Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 17.06.2024
Imieniny: Alberta, Laury, Marcjana

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Sołectwa leśne doczekają się nowej drogi!

  Rozproszona zabudowa południowych terenów gminy, w całości zaszyta w lasach, od zawsze stanowiła ogromne wyzwanie w zakresie komunikacyjnym – przede wszystkim ze względu na kilkunastukilometrowe odległości. Ale, po latach wykluczenia infrastrukturalnego, także dla mieszkańców sołectw Skwirynowo czy Pokrzywno wschodzi słońce. 6 grudnia 2023 r. w Urzędzie Gminy Czernikowo podpisana został umowa wykonawcza na „Przebudowę drogi gminnej nr 101128C na odcinku Rudno – Skwirynowo”

  Wykonawcą robót, prowadzonych w ciągu niespełna 4,5 km odcinka stanowiącego pierwszy etap poprawy dostępności przedmiotowej części gminy, będzie Zakład Drogowo-Budowalny Mariusza Wilczyńskiego z Rogowa. Kosztem 4 116 090,60 zł, od miejsca, w którym kończy się przebudowana w roku 2019 droga z Witowążą, do skrzyżowania Wilcze Kąty/ Osówka/ Nowogródek, powstanie droga o nawierzchni bitumicznej (realizowana dwuwarstwowo) wraz z poboczami. Cała wartość robót budowlanych zostanie pokryta dotacjami (z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Rządowego Funduszu „Polski Ład” – Program Inwestycji Strategicznych) – z budżetu gminy pozostanie zabezpieczyć połowę kosztów związanych z usługą nadzoru inwestorskiego. Odcinek jest najdłuższym drogowym ciągiem komunikacyjnym w historii gminy, który zostanie poddany jednoetapowej przebudowie.

  Na terenie Gminy Czernikowo, systematycznie inwestujemy w poprawę jakości dróg. Umowa, podpisana dzisiaj, dopina moje zobowiązania wobec mieszkańców w zakresie dróg, które składałem przed 5 laty – i to szczególnie mnie cieszy (…). Jednak wyzwań w zakresie poprawy dróg mamy wiele i zdaję sobie sprawę że nie zrealizujemy wszystkich, bowiem dróg nieutwardzonych przybywa, a istniejące wymagają systematycznych remontów. Niemniej projektujemy kolejnych kilkanaście odcinków licząc na rychłe przetargi i umowy. Chcemy maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje nam obecna perspektywa finansowa i dobry klimat do inwestowania, który tworzą radni gminy i sołtysi jako przedstawiciele mieszkańców – mówił Tomasz Krasicki Wójt Gminy Czernikowo.

  W uroczystym podpisaniu umowy wzięli udział także przedstawiciele tych latami pomijanych infrastrukturalnie społeczności – sołtysi sołectw Pokrzywno i Skwirynowo oraz radna okręgu. Roboty powinny zostać zakończone w połowie przyszłego roku.

  • Podpisanie umowy przez Wójta Gminy Czernikowo, Panią Skarbnik oraz Wykonawcę
  • Wspólne zdjęcie Wójt Gminy Czernikowo, Wykonawca, Pani Skarbnik oraz Sołtysi sołectw

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 193793 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.