Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: środa, 28.09.2022
Imieniny: Marka, Wacława, Luby

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Dzieci z SP Czernikowo w Międzynarodowym Konkursie Piosenki!

Zespół Wokalny Pikolo ze Szkoły Podstawowej w Czernikowie w składzie: Klaudia Pokorzyńska, Martyna Janiszewska, Katarzyna Popławska, Ewelina Florczak i Klaudia Korzeniewska wystąpił z powodzeniem w Ogólnopolskich Eliminacjach Dzieci Śpiewających Konin 2013. Prezentując piosenkę „Romance a la France” zakwalifikował się do 34. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Opiekunem zespołu jest Pani Małgorzata Janiszewska.

Nominację wręczyła dyrektor Konińskiego Domu Kultury – Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz. Dzieci i młodzież oceniali: Janusz Tylman – przewodniczący, muzyk, kompozytor, aranżer, Anna Serafińska – dr wokalistyki, piosenkarka jazzowa i pedagog, dr hab. Ryszard J. Piotrowski – muzyk, aranżer, dyrektor Konin Band Orchestra, Krzysztof Pydyński – muzyk, dyrektor Konin Band Orchestra oraz Paweł Zielak, muzyk, instrumentalista.

Pani Anna Serafińska stwierdziła: „Jesteśmy pozytywnie zszokowani najmłodszymi piosenkarzami. Instruktorzy wykonują nad nimi dużo mądrej pracy, nie wyobrażamy sobie i jednocześnie nie możemy się doczekać, co to będzie, kiedy oni dojrzeją, dorosną. Prowadzenie tych dzieci jest doskonałe, pedagodzy wykorzystują ich naturalne warunki, sposób bycia, zdolności. Dzięki czemu nie oglądaliśmy i nie słuchaliśmy małych artystów występujących wbrew swoim predyspozycjom. Kilka lat temu tego nie było. Aktualnie grupy wokalne są przygotowane do występu na profesjonalnej scenie pod względem aktorskim, techniki wokalnej, choreografii”.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale, w dniach 5-9 czerwca.

  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 135395 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.