Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 12.06.2021
Imieniny: Onufrego, Jana, Janiny

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

WRĘCZENIE SZTANDARU SZKOLE W OSÓWCE

                        UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA SZTANDARU
              SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. TONY HALIKA W OSÓWCE


            W życiu każdego człowieka są chwile niezwykłe i ważne, które zapadają na stałe w jego świadomości. Takim doniosłym wydarzeniem dla dzieci, rodziców , grona pedagogicznego i pracowników było wręczenie naszej szkole sztandaru. Tak długo oczekiwana przez nas uroczystość odbyła się 10 czerwca 2009roku.
O godzinie 930  cała społeczność szkolna, rodzice i zaproszeni goście zgromadzili się w kaplicy w Osówce. Mszę św. odprawił ksiądz proboszcz
Piotr Siołkowski, za co serdecznie dziękujemy.
Uroczystość w Szkole Podstawowej w Osówce rozpoczęła się o godz. 1100. Pani Iwona Jasińska powitała wszystkich zebranych i poprowadziła część oficjalną. Było nam niezmiernie miło, że w tej historycznej chwili wzięły udział tak licznie poczty sztandarowe z zaproszonych szkół.
W tym dniu zaszczycili nas swoją obecnością:
•    Pani Jolanta Gruchlik – przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatura w Toruniu,
•    Pan Mirosław Graczyk – Starosta Powiatu Toruńskiego,
•    Pan Zdzisław Gawroński - Wójt Gminy Czernikowo,
•    Pan Czesław Makowski – Przewodniczący Rady Gminy Czernikowo,
•    Pani Hanna Koperska – Skarbnik Gminy Czernikowo,
•    Ksiądz Dziekan Piotr Siołkowski,
•    Radni Gminy Czernikowo,
•    Dyrektorzy szkół i przedszkoli,
•    Pani Małgorzata Wiśniewska – przewodnicząca Rady Rodziców oraz przedstawiciele rodziców,
•    Emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły,
•    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Osówce,
•    Wszyscy przyjaciele, sympatycy i fundatorzy sztandaru.
Dyrektor szkoły pan Ryszard Ałtyn w swoim przemówieniu przedstawił historię naszej szkoły oraz osiągnięcia wychowanków a pani Krystyna Szymaniak zapoznała obecnych z sylwetką patrona.
Starosta pan Mirosław Graczyk w swoim przemówieniu powiedział, iż chwila wręczenia sztandaru to niezapomniane wydarzenie, a wybrany patron to człowiek niezwykłej wartości, który w swoim życiu realizował marzenia i tego życzył wszystkim uczniom.
Kulminacyjnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły. Przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli sztandar na ręce dyrektora szkoły . W tej uroczystej chwili pan dyrektor ucałował sztandar i przekazał go uczniom. Proboszcz naszej parafii dokonał jego  poświęcenia. W imieniu społeczności szkolnej nauczyciele złożyli ślubowanie.
Wygląd sztandaru nawiązuje do podróży , przedstawia kontynenty i kamerę , dzięki której wszyscy mogliśmy podziwiać w mediach  relacje z wypraw naszego patrona.
Sztandar dla społeczności szkolnej  jest symbolem Polski- Narodu i Ziemi, Małej Ojczyzny jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie.
Po odprowadzeniu sztandaru i odsłonięciu tablicy pamiątkowej odbyła się część artystyczna uroczystości. Głównym jej przesłaniem było przybliżenie sylwetki patrona i jego podróży. Uczniowie zabrali wszystkich w podróż dookoła świata. Jako że Tony Halik pochodzi z Torunia nie obyło się bez tańca „kujawiaka”, następnie wizyta w Moulein Rouge i „kankan”. Młodzi artyści przemierzyli spaloną słońcem Afrykę, Dziki Zachód, kraje azjatyckie, aż dotarli do Aborygenów mieszkających w dalekiej Australii i wraz z nimi zapolowali na kangura. Tańcom towarzyszyła „muzyka świata”.
Pani Grażyna Brzustewicz przygotowała przepiękną scenografię, która stała się tłem dla naszych podróży.
Zaproszeni goście mogli podziwiać prace plastyczne wykonane przez uczniów i dokonać wpisu do księgi pamiątkowej.
W imieniu całej społeczności szkolnej  pragniemy jak najserdeczniej podziękować wszystkim za ciepłe słowa, życzenia i gratulacje. Świadomość  tego, że tak wiele osób i instytucji nas wspiera słowami, życzliwą aprobatą dla naszych działań, a często i konkretnymi czynami, jest dla nas inspiracją i bodźcem do tego, aby starać się jak n najlepiej wykonywać swoją pracę.
Szczególne słowa podziękowania kierujemy w stronę darczyńców, dzięki którym ten piękny sztandar stał się trwałym  elementem  życia naszej szkoły.
 

Opracowała- Ewa Prajwowska
 Zdjęcia wykonały: Danuta Chylicka, Grażyna Brzustewicz, Renata Opaczyk
                 

  • -
  • -

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 58933 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.