Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 12.06.2021
Imieniny: Onufrego, Jana, Janiny

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Wandalizm w „Parku 700-lecia”
Powyżej piszeny o uroczystej sesji Rady gminy w Czernikowie, w trakcie której nadano nazwę „Park 700-lecia” terenowi zieleni po byłym targowisku w Czernikowie. Obiekt ten powstał dzięki wielkim nakładom zarówno finansowym jak i organizacyjnym Z opinii, które docierają do władz gminy wynika, że inwestycja ta została oceniona bardzo pozytywnie. Przykładem tego jest liczb osób, które widuje się codziennie na alejkach parku. Ulegnie ona zapewne znacznemu zwiększeniu po oddaniu do użytku skate parku i placu zabaw. Z przykrością musimy poinformować, ze część mieszkańców naszej miejscowości czy też gminy nie dorosła do umiejętności korzystania z takich terenów. W weekend poprzedzający nadanie imienia zniszczono bowiem jedną z ławek parkowych. W związku z tym ponowie zwracamy się do mieszkańców naszej gminy o interwencje w sytuacjach gdy są świadkami takich zdarzeń, a przynajmniej o poinformowaniu o nich i ich sprawcach odpowiednich służb. Brak reakcji spowoduje bowiem, że poza tym, iż stracimy mienie publiczne utwierdzimy sprawców w przeświadczeniu o bezkarności. Efektem tego będzie eskalacja takich działań i pogorszenie bezpieczeństwa na terenie naszej gminy.
W najbliższym czasie na terenie całego parku zostanie zainstalowany monitoring, w naszej ocenie powinno skutecznie zniechęcić naszą krewką młodzież do tego typu zachowań.
  • -
  • -

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 58936 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.