Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 22.07.2024
Imieniny: Marii, Magdaleny, Albina

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Dożynki - Czernikowo 2010

12 września w Czernikowie odbyły się gminne dożynki. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą dziękczynną celebrowaną w czernikowskim kościele św. Bartłomieja. Gdy po zakończeniu liturgii korowód dożynkowy dotarł na boisko przy Zespole Szkół, otwarcia dożynek dokonali Wójt Gminy Czernikowo Zdzisław Gawroński oraz Starosta Toruński Mirosław Graczyk. Część oficjalną zakończyło wyprowadzenie pocztów sztandarowych przy marszowym akompaniamencie gminnej orkiestry, która koncertem rozpoczęła artystyczną część święta. Następnie licznie zgromadzonej publiczności wokalne i oratorskie umiejętności zaprezentowali kolejno: Klub Seniora „Radość” i Stanisław Ciechacki, Koło Gospodyń Wiejskich „Jutrzenka”, Kapela Ludowa im. Kamińskich z Osieka, uczniowie Szkoły Podstawowej w Czernikowie oraz absolwenci Zespołu Szkół. O godzinie 16 pod sceną zgromadziły się liczne grupy barwnych, młodych ludzi, wyczekujących kolejnego artysty. Rahim z ekipą MaxFlo w pełni zaspokoili pragnienia młodzieży, prezentując najwyższy poziom rapowych umiejętności, a i starsi uczestnicy dożynkowej zabawy, z początku sceptyczni wobec oryginalnej twórczości artysty, docenili jego występ gromkimi brawami. Następnie płyta boiska zapełniła się amatorami tańca, którzy świetnie bawili się przy muzyce coverowych zespołów. O godzinie 20 zainteresowanie publiczności osiągnęło apogeum – na scenie pojawiła się Irena Jarocka, która zabrała dożynkowiczów w muzyczną podróż po „kawiarenkach”. Zabawa trwała do godziny 23 i udała się w stu procentach, między innymi dzięki pięknej pogodzie.

 Świętu plonów towarzyszyły liczne konkurencje, w których można było zdobyć atrakcyjne nagrody. Dzieci ścigały się w workach, starsi rywalizowali w siłowych i zręcznościowych dyscyplinach. Największa batalia rozegrała się o dwa podwójne zaproszenia na wieczór sylwestrowy – pierwsze z nich trafiło do Obrowa, gdzie mieszka Pani Beata – Mistrzyni Gminy w rzucie gumiakiem. Drugie zaproszenie wywalczył Krzysztof Lisiński, bezkonkurencyjny w przeciąganiu wozu strażackiego. Mężczyźni rywalizowali także
w przeciąganiu liny oraz w siłowaniu na rękę, gdzie najlepszy okazał się Patryk Tadajewski. W konkurencji sołtysów do wyścigu w taczkach przystąpiły trzy dwuosobowe zespoły. Okazały puchar wywalczył sołtys Czernikowa Stanisław Kamiński, który wyprzedził sołtyskę Wygody Elżbietę Więckowską i sołtysa Jackowa Mirosława Gana. Uczestnikom dożynek zapewniono ciepły posiłek (darmowa grochówka, kiełbaski z grilla) oraz wiele innych atrakcji, m.in. mini plac zabaw dla dzieci, stoiska gastronomiczne oraz stoiska firm oferujących produkty i usługi związane z rolnictwem i nie tylko.

Dożynki nie odbyłyby się bez wsparcia sponsorów. Poniżej prezentujemy listę osób i przedsiębiorstw, dzięki którym hojności udało się imprezę zorganizować:

1.      Bresse-Pol Sp. z o.o., Toruń
2.      Kujawski Bank Spółdzielczy w Aleksandrowie Kujawskim, oddział Czernikowo
3.      Zakład Usługowo-Handlowy - Janusz Grodzicki
4.      „BEMAR” – Beata i Stanisław Gerc
5.      Dom Weselny „Marysieńka” – Maria i Marian Gerc
6.      Bank Spółdzielczy w Lipnie
7.      Zakład Usług Melioracyjnych i Geodezyjnych – Piotr Rojek
8.      Apteka „Wiesiołek” – Barbara Sulkowska
9.      Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lipnie
10. Wiejska Spółdzielnia Handlowo-Usługowa w Czernikowie
11. Salon Meblowy „Stołowski” - Anna Sobocińska i Paweł Stołowski
12. Zakład Mięsny - H. S. Romanowscy
13. Zakład Mięsny - Piotr Lisiński
14. Przetwórstwo Mięsa „Rafał” - Mirosław Miętkiewicz
15. F.H.U „MIKA” – Mirosław Ziółkowski
16. „Domex” - Teresa i Ryszard Chlebowscy
  • -

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 124212 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.