Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: czwartek, 04.03.2021
Imieniny: Kazimierza, Eugeniusza, Lucji

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

  • -

Sieć wodno-kanalizacyjna, remiza w Czernikowie i wyposażenie pracowni Zespołu Szkół.

Podpisanie umów o dofinansowanie projektów: sieć wodno-kanalizacyjna, remiza w Czernikowie i wyposażenie pracowni Zespołu Szkół

            Nie minęły dwa tygodnie od podpisania oficjalnych porozumień z wykonawcami budowy kanalizacji deszczowej i infrastruktury internetowej, a kolejne niezwykle istotne dla rozwoju gminy dokumenty zostały sygnowane przez właściwe organy. 31 maja w Toruniu Wójt Gminy Czernikowo Zdzisław Gawroński najpierw, wspólnie z dyrektor Departamentu Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Kamilą Radziecką, złożył podpis pod umową o dofinansowanie projektu „Przebudowa i rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej w miejscowości Czernikowo – etap IV”, by następnie zatwierdzić wraz z Członkiem Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego Michałem Korolko umowę o przyznanie pomocy projektowi „Adaptacja remizy OSP w Czernikowie na świetlicę wiejską”, w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

            Przedmiotem projektu kanalizacyjnego jest rozbudowa sieci wodociągowej na terenach przeznaczonych pod budownictwo mieszkalne o łącznej długości 1358 m, przebudowa (1470 m) i budowa (2081 m) kanału deszczowego, budowa kanału sanitarnego wraz z przyłączami o łącznej długości 4936 m oraz budowa dwóch nowych tłoczni ścieków i przewodów tłocznych. Czwarty etap wodno-kanalizacyjnej inwestycji obejmie ulice: Targową, Zajączkowo, Wiśniową, Polną i Chabrową. Realizacja zadania rozpocznie się już w sierpniu, a dofinansowanie wyniesie 10 543 813,77 zł, co stanowi 65% kosztów kwalifikowalnych. Adaptacja remizy OSP na świetlicę wiejską natomiast zostanie pokryta ze środków PROW w kwocie pół miliona złotych, stanowiącej ponad połowę wartości inwestycji.

            To jednak nie koniec inwestycyjnej ofensywy gminy Czernikowo – na podstawie podpisanej 9 maja umowy o dofinansowanie projektu „Wyposażenie pracowni biologicznej, fizycznej oraz chemicznej Zespołu Szkół w Czernikowie” kwota 64 536,12 zł, pochodząca ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego WK-P, znacznie przyczyni się do podniesienia jakości nauczania przedmiotów ścisłych w czernikowskiej placówce. Dokumenty zostały podpisane przez Wójta Zdzisława Gawrońskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz Wicemarszałka Dariusza Kurzawę. Uczniowie będą mogli cieszyć się możliwościami specjalistycznego sprzętu już od początku kolejnego roku szkolnego.

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
  • Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę
    Nasza firma zajmuje się lokalizowaniem terenów pod budowę farm fotowoltaicznych. Interesują nas głównie grunty nie objęte Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego oraz oddalonych nie dalej niż pięćset metrów od linii elektroenergetycznej średniego napięcia — 15kv., które mają powierzchnię nie mniejszą niż sześć arów.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

Platforma Zakupowa
-
System Informacji Przestrzennej
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 3/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 107910 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.