Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 22.06.2024
Imieniny: Jana, Pauliny, Tomasza

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Żywa lekcja ekologii w Parku Krajobrazowym

Gmina Czernikowo zrealizowała przedsięwzięcie pn. ,,Żywa lekcja ekologii w Parku Krajobrazowym”.  W ramach tego zostały zorganizowane w dniach 25-31.10.2023 r. wycieczki dla uczniów kl. 6-8 szkół podstawowych z terenu gminy Czernikowo.

Wycieczki rozpoczęły się w Muzeum Ekologicznym w Brodnicy, w którym to uczniowie z ogromnym zaciekawieniem i entuzjazmem słuchali prelekcji oraz oglądali eksponaty przyrodnicze, a także archeologiczne. Nie zabrakło również pytań młodzieży odnośnie wysłuchanych wcześniej informacji. Po zakończeniu zwiedzania grupa udała się na brodnicką,  zabytkową wieżę widokową, na którą prowadziła niezliczona ilość schodów.

Po obejrzeniu panoramy, kolejnym punktem wyjazdu była ścieżka edukacyjna zorganizowana przez Nadleśnictwo Brodnica w Parku Krajobrazowym w miejscowości Grzmięca. Prezentacja w parku była połączona ze spacerem  i warsztatami w miejscu introdukcji jesiotra, przy jazie i w bobrowisku. Został także przedstawiony  film edukacyjny o parku, odbyły się warsztaty z konkursami na bazie plansz oraz rysunków ptaków i ssaków. Następnie dzieci otrzymały upominki za aktywny udział w lekcji.  Po powrocie do siedziby nadleśnictwa czekały na wszystkich przepyszne kiełbaski, które zostały zjedzone w błyskawicznym tempie. 

Niniejszy materiał powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2)Fundusz Ekologii.

  • Uczniowie z przewodnikiem
  • Zdjęcie grupowe uczniów
  • Uczniowie w Muzeum Ekologicznym w Brodnicy
  • Widok z zabytkowej wieży widokowej w Brodnicy
  • Jezioro w Brodnicy

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 6782 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.