Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: czwartek, 29.09.2022
Imieniny: Michała, Rafała, Michaliny

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

15 130. 26 zł – tyle zebraliśmy w akcji WOŚP.

15 130. 26 zł – tyle zebraliśmy w akcji WOŚP

Mieszkańcy Gminy Czernikowo tradycyjnie wsparli WOŚP w XIX już Finale. Sztab działający przy SP w Czernikowie skupiał wolontariuszy (dzieci i nauczycieli) ze wszystkich szkół. Kwesty rozpoczęły się w nich już od piątku 07.01. a w Steklinie zorganizowano spotkanie z Rodzicami połączone z zabawą i licytacjami .
 
W sobotę 08.01. około 120 osób bawiło się na balu charytatywnym w SP w Czernikowie. Imprezę otworzył teatr Wicza monodramem „ One night contract” . W rolę uwikłanego w moralne rozterki Harolda May’a koncertowo wcielił się Krystian Wieczyński . Tło spektaklu osobiście naświetlił reżyser Romuald Wicza Pokojski. Z mini recitalem wystąpiła Paulina Paczkowska ,  której towarzyszył Paweł Lisiński. Do wspólnego śpiewania i tańca porwał gości duet muzyków z kapeli toruńskiej . Emocje nie zdążyły opaść a już przecudnie czarował muzyką toruński zespół „Russkaja Dusza” . Jego członkowie Michał Hajduczenia i Magdalena Cysewska wykonali piękne rosyjskie romanse, pieśni porywając publiczność do wspólnego śpiewania. Ogromne brawa , bisy były nagrodą dla artystów za ich pełen energii , emocji występ. Przygotowane na tę okazję śpiewniki pomagały gościom w solowym i chóralnym wykonywaniu pieśni pod kierunkiem balowych wodzirejów. Specjalnie na ten wieczór pojawiła się w jednym utworze grupa VOX wprowadzając zebranych w stan ekstazy , także raper –50 cents oraz Demis Russos a już do szaleństwa doprowadził widzów występ Tercetu Egzotycznego . Mimo , że zakontraktowany był jeden utwór artyści zmuszeni byli bisować .
 
Niemalże do świtu trwały tańce, wspólne śpiewy , dysputy o sprawach błahych i poważnych .Działo się oj działo jak mówi Jurek Owsiak . W przyszłym roku będzie XX lecie grania WOŚP . Nie wiemy jeszcze jak je uczcimy ale zapisy na bal już się rozpoczęły tzn. zostały na nas wymuszone . Legenda , sława tych spotkań rośnie tak jak i grupa ich uczestników a o miejsca jest coraz trudniej (wpływ na konto WOŚP z samego balu to ponad 6000 zł )
 
Druga niedziela stycznia (w tym roku 09.) to tradycyjny dzień ogólnopolskiej akcji WOŚP .W naszej gminie kwestowano na ulicach Czernikowa , Mazowsza , Osówki , Makowisk .
Okazją do kwest były też zawody sportowe . Odbyły się one na salach Zespołu Szkół w Czernikowie (turniej piłki siatkowej) , Szkół Podstawowych w Mazowszu , Osówce.
W remizie OSP w Czernikowie o godz. 15.30 rozpoczęło się czernikowskie granie. Wystąpiły z jasełką dzieci z SP Steklin , oraz wyśpiewały jasełkę „ Szła kolęda” dzieci z 3a SP Czernikowo , Filip Dzwonkowski na gitarze , Gminna Orkiestra Dęta ze wsparciem, Klub Seniora „Radość”  , chór Piccolo z SP Czernikowo z solistami,  Dorota Bułakowska, P. Paczkowska z P. Lisińskim, Joanna Kaczmarkiewicz, Odbyła się też licytacja i w sklepiku można było zakupić pamiątki – prace dzieci , artystów. Wylicytować można było przejażdżkę wozem strażackim. Całość zakończyło światełko do nieba przy ognisku i pieczenie kiełbasek.
                                  
Za wsparcie tegorocznych działań czernikowskiego sztabu dziękujemy:
pracownikom obsługi , nauczycielom  SP w Czernikowie za przygotowanie balu charytatywnego oraz sponsorom i Radzie Rodziców za udzielenie wsparcia, dzięki któremu goście mogli cieszyć się strawą duchową i materialną a kwestujący w niedzielę nie byli głodni-
Urzędowi Gminy w Czernikowie, Czernikowskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Wspierania Edukacji, Kultury i Sportu "Czyż-nie", Gminnej Spółdzielni w Czernikowie, Bankowi Spółdzielczemu w Czernikowie, Radzie Rodziców przy SP w Czernikowie, Państwu Chlebowskim (Domar), Państwu Gerc (Marysieńka), Panu St. Strychalskiemu, M.Maćkiewiczowi. P.Lisińskiemu, R. Miętkiewiczowi ,Państwu Zglinickim, Grodzińskim OSP w Czernikowie, , Państwu Jaszewskim z Lipna, Państwu Kasprzak z Torunia,
Pani Duszyńskiej.
Dzięki wielkie wszystkim szkołom, dzieciakom, nauczycielom, rodzicom  którzy włączyli się do akcji i wspomogli jej organizację.
 
Wielkie dzięki dla tych którzy przekazali różne gadżety, prace, obrazy, rzeźby do licytacji:
Jurek Zglinicki, Jola Zaniewska, Aga Podlasińska, Marta Grzywińska, Janusz Drapała, Pracownia Craft Corner z Lipna, Starostwo Powiatowe (M. Graczyk), Piekarnia P.Rumińskich
 
Dzięki dla wszystkich dużych i małych artystów i wolontariuszy za to, że im się chciało !
 
 
 
Sztab WOŚP
SP Czernikowo
  • -

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 161798 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.