Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: wtorek, 11.12.2018
Imieniny: Stefana, Waldemara, Damazego

Wyszukiwarka

Nawigacja:

 • AKTUALNOŚCI

Treść strony

 • Wójt Gminy Czernikowo pomocnikiem Mikołaja

Wójt Gminy Czernikowo pomocnikiem Mikołaja

W dniu 4 grudnia 2018 roku do Urzędu Gminy w Czernikowie, za pośrednictwem specjalnej Poczty Elfów, dostarczono wyjątkowy list. Wyjątkowe pismo zaadresowane zostało do Wójta Gminy Czernikowo - Tomasza Krasickiego, przez wyjątkowego nadawcę - samego Świętego Mikołaja.
 • urna

Wybory uzupełniające do Rady Gminy w Czernikowie

Wojewoda Kujawsko-Pomorski zarządza wybory uzupełniające do Rady Gminy w Czernikowie w okręgu wyborczym Nr 5 dla wyboru jednego radnego. Datę wyborów wyznacza się na niedzielę 10 lutego 2019 r..
 • miniatura

Maraton Szachowy Powiatu Toruńskiego

Dnia 15 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Czernikowie odbędzie się Maraton Szachowy Powiatu Toruńskiego.Zapisy do 14 grudnia przez formularz internetowy.
 • II Sesja Rady Gminy Czernikowo z dn. 03.12.18

II Sesja Rady Gminy Czernikowo z dnia 3. grudnia 2018 - skrót z sesji

Dnia 3 grudnia 2018 r. o godzinie 17.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła II Sesja Rady Gminy Czernikowo. W sesji udział wzięło 12 radnych. Radni przyjęli porządek posiedzenia i protokół z poprzedniej sesji, po czym przystąpili do głosowania nad uchwałami.
 • miniatura

Mistrzostwa gminy w piłce halowej dziewcząt

W sobotę 1 grudnia w hali ZS w Czernikowie odbyły się mistrzostwa gminy w piłce nożnej halowej dziewcząt-rocznik 2005-2003. Cztery drużyny rozegrały turniej systemem "każdy z każdym".
 • miniatura

Dobry start w wykonaniu siatkarzy Setbola

Od dwóch wygranych po 3:0 rozpoczął nowy sezon Lipnowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej zespół Setbola Czernikowo. W weekend 24-25 listopada mistrzowie ligi z 2016 roku pewnie pokonali LO Lipno i Bobrowniki.
 • logo

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Toruniu

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Toruniu przesyła informacje dotyczącą pryszczycy bydła, świń, owiec, kóz- celem rozpowszechnienia wśród wszystkich zainteresowanych oraz hodowców.
 • „Praca plastyczna promująca segregację odpadów”

Konkurs „Praca plastyczna promująca segregację odpadów” rozstrzygnięty!

Celem konkursu było podniesienie edukacji w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi, promowanie selektywnego zbierania odpadów oraz kształtowanie prawidłowych postaw ekologicznych na terenie gminy Czernikowo.
 • herb

II Sesja Rady Gminy Czernikowo z dnia 3. grudnia 2018

Zapraszamy do obejrzenia transmisji online.

Rodzina z Pokrzywna potrzebuje Twojej pomocy!

W związku z tragedią jaka wydarzyła się w piątek (30.11.2018 r.) w miejscowości Pokrzywno, gminie Czernikowo uruchamiamy zbiórkę publiczną. W pożarze, który miał miejsce w godzinach popołudniowych w znacznym stopniu spłonął dom i dobytek Państwa Lipińskich.
 • miniatura

Szkolenia z generatora ofert Witkac.pl

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego na cykl szkoleń z generatora ofert.
 • logo

Od 1 grudnia 2018 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 grudnia 2018 r. zmieniają się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.
 • Spotkanie informacyjne - Lokalna Strategia Rozwoju

Spotkanie informacyjne dotyczące wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju

4. grudnia 2018 roku w sali posiedzeń Urzędu Gminy Czernikowo odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju. Podczas spotkania przedstawione zostały informacje dotyczące m.in. ogólnych zasad przyznawania wsparcia, kryteriów wyboru operacji oraz planowanych terminów naborów.
 • I sesja RG

I Sesja ósmej kadencji Rady Gminy Czernikowo

Dnia 22 listopada 2018 r. o godzinie 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła I Sesja ósmej kadencji Rady Gminy Czernikowo. Posiedzeniu przewodniczył radny Senior pan Mieczysław Kasprowicz. W sesji udział wzięło 14 radnych. Senior obrad odczytał postanowienie komisarza wyborczego o wygaśnięciu mandatu radnego pana Tomasza Krasickiego wybranego na Wójta Gminy Czernikowo. Radni złożyli ślubowanie i przedstawili swoją krótką autoprezentację. Następnie Wójt Tomasz Krasicki złożył ślubowanie i wygłosił przemówienie.
 • miniatura

Informacja Koła Łowieckiego ,,SZARAK"

Zarząd Koła Łowieckiego nr 58 ,,SZARAK" w Bobrownikach uprzejmie informuje, że na terenie dzierżawionych przez nas obwodów łowieckich nr 197 i 198 wnioski o szacowanie i ustalanie wysokości w zakresie szkód wyrządzonych przez zwierzęta łowne w uprawach i płodach rolnych oraz przy wykonywaniu polowania, odszkodowania przyjmowane są w formie pisemnej na adres...
 • Dzień Edukacji Narodowej

Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą nauczać

14 października to data, która kojarzy się każdemu z popularnie zwanym Dniem Nauczyciela, obchodzonym oficjalnie pod nazwą Dnia Edukacji Narodowej. Tego dnia uroczyście świętują uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. W swoich macierzystych placówkach (12 października) dzieci podziękowały nauczycielom nie tylko za przekazywaną wiedzę, ale również za cierpliwość, uśmiech i dobre słowo wręczając symboliczny kwiatek, laurkę i deklamując krótki wierszyk.
 • miniatura

Mikołajkowy Turniej Tenisa

Uczniowski Klub Sportowy „Piątka” przy współpracy z Urzędem Gminy w Czernikowie organizują w dniu 02.12.2018 r.(niedziela)w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Tony Halika w Osówce XIX Indywidualny Turniej gry w Tenisa Stołowego
 • plakat

Koncert Wiolety Markowskiej

Zapraszamy na koncert Wiolety Markowskiej, uczestniczki The Voice of Poland. Rezerwacje wejściówek Sekretariat SP Czernikowo, godz. 8-14. Tel. 883-690-234. Liczba miejsc ograniczona.
 • miniatura

Kolejna „schetynówka” już w przyszłym roku

Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 to jeden z najważniejszych instrumentów finansowania inwestycji infrastrukturalnych. W połowie września Gmina Czernikowo złożyła wniosek o dofinansowanie zadania „Przebudowa dróg gminnych nr 101128C i 101154C wraz z przebudową skrzyżowań z drogą powiatową nr 2044C w miejscowościach Witowąż i Osówka”. Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, że dokumentacja aplikacyjna zyskała uznanie komisji oceniającej i w przyszłym roku zrealizujemy kolejne drogowe przedsięwzięcie.
 • miniatura

Gminne mistrzostwa szkół podstawowych w piłce nożnej halowej chłopców.

17 listopada w hali ZS w Czernikowie rozegrano gminne mistrzostwa szkół podstawowych w piłce nożnej halowej chłopców-rocznik 2006 i młodsi.
 • miniatura

Turniej piłki nożnej halowej dziewcząt

W sobotę 10 listopada w hali ZS w Czernikowie odbył się turniej piłki nożnej halowej dziewcząt(rocznik 2006 i młodsi).
 • logo

Chorzy czekają na krew

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do oddawania krwi 16 grudnia (niedziela)- Remiza OSP Czernikowo w godzinach od 9 do 14.
 • Odsłonięcie Pomnika Niepodległości

100 lat Niepodległej - odsłonięcie Pomnika Niepodległości w Czernikowie

Mazurek Dąbrowskiego rozlegał się w całej Polsce tej jesieni. Zwoływano apele i wznoszono pomniki. Jeden z nich, zbudowany w hołdzie walczącym i poległym za ojczyznę w wigilię 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, został odsłonięty w Czernikowie. To orzeł, w koronie przypominającej tą z pierwszego po 1918 roku herbu Polski, z dumnie rozpostartymi skrzydłami wydawał się być już gotowy do lotu. Na cokole wyryte złotymi literami słowa „Bóg, honor, ojczyzna” przypominają nam o wartościach za które niegdyś zginęli Ci, którym dzisiaj wznosimy pomniki.

 • Akademia z okazji Święta Niepodległości 2018

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Tradycja świętowania dnia, w którym Polska wróciła na mapę polityczną świata, pozostaje żywa, bo żywy jest patriotyzm w sercach Polaków i lokalnej społeczności gminy Czernikowo.
 • logo

Uwaga Rolniku! Zapoznaj się z poniższą treścią.

W związku z nałożeniem na rolników w całej Polsce obowiązku przestrzegania wymogów z Programu działań, który został przyjęty rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 5 czerwca 2018 r. w sprawie przyjęcia "Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu"...
 • miniatura

Gminne mistrzostwa szkół podstawowych w unihokeju

W sobotę 27.10.2018 w Osówce odbyły się gminne mistrzostwa szkół podstawowych w unihokeju -rocznik 2006 i młodsi.

Usuniecie odpadów z terenu działalności Spółdzielczego Gospodarstwa „BIO-PLAST” w Witowężu – umowa podpisana.

W dniu 26 października 2018 r. została podpisana umowa na usuniecie odpadów z terenu działalności Spółdzielczego Gospodarstwa „BIO-PLAST” w Witowążu. Jak wcześniej informowaliśmy zadanie wykona Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania z Torunia.  Za kwotę jaką dysponuje Gmina ze środków rezerwy kryzysowej, usunięte zostanie ok. 270 ton odpadów. Będzie to pierwszy etap planowanego usunięcia wszystkich zalegających odpadów.

Edukacja ekologiczna przedszkolaków w ramach projektu „Doposażenie PSZOK w miejscowości Jackowo”

W ubiegły wtorek, 30.10.2018 r., w Przedszkolu Publicznym w Czernikowie odbyły się zajęcia podejmujące tematykę prawidłowej segregacji odpadów, jak również sposoby zapobiegania powstawaniu odpadów. Akcję edukacyjną przeprowadziło Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej w ramach działań informacyjno-promocyjnych, będących elementem projektu grantowego pn. „Doposażenie PSZOK w miejscowości Jackowo”.
 • logo

Terminy wypłat świadczeń w październiku 2018 r.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernikowie podaje terminy wypłat świadczeń w październiku 2018 r.
 • miniatura

XIV Edycja gminnej ligi piłki nożnej halowej

W dniu 9 listopada (piątek) rozpoczynają się rozgrywki XIV edycji gminnej ligi piłki nożnej halowej.
 • kolejowa

Informacja o modernizacji ul. Kolejowej

Wójt Gminy Czernikowo - Zdzisław Gawroński, podpisał porozumienie z Urzędem Marszałkowskim na modernizację drogi wojewódzkiej nr 566 tj. ul. Kolejowej w Czernikowie.

Mazowsze biegało dla Niepodległej

Setna rocznica odzyskania niepodległości przez państwo polskie jest okazją do organizacji wielu przedsięwzięć upamiętniających wyjątkowy jubileusz. 13 października odbył się I Mazowiecki Bieg Niepodległości „Mazowsze dla Niepodległej”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Mazowsza „Nasz Czas”.

Usuniecie odpadów z terenu działalności Spółdzielczego Gospodarstwa „BIO-PLAST” w Witowężu

W wyniku przeprowadzonego drugiego postępowania na usuniecie odpadów z terenu działalności Spółdzielczego Gospodarstwa „BIO-PLAST” w Witowężu, w którym termin składania ofert wyznaczony był do 17 października br. najkorzystniejszą ofertę na wykonanie tego zadania złożyło Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania z Torunia. Koszt to 239,70zł za usunięcie 1 tony odpadów.
 • herb

Rozkład jazdy przewozów otwartych.

Publikujemy rozkład jazdy autobusów Kujawsko‑Pomorskiego Transportu Samochodowego. Firma ta, będzie w bieżącym roku szkolnym, obsługiwała dowóz dzieci do szkół na terenie Gminy Czernikowo.

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 15.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 3205359 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.