Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: niedziela, 02.10.2022
Imieniny: Dionizego, Teofila, Stanimira

Wyszukiwarka

Nawigacja:

 • AKTUALNOŚCI

Treść strony

Bezpłatne szkolenia dla osób dorosłych z województwa kujawsko - pomorskiego

Instytut Badawczo-Szkoleniowy Sp. z o. o. z siedzibą w Olsztynie ul. Artyleryjska 3K, realizuje projekt bezpłatnych szkoleń pn. „System geoinformatyczny w praktyce wraz z pozyskaniem i przetwarzaniem danych terenowych” realizowanego w ramach projektu „Certyfikowane szkolenia komputerowe dla osób dorosłych z województwa kujawsko-pomorskiego” oraz w zakresie operacji lotniczych BVLOS z użyciem dronów o masie startowej do 25 kg, w ramach projektu „Kurs na edukację. Rozwój kompetencji i kwalifikacji zawodowych osób dorosłych z województwa kujawsko - pomorskiego”, przedstawiamy Państwu poniżej szczegółowe informacje dotyczące możliwości udziału w tych szkoleniach przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Terminy oraz miejsca szkoleń ustalane będą indywidulanie z przedstawicielami Instytutu Badawczo-Szkoleniowego.

W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz przekazania ewentualnej listy chętnych osób prosimy o kontakt z Panem Kamilem Czaplickim, przedstawicielem Instytutu Badawczo-Szkoleniowego, tel. 516 009 039 email: k.czaplicki@instytutbs.eu.

 1. Szkolenie pn. „System geoinformatyczny w praktyce wraz z pozyskaniem i przetwarzaniem danych terenowych”

  Celem szkolenia jest przybliżenie i zapoznanie uczestników z podstawowymi pojęciami związanymi z informacją przestrzenną. Prezentowana wiedza zostanie poparta rzeczywistymi i ogólnodostępnymi przykładami serwisów internetowych prezentujących konkretne dane przestrzenne. W ramach prezentowanych przykładów wskazane zostanie rozwiązanie Open Street Map. Ponadto uczestnicy poznają podstawowe zasady tworzenia tego typu informacji w ogólnodostępnych i darmowych systemach informatycznych. Ten etap szkolenia obejmował będzie cały proces tworzenia interaktywnych map cyfrowych, od przygotowania danych po ich publikację z wykorzystaniem Internetu. Jednym z ciekawszych elementów szkolenia są ćwiczenia terenowe z wykorzystaniem nowoczesnych metod pozyskiwania danych przestrzennych, w ramach których uczestnicy poznają i przetestują możliwości wykorzystania w tym celu dronów.

  Dwudniowe szkolenie zakończone jest egzaminem, po zdaniu którego uczestnicy otrzymają międzynarodowy certyfikat potwierdzający nabycie kwalifikacji w zakresie pozyskiwania i przetwarzania danych terenowych.

Szkolenie skierowane jest do osób dorosłych ti. w wieku 25 lat i więcej, które spełniają łącznie wszystkie niżej wymienione kryteria:

  1. Posiadają wykształcenie co najwyżej średnie oraz są powyżej 25 roku życia i/lub wiek powyżej 50 roku życia (50+)
  2. Zamieszkują, uczą się bądź pracują na terenie województwa kujawsko- pomorskiego
  3. Nie prowadzą działalności gospodarczej.
 1. Szkolenie pn. Operacje lotnicze BVLOS z użyciem dronów o masie startowej do 25 kg.

   Szkolenie przygotowujące do wykonywania operacji lotniczych poza zasięgiem widoczności wzrokowej (BVLOS) wykonywanych z użyciem bezzałogowego statku powietrznego o masie startowej mniejszej niż 25 kg w odległości nie większej niż 2 km od pilota. Szkolenie składa się z części teoretycznej oraz praktycznej i prowadzone jest zgodnie z wymaganiami Urzędu Lotnictwa Cywilnego (Wytyczne nr 20 Prezesa ULC z dn. 30. 12.2020).

   Pilot bezzałogowego statku powietrznego uzyskuje certyfikat w zakresie operacji wykonywanych według scenariuszy standardowych po ukończeniu szkolenia teoretycznego i zdaniu egzaminu z wiedzy teoretycznej i praktycznej przeprowadzonego zgodnie z scenariuszem NSTS-06 przez firmę SIMITU, która posiada zgodę Prezesa ULC do realizowania szkoleń i egzaminów w ramach NSTS-06.

Planowany czas realizacji szkolenia - 5 dni (wraz z egzaminem).

Szkolenie skierowane jest do osób dorosłych ti. w wieku 25 lat i więcej, które spełniają łącznie wszystkie niżej wymienione kryteria:

  1. Posiadają wykształcenie co najwyżej średnie oraz są powyżej 25 roku życia i/lub wiek powyżej 50 roku życia (50+)
  2. Zamieszkują, uczą się bądź pracują na terenie województwa kujawsko-pomorskiego
  3. Nie prowadzą działalności gospodarczej.

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 4408214 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.