Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: wtorek, 19.01.2021
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Orszak Trzech Króli w Mazowszu

W Mazowszu 6 stycznia 2014 r. odbył się pierwszy w historii Orszak Trzech Króli. Uroczystość zorganizowana została przez Szkołę Podstawową w Mazowszu pod kierownictwem p. Anny Kopaczewskiej, p. Krystyny Blonkowskiej oraz p. Małgorzaty Lisińskiej.

Główne role (z wielkim zaangażowaniem) odegrali rodzice, uczniowie, a także chętni mieszkańcy. Marsz poprzedziła uroczysta msza święta odprawiona przez ks. Zbigniewa Kwiatkowskiego. Następnie król Kacper, Melchior oraz Baltazar ze swoimi orszakami, a także zgromadzona ludność w asyście orkiestry rozpoczęły poszukiwania Świętej Rodziny. Bezpieczeństwo nad przemarszem zapewniali strażacy z OSP Mazowsze. Na drodze stanął jednak Herod ze swoim garnizonem oraz drużyna diabłów. Całej wędrówce patronował Anioł Boży i jego anieli zastęp. Wszyscy pomimo zachęty diabłów do przerwania wyprawy, dotarli do Jezusa, który ze swoimi rodzicami czekał w  Wiejskim Domu Kultury. Następnie odbyło się złożenie darów i występ uczniów Szkoły Podstawowej przygotowany przez p. Ewę Jaskólską.

Wszyscy zgromadzeni razem z zaproszonymi gośćmi odśpiewali kolędy nowonarodzonemu Dzieciątku. Na zakończenie można było poczęstować się ciastami upieczonymi przez rodziców, a także ogrzać się przy kawie lub herbacie.

  • -

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 72644 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.