Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: czwartek, 28.01.2021
Imieniny: Tomasza, Juliana, Karola

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Wysoka lokata Gminy Czernikowo w rankingu inwestycyjnym Wspólnoty

Samorządowe czasopismo „Wspólnota” specjalizuje się w przygotowywaniu szeregu rankingów, w których oceniane są samorządy. W klasyfikacji dotyczącej inwestycji w infrastrukturę techniczną wysokie miejsce zajęła Gmina Czernikowo.

W skali 1571 gmin wiejskich naszej jednostce udało się zająć  104 miejsce. Istotność zajętej lokaty najlepiej zobrazować może fakt, iż wyżej uplasował się tylko jeden kujawsko-pomorski samorząd. Analizując wcześniejsze rankingi i miejsca Gminy Czernikowo warto zwrócić uwagę na spory inwestycyjny przeskok, jaki miał miejsce w latach 2005-2007 w stosunku do wcześniejszych. W trzech pierwszych rankingach, obejmujących lata 2001-2005, Gmina Czernikowo zajmowała odległe pozycje, w drugim tysiącu zestawienia (z 1465 miejscem w roku 2005). Od 2008 roku plasujemy się w pierwszej dwusetce (z wyjątkiem rankingu 2010) i ścisłej czołówce gmin wiejskich województwa kujawsko-pomorskiego, a tegoroczna pozycja jest najwyższą w historii zestawienia.

Metoda obliczania wskaźników rankingu inwestycyjnego jest od lat taka sama. Pod uwagę brane są te inwestycje, które skierowane są na rozwój infrastruktury technicznej i koncentrują się w trzech działach:

– transport (przede wszystkim remonty i budowa dróg administrowanych przez samorządy, ale także tabor związany z lokalnym transportem zbiorowym),

– gospodarka komunalna (sieci wodociągowe i kanalizacyjne, oczyszczalnie ścieków, wysypiska śmieci, oświetlenie ulic itp.),

– gospodarka mieszkaniowa.

Pod uwagę brane są wydatki wyrażone w cenach stałych z 2012 roku, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, liczone jako średnia z ostatnich trzech lat.

Wyniki rankingu to kolejne już potwierdzenie inwestycyjnej aktywności, jaką, pomimo ograniczonych możliwości, przejawia Gmina Czernikowo. Rozwój inwestycyjny stał się wizytówką samorządu, a kolejne klasyfikacje rzeczowo odzwierciedlają zaangażowanie w rozwój.

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
  • dzierżawa
    WSHU w Czernikowie wydzierżawi sklep spożywczo przemysłowy w Osówce oraz pomieszczenia po byłym sklepie w Steklinie /PGR/
    kontakt5
    500082305

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

Platforma Zakupowa
-
System Informacji Przestrzennej
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 3/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 73202 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.