Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 23.01.2021
Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

” O czym Włęcz szumi, o czym Włęcz śpiewa, co wręcz wróży nam Włęcz?”

We Włęczu odbyło się spotkanie ” O czym Włęcz szumi, o czym Włęcz śpiewa, co wręcz wróży nam Włęcz?”

*Opowiedzieliśmy trochę historii, kilka informacji o działaniach we Włęczu w 2014 roku:  projekty, spotkania grup roboczych, naprawy (odsłonięcie fundamentów koparką, położenie plandeki i folii na dach; całkowity fachowy remont fr. Ściany od zachodu),  plany i nadzieje. Nastąpiły podziękowania….Członkom Stowarzyszeń Czyż-nie i Osieckiego (w szczególności St. Lewandowskiemu i Jackowi Melerskiemu), kierownictwu i stażakom z OSP Obrowo i Czernikowo (w szczególności Z. Kwiatkowskiemu), Zakładowi Komunalnemu i wójtom Gminy Czernikowo i Osiek oraz po raz kolejny A. Durmowiczowi, tartakowi Marmar, Staroście, A. Zglińskiej i pastorowi parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Toruniu i innym.

*Zaśpiewaliśmy piosenki i pieśni „włęckie” m.in. Zachoćże słoneczko, wiła wianki, czerwone jabłuszko i pomikołajkowe przedświąteczne…. Rozpoczęliśmy symbolicznie kolędowanie z Czyż-nie.

*Odbyły się wróżby, nie tylko tradycyjne, także i nowoczesne, włęckie, ale i poandrzejkowe pokatarzynkowe…, pieśń andrzejkowa.

*Ognisko zapłonęło, a przy ognisku uczciliśmy pamięć Michała Kokota, odśpiewaliśmy szereg pieśni znaczących, ludowych i  … biesiadnych. Były kiełbaski, ziemniaki w popiele, jabłka.

*Oczywiście stoły znów uginały się od wspaniałych, potraw, m.in. pączki bożenkowe, wino kasino-darkowe, smalczyk elinostasiowy i wiele innych.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 73035 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.