Imieniny: Eustachego, Wiktoryna, Helmuta

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

IV Mistrzostwa Gminy Czernikowo w Makao Tradycyjnym w wariancie „1 na 1” – puchar wrócił na Parcele

Kilka minut przed godziną 15:00 rozpoczęto pierwsze spotkanie turnieju mistrzowskiego w makao tradycyjnym przy stolikach dwuosobowych – wariantu najbardziej prestiżowego, bo najrzetelniej odzwierciedlającego umiejętności graczy.

Błyskawicznie z turniejem pożegnał się czwarty przed rokiem Radosław Świątecki, co tylko zaostrzyło apetyty nigdy nie dekorowanej medalami większości. W pierwszym półfinale wielokrotny mistrz gminy Przemysław Pujer pokonał czempiona z roku 2012, Krzysztofa Seweryna; w drugim idący jak burza Andrzej Laskowski zmiótł debiutanta Adriana Szalkowskiego. Zarówno Seweryn, jak i Szalkowski wygrali pojedynki repasażowe z – odpowiednio – Mirosławem Raciniewskim i Zbigniewem Ziółkowskim i spotkali się w partii dającej prawo walki w rozgrywkach medalowych, gdzie górą był Adrian. W finale długi, pasjonujący pojedynek stoczyli Laskowski i Pujer, a tytuł mistrzowski zdobył ten drugi. W walce o srebro Laskowski po raz drugi tego dnia uporał się z Szalkowskim, a na osłodę pozostała mu jeszcze statuetka Nagrody Specjalnej za najlepszy bilans punktowy.

Nagrody ufundował oraz organizacyjnie wsparł przedsięwzięcie Wójt Gminy Czernikowo Zdzisław Gawroński, któremu należą się serdeczne podziękowania.