Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: wtorek, 25.01.2022
Imieniny: Pawła, Miłosza, Tatiany

Wyszukiwarka

Nawigacja:

 • AKTUALNOŚCI

Treść strony

Inwestujemy w infrastrukturę drogową

   Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to obecnie kluczowy dla rozwoju infrastruktury drogowej program wsparcia. Po realizacji zadań inwestycyjnych m.in. w Witowążu, Zimnym Zdroju i Steklinie, konsekwentnie starami się pozyskiwać kolejne dotacje, by zachować modernizacyjne tempo. W tegorocznym „rozdaniu” Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg również stanęliśmy w szranki. Jednym z projektów przygotowywanych na ten cel była „Przebudowa dróg gminnych nr 101158C, 101159C oraz 101160C w miejscowościach Makowiska i Kiełpiny” – w charakterystycznym dla resortowych kryteriów standardzie 5 m jezdnia + 2x 0,75 m pobocza + odwodnienie (rów). Projekt obejmuje aż 4 km dróg: od skrzyżowania drogi gminnej z powiatową przy torach kolejowych w Makowiskach, prosto przez skrzyżowanie przy wiatach – punktach odpoczynku rowerowej ścieżki „Szlakiem natury, szlakiem przeszłości”, aż do ostatniego na terenie gminy skrzyżowania w kierunku Sumina – tam „odbijamy” w prawo, w stronę Jankowa, kończąc planowany do przebudowy zakres w miejscu istniejącego przepustu.

   W ramach naboru zaaplikowaliśmy także o finansowe wsparcie robót drogowych w Kijaszkowie. „Przebudowa dróg gminnych nr 101101C i 101108C z odgałęzieniami wraz z przebudową skrzyżowania z drogą powiatową nr 2132C” obejmuje odcinek od skrzyżowania z „powiatówką” do sklepu WSHU (w tym zakresie wybudowany zostanie także chodnik) oraz dwa odcinki po drugiej stronie drogi powiatowej do miejsca, w którym łączą się ze sobą w kierunku Kijaszkówca. Kosztorysowa wartość przedsięwzięcia to 1 627 267,97 zł. Okazało się jednak, iż projekt „rzutem na taśmę” przeniesiony został z listy rezerwowej na podstawową listę zadań dofinansowanych w ramach poprzedniego naboru wniosków. Dzięki temu, kosztem 1 219 139,10 zł (dofinansowanie na poziomie 50%) zadanie zrealizujemy już w przyszłym roku. Wykonawstwo powierzone zostało, w drodze przetargu nieograniczonego, Przedsiębiorstwu Robót Drogowych Sp. z o. o. z Lipna.

   Dokumentację techniczną przygotowaliśmy także na potrzeby przebudowy dróg gminnych w Liciszewach. Tam chcieliśmy wykonać roboty na odcinku od skrzyżowania drogi gminnej nr 101105C z drogą powiatową nr 2042C (zjazd w prawo przed budynkiem dawnej szkoły podstawowej) do końca granicy gminy w kierunku Trutowa, a także na całej, okrążającej jezioro Liciszewskie, drodze nr 101144C. Łącznie zadanie objąć ma 3,15 km dróg, jednak mieszkańcy na realizację projektu będą musieli poczekać nieco dłużej – zostaliśmy zmuszeni do wstrzymania procedury uzyskiwania pozwolenia na budowę z uwagi na fakt,. iż nie wszyscy właściciele przylegających nieruchomości wyrazili zgodę na poszerzenie pasa drogowego.

   Pogarszający się stan nawierzchni części dróg gminnych zmusił Gminę do wdrożenia robót modernizacyjnych finansowanych ze środków własnych (pokrytych w części dotacją w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych) – w przypadku niektórych odcinków nie można było zwlekać, gdyż dalsza degradacja jezdni skutkowałaby koniecznością kosztownej ingerencji. „Przebudowa dróg gminnych nr 101103C, 101133C i 101116C w miejscowościach Liciszewy, Ograszka i Jackowo” to projekt obejmujący wykonanie dwuwarstwowej nawierzchni bitumicznej oraz poboczy z kruszywa łamanego po uprzedniej ich ścince w Liciszewach („droga działyńska” od skrzyżowania z drogą powiatową nr 2042C do granicy gminy), Ograszce (najbardziej zdegradowany odcinek na drodze prowadzącej od skrzyżowania z drogą powiatową nr 2047C, przez przejazd kolejowy, do skrzyżowania z drogą powiatową nr 2046C) oraz Jackowie (od ośrodka rehabilitacji „Tratwa” do skrzyżowania z drogą gminną 101121C). Wykonawstwo zadania, w drodze przetargu nieograniczonego, powierzone zostało firmie Zakład Drogowo-Budowlany Rogowo Sp. z o. o. Realizacja przedsięwzięcia, zakończonego z początkiem grudnia, pozwoliła przebudować łącznie aż 3,65 km dróg.

   Pięknie prezentuje się efekt robót wykonanych przez Gminny Zakład Komunalny na ul. Świerkowej. Brukarze GZK wykonali nawierzchnię z kostki (w szczególności z umożliwiającej swobodny przepływ wód opadowych do gruntu Eko-Rimy) na długości ponad 700 mb (w zakres zadania wchodziło także utwardzenie „łącznika” pomiędzy ulicami Świerkową i Kwiatową). Mieszkańcy ul. Świerkowej mogą cieszyć się także nowym oświetleniem ulicznym w technologii LED. Zadanie zostało zrealizowane dzięki środkom Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 • Ulica Świerkowa
 • Droga w miejscowości Jackowo
 • Droga w miejscowości Jackowo
 • Droga w miejscowości Jackowo
 • Droga w miejscowości Liciszewy
 • Droga w miejscowości Liciszewy
 • Droga w miejscowości Liciszewy
 • Droga w miejscowości Ograszka
 • Droga w miejscowości Ograszka
 • Droga w miejscowości Ograszka
 • Droga w miejscowości Ograszka
 • Droga w miejscowości Ograszka

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Zajęcia jogi
  Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych na zajęcia jogi, które odbywają się w każdą środę w godz. 17.45 - 19.00 w sali OSP w Czernikowie. Dzięki regularnym ćwiczeniom zniwelujesz skutki działania przewlekłego stresu jak bóle kręgosłupa, karku, uczucie sztywności i napięcia, zrelaksujesz się i oderwiesz myśli od codziennych spraw. Wiek i sprawność nie ma znaczenia.
  Chęć udziału w zajęciach proszę zgłaszać telefonicznie pod nr 698 653 846
  Anna Kroplewska,
  https://rudajoga.pl/

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

Szczepienia
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Platforma Zakupowa
-
System Informacji Przestrzennej
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 4/2021
Mapa wyłączeń ENERGA
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 4187838 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.