Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 18.10.2021
Imieniny: Łukasza, Juliana, Bogumiły

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

IV dobrzyński plener malarski- nadwiślański.

W dniach 11-12 czerwca 2010 odbył się w SP im. K. K. Baczyńskiego w Czernikowie czwarty dobrzyński plener malarski- nadwiślański - pod patronatem Stowarzyszenia Czyż-nie, Starostwa Powiatowego w Toruniu (grant), Stowarzyszenia Gmin Ziemi Dobrzyńskiej. Uczestniczyło kilkudziesięciu uczniów i dorosłych, głównie z terenu gminy Czernikowo, Steklina, Czernikowa, z artystów pod koniec pleneru był Michał Pajor z Dobrzynia nad Wisłą a głównym gościem - artystką była Marta Grzywińska nasza utytułowana uczennica liceum plastycznego w Bydgoszczy.
Plener otwarty w sobotę rozpoczął się wystawą Marty Grzywińskiej i przemówieniami, następnie ruszyliśmy w plener przy szkole, kościele a także wewnątrz świątyni, rezultaty działąń były yumieszczane na wystawie. Malowane na dużym formacie zabytki gminy zakończyły dzień pierwszy. W sobotę podziwialiśmy niebezpieczny żywiaoł nadwiślański w Dzierżączce, z widokiem na Nieszawę. Odwiedziliśmy jeszcze Zacisze i kościół w Makowiskach. Na podsumowaniu były jeszcze prace M. Pajora, na plener zjawił się Michał Kokot i Aga Podlasińska. A część rodziców i wszyscy uczniowie  obejrzeli wystawę poplenerową.

  • -

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 79360 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.