Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 17.06.2024
Imieniny: Alberta, Laury, Marcjana

Wyszukiwarka

Nawigacja:

 • AKTUALNOŚCI

Treść strony

 • TCZK

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE - Burze

Od godz. 14:00 dnia 17.06.2024 r. do godz. 22:00 dnia 17.06.2024 r. na obszarze Miasta Toruń i powiatu toruńskiego prognozowane są miejscami burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

 • Herb Gminy Czernikowo

Informacja

W dniu 18 czerwca 2024 r. (wtorek) Urząd Stanu Cywilnego (pokój nr 6) będzie nieczynny w godzinach od 10:30 do 14:00. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

 • Herb Gminy Czernikowo

Ogłoszenie o Sesji Rady Gminy Czernikowo

Na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024 r. poz. 609) oraz § 16 ust. 4 Statutu Gminy Czernikowo  zwołuję IV Sesję Rady Gminy Czernikowo w dniu 19 czerwca 2024 roku (środa) o godz. 15:30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Czernikowie, ul. Słowackiego 12, 87-640 Czernikowo.

 • Herb Gminy Czernikowo

Debata nad Raportem o stanie gminy Czernikowo

W dniu 19 czerwca 2024 r. o godz. 15.30 podczas sesji Rady Gminy Czernikowo zostanie przeprowadzona debata nad raportem o stanie gminy, w której mogą zabierać głos mieszkańcy gminy.

 • Herb Gminy Czernikowo

Ogłoszenie

Wójt Gminy Czernikowo podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do najmu

 • Herb Gminy Czernikowo

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie dotyczące występowania licznych ognisk Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF)

Wójt Gminy Czernikowo oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii w Toruniu zapraszają dnia 24 czerwca 2024 roku (poniedziałek) o godzinie 10.00 do świetlicy wiejskiej w Czernikowie (Czernikowo, ul. Szkolna 4)  na bezpłatne szkolenie dla Rolników z terenu gminy Czernikowo dotyczące występowania licznych ognisk Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF)

 • Herb Gminy Czernikowo

Szkolenia wojskowe „COMBAT MEDIC”

Szanowni Mieszkańcy, w dniach 15 i 22 czerwca br. w godzinach od 08.00 do 13.00 w Czernikowie odbędą się szkolenia wojskowe „COMBAT MEDIC” organizowane przez Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu przy współudziale żołnierzy Gwardii Narodowej Stanu Illinois. Celem tych ćwiczeń jest koordynacja dziania służb tj. wojska, samorządu terytorialnego, policji, straży pożarnej, służb medycznych na wypadek zaistnienia zdarzeń masowych. W scenariuszu działań wezmą udział uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół w Czernikowie.

 • Herb Gminy Czernikowo

IV edycja konkursu ,,Najładniejsza zagroda, najładniejsza posesja w gminie Czernikowo”

Wójt Gminy Czernikowo zaprasza mieszkańców do udziału w IV edycji konkursu ,,Najładniejsza zagroda, najładniejsza posesja w gminie Czernikowo". Warunkiem udziału w konkursie jest posiadanie na terenie gminy Czernikowo zagrody lub posesji i dokonanie zgłoszenia, na druku dostępnym na stronie w terminie do 12.06.2024 r.

 • Logo - Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego

Konkurs „Piękna Zagroda 2024”

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Toruniu w Chełmży, Starostwo Powiatowe w Toruniu oraz Urząd Gminy w Czernikowie zapraszają mieszkańców i rolników do wzięcia udziału w konkursie „Piękna Zagroda 2024”

 • Logo - Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie

Zaproszenie na szkolenie online pn. "Premie dla młodych rolników - zasady udzielania pomocy"

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na szkolenie pn. „Premie dla młodych rolników - zasady udzielania pomocy”, które odbędzie się 19 czerwca 2024 r. o godz. 10:00.

 • Loga

Bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach funduszy europejskich

Specjaliści punktów informacyjnych funduszy europejskich zapraszają 12.06.2024, w godz. 11:30-14:00 do Świetlicy wiejskiej w Czernikowie na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach funduszy europejskich prowadzone w formie mobilnych punktów informacyjnych.

 • Logo - Komisja Nadzoru Finansowego

Zaproszenie na webinarium „Najnowsze sposoby działania cyberoszustów – czyli jak nie dać się okraść w Internecie”

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza indywidualnych uczestników rynku finansowego na webinarium „Najnowsze sposoby działania cyberoszustów – czyli jak nie dać się okraść w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji.

 • Koparka zasypuje wykopy

Przystępujemy do projektowania kolejnych przydomowych oczyszczalni ścieków

Gmina Czernikowo przystępuje do opracowania dokumentacji projektowej na potrzeby złożenia wniosku o dofinansowanie budowy przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

 • Bawiący się ludzie

Przystanek JPII „Wiara, kultura, dobro”

W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbędzie się „Przystanek JPII „Wiara, kultura, dobro”. To nie tylko panele dyskusyjne, ale także warsztaty, projekcja filmowa i koncert ojca Stana Fortuny CFR

 • Gminne obchody Dnia Strażaka wspólne zdjęcie

Gminne obchody Dnia Strażaka

Z okazji święta strażaków, Dnia św. Floriana, w dniu 25 maja 2024 r. w Steklinie druhowie z wszystkich gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych uczestniczyli w obchodach Dnia Strażaka.

 • Plakat Zastrzeż PESEL

Usługa zastrzeż PESEL i chroń swoje dane w mObywatelu 2.0

Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło do aplikacji mObywatel 2.0 usługę Zastrzeż PESEL. Dzięki niej użytkownik może zastrzec swój numer PESEL, cofnąć zastrzeżenie i ponownie je ustawić. Widzi też, jakie firmy i instytucje sprawdzały jego numer PESEL i z jakiego powodu. Od 1 czerwca 2024 instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzenia statusu numeru PESEL np. przed udzieleniem pożyczki.

 • wizja terenu z góry

Uzupełniający nabór wniosków o najem lokalu mieszkalnego przy ulicy Akacjowej w Czernikowie od 27 maja 2024 r. do 14 czerwca 2024 r.

Wójt Gminy Czernikowo informuje, że w dniu 27 maja 2024 r. rusza uzupełniający nabór wniosków o najem lokalu mieszkalnego budowanego w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) Północne Mazowsze.

 • Logo ZUS

Zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia zdrowotnego

Po narodzinach dziecka ubezpieczony rodzic powinien jak najszybciej zgłosić swoją pociechę do ubezpieczenia zdrowotnego. Dzięki temu maluch będzie mógł korzystać z bezpłatnej opieki medycznej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Plakat Wakacje z Wojskiem

Wakacje z wojskiem

Wojsko Polskie zaprasza młodych ochotników do spędzenia części swoich wakacji na dobrowolnym, darmowym i ochotniczym szkoleniu wojskowym pod hasłem „Wakacje z wojskiem”. Zaplanowano 3 turnusy szkoleń w całej Polsce. Pierwszy startuje już 10 czerwca. Można wybrać dowolne miejsce i termin. Za 27 dni szkolenia każdy otrzyma do 6 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są przez internet.

 • Loga

Światłowodowa rewolucja na terenie gminy Czernikowo

W wyniku rozstrzygnięć konkursu ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, Orange Polska zbuduje internetową sieć światłowodową w projekcie „Toruński Orange Światłowód”, obszar nr 5.04.15.d, w którym znajduje się Gmina Czernikowo.

 • Logo Nadleśnictwa Dobrzejewice

Odwołanie zakazu wstępu do lasu

Nadleśnictwo Dobrzejewice informuje, że z dniem 17 maj 2024 r. został odwołany okresowy zakaz wstępu do lasu wprowadzony w związku z ratowniczymi zabiegami samolotowymi drzewostanów sosnowych na brudnicę mniszkę.

 • osoba czytająca alfabet braille'a

Pomoc dla Osób Niewidomych

Portal praca.pl całkiem niedawno opublikował artykuł o osobach niewidomych i niedowidzących w miejscu pracy

 • Logo KRUS

Nowe kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych od 1 czerwca 2024 r.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 01 czerwca 2024 r. zmieniają się kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń emerytalno-rentowych. 

 • Logo ZUS

Pierwsze wypłaty 800 plus na nowy okres już na kontach rodziców

ZUS rozpoczął wypłaty 800 plus na nowy okres świadczeniowy. W środę, 29 maja na konta rodziców i opiekunów wpłynęło ponad pół miliarda złotych. W poniedziałek ZUS przeleje kolejne środki.

 • Logo ZUS

To już ostatnie dni na rozliczenie się z ZUS-em

Do końca maja osoby dorabiające do świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego muszą dostarczyć do ZUS-u zaświadczenie  o wysokości przychodu za ubiegły rok rozliczeniowy tj. od 1 marca 2023 r. do 29 lutego 2024 r. Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą  i opłacający składki sam za siebie, składają własne oświadczenie.

 • Logo ZUS

Z mLegitymacji ZUS korzysta już ponad 721 tys. emerytów i rencistów

Od ubiegłego roku każdy emeryt i rencista może korzystać z elektronicznej wersji legitymacji. Wystarczy, że na swoim smartfonie zainstaluje bezpłatną aplikację mObywatel i dołączy dokument.

 • Plakat Summer Fest Lipno

Summer Fest Lipno

Starosta Lipnowski, Burmistrz Miasta Lipno oraz Prezes PUK w Lipnie serdecznie zapraszają 29.06.2024 na Summer Fest

 • Logo ZUS

Zbliża się termin na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej

3 czerwca mija termin, w którym można złożyć wniosek o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej za 2023 r. Jeśli przedsiębiorca nie złoży wniosku w określonym  czasie, ZUS rozliczy nadpłatę na koncie płatnika do końca tego roku.

 • Logo - Krajowa Administracja Skarbowa

Obowiązkowy KSeF przesunięty na 1 lutego 2026 r.

9 maja Sejm przyjął projekt nowelizacji ustawy o VAT, który przesuwa obowiązek wystawiania e-faktur na 1 lutego 2026 r. W następnym etapie procesu legislacyjnego przyjętą ustawą zajmie się Senat.

 • I Sesja Rada Gminy Czernikowo - nowa kadencja zdjęcie 18

I Sesja Rada Gminy Czernikowo - nowa kadencja

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Gminy Czernikowo (06.05.2024 r.) nowo wybrani radni oraz Wójt Tomasz Krasicki złożyli ślubowanie. Ponadto wybrano Przewodniczącego Rady Gminy Czernikowo, a także dwóch Wiceprzewodniczących.

 • 35-lecia nadania imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i 160-lecia powstania placówki zdjęcie 17

Uroczystość Święta Szkoły Podstawowej w Czernikowie 22 kwietnia 2024 roku z okazji 35-lecia nadania imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i 160-lecia powstania placówki.

Wyjątkowa atmosfera towarzyszyła tegorocznym obchodom Święta Szkoły. Już od kilku tygodni odbywały się konkursy recytatorskie poezji K.K. Baczyńskiego i występy, ilustrowano wiersze, pisano wiersze i prozę. Podsumowano szkolny konkurs wiedzy o Patronie, szkolne konkursy na interpretację plastyczną wierszy, gminny konkurs literacki ,,Rzeczy Niepokój”.

 • Logo - Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii

Rozporządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Wojewoda Kujawsko-Pomorski podaje do publicznej wiadomości rozporządzenie nr 4/2024 w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików na obszarze zagrożonym wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń

 • Logo Centralnej Jednostki Inwestycyjnej

Trwają uzgodnienia dotyczące budowy linii najwyższych napięć relacji Grudziądz-Płock

Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) prowadzą konsultacje przebiegu nowej linii elektroenergetycznej 400 kV między stacjami Grudziądz i Płock. Prawie 120-kilometrowa linia będzie przebiegać przez teren 18 gmin na terenie województw mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego.

 • aktywna szkoła logo

Gmina Czernikowo w Aktywnej Szkole

Gmina Czernikowo zakwalifikowała się do Programu Aktywna Szkoła.  W ramach tego będzie realizować dwa zadania - Aktywny Orlik oraz Aktywny Weekend.

 • Loga

Od 22 kwietnia nowe zasady w programie „Czyste Powietrze”. W trosce o beneficjentów

Obowiązkowa lista zielonych urządzeń i materiałów (ZUM), jedna szansa na najwyższe dofinansowanie, doprecyzowanie prefinansowania i pełnomocnictwa oraz wzmocnienie budżetu środkami europejskimi – to nowości, które od 22.04.2024 r. czekają na osoby korzystające z programu „Czyste Powietrze”.

 • Logo - Komisja Nadzoru Finansowego

XIII edycję Konkursu o Nagrodę Przewodniczącego KNF

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego ogłosił XIII edycję Konkursu o Nagrodę Przewodniczącego KNF za najlepszą pracę doktorską z zakresu rynku finansowego.

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje gminne - zdjęcie grupowe

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje gminne

W dniu 12 kwietnia 2024 r.  w naszej Gminie odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Rozgrywki na szczeblu gminnym odbyły się w auli Szkoły Muzycznej w Czernikowie.

 • Logo - Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie

Płatności Bezpośrednie

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie udziela bezpłatnego wsparcia dla rolników w przygotowaniu wniosków o płatności bezpośrednie w 2024 r.

 • wspólne zdjęcie przed wejściem do szkoły przed rozpoczęciem akcji "Czysta wieś – szkoła sprząta Osówkę"

„Czysta wieś – szkoła sprząta Osówkę”

Szkoła w Osówce włączyła się w akcję „ Czysta wieś – Szkoła sprząta Osówkę”. Punktualnie o godzinie 10 zebraliśmy się na dziedzińcu , by wysłuchać krótkiego wprowadzenia organizatora , pana Dyrektora i pana Wójta w cały projekt , a następnie zaopatrzeni w rękawiczki i worki ruszyliśmy uprzątnąć naszą najbliższą okolicę.

 • Zielone światło dla budowy chodnika przy DK10 w Czernikówku zdjęcie 2

Zielone światło dla budowy chodnika przy DK10 w Czernikówku

Po blisko dekadzie starań o uzupełnienie połączenia pieszo-rowerowego z Czernikowa do Torunia na brakującym odcinku o długości niespełna 472 m w Czernikówku, w końcu udało się zdobyć stosowaną deklarację dyrektora bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która przyjęła formę listu intencyjnego. Dokument podpisany został 28 marca w Bydgoszczy.

 • Loga

Dane liczbowe dotyczące programu „Czyste Powietrze” w Gminie Czernikowo

Zgodnie z §2 ust. 2 pkt 5 aneksu do porozumienia w sprawie realizacji Programu Priorytetowego Czyste Powietrze poniżej udostępniamy dane o ilości złożonych wniosków do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu  o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z wymianą źródeł ciepła i poprawą efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych z terenu Gminy Czernikowo

 • Logo

Ostrzeżenie dla wnioskodawców i beneficjentów programu „Czyste Powietrze”

Jeśli jesteś wnioskodawcą lub beneficjentem dotacji z programu „Czyste Powietrze”, to bądź czujny i rozważny w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej zajmującej się wymianą źródła ciepła. Szczególnie uważaj na tych, którzy pukają do Twoich drzwi i oferują coś „za darmo”. Niestety, zdarzają się na rynku usług nieuczciwi wykonawcy, którzy oferują usługi i produkty niskiej jakości oraz zawyżają ceny.

 • Herb województwa Kujawsko-Pomorskiego

Rozporządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

uchylające rozporządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Nr 12/2023 z dnia 26 października 2023 r. w sprawie zarządzenia środków podejmowanych w związku z ryzykiem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków

 • -

Plan przewozów

Przedstawiamy Państwu aktualny plan przewozów w dni wolne od nauki.

 • Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego - logo

List Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego wystosowała list do samorządowców w całej Polsce. Informuje w nim o sytuacji branży drzewnej i skutkach ograniczeń w pozyskaniu drewna jakie zostały wdrożone, lub są planowane w całej Polsce.

 • Powiatowe Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zdjęcie 2

I Powiatowe Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W dniu 23 marca 2024 r. na hali sportowej w Czernikowie odbyły się I Powiatowe Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

 • Herb Gminy Czernikowo

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Szanowni Mieszkańcy poniżej przedstawiamy nowy harmonogram odbioru odpadów z terenu nieruchomości zamieszkałych, obowiązujący od kwietnia 2024 r. do grudnia 2025 r. odbieranych przez GZK Sp. z o. o. w Czernikowie.

 • Herb Gminy Czernikowo

STANOWISKO SAMORZĄDU GMINNEGO W SPRAWIE SYTUACJI W ROLNICTWIE

W związku z protestami rolników i planowaną w najbliższym czasie kolejną odsłoną strajku na drogach informujemy, że pomimo utrudnień samorząd Gminy Czernikowo, biorąc pod uwagę, że jesteśmy gminą rolniczą podejmuje działania mające na celu rozwiązanie zaistniałej sytuacji.

 • Logo ZIT

Pozytywne opinie dla Strategii ZIT MOF Torunia

Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia otrzymała pozytywną opinię Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz pozytywną opinię Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 • Logo grupy Tropem Psa Toruń

Informacja Grupy Tropem Psa Toruń

Grupa Tropem Psa Toruń publikuje zdjęcia 3 psiaków poszukiwanych przez właścicieli na terenie okolicznych gmin.

 • Uroczyste podpisanie umów z klubami sportowymi wspólne zdjęcie

Uroczyste podpisanie umów z klubami sportowymi

Wójt Gminy Czernikowo podpisał umowy na finansowanie zadań publicznych w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji z klubami sportowymi działającymi na terenie naszej gminy. Do konkursu przystąpiło siedmiu oferentów. Po ocenie formalnej i merytorycznej ofert wszystkie kluby z terenu gminy otrzymały finansowanie i podpisały umowy.

 • Herb Gminy Czernikowo

Informacja

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernikowie informuje, iż w związku z zakwalifikowaniem wniosku złożonego przez Gminę Czernikowo do wsparcia finansowego z funduszu celowego z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Solidarnościowego przystąpił do programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” - edycja 2024

 • Herb Gminy Czernikowo

Stanowiska Rady Gminy Czernikowo

W dn. 4 marca 2024 r. miała miejsce  LX Sesja Rady Gminy Czernikowo, na której podejmowano ważne uchwały, w szczególności 2 stanowiska

 • Herb Gminy Czernikowo

Rozstrzygnięcie konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

W związku z zakończeniem oceny wniosków złożonych w ramach konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej poniżej zamieszczamy listę podmiotów, których wnioski zostały pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Konkursową, a tym samym otrzymają wsparcie na realizację zadań.

 • Zakończenie Regionalnej Ligi Siatkówki 2023/2024 zdjęcie 21

Regionalna Liga Siatkówki 2023/2024 zakończona!

W ostatni weekend lutego odbyła się finałowa kolejka Regionalnej Ligi Siatkówki w sezonie 2023/2024 organizowanej przez Gminę Czernikowo i KS „Olimpijczyk”. Poznaliśmy ostateczną kolejność w tabeli i laureatów nagród indywidualnych.

 • Logo policji

Informacja Komisariatu Policji w Dobrzejewicach

Komisariat Policji w Dobrzejewicach informuje, że trwa realizacja planu działań priorytetowych przez dzielnicowego w miejscowości Mazowsze, polegających na wyeliminowaniu problemu wybryków chuligańskich na terenie Parku Wiejskiego oraz boisk sportowych w Mazowszu.

 • Logo - Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie

Szkolenie Podstawowe w Zakresie Stosowania Środków Ochrony Roślin

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Toruniu z/s w Chełmży organizuje Szkolenie Podstawowe w Zakresie Stosowania Środków Ochrony Roślin Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu (56) 675 22 60 lub 723340220

 • Czyste Powietrze - ważne

Czyste Powietrze - uwaga na oszustów!

W związku z pojawiającymi się sygnałami dotyczącymi osób próbujących pozyskać dane osobowe i dokumenty mieszkańców gminy, powołujących się na upoważnienia/reprezentowanie Urzędu Gminy Czernikowo w ramach Programu „Czyste Powietrze”, informujemy, że jedyną osobą uprawnioną do reprezentowania Gminy Czernikowo w ramach Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” jest pracownik Urzędu Gminy

 • -

Przewozy obowiązujące od 02.01.2024 r.

Przedstawiamy Państwu  nowy rozkład jazdy autobusów dowożących uczniów do szkół na terenie Gminy Czernikowo związany z rozszerzeniem tras, obowiązujący od 02.01.2024 r.

 • Nieodpłatna Pomoc prawna

Nieodpłatna Pomoc prawna

Dnia 5 sierpnia 2015 roku Sejm RP uchwalił ustawę o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej której celem jest zapewnienie obywatelom równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym.

 • Logo Fundacji Togatus

Nieodpłatna pomoc prawna na terenie Powiatu Toruńskiego

Fundacja Togatus Pro Bono, w ramach realizacji rządowego programu, udziela nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Toruńskim.

 • -

Plan przewozów

Plan przewozów od 5 września, w roku szkolnym 2023/2024 na terenie Gminy Czernikowo dla poszczególnych szkół.

 • Grafika

Rozkład jazdy gminnego transportu publicznego

Przedstawiamy Państwu informację dotyczącą rozkładu jazdy gminnych przewozów pasażerskich. Gminny transport publiczny to odpowiedź na liczne wnioski mieszkańców, którzy zgłaszali problem z dotarciem do pracy, szkół czy placówek zdrowia z uwagi na braki połączeń autobusowych. 
 • Logo

Sieć światłowodowa na terenie gminy Czernikowo - informacja firmy NEXERA

Mieszkańcy zainteresowani zakupem dostępu do internetu światłowodowego mogą sprawdzić czy znajdują się w zasięgu sieci na interaktywnej mapie Nexery https://bit.ly/mapazasiegow

 • Herb Gminy Czernikowo

Kontrole zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków

Informujemy, iż ruszają kontrole zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.

 • Herb Gminy Czernikowo

Informacja w sprawie obowiązku zawarcia umowy na odbiór odpadów komunalnych przez właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne

Właściciele nieruchomości niezamieszkałych (rozumie się przez to także współwłaścicieli, użytkowników wieczystych oraz jednostki organizacyjne i osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomością), na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne (prowadzący działalność gospodarczą, instytucje, zakłady pracy: produkcyjne, usługowe itp.) są zobowiązani posiadać indywidualne umowy na odbieranie odpadów komunalnych z przedsiębiorcą posiadającym na terenie Gminy Czernikowo wpis do rejestru działalności regulowanej.

 • Herb Gminy Czernikowo

Informacja dla właścicieli nieruchomości objętych inwestycją światłowodową firmy NEXERA

Informujemy, że wszelkie uszkodzenia infrastruktury światłowodowej (w tym spowodowane wiatrem) należy zgłaszać za pośrednictwem poniższego formularza

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 4959927 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.