Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 18.10.2021
Imieniny: Łukasza, Juliana, Bogumiły

Wyszukiwarka

Nawigacja:

  • AKTUALNOŚCI

Treść strony

  • Loga

Oświetleniowa rewolucja

   Zrealizowany w ubiegłym roku projekt„Modernizacja oświetlenia na terenie gminy Czernikowo”,dzięki któremu udało się przebudować 187 punktów oświetleniowych i wybudować 26 kolejnych, stanowił milowy krok w kierunku osiągnięcia optymalnego poziomu efektywności energetycznej na terenie gminy w zakresie oświetlenia ulicznego. Zakres zadania był spory, stanowi jednak tylko namiastkę LED-owego boomu, który rozpoczniemy już wkrótce.

   W ramach Działania 3.5 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w ramach ZIT, Poddziałania 3.5.2 Zrównoważona mobilność miejska i promowanie strategii niskoemisyjnych w ramach ZIT, schemat: Modernizacja oświetlenia ulicznego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 ubiegamy się o wsparcie projektu pn. „Modernizacja oświetlenia na terenie gminy Czernikowo – etap II”, który zakłada wymianę wszystkich opraw sodowych na terenie gminy na energooszczędne oprawy LED. Objęte projektem 433 lampy znajdują się w Czernikowie, Czernikówku, Kijaszkowie, Liciszewach, Makowiskach, Mazowszu, Steklinie, Nowogródku, Szkleńcu, Witowążu i Wygodzie. Ponadto, wybudujemy osiem nowych punktów oświetleniowych w Kijaszkowie przy drodze 101108C (od skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Kijaszkówca), a także gruntownie zmodernizujemy oświetlenie stadionu sportowego w Czernikowie i terenu wokół obiektu (w tym ul. Gimnazjalnej) – tam zdemontujemy 12 lamp z oprawami sodowymi, w miejsce których zamontowane zostanie 16 lamp LED-owych oraz 12 profesjonalnych naświetlaczy stadionowych. Wartość projektu, uwzględniająca także promocję projektu oraz nadzór inwestorski, wynosi 1 248 502,77 zł. Realizacja zadania nastąpić ma jeszcze w tym roku.

   Oświetleniowa rewolucja przebiegać będzie dwutorowo, bowiem w ramach wygenerowane oszczędności wynikające z wymiany oprawprzeznaczone zostaną na budowę ok. 320 nowych punktów oświetlenia drogowego, które powstaną do końca przyszłego roku. Nowe lampy doświetlą czernikowskie ulice Kępiacz, Zacisze, Sportową, Konwaliową, Zygmuntowo, Ogrodową, Toruńską i 3 Maja, a także Wygodę, Steklinek, Osówkę, Kiełpiny, Ograszkę, Witowąż, Steklin, Kijaszkówiec, Makowiska i Czernikówko.

   Po realizacji powyższych zadań w oświetleniowym aspekcie będziemy wyjątkowo ekologiczni i efektywni energetycznie, a Gmina Czernikowo stanie się jedną z najlepiej doświetlonych gmin w Polsce.

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 4092475 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.