Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: czwartek, 04.03.2021
Imieniny: Kazimierza, Eugeniusza, Lucji

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Projekty unijne w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Czernikowie

Zespół Szkół w br. szkolnym,  w ramach  zajęć pozalekcyjnych, przystąpił do realizacji dwóch projektów edukacyjnych  współfinansowanych ze środków  Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POKL.

1. Projekt pt. REGION NAUK ŚCISŁYCH przygotowany przez Wydział Projektów Edukacyjnych i Stypendiów w Departamencie Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, skierowany jest zarówno do uczniów wymagających wsparcia, jak również do tych najzdolniejszych.

Celem projektu jest zminimalizowanie dysproporcji i wyrównanie szans edukacyjnych uczniów gimnazjum z obszarów wiejskich, poprzez rozszerzenieoferty edukacyjnej o zajęcia pozalekcyjne z zakresu nauk matematyczno–przyrodniczych, językowych, ICT oraz doradztwa zawodowego. Ponadto najzdolniejsi uczniowie klas drugich będą uczestniczyli w sześciu sobotnich wyjazdach na siedmiogodzinne warsztaty zorganizowane w Uniwersytecie M. Kopernika w Toruniu. Zajęcia będą prowadzone w trzech komponentach: biologia i chemia w medycynie/fizyka medyczna, fizyka z elementami meteorologii oraz matematyka z elementami ekonomii, prowadzone aktywnymi metodami w laboratoriach.

2. Projekt pt. EU-geniusz i szkoła tajemnic realizowany jest we współpracy z Toruńskim Starostwem. Uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych mają możliwość udziału w zajęciach zespołów dydaktyczno–wyrównawczych, jak również poszerzania swojej wiedzy w ramach zajęć rozwijających kompetencje naukowo–techniczne, zwłaszcza z matematyki, fizyki, informatyki, chemii, biologii, a w drugim półroczu także j. obcych. Uczestniczą także w zajęciach ekspresji kulturalnej, ścieżek edukacyjno–zawodowych, zajęć z zakresu rozwoju patriotyzmu lokalnego, terapeutycznych.

Uczniowie biorący udział w projekcie uczestniczą w bezpłatnych wyjazdach do teatru, opery do Biskupina, na zajęcia ekologiczne do szkoły leśnej na Barbarce, do elektrowni wiatrowej, Astrobazy, oczyszczalni ścieków w Toruniu itp.

W tym projekcie 23 uczniów liceum zostało zakwalifikowanych do odbycia miesięcznego–płatnego stażu zawodowego, poprzedzonego zajęciami doradztwa zawodowego.

Dodatkowe zajęcia realizowane są w ciągu całego tygodnia pracy, a także w soboty.

Ponadto szkoła została wzbogacona w pomoce dydaktyczne oraz sprzęt audiowizualny.

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
  • Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę
    Nasza firma zajmuje się lokalizowaniem terenów pod budowę farm fotowoltaicznych. Interesują nas głównie grunty nie objęte Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego oraz oddalonych nie dalej niż pięćset metrów od linii elektroenergetycznej średniego napięcia — 15kv., które mają powierzchnię nie mniejszą niż sześć arów.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

Platforma Zakupowa
-
System Informacji Przestrzennej
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 3/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 107869 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.