Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 22.07.2024
Imieniny: Marii, Magdaleny, Albina

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Projekty unijne w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Czernikowie

Zespół Szkół w br. szkolnym,  w ramach  zajęć pozalekcyjnych, przystąpił do realizacji dwóch projektów edukacyjnych  współfinansowanych ze środków  Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POKL.

1. Projekt pt. REGION NAUK ŚCISŁYCH przygotowany przez Wydział Projektów Edukacyjnych i Stypendiów w Departamencie Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, skierowany jest zarówno do uczniów wymagających wsparcia, jak również do tych najzdolniejszych.

Celem projektu jest zminimalizowanie dysproporcji i wyrównanie szans edukacyjnych uczniów gimnazjum z obszarów wiejskich, poprzez rozszerzenieoferty edukacyjnej o zajęcia pozalekcyjne z zakresu nauk matematyczno–przyrodniczych, językowych, ICT oraz doradztwa zawodowego. Ponadto najzdolniejsi uczniowie klas drugich będą uczestniczyli w sześciu sobotnich wyjazdach na siedmiogodzinne warsztaty zorganizowane w Uniwersytecie M. Kopernika w Toruniu. Zajęcia będą prowadzone w trzech komponentach: biologia i chemia w medycynie/fizyka medyczna, fizyka z elementami meteorologii oraz matematyka z elementami ekonomii, prowadzone aktywnymi metodami w laboratoriach.

2. Projekt pt. EU-geniusz i szkoła tajemnic realizowany jest we współpracy z Toruńskim Starostwem. Uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych mają możliwość udziału w zajęciach zespołów dydaktyczno–wyrównawczych, jak również poszerzania swojej wiedzy w ramach zajęć rozwijających kompetencje naukowo–techniczne, zwłaszcza z matematyki, fizyki, informatyki, chemii, biologii, a w drugim półroczu także j. obcych. Uczestniczą także w zajęciach ekspresji kulturalnej, ścieżek edukacyjno–zawodowych, zajęć z zakresu rozwoju patriotyzmu lokalnego, terapeutycznych.

Uczniowie biorący udział w projekcie uczestniczą w bezpłatnych wyjazdach do teatru, opery do Biskupina, na zajęcia ekologiczne do szkoły leśnej na Barbarce, do elektrowni wiatrowej, Astrobazy, oczyszczalni ścieków w Toruniu itp.

W tym projekcie 23 uczniów liceum zostało zakwalifikowanych do odbycia miesięcznego–płatnego stażu zawodowego, poprzedzonego zajęciami doradztwa zawodowego.

Dodatkowe zajęcia realizowane są w ciągu całego tygodnia pracy, a także w soboty.

Ponadto szkoła została wzbogacona w pomoce dydaktyczne oraz sprzęt audiowizualny.

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 195896 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.