Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 08.03.2021
Imieniny: Beaty, Jana, Wincentego

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Klub „Senior+” powstanie w Czernikowie

Środowisko seniorskie jest liczną, choć często niedocenianą grupą społeczną. W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców gminy Czernikowo przeżywających jesień życia na początku stycznia bieżącego roku złożyliśmy, w ramach resortowego konkursu ofert, wniosek pn. „Utworzenie i wyposażenie Klubu „Senior+” w Czernikowie”. Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, że zyskał on uznanie komisji oceniającej, dzięki czemu jeszcze w tym roku wyremontowany i wyposażony zostanie obiekt pełniący funkcję dziennego domu pobytu osób starszych.

W ramach przedsięwzięcia przywrócona zostanie świeżość i funkcjonalność Centrum Integracji Kulturalnej (dawne Gminne Centrum Informacji). Pomieszczenia nowo utworzonego w przedmiotowym obiekcie Klubu Seniora zostaną przemalowane, a wszelkie ubytki tynkarsko-płytkarskie zostaną uzupełnione. Toalety zostaną wyremontowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Remontowy „lifting” obejmie także podjazd dla niepełnosprawnych oraz instalację elektryczną.

W oknach zamontowane zostaną rolety, bowiem jedną z funkcji Klubu będzie zapewnienie przestrzeni telewizyjno-kinowej. W ramach wyposażenia Klubu zakupiony zostanie m.in. telewizor, odtwarzacz Blu-Ray, kino domowe, krzesła relaksacyjne i stoliki kawowe, a także laptop.

Największą metamorfozę przejdzie pomieszczenie kuchenne, gdzie w miejsca starych, zniszczonych mebli zamontowana zostanie zabudowa stała z lodówko-zamrażarką, kuchenką mikrofalową, witryną chłodniczą, płytą indukcyjną oraz zestawem garnków i patelni.

Czernikowski Klub „Senior+” przyczyni się do likwidacji ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu osób po sześćdziesiątym roku życia. Odbywać się w nim będą zajęcia ze specjalistami m.in. z zakresu terapii ruchowej (na zakupionych w ramach projektu materacach).

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
  • Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę
    Nasza firma zajmuje się lokalizowaniem terenów pod budowę farm fotowoltaicznych. Interesują nas głównie grunty nie objęte Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego oraz oddalonych nie dalej niż pięćset metrów od linii elektroenergetycznej średniego napięcia — 15kv., które mają powierzchnię nie mniejszą niż sześć arów.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

Szczepienia
Platforma Zakupowa
-
System Informacji Przestrzennej
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 3/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 108175 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.