Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 06.07.2020
Imieniny: Dominiki, Łucji, Teresy

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Otwarcie Wiejskiego Domu Kultury w Mazowszu

 

Otwarcie Wiejskiego Domu Kultury w Mazowszu
 
            15 października odbyło się oficjalne oddanie do użytku Wiejskiego Domu Kultury w Mazowszu. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Wójt Gminy Czernikowo Zdzisław Gawroński oraz wykonawca inwestycji, właściciel Zakładu Ogólnobudowlanego Włodzimierz Walczak.
 
            W uroczystości wzięło udział wielu mieszkańców Mazowsza i okolicznych miejscowości. Po przemówieniach i przecięciu wstęgi poświęcenia obiektu dokonał proboszcz parafii Mazowsze ks. Zbigniew Kwiatkowski. Następnie uczestnicy inauguracji mieli okazję przyjrzeć się z bliska wnętrzu budynku oraz zakupionemu wyposażeniu, po czym mogli skosztować darmowych kiełbasek z grilla, grochówki i pysznego ciasta.
            Już od ponad miesiąca w nowowybudowanym budynku działa miejscowa biblioteka, jednak mieszkańcy Mazowsza i okolic, oprócz ogólnego dostępu do sieci internetowej i wypożyczania książek w najwyższej jakości warunkach, nie mogli doczekać się możliwości skorzystania z konferencyjno-balowej sali i sportowo-rekreacyjnego instrumentarium Wiejskiego Domu Kultury. Dziś obiekt jest już w pełni wyposażony i może służyć zarówno jako dom weselny (dzięki krzesłom i stołom, gotowym „ugościć” 160 osób, oraz urządzeniom kuchennym, m.in. patelni elektrycznej, kuchni gazowej i szafom chłodniczym), jak i miejsce przeprowadzania zebrań, spotkań, szkoleń i konferencji (skorzystać można m.in. z zestawu nagłaśniającego z mikrofonem, projektora multimedialnego oraz tablicy prezentacyjnej). Amatorzy aktywnego wypoczynku mogą zagrać w tenisa stołowego, bilard, „piłkarzyki”, bądź w jedną z kilkunastu gier planszowych.
            Wiejski Dom Kultury w Mazowszu został wybudowany przez Zakład Ogólnobudowlany Włodzimierza Walczaka kosztem 732,8 tys. zł. Na realizację przedsięwzięcia gmina Czernikowo otrzymała dofinansowanie w wysokości
396,7 tys. zł ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”. 176,6 tys. zł na budowę Domu zostało przekazane gminie przez Kółko Rolnicze w Mazowszu w 2008 roku. Wyposażenie obiektu (z wyłączeniem elementów kuchennych) zostało dofinansowane w ramach tzw. „małych projektów”, przyznawanych dzięki działaniu Leader – realizowanej przez lokalne grupy działania osi objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich.
 
 

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
  • Koszenie
    Zlecę koszenie łąki w Pokrzywnie.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. 54 287 50 01
  54 287 50 13
fax 54 230 50 51
e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 53446 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.