Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: niedziela, 31.05.2020
Imieniny: Anieli, Petroneli, Kamili

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

„Europejsko w Czernikowie”

     W minioną sobotę 26 czerwca mieszkańcy Gminy Czernikowo bawili się na festynie spotrowo-rekreacyjnym „Europejsko w Czernikowie”, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomocy Technicznej oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko– Pomorskiego na lata 2007-2013.

W ramach imprezy odbył się konkurs wokalny „Każdy Europejczyk śpiewać może”. Uczestniczki niniejszej zabawy zaśpiewały piosenki z różnych zakątków krajów europejskich.
Rozstrzygnięto ogłoszony w maju konkurs plastyczny „Mój region w Europie”. Ponadto na scenie przeprowadzono finał turnieju wiedzy „Fundusze Europejskie - szansą dla każdego”, dotyczący środków unijnych i Unii Europejskiej.
W trakcie festynu odbyły się „Europejskie Rozgrywki Sportowe”, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników festynu. Wzięło w nich udział blisko 140 osób.
Warto podkreślić, że dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozdano mnóstwo nagród dla laureatów wyżej wymienionych konkursów. Ponadto konferansjer na bieżąco informował o współfinansowaniu imprezy ze środków unijnych.
 
Podczas festynu działało stoisko informacyjne, gdzie można było nabyć ulotki, broszury oraz inne materiały promujące środki finansowe dostępne w ramach Funduszy Europejskich, a także obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą dobrych praktyk w regionie. Osoby zainteresowane mogły zasięgnąć porady odnośnie pozyskiwania środków unijnych. Z tego typu konsultacji najczęściej korzystali przedsiębiorcy oraz pracownicy firm, zainteresowani podnoszeniem kwalifikacji zawodowych.
 
Imprezę uświetniły pokazy magika, występy zespołów muzycznych, Klubu Seniora „Radość” i Zespołu Koła Gospodyń Wiejskich ”Jutrzenka” z Czernikowa, oraz prezentacja lokalnego zespołu cheerliderek. Na uczestników festynu czekały stoiska gastronomiczne, rozrywkowe oraz mini park zabaw dla dzieci.
 
W związku z tym, że była przepiękna pogoda, festyn odwiedziło wielu mieszkańców gminy Czernikowo i okolic, którzy miło spędzili sobotnie popołudnie.

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Praca
  Dam pracę na polu lawendy przy ścinaniu i pielęgnacji. Szkleniec koło Czernikowa tel. 570 316 510
 • Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę
  Posiadasz działkę o powierzchni min. 1,5 ha, o szerokości min. 60 m i klasie gruntów IV, V, VI. Jest to teren niezaciemniony, a w pobliżu działki (do 500 m) znajduje się linia energetyczna.

  Oferujemy od 8000 do 9000 zł rocznie za każdy hektar. Dzierżawa na okres 25 lat.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Sun Hunter z Krakowa, która zajmuje się poszukiwaniem działek do wydzierżawienia pod farmy fotowoltaiczne, mogą być to zarówno grunty gminne jak i prywatne działki mieszkańców.
  Tel. 519 590 611

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. 54 287 50 01
  54 287 50 13
fax 54 230 50 51
e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 50822 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.