Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 15.07.2024
Imieniny: Henryka, Włodzimierza, Egona

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Żywa lekcja ekologii w Parku Krajobrazowym -  informacja o podejmowanych działaniach”

Żywa lekcja ekologii w Parku Krajobrazowym -  informacja o podejmowanych działaniach”

  • W dniach 25.10.2023 r. – 31.10.2023 r. zrealizujemy przedsięwzięcie pn. ,, Żywa lekcja ekologii w Parku Krajobrazowym”.  Pracownicy parku podejmą szereg działań ekologicznych, m.in. opowiedzą o rzadko spotykanej chronionej  roślinności i zwierzętach znajdujących się na terenie parku.
  • Na koniec spotkania zostaną przeprowadzone konkursy, a ich odbiorcy zostaną wyróżnieni nagrodami, które zakupione zostaną w ramach udzielonego dofinansowania. Na ten cel zakupiono już bruliony, ołówki oraz breloki.
  • Również koszty przewozu autokarem dzieci zostaną pokryte w ramach udzielonego wsparcia. Na wyżej wymienione dni jest już zarezerwowany autokar.
  • Po zakończeniu konkursów dzieci będą miały  możliwość upieczenia kiełbasek na ognisku. Prowiant został zamówiony, koszty tego zostaną pokryte z budżetu gminy Czernikowo.
  • Odbiorcami bezpośrednimi będzie grupa ok. 250 uczniów z następujących szkół  prowadzonych przez Gminę Czernikowo: Szkoła Podstawowa w Czernikowie, Szkoła Podstawowa w Mazowszu, Szkoła Podstawowa w Makowiskach, Szkoła Podstawowa w Steklinie, Szkoła Podstawowa w Osówce.
  • Formą działań bezpośrednich będzie ,,żywa” lekcja ekologii, rozmowa oraz konkursy, natomiast pośrednich będą zamieszczone informacje edukacyjne w mediach elektronicznych  na stronie szkoły oraz gminy. W murach szkoły zawisły już plakaty informacyjne o spotkaniu. Na stronach gminy, szkoły pojawiły się informacje o realizowanym przedsięwzięciu z dopiskiem „Niniejszy materiał powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2)Fundusz Ekologii” z logo Wojewódzkiego Funduszu oraz logo NFOŚiGW.

Niniejszy materiał powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii”

  • data: 2023-10-23

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 7585 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.