Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: czwartek, 04.03.2021
Imieniny: Kazimierza, Eugeniusza, Lucji

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Inwestujemy w gospodarkę wodno-kanalizacyjną

   Infrastruktura wodno-kanalizacyjna to jedna z priorytetowych płaszczyzn samorządowych interwencji. Regulacja gospodarki ściekowej to dziś nie tylko wartość dodana do wymaganych przepisami prawa standardów, ale także jeden z głównych fundamentów ekologii. Natomiast zbyt duży pobór wody rokrocznie powoduje niewydolność systemu wodociągowego, w konsekwencji czego następują obniżenie ciśnienia wody oraz czasowe przerwy w jej dostawie.

   Ogromny krok w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców stanowi otrzymanie dofinansowania na przedsięwzięcie pn. „Budowa naziemnego zbiornika wody czystej dla Stacji Uzdatniania Wody w m. Osówka wraz z budową przewodu zasilającego sieci wodociągowej w m. Witowąż oraz budowa przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków przy szkołach podstawowych w miejscowościach Makowiska i Mazowsze”. Umowa wsparcia została podpisana 19 czerwca 2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

   W ramach dwuetapowego zadania już latem tego roku powstaną przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków przy szkołach podstawowych w Makowiskach oraz w Mazowszu. W roku przyszłym natomiast wybudujemy wodociągowy przewód zasilający w Witowążu oraz naziemny zbiornik wody czystej o pojemności całkowitej 581 m3 w ramach rozbudowy Stacji Uzdatniania Wody w Osówce. Powyższe pozwoli zwiększyć przepustowość infrastruktury wodociągowej na tyle, by zapewnić optymalną wydolność systemu nawet w najtrudniejszych okresach.

   Całkowita wartość wniosku, złożonego w ramach naboru na operacje typu  „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 wynosi 1 469 682,66 zł. Gmina Czernikowo otrzymała dofinansowanie w wysokości 850 923,00 zł. Powyższe kwoty ulegną zmianie wskutek rozstrzygnięć przetargowych. Najkorzystniejszą ofertę na budowę przyszkolnych oczyszczalni złożył Wielobranżowy Zakład Usługowy Andrzeja Sieradzkiego z Włocławka. Wykonawca wykonać ma przedmiot zamówienia za kwotę 238 374,00 zł.

  • Inwestujemy w gospodarkę wodno-kanalizacyjną

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
  • Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę
    Nasza firma zajmuje się lokalizowaniem terenów pod budowę farm fotowoltaicznych. Interesują nas głównie grunty nie objęte Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego oraz oddalonych nie dalej niż pięćset metrów od linii elektroenergetycznej średniego napięcia — 15kv., które mają powierzchnię nie mniejszą niż sześć arów.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

Platforma Zakupowa
-
System Informacji Przestrzennej
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 3/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 107895 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.