Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 15.06.2024
Imieniny: Jolanty, Wita, Bernarda

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

 • Logo

Informacja dla uchodźców z Ukrainy

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Straż Graniczna opracowały baner zawierający podstawowe informacje dot. zagrożenia handlem ludźmi i dane kontaktowe do KCIK. Pliki wideo (w języku polskim i ukraińskim) dotyczące kampanii ,,Nie ufaj bezgranicznie. Nie stań się ofiarą handlu ludźmi” zostały opublikowane na kanale YouTube oraz na stronie MSWiA

 • Grafika

Darmowa pomoc psychologiczna dla uchodźców

Stowarzyszenie Mentalnie Równi wraz z Instytutem Zdrowia Mentalnego zapewniają Darmową opiekę psychologiczną i psychoterapeutyczną dla uchodźców z pogrążonej w wojnie Ukrainy

 • Grafika

Tłumaczenie na język ukraiński obowiązujących w Polsce zasad segregacji odpadów komunalnych

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało tłumaczenie na język ukraiński obowiązujących w Polsce zasad segregacji odpadów komunalnych wraz z grafikami.

 • Herb Gminy Czernikowo

PESEL dla obywatela Ukrainy

Od środy 16 marca, w Urzędzie Gminy Czernikowo, tak jak w całym kraju, obywatele Ukrainy mogą składać wnioski o nadanie numeru PESEL.

 • Loga

Bezpłatna infolinia w języku ukraińskim

Informujemy, iż firma PwC uruchomiła bezpłatną infolinię w języku ukraińskim z informacjami w przypadku pytań związanych z legalizacją pobytu, pracą, podatkami, opieką zdrowotną i tranzytem do innych krajów UE (+48 519 062 999). Zachęcamy do korzystania w razie potrzeby oraz do rozpowszechniania informacji o infolinii. Szczegółowe informacje znajdują się w załączeniu w trzech wersjach językowych

 • Flaga

Gmina Czernikowo uruchomiła rachunek bankowy „POMOC DLA UKRAINY”

Nazwa i adres posiadacza rachunku: Gmina Czernikowo, ul. Słowackiego 12, 87-640 Czernikowo Numer rachunku: 10 9537 0000 2114 0030 0520 0055 Tytuł przelewu (koniecznie): POMOC DLA UKRAINY

 • Flaga

Zaktualizowana ulotka - informacja dla uchodźców

Poniżej zamieszczamy zaktualizowane ulotki z najważniejszymi informacjami dla uchodźców z Ukrainy. Нижче представлені оновлені листівки з найважливішою інформацією для біженців з України.

 • Logo

Infolinia dla Głuchych z Ukrainy

Polski Związek Głuchych organizuje pomoc dla Głuchych z Ukrainy. W zależności od potrzeb komunikacyjnych kontakt uchodźców z Polskim Związkiem Głuchych możliwy jest dzięki: Wideoinfolinia, WhatsApp i Viber oraz E-mail

 • Flaga

Działania gminy Czernikowo na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy

 1. Zorganizowane zostały miejsca pobytu zbiorowego w dwóch lokalizacjach na terenie gminy dla 52 osób przybywających z Ukrainy, w których przebywają obywatele z Ukrainy.
 2. Przygotowywane są miejsca na pobyt tymczasowy dla 35 osób.
 3. Zorganizowany został magazyn centralny w świetlicy wiejskiej w Czernikowie. Do magazynu centralnego zwożona jest pomoc humanitarna z punktów zbiórki tj. Urzędu Gminy Czernikowo, szkół oraz świetlic wiejskich z terenu gminy.
 4. Wspieramy w miarę możliwości właścicieli prywatnych lokali, którzy przyjęli obywateli
  z Ukrainy w zakresie spraw organizacyjnych i zapewnienia warunków zamieszkania (środki czystości, żywność, koce, śpiwory).
 5. Prowadzimy zbiórkę środków finansowych na rachunek bankowy.
 • Logo

Ubezpieczenie komunikacyjne dla obywateli Ukrainy

Każdy pojazd, który porusza się po polskich drogach, musi mieć obowiązkowe ubezpieczenie OC.

 • Flaga

Informacja w sprawie miejsc pobytu dla cudzoziemców na terenie Gminy Czernikowo

Gmina Czernikowo podjęła działania w celu przygotowania miejsc do zakwaterowania w dwóch lokalizacjachna terenie gminy, łącznie dla 52 cudzoziemców przybywających z terytorium Ukrainy.

 • Puszki do zbiórki

Sołtysi otrzymali puszki do zbiórki na pomoc dla Ukrainy

Zgodnie z ustaleniami z ostatniego posiedzenia gminnego sztabu kryzysowego, sołtysi otrzymali puszki do zbiórki na pomoc dla Ukrainy. Puszki zostały odpowiednio oznaczone przez Urząd Gminy.

 • Flaga

Pomagamy dotkniętym wojną uchodźcom z Ukrainy

Wobec sytuacji w Ukrainie i napływających do Polski tysięcy ukraińskich uchodźców, we wtorek 1 marca zebrał się w rozszerzonym składzie gminny sztab kryzysowy.

 • Flaga

Zbieramy deklaracje dotyczące możliwości przyjęcia uchodźców

Informujemy, że Gmina Czernikowo zgłasza do Wojewody Kujawsko - Pomorskiego miejsca zbiorowego zakwaterowania, które po akceptacji służb Wojewody zostaną wykorzystane na potrzeby uchodźców z Ukrainy. Miejsca te będą wykorzystywane w pierwszej kolejności.

 • Solidarni z Ukrainą

Prośba o zgłaszanie pobytu uchodźców na terenie gminy

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Gminy, którzy przyjęli uchodźców z Ukrainy na „własną rękę” o zgłoszenie tego faktu do Urzędu Gminy pod nr tel.: 883-687-893 lub 54 287 50 01 wew. 45. Prosimy o podanie adresu, ilości oraz wieku przyjętych osób. Pozyskane dane są niezbędne w celu prawidłowej koordynacji działań pomocowych na terenie gminy Czernikowo.
 • Flaga

Ulotki informacyjne dla uchodźców z Ukrainy

Poniżej zamieszczamy ulotki z najważniejszymi informacjami dla uchodźców z Ukrainy. Нижче ви знайдете листівки з найважливішою інформацією для біженців з України.

 • Solidarni z Ukrainą

Lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebujących na Ukrainie

Poniżej lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebujących na Ukrainie (w tym  oczekującym przed przejściami granicznymi) według listy otrzymanej od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Produkty i środki można przynosić do Urzędu Gminy w Czernikowie, w godzinach pracy urzędu oraz do wszystkich szkół z terenu gminy Czernikowo.

 • Flaga

Gmina Czernikowo uruchomiła rachunek bankowy „POMOC DLA UKRAINY”

Nazwa i adres posiadacza rachunku: Gmina Czernikowo, ul. Słowackiego 12, 87-640 Czernikowo Numer rachunku: 10 9537 0000 2114 0030 0520 0055 Tytuł przelewu (koniecznie): POMOC DLA UKRAINY

 • Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukrainą

W związku z ostatnimi wydarzeniami na Ukrainie nie możemy pozostać obojętni. Nastąpiła eskalacja konfliktu – Federacja Rosyjska naruszyła integralność terytorialną Ukrainy. Biorąc pod uwagę naszą historię i trudy dochodzenia do wolnego, demokratycznego państwa powinniśmy jako naród być solidarni z narodem ukraińskim.

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 7121 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.