Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: niedziela, 21.07.2024
Imieniny: Daniela, Andrzeja, Benedykta

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

W centrum Czernikowa będzie o wiele bezpieczniej

   W ramach ogłoszonego na początku marca naboru wniosków o dofinansowanie zadań mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych na podstawie Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Gmina Czernikowo zdecydowała się na złożenie trzech kompletów dokumentów aplikacyjnych. I chociaż konkurs dedykowany był głównie przebudowie i doświetleniu przejść dla pieszych, dzięki możliwości uwzględnienia w zakresie poszczególnych projektów przebudowy obszarów oddziaływania tychże przejść (do 100 m po obu stronach) oraz partnerstwu z Powiatem Toruńskim, już wkrótce możemy znacząco podnieść poziom bezpieczeństwa i infrastrukturalnej jakości na kluczowych odcinkach komunikacyjnych Czernikowa.

   W przypadku otrzymania dofinansowania na wszystkie nasze oraz partnerskie inwestycje jeszcze w tym roku przebudowana może zostać ul. Kwiatowa od skrzyżowania z ul. Leśną do skrzyżowania z drogą powiatową 2044C (ul. Targowa), przy którym utworzone zostanie wyniesione przejście dla pieszych, oznakowane i doświetlone zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Infrastruktury. Ciąg ul. Słowackiego od torów kolejowych do miejsca na wysokości parkingu centrum DOMEX stanowi przedmiot wniosku powiatowego, z budową wyniesionych przejść dla pieszych przy żłobku oraz Urzędzie Gminy Czernikowo. Dwa kolejne wnioski gminne obejmują ul. Szkolną od skrzyżowania z drogą powiatową do salonu fryzjerskiego „Perfekt”. Natomiast dzięki zwiększeniu poziomu dofinansowania do 80% kosztów kwalifikowalnych dla każdego z zadań, uda się jeszcze wygospodarować środki na przebudowę ul. Słowackiego od drogi krajowej nr 10 do miejsca, w którym swoją inwestycję kończyć będzie powiat – z wyniesieniem całego skrzyżowania Słowackiego/Szkolna/3 Maja włącznie.

   Oczywiście realizacja przedsięwzięcia zależy od naszej (i powiatowej) aplikacyjnej skuteczności. Powodzenie w tym zakresie pozwoli na przebudowę ponad 1 km dróg, z częściową przebudową kanalizacji deszczowej i chodników. Całkowita wartość wniosków złożonych przez Gminę Czernikowo to 668 877,99 zł. Wkład gminy w projekty partnerskie z Powiatem Toruńskim wyniesie ponad 200 tys. zł.

drukuj (W centrum Czernikowa będzie o wiele bezpieczniej)

  • przejście dla pieszych

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 195836 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.