Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

OSP Czernikowo ponownie najlepsza w tenisowych mistrzostwach strażaków

V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP przeszedł do historii. Zawodnicy walczyli o medale i punkty do klasyfikacji drużynowej w dziewięciu kategoriach rozłożonych na dwa dni rywalizacji – 13 czerwca walczyły grupy młodsze i kobiety, 14 czerwca – druhowie starsi. Areną zmagań w obu przypadkach była świetlica wiejska w Osówce. Do rywalizacji stanęło pięć jednostek, jednak tylko druhowie z Czernikowa, Makowisk i Osówki stawili się w sile gwarantującej walkę o drużynowe podium.

Pierwszego dnia rozegrano cztery kategorie gry pojedynczej i jedną gry podwójnej. Singiel dziewcząt poniżej 16 roku życia zdominowały reprezentantki Osówki, chociaż zostały pogodzone przez Karolinę Kozłowską z Czernikowa. W singlu chłopców w tym samym wieku pozytywnie zaskoczyli zawodnicy ze Steklina, ale najlepszy był drugi przed rokiem Tomasz Kasiński z Czernikowa. W gronie kobiet podium znów zajęły tenisistki z Makowisk - tym razem wygrała Alicja Celmer przed swą siostrą Martą, która w parze ze zwycięzcą rywalizacji panów w kategorii „17-25”, Pawłem Drygalskim, triumfowała w deblu. W pierwszym dniu rozgrywek ekipa z Czernikowa wypracowała nieznaczną przewagę nad Makowiskami i Osówką.

Drugi dzień przyniósł kilka zwycięstw faworytów i kilka niespodzianek. W gronie mężczyzn „26-42” o prymat walczyli druhowie z Mazowsza i Czernikowa. Kategorię wygrał Radosław Świątecki, który wraz z Marcinem Kozłowskim okazał się najlepszy w rywalizacji par. W najstarszej kategorii męskiej mistrzostwo obronił Jarosław Makowski. W grze podwójnej bezkonkurencyjni byli tego dnia tenisiści z Osówki.

Drużynowo najlepsi okazali się gracze z OSP Czernikowo (64 pkt.), wyprzedzając OSP Osówka (54 pkt.) i OSP Makowiska (35 pkt.). Na czwartym miejscu uplasowała się OSP Mazowsze (22 pkt.), na piątym -  OSP Steklin (15 pkt.).