Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 04.02.2023
Imieniny: Joanny, Weroniki, Andrzeja

Wyszukiwarka

Nawigacja:

 • AKTUALNOŚCI

Treść strony

 • Herb Gminy Czernikowo

Trwa II tura naboru wniosków o zakup preferencyjny węgla.

Przypominamy, że do końca marca 2023 r. przyjmujemy wnioski o zakup węgla na preferencyjnych warunkach, w cenie 1950 zł za tonę.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Pomoc z PROW dla hodowców świń: czas na składanie wniosków wydłużony do 7 lutego

Do 7 lutego 2023 r., czyli o tydzień dłużej niż zakładano, producenci trzody chlewnej, którzy ponieśli straty w wyniku trwającej wojny, mogą składać wnioski o nadzwyczajną tymczasową pomoc. Wsparcie finansowane jest z budżetu PROW na lata 2014-2020.

 • Logo

Kolejne spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze”

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane uzyskaniem środków na wymianę źródła ciepła oraz przeprowadzeniem termomodernizacji swojego domu do udziału w kolejnym spotkaniu informacyjnym dotyczącym programu „Czyste Powietrze”. Spotkanie odbędzie się 8 lutego 2023 r. (środa) w godz. 15.00 – 17.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Czernikowo, ul. Słowackiego 12, 87-640 Czernikowo.

 • Logo

Informacja Komisariatu Policji w Dobrzejewicach

Komisariat Policji w Dobrzejewicach informuje, że trwa realizacja planu działań priorytetowych przez dzielnicowego w miejscowości Osówka, polegających na wyeliminowaniu zagrożenia niszczenia mienia poprzez wybryki chuligańskie.

 • Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z...

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

Wójt Gminy Czernikowo informuje o naborze wniosków dotyczących udziału w programie: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Warunkiem udziału w programie jest złożenie w wyznaczonych terminach wniosku oraz wymaganych oświadczeń w Urzędzie Gminy Czernikowo, ul. Słowackiego 12, 87-640 Czernikowo. Nabór wniosków o udział w ww. programie trwa do  24 marca 2023 r.

 • logo

Zaproszenie na szkolenie hybrydowe dotyczące Płatności bezpośrednich, Warunkowości

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza 8 lutego 2023 r. godz. 10:00 na szkolenie hybrydowe „Mechanizmy wsparcia bezpośredniego dochodów gospodarstw rolniczych – płatności bezpośrednie, warunkowość”;. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest wcześniejsza rejestracja.

 • logo

Zaproszenie na szkolenie hybrydowe dotyczące Ekoschematów

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza 15 lutego 2023 r. godz. 10:00 na szkolenie hybrydowe „Mechanizmy wsparcia bezpośredniego dochodów gospodarstw rolniczych – ekoschematy”;. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest wcześniejsza rejestracja.

 • logo

Ruszają zajęcia na ORLIKU w Mazowszu

Z radością ogłaszamy, iż zakwalifikowaliśmy się do kolejnej edycji programu Lokalny Animator Sportu. Zatem od 1 marca 2023 r.  zapraszamy na zajęcia sportowe na ORLIKU w Mazowszu w godz. 15.00-20.00 (poniedziałek-piątek).

 • Herb Gminy Czernikowo

Ogłoszenie

Gmina Czernikowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników, we współpracy z Okręgową Stacją Chemiczno-Rolniczą w Bydgoszczy, zaprasza gospodarzy z terenu naszej gminy do wzięcia udziału w badaniu próbek glebowych. Koszty badań pokrywa Gmina Czernikowo. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 10 lutego 2023 r.

 • Rekrutacja 2023-2024

Zapraszamy do Przedszkola Publicznego „W Stumilowym Lesie” oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych!

Drodzy Rodzice!
Już 1 marca 2023 r. rozpocznie się rekrutacja do Przedszkola Publicznego „W Stumilowym Lesie” w Czernikowie oraz do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

 • Grafika

Rozkład jazdy gminnego transportu publicznego w czasie ferii

Przedstawiamy Państwu informacje dotyczącą rozkładu jazdy gminnych przewozów pasażerskich w czasie ferii zimowych tj. 30.01.2023 r. – 10.02.2023 r.

 • Logo ZUS

Pierwsze wnioski  o 500+ na nowy okres wpłynęły do ZUS

Ruszył nabór wniosków o 500+ na nowy okres świadczeniowy 2023/2024. Wnioski można złożyć m.in. za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS dostępnej na telefony komórkowe lub tablety. Tylko tym kanałem z samego rana do ZUS wpłynęło niemal 7 tys. wniosków na 12,2 tys. dzieci.

 • Logo KRUS

Zmiany w zasadach przyznawania zasiłku macierzyńskiego z tytułu przysposobienia / przyjęcia dziecka na wychowanie

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od dnia 1 lutego 2023 r. o zasiłek macierzyński mogą ubiegać się osoby objęte ubezpieczeniem społecznym rolników, które przysposobiły dziecko w wieku do 14. roku życia lub przyjęły na wychowanie w wieku do ukończenia 14. roku życia i wystąpiły do sądu opiekuńczego z wnioskiem o wszczęcie postępowania w sprawie jego przysposobienia.

 • Logo ZUS

Składanie wniosków o świadczenie 500+ na nowy okres świadczeniowy

od 1 lutego 2023 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczyna przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy, trwający od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r.

 • Logo Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

Właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego. Nie wolno również dopuszczać do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający na dachu śnieg i należy zapewnić właściwe i odpowiednio częste odśnieżanie dachu oraz elementów elewacji budynku. Konieczne jest usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, które mogą zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się na ciągach pieszych i jezdnych, przebiegających bezpośrednio przy budynku.

 • Logo ZUS

ZUS przypomina o ważnym terminie.

31 stycznia mija termin dla przedsiębiorców na zgłoszenie się do małego ZUS plus. Ci, którzy korzystali z ulgi w ubiegłym roku i nadal spełniają warunki, nie muszą zgłaszać się ponownie. Do końca stycznia część płatników składek powinna także złożyć ZUS IWA za 2022 rok, czyli informację potrzebną do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe – przypomina Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Zaproszenie na Webinar

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza na Webinar 1 lutego 2023 r.: energia dla wsi; ekoschematy i inne

 • Logo ZUS

Zapytaj eksperta o PIT z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT za 2022 rok. Deklaracje trafią do osób, które w ubiegłym roku choć raz pobrały świadczenie z ZUS np. emeryturę, rentę, zasiłek lub inne opodatkowane świadczenie.

 • Logo

Zaproszenie na szkolenie BDO - KPODR Minikowo

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu zapraszają 1 marca 2023 r. godz. 10:00 na szkolenie online pn.: „Baza danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami (BDO) w produkcji rolniczej”

 • Herb Gminy Czernikowo

Wójt Gminy Czernikowo ogłasza otwarty konkurs ofert

Wójt Gminy Czernikowo ogłasza otwarty konkurs ofert na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań gminy w roku 2023 w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Oferty należy składać osobiście lub przesłać pocztą na adres Urzędu Gminy w Czernikowie, ul. Słowackiego 12, 87-640 Czernikowo, w terminie do dnia 10.02.2023 r. do godz. 12.00 (decyduje data stempla pocztowego), w zamkniętych kopertach z dopiskiem: „Konkurs na realizację zadania w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej:”.

 • Logo KRUS

IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do udziału w „IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Kompletne zgłoszenie (rymowankę oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy) należy przesłać w terminie do dnia 20.03.2023 r. pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego) lub elektroniczną

 • Grafika

Konkurs „Bóg, zło i ewolucja”.

Wydział Teologiczny UMK w Toruniu zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Bóg, zło i ewolucja”. Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach projektu „The Dynamic Theodicy Model: understanding God, Evil and Evolution”, finansowanego przez Fundację Templetona.

 • Logo Zwrot podatku akcyzowego

Nowy nabór wniosków – akcyza dla rolników - I termin 2023 roku

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej, powinien zbierać faktury VAT(lub ich potwierdzone kopie) i razem z wnioskiem złożyć je do Wójta.

 • Logo

„Dobro nie zna granic!” – zgłoś firmę w konkursie Dobroczyńca Roku

Do 10 lutego organizacje pozarządowe mogą zgłaszać firmy i fundacje firm do 26. edycji konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”.

 • Szczeniaczki szukają nowego domu

Szukamy Domów !

W Gabinecie Weterynaryjnym w Czernikowie na nowy, kochający dom czeka 5 szczeniaczków. Maluchy mają około 7 tygodni, są raz odrobaczone i poddane profilaktyce przeciwpchelnej, szczeniaki są samodzielne i bardzo przyjacielskie.

 • Logo ARiMR

Pomoc ARiMR w ramach PROW

Informacja o trwających w ARiMR naborach wniosków w ramach PROW

 • Logo ARIMR

Modernizacja gospodarstw rolnych - wkrótce nabory w obszarach E (nawadnianie) i F (zielona energia)

Od 31 stycznia 2023 r. rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związane z nawadnianiem lub wykorzystaniem zielonych źródeł energii, będą mogli ubiegać się o wsparcie finansowe. Nabory wniosków prowadzone będą w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” z PRO W 2014-2020.

 • Logo ZUS

Bonami można płacić jeszcze tylko do końca marca

Na Kujawach i Pomorzu właśnie rozpoczęły się ferie zimowe. To dobra okazja do wykorzystania bonu turystycznego. Rodzice mogą nim płacić tylko do 31 marca.

 • Logo Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy

Atrakcyjne pożyczki unijne dla najmłodszych firm

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. z o.o. to spółka samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. W ofercie unijnych pożyczek K-PFP jest m.in. Mikropożyczka, przeznaczona dla mikroprzedsiębiorstw z województwa kujawsko-pomorskiego, które działają krócej niż 5 lat.

 • Cztery kilometry jakości w Makowiskach i Kiełpinach

Cztery kilometry jakości w Makowiskach i Kiełpinach

Sołectwa Makowiska i Kiełpiny odznaczają się wyjątkową gęstością lokalnej sieci dróg, co stanowić może zarówno udogodnienie, jak i przekleństwo – utrzymanie dziesiątek, głównie gruntowych, „nitek” w zadowalającym stanie to zadanie trudne. Stąd też to właśnie wschodnia część gminy stała się areną największej z dotychczasowych inwestycji drogowych.
 • województwo_kujawsko-pomorskie

Rozporządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ws grypy ptaków

Rozporządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 16 stycznia 2023 r. uchylające rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów lipnowskiego, toruńskiego i golubsko-dobrzyńskiego.
 • Logo ZUS

W Polsce pracuje coraz więcej cudzoziemców

W Polsce jest coraz więcej legalnie pracujących cudzoziemców. Na koniec listopada 2022 r. do ubezpieczeń emerytalnego i rentowych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 67 tys. obcokrajowców. To wzrost o ponad 55 tys. w stosunku do czerwca. Najwięcej jest u nas obywateli Ukrainy, Białorusi i Gruzji.

 • Logo ZUS

ZUS rozpoczął wysyłkę rozliczeń podatkowych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych za 2022 rok. PIT otrzymają m.in. emeryci, renciści, osoby, które pobrały zasiłki lub inne opodatkowane świadczenie z ZUS w ubiegłym roku.  Formularz podatkowy można także sprawdzić na PUE ZUS. Jest do pobrania w zakładce ”Świadczeniobiorca”.

 • Podpisaliśmy umowę na budowę „przydomówek”

Podpisaliśmy umowę na budowę „przydomówek”

Trzydzieści pięć sztuk przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków wybudowanych zostanie na terenie gminy Czernikowo przy udziale środków unijnych. 12 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy podpisana została umowa z wykonawcą zadania.

 • Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE - Plakat

Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE

Celem Kampanii Informacyjnej Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE jest poszerzenie wiedzy o potrzebie zastrzegania w bankach utraconych dokumentów tożsamości przez każdą osobę, której taka sytuacja się przytrafiła. Nie ma znaczenia, czy stało się to w wyniku zgubienia czy kradzieży.

 • Herb Gminy Czernikowo

II tura naboru wniosków o zakup preferencyjny węgla.

Informujemy, że można już składać wnioski o tegoroczny zakup węgla na preferencyjnych warunkach. Przypominamy – cena to 1950 zł za tonę.

 • Loga

III Konkurs „Moja smart wieś – Wizje i Inicjatywy”

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk (IRWiR PAN) zaprasza do udziału w III Konkursie "Moja smart wieś - Wizje i Inicjatywy". Zgłoszenia do konkursu oraz prace konkursowe należy składać do 28 lutego 2023 roku.

 • Czernikowskie Koło Naukowe

Czernikowskie Koło Naukowe

Uczniowie z Zespołu Szkół w Czernikowie biorą udział w VII edycji programu edukacyjnego dla szkół podstawowych „Być jak Ignacy – Zostań ambasadorem nauki”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Trzecioklasiści w ramach działalności Czernikowskiego Koła Naukowego wykonują mnóstwo doświadczeń, eksperymentów i angażujących zadań.

 • Logo ZUS

ZUS zaprasza płatników na dzień otwarty z PUE

Prowadzona przez ZUS szeroka akcja informacyjna skierowana do płatników składek, którzy nie posiadają jeszcze profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, przyniosła rezultaty. Pozostało już tylko 4,4 tys. płatników składek z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy muszą aktywować konto na PUE ZUS. Dane do logowania mogą uzyskać także w najbliższą sobotę, 28 stycznia.

 • Nieodpłatna Pomoc prawna

Nieodpłatna Pomoc prawna

Dnia 5 sierpnia 2015 roku Sejm RP uchwalił ustawę o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej której celem jest zapewnienie obywatelom równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym.

 • Grafika

Piąta edycja konkursu Europa z naszej ulicy

Pozostały już tylko 2 tygodnie na zgłoszenia do piątej edycji konkursu Europa z naszej ulicy dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 stycznia. Nagrodą jest wyjazd do Brukseli i spotkanie z europarlamentarzystami. Organizatorem konkursu jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.

 • Logo ZUS

1 lutego ruszy nabór wniosków o 500 plus na nowy okres

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie wcześniej niż od 1 lutego zacznie przyjmować wnioski o świadczenie wychowawcze 500 plus na nowy okres świadczeniowy, trwający od  czerwca 2023 r. do maja 2024 r.

 • Logo GZK

Informacja

Szanowni Mieszkańcy,
W związku z trwającym kryzysem energetycznym, który dotyczy nie tylko polskich samorządów ale całej Europy, konieczne jest wprowadzanie oszczędności w naszej Gminie. W związku z tym od godziny 00.00 do 4.00 rano będziemy wyłączać lampy uliczne na terenie Gminy Czernikowo. Ograniczenia te będą dotyczyć całego gminnego oświetlenia.

 • Podpisanie umowy na dofinansowanie przewozów autobusowych

Podpisanie umowy na dofinansowanie przewozów autobusowych

W ostatnich dniach odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie przewozów autobusowych o  charakterze użyteczności publicznej na rok 2023 w  ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych.  

 • miniatura

Nabór wniosków z zakresu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Czernikowo

Wójt Gminy Czernikowo informuje mieszkańców, którzy użytkują lub składują na swojej posesji wyroby zawierające azbest, są ujęci w ,,Programie usuwania azbestu z terenu Gminy Czernikowo” i planują w 2023 r. usunąć eternit ze swoich nieruchomości, o rozpoczęciu naboru wniosków na ich usunięcie i utylizację (w tym demontaż). Wnioski wraz z wymaganymi dokumentami należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy Czernikowo w terminie do 24.02.2023 r. w godzinach pracy Urzędu.

 • Loga

Nabór wniosków do Projektu pn. „Kompetencje dla sektorów – gospodarka wodno-ściekowa i rekultywacja”

Nabór wniosków do Projektu  pn. „Kompetencje dla sektorów – gospodarka wodno-ściekowa i rekultywacja”, rozpocznie się 12 stycznia 2023.

 • Logo KRUS

Wysokość zaliczki na podatek dochodowy i składki na ubezpieczenie zdrowotne od świadczeń emerytalno-rentowych w 2023 r.

W związku z rozpoczęciem nowego roku podatkowego Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 stycznia 2023 r. pobiera zaliczkę na podatek dochodowy i składkę na ubezpieczenie zdrowotne od wypłacanych świadczeń emerytalno-rentowych i rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego na zasadach analogicznych jak w roku 2022.

 • Logo ZUS

mLegitymacja cieszy się zainteresowaniem seniorów

Już 60 tys. emerytów i rencistów pobrało mLegitymację w aplikacji mObywatel. Z elektronicznej wersji legitymacji mogą skorzystać także ci, którzy mają tradycyjną plastikową legitymację.

 • Logo ZUS

Płatnicy bez PUE ZUS muszą przyjść po login i hasło

Płatniku, nie zdążyłeś założyć konta na PUE ZUS? ZUS Cię w tym wyręczy i założy konto techniczne. Abyś mógł z niego korzystać, musisz przyjść do ZUS-u po login i hasło. Dane do logowania uzyskasz też w trakcie e-wizyty.

 • Herb Gminy Czernikowo

Rozkład jazdy gminnego transportu publicznego

Przedstawiamy Państwu informację dotyczącą rozkładu jazdy gminnych przewozów pasażerskich. Gminny transport publiczny to odpowiedź na liczne wnioski mieszkańców, którzy zgłaszali problem z dotarciem do pracy, szkół czy placówek zdrowia z uwagi na braki połączeń autobusowych. 
 • -

Plan przewozów

Plan przewozów od 2 stycznia 2023 r. , na terenie Gminy Czernikowo dla poszczególnych szkół.

 • Loga

Ogłoszenie o zmianie programu priorytetowego „CZYSTE POWIETRZE”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu (dalej: „WFOŚiGW”) ogłasza, że od dnia 3 stycznia 2023 r. wchodzi w życie zmiana programu priorytetowego „Czyste Powietrze” (dalej:„Program”).

 • Logo GZK

Ogłoszenie o zmianie taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków

Gminny Zakład Komunalny w Czernikowie informuje, że Decyzją nr GD.RZT.70.60.130.2022/D.MW Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku (Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie) obecna taryfa ulega zmianie od dnia 28.12.2022 r.

 • Świąteczne atrakcje w Parku 700-lecia

Świąteczne atrakcje w Parku 700-lecia

20 grudnia w czernikowskim Parku 700-lecia można było poczuć bliskość nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia – wszystko za sprawą tradycyjnego już, świątecznego jarmarku.

 • Grafika

Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego (c-KOB)

Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego (c-KOB) jest oficjalną, rządową aplikacją do prowadzenia książki obiektu budowlanego. System dostępny będzie od 1 stycznia 2023 r. pod adresem https://c-kob.gunb.gov.pl. c-KOB możliwia w prosty sposób założenie i prowadzenie książki, wprowadzanie informacji o ekspertyzach i badaniach technicznych oraz danych dotyczących kontroli okresowych, o których mowa w art. 62 ustawy - Prawo budowlane.

 • Logo

Informacja dla hodowców drobiu

W związku ze stwierdzeniem ogniska choroby – wysoce zjadliwej grypy ptaków w miejscowości Nowopole Gmina Kikół, hodowcy drobiu powinni zachowywać szczególną ostrożność i stosować odpowiednie środki bioasekuracji minimalizujące ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa

 • Herb Gminy Czernikowo

Informacja

Urząd Gminy w Czernikowie informuje, że w związku ze stwierdzeniem ogniska choroby – wysoce zjadliwej grypy ptaków w miejscowości Nowopole Gmina Kikół, zgodnie z Rozporządzeniem nr 19/2022 Wojewody Kujawsko- Pomorskiego w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów lipnowskiego, toruńskiego i golubsko-dobrzyńskiego, obszar w promieniu 10 kilometrów wokół miejsca wystąpienia grypy ptaków został uznany za  obszar zagrożony grypą ptaków. Obszar zagrożony na terenie Gminy Czernikowo obejmuje następujące miejscowości: Rozstrzały, Kiełpiny,  Makowiska, Ograszka, Łazy, Osówka, Steklin, Steklinek, Steklin-Kolonia, Kijaszkowo, Kijaszkówiec, Liciszewy, Mazowsze oraz Mazowsze Parcele.

 • Logo

Informacja o naborze wniosków w programie „Modernizacja Gospodarstw Rolnych"

Na zaproszenie Gmin organizujemy spotkania z mieszkańcami, podczas których przedstawiane są założenia Programu, rodzaje przedsięwzięć oraz warunki dofinansowania. Objaśniamy również sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

 • Logo Kujawsko-Pomorski Lekarz Weterynarii

Informacja Kujawsko - Pomorskiego Lekarza Weterynarii

Kujawsko-Pomorski Lekarz Weterynarii informuje o przyjęciu rozporządzenia Nr 18/2022 Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 5 grudnia 2022 r. w sprawie zarządzenia środków podejmowanych w związku z ryzykiem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków

 • Logo

Program „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!”

To program skierowany do osób z niepełnosprawnościami, które w swoim mieszkaniu posiadają bariery ograniczające codzienne funkcjonowanie.

 • Logo Fundacji Togatus

Nieodpłatna pomoc prawna na terenie Powiatu Toruńskiego

Fundacja Togatus Pro Bono, w ramach realizacji rządowego programu, udziela nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Toruńskim.

 • Herb Gminy Czernikowo

Gminne miejsca dystrybucji tabletek z jodkiem potasu.

Na polecenie władz centralnych gmina Czernikowo ustaliła miejsca i zasady dystrybucji tabletek z jodkiem potasu. U nas będą one wydawane w 5 szkołach. Poniższy komunikat zawiera informacje na temat działań prewencyjnych. Zgodnie z komunikatem MSWiA na chwilę obecną zagrożenie radiacyjne nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki.
 • Herb Gminy Czernikowo

Dodatek dla niektórych podmiotów niebędących gospodarstwami domowymi z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła

W dniu 20 września 2022 r. weszły w życie przepisy ustawy z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw. Na podstawie, której o jednorazowy dodatek dla „podmiotów wrażliwych” mogą ubiegać się min. szkoły, placówki zapewniające całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, podmioty udzielające świadczeń pomocy zdrowotnej, instytucje kultury, kościoły lub inne związki wyznaniowe, ochotnicze straże pożarne, organizacje pozarządowe. Wniosek należy złożyć w Urzędzie Gminy Czernikowo pok. nr. 21 do 30 listopada 2022 r.

 • -

Plan polowań zbiorowych rok 2022/2023

Wypełniając obowiązek wynikający z art. 42ab ustawy z dnia 13 października 1995 r. – Prawo łowieckie (Dz. U. z 2022 r., poz. 1173) przedstawiamy przekazane przez Koła Łowieckie plany polowań zbiorowych na rok 2022/2023.

 • Logo - Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii

Rozporządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii podaje do publicznej wiadomości rozporządzenie Nr 15/2022 Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 7 września 2022 r. w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików na obszarze zagrożonym wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń

 • Logo

Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków w związku z kampanią społeczną „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!

Kampania społeczna "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj! " organizowana przez Międzywojewódzki Cech Kominiarzy pod Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Związku Rzemiosła Polskiego ,TVP3 Kraków jest kontynuacją poprzednich kampanii społecznych  „Czyszczone kominy to mniejszy smog” oraz "Zaproś kominiarza".

 • Logo GZK

Możliwość rzeczywistego odczytu wodomierzy poprzez ich zdalny odczyt

Szanowni Mieszkańcy,
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy możliwość rzeczywistego (co miesięcznego) odczytu wodomierzy poprzez ich zdalny odczyt za pomocą platformy

 • Herb Gminy Czernikowo

Informacja w sprawie obowiązku zawarcia umowy na odbiór odpadów komunalnych przez właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne

Właściciele nieruchomości niezamieszkałych (rozumie się przez to także współwłaścicieli, użytkowników wieczystych oraz jednostki organizacyjne i osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomością), na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne (prowadzący działalność gospodarczą, instytucje, zakłady pracy: produkcyjne, usługowe itp.) są zobowiązani posiadać indywidualne umowy na odbieranie odpadów komunalnych z przedsiębiorcą posiadającym na terenie Gminy Czernikowo wpis do rejestru działalności regulowanej.

 • Herb Gminy Czernikowo

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Szanowni Mieszkańcy, informujemy że zaktualizowany został harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych. Odbiór szkła odbywać się będzie co 8 tygodni. Częstotliwości odbioru pozostałych frakcji odpaów pozostaje bez zmian. Prosimy o udostępnienie pojemników z odpadami we wskazanych terminach.

 • Herb Gminy Czernikowo

Informacja dla właścicieli nieruchomości objętych inwestycją światłowodową firmy NEXERA

Informujemy, że wszelkie uszkodzenia infrastruktury światłowodowej (w tym spowodowane wiatrem) należy zgłaszać za pośrednictwem poniższego formularza

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 4499853 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.