Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 29.05.2023
Imieniny: Magdaleny, Teodozji, Urszuli

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Nabór chętnych do szkółki nauki gry w Smolball

Szkółka nauki gry w Smolball prowadzi nabór chętnych w grupach wiekowych: młodziki, juniorzy, seniorzy, osoby jeżdżące na wózkach inwalidzkich.

Smolball jest grą drużynową, w której dwa zespoły składające się z trzech graczy w polu i jednego bramkarza grają przeciwko sobie na bramki. Zawodnicy (również bramkarz) grają rakietami (są one krótkie i wąskie co ułatwia ich kontrolę) oraz miękka piłka ze specjalną powłoką. Piłkę można zagrywać na podłożu i w powietrzu, dotknąć ją można jednak najwyżej 4 razy: rakietą, udem lub klatką piersiową. Np. 3 x rakietą i raz piersią. W hali gra się ze ścianami z wyjątkiem sufitu. Na trawie gra się z liniami autu i rzutem rożnym. Wygrywa drużyna, która strzeli więcej bramek.

Atrakcyjność tej gry, wynika z prostej koncepcji i reguł. W Smolball mogą grać wszyscy: dzieci, osoby starsze, a nawet niepełnosprawni. Gra nie wymaga większych umiejętności technicznych i taktycznych, dzięki czemu gracze szybko osiągają pierwsze sukcesy co jest bardzo motywujące. Smolball to najwszechstronniejsza gra zespołowa i może być rozgrywany w różnych wariantach: w hali, na lodzie, na plaży, na rolkach, na wrotkach, w wodzie, na trawie, na śniegu. Ponieważ siła nie odgrywa w Smolball decydującej roli, gra się we wszystkich wariantach jako gry mieszane. Smolball jest również doskonałą gra uzupełniającą dla innych dyscyplin sportu.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt;  tel 606214256
.

  • -
  • -

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
  • Pielgrzymki Ogrodników na Jasną Górę
    Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy jest tegorocznym organizatorem XXXIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ogrodników na Jasną Górę, która odbędzie się 11 czerwca 2023 roku. Ze względów organizacyjnych będziemy wdzięczni za potwierdzenie udziału (szczególnie pocztów sztandarowych) w spotkaniu: mgr Ewelina Szczechowicz, Zakład Upowszechniania i Promocji Instytutu Ogrodnictwa – PIB (tel. 509707074, 46 8345480, e-mail: ewelina.szczechowicz@inhort.pl) do dnia 2 czerwca 2023 r.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
Gmina Czernikowo Solidarna z Ukrainą
Szczepienia
Platforma Zakupowa
System Informacji Przestrzennej
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2023
Mapa wyłączeń ENERGA
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 35253 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.