Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 15.06.2024
Imieniny: Jolanty, Wita, Bernarda

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Szlachetna Paczka 2016

Za nami Weekend Cudów, bo tak z pewnością można nazwać to, co wydarzyło się podczas Finału XVI już edycji Szlachetnej Paczki, który miał miejsce w dniach 10-11 grudnia.

Na terenie gminy Czernikowo po raz kolejny zawiązała się drużyna Szlachetnej Paczki (tzw. Rejon), która z wielkim zapałem, pod przewodnictwem Agnieszki Pankowskiej – Lidera Rejonu, ruszyła w teren, by pomagać najbardziej potrzebującym.

Do projektu zostało zgłoszonych wstępnie 27 rodzin, do których zawitali wolontariusze, by wysłuchać poruszających historii, dodać otuchy i zdecydować o objęciu wsparciem. Ostatecznie do Szlachetnej Paczki włączono 19 rodzin z terenu gminy Czernikowo i najbliższych okolic – łącznie 70 osób. Każda z rodzin została wprowadzona do bazy na stronie www.szlachetnapaczka.pl, a następnie wybrana przez Darczyńcę, który przygotował specjalny prezent, odpowiadający największym potrzebom objętych projektem.

Rodziny z naszego Rejonu otrzymały łącznie ponad 250 kartonów z prezentami o różnej wartości. Szacunkowy koszt paczki dla jednej rodziny to ponad 1.000 zł. Do potrzebujących trafiła głównie żywność, odzież, środki czystości i zabawki, ale zdarzały się też sprzęty gospodarstwa domowego (pralki, lodówki, kuchenki gazowe, roboty kuchenne itp.) oraz materiały budowlane. Według szacunków prezent dla jednej rodziny przygotowywało średnio 10 – 15 osób i były to głównie firmy oraz instytucje z Warszawy, ale także osoby prywatne i podmioty gospodarcze z naszego województwa.

Paczki zostały dostarczone rodzinom przez wolontariuszy, a całemu wydarzeniu towarzyszyło wiele wzruszeń, radości i niezapomnianych chwil. W wielu przypadkach tego typu wsparcie pomoże obdarowanym stanąć na nogi oraz da impuls do zmian w życiu.

Cała akcja nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania i wsparcia całego sztabu osób i instytucji. W tym miejscu szczególne podziękowania należą się Darczyńcom, którzy wybrali rodziny z naszego Rejonu i przygotowali dla nich wspaniałą pomoc, Wójtowi Gminy Czernikowo Zdzisławowi Gawrońskiemu za przychylność i wsparcie przy organizacji magazynu w świetlicy w Czernikowie oraz transportu, pracownikom Urzędu Gminy w Czernikowie, szczególnie sekretarz Annie Baranowskiej, za zaangażowanie oraz wsparcie merytoryczne, Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernikowie, Gminnemu Zakładowi Komunalnemu w Czernikowie oraz Rafałowi Rutkowskiemu za udostępnienie pojazdów i pomoc przy transporcie, Szkolnemu Kołu Wolontariusza Zespołu Szkół w Czernikowie za przygotowanie magazynu i poczęstunku dla Darczyńców, uczniom ZS w Czernikowie: Filipowi Dzwonkowskiemu, Bartoszowi Machtylskiemu, Jakubowi Śliwińskiemu oraz Mateuszowi Markowskiemu za przygotowanie magazynu oraz pomoc w noszeniu paczek, pedagogom gminnych placówek oświatowych, pracownikom GOPS oraz Przedszkola Niepublicznego „Słoneczko” w Czernikowie za pomoc w pozyskiwaniu rodzin do projektu, a także pozostałym osobom, które kibicowały całej akcji i wspierały dobrym słowem i pomysłami. Na koniec dziękujemy wspaniałym wolontariuszom, którzy ani na chwilę nie zwalniali i z pełnym zaangażowaniem włączyli się w pomoc dla rodzin: Agnieszce Wolin, Danielowi Świdurskiemu, Przemkowi Gabrychowiczowi, Justynie Urbańskiej, Mai Piwnickiej, Monice Kaszlewicz–Krawczyk, Radosławowi Kukowskiemu, Kamilowi Gielnikowi oraz Agnieszce Pankowskiej – najlepszej Liderce.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za to, co udało nam się wspólnie osiągnąć.

  • -
  • -
  • -

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 122865 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.