Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 24.06.2024
Imieniny: Jana, Danuty, Emilii

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

  • Loga

Nowy wodociąg i zbiornik wody czystej dla poprawy przepustowości

   Infrastruktura wodno-kanalizacyjna to jedna z priorytetowych płaszczyzn samorządowych interwencji. Regulacja gospodarki ściekowej to dziś nie tylko wartość dodana do wymaganych przepisami prawa standardów, ale także jeden z głównych fundamentów ekologii. Natomiast zbyt duży pobór wody rokrocznie powoduje niewydolność systemu wodociągowego, w konsekwencji czego następują obniżenie ciśnienia wody oraz czasowe przerwy w jej dostawie.

   Ogromny krok w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców stanowiło otrzymanie dofinansowania na przedsięwzięcie pn. „Budowa naziemnego zbiornika wody czystej dla Stacji Uzdatniania Wody w m. Osówka wraz z budową przewodu zasilającego sieci wodociągowej w m. Witowąż oraz budowa przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków przy szkołach podstawowych w miejscowościach Makowiska i Mazowsze”. W ubiegłym roku zrealizowaliśmy pierwszy etap inwestycji, budując biologiczne oczyszczalnie ścieków przy szkołach podstawowych w Makowiskach oraz w Mazowszu. Z początkiem jesieni sfinalizowaliśmy całe przedsięwzięcie: budowę naziemnego zbiornika wody czystej o pojemności całkowitej 581 m3 w ramach rozbudowy Stacji Uzdatniania Wody w Osówce przeprowadził (za kwotę 584 000,00 zł) Zakład Usługowy WOD-BUD Zdzisława Klińskiego z Fabianek, natomiast (kosztem 227 550,00 zł) Zakład Usługowo-Handlowo-Produkcyjny HYDRO-MET Tadeusza Głąba z Lipna zrealizował budowę wodociągowego przewodu zasilającego w Witowążu.

   Realizacja zadania pozwoli zwiększyć przepustowość infrastruktury wodociągowej na tyle, by zapewnić optymalną wydolność systemu nawet w najtrudniejszych okresach oraz zaopatrzyć w wodę planowane inwestycje w zakresie budownictwa jedno- i wielorodzinnego.

   Całkowita wartość projektu, złożonego w ramach naboru na operacje typu  „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, wyniosła 1 129 560,19 zł. Gmina Czernikowo otrzymała dofinansowanie w wysokości 669 667,00 zł.

  • Nowy wodociąg i zbiornik wody czystej dla poprawy przepustowości
  • Nowy wodociąg i zbiornik wody czystej dla poprawy przepustowości
  • Nowy wodociąg i zbiornik wody czystej dla poprawy przepustowości

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 193972 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.