Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: czwartek, 22.04.2021
Imieniny: Łukasza, Kai, Leonii

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Punkty Szczepień Masowych (PSM)

Zgodnie z ustaleniami przekazanymi przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego oraz Dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia na wideokonferencji w dniu 13.04.2021 r. w sprawie organizacji Punktów Szczepień Masowych (PSM) informujemy, że w powiecie toruńskim zostały zakwalifikowane do realizacji świadczeń szczepiennych we wskazanych poniżej lokalizacjach poniższe punkty:

 • Hala Widowiskowo - Sportowa w Chełmży przy ul. Gen. J. Hallera 17A,
 • Hala sportowa Szkoły Podstawowej, ul. Piaskowa 23 w Lubiczu Górnym, który będzie obsługiwał przede wszystkim gminę Czernikowo, Lubicz, Obrowo i Wielką Nieszawkę.

Będziemy na bieżąco informować Państwa o postępach przy organizacji PSM.

 • linia

Trwa rejestracja dla osób 60+

Trwa rejestracja na szczepienia dla osób w wieku 60 lat i więcej. Nie warto zwlekać: przyjęcie szczepionki jest obecnie jedną z najważniejszych zasad profilaktyki w dobie pandemii.

Zarejestrować się można na cztery sposoby

Jest kilka sposób zapisu na szczepienie przeciw Covid-19:

 • REJESTRACJA PRZEZ INFOLINIĘ 989 – do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Można także podać numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji można wybrać dla siebie dogodny termin i miejsce szczepienia. Jeśli podasz numer telefonu komórkowego, po umówieniu wizyty, otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem.
 • REJESTRACJA ONLINE NA PACJENT.GOV.PL – po otwarciu tej strony można zobaczyć komunikat o możliwości skorzystania z e-Rejestracji na szczepienie. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Jeżeli propozycje nie będą odpowiadały, można wybrać datę i konkretny punkt szczepień za pomocą dostępnej wyszukiwarki. Zaraz po dokonaniu rezerwacji przyjdzie powiadomienie SMS.
 • WYSŁANIE SMS – do wyboru dwa numery: 880 333 333 lub 664 908 556. Należy przygotować PESEL oraz właściwy dla adresu zamieszkania kod pocztowy. Na wybrany numer należy wysłać wiadomość o treści „SzczepimySie”. Nastąpi połączenie z systemem, a po podaniu kodu pocztowego i numeru PESEL, zostaną podane terminy w konkretnym punkcie szczepień. Jeśli ten termin nie będzie dogodny, będzie możliwość wybrania innej daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem przyjdzie SMS przypominający o terminie i miejscu wizyty.

Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, system zachowa numer telefonu. Gdy tylko pojawi się możliwość zaszczepienia, system automatycznie wyśle informację.

 • REJESTRACJA SIĘ W PUNKCIE SZCZEPIEŃ – to kolejny, dostępny sposób. Warto umówić się telefonicznie. Numery do punktów szczepień dostępne są m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie.

W Polsce wykonano łącznie 6 081 824 szczepienia, w tym 4 062 784 pierwszą dawką i 2 019 040 drugą – wynika z zestawienia opublikowanego w środę na rządowej stronie gov.pl.

Źródło: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/trwa-rejestracja-dla-osob-60-zarejestruj-sie-juz-dzis-chron-siebie-i-innych

 • linia

Przyspieszenie procesu szczepień

Przyspieszenie procesu szczepień

Trwająca trzecia fala pandemii COVID-19, a także większa dostępność szczepionek sprawiają, że zostaje przyspieszona realizacja Narodowego Programu Szczepień. Przed rozpoczęciem kolejnych tur zapisów, zostaną wystawione e-skierowania i umożliwiony jest zapis osobom 40+ i 50+, które wcześniej wypełniły formularz online na stronie pacjent.gov.pl.

Szybsze szczepienia – zapisy dla pacjentów 40+ i 50+

W ostatnich dniach można zaobserwować mniejszą dynamikę rejestracji na szczepienia wśród osób 60+. Zwiększa się także dostępność szczepionek. Dlatego, aby efektywnie wykorzystać terminy w kwietniu i maju, została podjęta decyzja  na udostępnienie zapisów pacjentom w wieku 40-59 lat, którzy wcześniej wypełnili formularz online na stronie pacjent.gov.pl.

To nie pierwsze tego typu rozwiązanie. Dokładnie taki sposób działania został podjęty także w przypadku grupy 60+, a wcześniej 70+. Każdy, kto wypełnił formularz, otrzymał wcześniejszą propozycję terminu szczepienia przeciw COVID-19. Informacja o tym była już w styczniu.

Zgłoszona chęć zaszczepienia się? Można skorzystać z wcześniejszego terminu

Od stycznia można było zgłaszać chęć zaszczepienia się przez formularz online na stronie pacjent.gov.pl. Osoby w wieku 40-59 lat, które wysłały formularz zgłoszenia chęci zaszczepienia, skorzystają teraz z wcześniejszych terminów szczepień.

Niestety, w trakcie zapisów pacjentów 40+ wystąpiła awaria systemu rejestracji. Błąd polegał na złym wyznaczaniu terminu szczepienia pacjentom grupy wiekowej 40-49. Usterka jest w trakcie naprawy. Do momentu jej usunięcia, rejestracja dla pacjentów w wieku 40-59 lat została wstrzymana.

Ważne! Pacjenci w wieku 40-49 lat, którzy uzyskali termin do 5 kwietnia - dla tych osób termin pozostaje bez zmian.

Pacjenci w wieku 40-49 lat, którzy uzyskali termin w dniach 6-30 kwietnia otrzymają telefon i SMS z propozycją nowego terminu szczepienia (po 10 maja).

Termin szczepień dla pacjentów z grupy wiekowej 50-59 pozostaje bez zmian.

Źródło: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/przyspieszenie-procesu-szczepien-wyjasniamy-kiedy-rusza-rejestracja-dla-osob-40

 • linia

Punkty Szczepień Masowych na terenie powiatu toruńskiego

Zgodnie z wytycznymi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na terenie powiatu toruńskiego obok dotychczasowych 11 punktów szczepień planowane są do powołania 2 Punkty Szczepień Masowych (PSM). Z uwagi na najdogodniejszą lokalizację do utworzenia PSM została wybrana gmina Lubicz. Punkt będzie znajdował się w hali sportowej w Lubiczu i obsługiwał będzie przede wszystkim gminę Czernikowo, Lubicz, Obrowo i Wielką Nieszawkę. Z kolei drugi PSM zostanie utworzony w hali sportowej Chełmży i będzie obsługiwał mieszkańców miasta oraz gminy Chełmża, Łubianka, Łysomice i Zławieś Wielka. O sprawność szczepień zadba kilka zespołów medycznych umieszczonych w każdym z obiektów. Rozpoczęcie pracy nowych Punktów Szczepień Masowych, w sytuacji spełnienia odpowiednich wymogów, przewiduje się na 25 kwietnia.

 • linia

Przyspieszenie rejestracji na szczepienia dla kolejnych grup – szczepienia dla osób 60+

Obecnie trwają zapisy na szczepienia seniorów w wieku 67 i 68 lat.

Zgodnie z planem w poniedziałek 22 marca rozpoczęła się rejestrację seniorów z roczników 1955-1956.

Natomiast już od wtorku, 23 marca ruszy rejestracja dla roczników 1957-1961.

W czwartek 25 marca wznowione będą też zapisy dla seniorów powyżej 70 lat. Zachęcamy do rejestracji, bo jest to kwestia bezpieczeństwa nas wszystkich.

Więcej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/posiedzenie-rzadowego-zespolu-zarzadzania-kryzysowego-przyspieszenie-rejestracji-na-szczepienia-dla-osob-60

 • linia

Dystrybucja ulotek nt. szczepień

W ostatnich dniach strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych w terenu gminy Czernikowo przeprowadzili akcję informacyjną polegającą na dystrybucji ulotek dla mieszkańców na temat szczepień przeciwko COVID-19.

Ulotki zawierają podstawowe informacje o szczepionkach, sposobach zapisania się na szczepienie i możliwościach uzyskania pomocy w transporcie do punktu szczepień. Akcja roznoszenia ulotek jest ogólnopolska, koordynują ją komendy Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej informacji na temat szczepień znajduje się pod linkiem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/

 • linia

Szczepienia przeciwko COVID-19

Marzec to otwarcie rejestracji i szczepień dla kolejnych grup z etapu I Narodowego Programu Szczepień. Ważne daty w tym miesiącu to:

 • 7 marca – zakończenie szczepień nauczycieli;
 • 8 marca – rozpoczęcie dodatkowych szczepień z grupy 0;
 • 10 marca – otwarcie rejestracji dla pacjentów chorych przewlekle;
 • 15 marca – rozpoczęcie szczepień pacjentów chorych przewlekle;
 • 22 marca – rozpoczęcie szczepień pacjentów w wieku 69 lat;
 • 29 marca – rozpoczęcie szczepień służb mundurowych.

Rejestracja osób w wieku od 65 – 69 lat

11 marca uruchomiona zostanie rejestracja na szczepienia dla osób z wieku od 65 do 69 lat.

Rejestracja będzie realizowana zgodnie z harmonogramem

Ponieważ uprawnionych do szczepień w tej grupie wiekowej są ponad 3 miliony osób, wprowadzony został harmonogram rejestracji aby uporządkować i ułatwić cały proces.

DATA GRUPA

11.03 - 13.03  Rocznik 1952

18.03 - 20.03  Rocznik 1952 - 1954

22.03 - 24.03  Rocznik 1952 - 1956

25.03 - 27.03  Grupa 70+

Uwaga! Pierwszeństwo mają osoby najstarsze, ale to nie znaczy, że jeśli miną podane terminy, seniorzy z danej grupy wiekowej nie będą mogli zapisać się później.

 • linia

W Urzędzie Gminy Czernikowo działa specjalna infolinia dla mieszkańców, za której pośrednictwem osoby niepełnosprawne, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień mogą zamówić transport na szczepienie, który zorganizuje Urząd Gminy przy współpracy z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych.

Infolinia działa w godzinach 8.00 – 15.00 w dni robocze, obsługuje ją gminny koordynator ds. szczepień

Numer infolinii to: 883 688 640

Wszystkie informacje na temat ogólnokrajowych szczepień znajdują się w rządowym serwisie https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Jak się można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji masz 4 możliwości zapisu na szczepienie:

 1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli podałeś numer telefonu - otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

 1. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

 1. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

Do Narodowego Program Szczepień zgodnie z mapą punktów szczepień z naszej gminy zgłosiła się placówka:

Podstawowa Opieka Zdrowotna POMED Joanna Popławska
Kwiatowa 19
87-640 Czernikowo
tel: 54 287 50 73

rejestracja na szczepienie (pon. - pt. 8:00 - 14:00): 667 490 728

 1. Wyślij SMS na numer 664 908 556

Wyślij SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie.

System pokieruje Cię krok po kroku: najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

Jak zarejestrować się poprzez SMS?

Z jednego numeru telefonu możesz zarejestrować tylko trzy osoby.

 1. Wyślij SMS-a o treści SzczepimySie na numer 664 908 556
 2. Powinieneś otrzymać SMS-a zwrotnego, w którym zostaniesz poproszony o numer PESEL
 3. Wpisz swój numer PESEL i odeślij SMS-a
 4. Zostaniesz poproszony o Twój kod pocztowy. Dzięki temu, zaproponujemy Ci najbliższy termin szczepienia w miejscu, w którym mieszkasz.
 5. Wpisz kod pocztowy w formacie: 00222 lub 00-222
 6. Otrzymasz informację o:
 • najbliższym możliwym terminie szczepienia,
 • adresie placówki, w której to szczepienie ma być wykonane,
 • a także godzinie szczepienia.
 1. Jeśli akceptujesz termin i miejsce, odpowiedź na tę wiadomość TAK.
 2. Jeżeli odpowiedziałeś TAK, otrzymasz wiadomość, że wizyta została umówiona. Dostaniesz SMS z przypomnieniem na dobę przed szczepieniem. W celu zmiany terminu szczepienia zadzwoń pod numer 989.
 3. Jeśli termin i lokalizacja Ci nie odpowiada, odpowiedz NIE. PAMIĘTAJ! Brak odpowiedzi w czasie 5 minut przerwie proces rejestracji!
 4. Jeżeli odpowiedziałeś NIE, otrzymasz SMS-a z propozycją nowego terminu, godziny oraz lokalizacji.

UWAGA! Jeżeli się pomylisz i wpiszesz błędny numer PESEL lub kod pocztowy, dostaniesz SMS-a z prośbą o poprawne wprowadzenie danych.

Poniżej kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem:

Więcej informacji znajdziecie Państwo w poniższym linku:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Jak zgłosić się na szczepienie przeciw COVID-19? – YouTube

Źródło: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

 • linia

Szczepienia  przeciwko COVID – 19 – aktualizacja – 25. 01.2021 r.

25 stycznia rozpoczynają się szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów, które odbędą się zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Każdy senior zainteresowany szczepieniem przeciwko koronawirusowi zostanie zaszczepiony. Z powodu braku szczepionek nie ma obecnie wolnych terminów. Aby seniorzy nie musieli wielokrotnie dzwonić i szukać wolnych miejsc i terminów, uruchomiono nowe funkcjonalności, które mają pomóc starszym osobom:

 • jeżeli dzwoniąc na infolinię nr 989 senior usłyszy, że obecnie nie ma wolnych terminów na szczepienie w miejscu jego zamieszkania lub w pobliżu  - powinien podać konsultantowi telefon kontaktowy. Kiedy zwiększy się liczba dostarczanych do Polski szczepionek i pojawią się wolne miejsca – seniorzy zostaną o tym poinformowani .
 • senior (samodzielnie lub przy pomocy osób bliskich) może wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/, podając swoje dane kontaktowe. Podobnie, jak w przypadku infolinii -  gdy tylko wzrosną dostawy szczepionek przez producentów i w rezultacie pojawią się wolne terminy na szczepienie  - seniorzy zostaną o tym poinformowani.
 • można również wysłać smsa o treści Szczepimysie pod numer 664 908 556.
  W odpowiedzi senior otrzyma prośbę o podanie nr PESEL i kodu pocztowego. I podobnie jak powyżej – jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu – pacjent zostanie poinformowany w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

Apelujemy, aby seniorzy, którzy jeszcze nie zarejestrowali się na szczepienia nie udawali się osobiście do POZ celem rejestracji, tylko skorzystali z powyższych narzędzi.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

 • linia

Od 15 stycznia 2021 r. osoby powyżej 80. roku życia mogą zarejestrować się na szczepienia przeciwko Covid-19.

Powszechne szczepienia zaczynają się od seniorów.

Seniorzy będą szczepieni w Polsce w ramach szczepień powszechnych w pierwszej kolejności.

Jak wygląda harmonogram rejestracji?

 • od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat.
 • od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.

Szczepienia zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku.

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • USŁUGI ROLNICZE - SIEW KUKURYDZY
  Oferuję siew kukurydzy 6-rzędowym siewnikiem Gaspardo z 2020 roku.
  Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy na stronie www.facebook.com/AgroPowerZebowo

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

Szczepienia
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Platforma Zakupowa
-
System Informacji Przestrzennej
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2021
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 199 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.