Państwa Lisińskich .
Oto składy siedmioosobowych drużyn – grupa I: Wiktoria Ejsmont, Oliwia Okrój, Przemek Radmerski, Daria Grodzińska, Karolina Strychalska, Adam Kopaczewski, Weronika Paul; trenerki – Beata Siekierska i Marzena Szarszewska; grupa II: Natalia Przewięźlikowska, Beata Rutkowska, Patrycja Paradowska, Marta Prażniewska, Weronika Lewandowska, Joanna Salwowska i Jakub Wojciechowski; trener – Dorota Pucińska

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Praca
  Dam pracę na polu lawendy przy ścinaniu i pielęgnacji. Szkleniec koło Czernikowa tel. 570 316 510
 • Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę
  Posiadasz działkę o powierzchni min. 1,5 ha, o szerokości min. 60 m i klasie gruntów IV, V, VI. Jest to teren niezaciemniony, a w pobliżu działki (do 500 m) znajduje się linia energetyczna.

  Oferujemy od 8000 do 9000 zł rocznie za każdy hektar. Dzierżawa na okres 25 lat.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Sun Hunter z Krakowa, która zajmuje się poszukiwaniem działek do wydzierżawienia pod farmy fotowoltaiczne, mogą być to zarówno grunty gminne jak i prywatne działki mieszkańców.
  Tel. 519 590 611

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. 54 287 50 01
  54 287 50 13
fax 54 230 50 51
e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 42534 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.