Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: wtorek, 24.05.2022
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie Gminy Czernikowo

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, związaną ze zwiększonym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę zakaźną COVID-19, poniżej przedstawiamy dane dotyczące sytuacji na terenie naszej gminy.

Na terenie Gminy Czernikowo mamy według naszej wiedzy 5 osób zakażonych koronawirusem, pozostających pod stałą opieką sanitarną.
Na kwarantannie przebywają uczniowie dwóch klas ponadpodstawowych z Zespołu Szkół w Czernikowie i jednej klasy ze Szkoły Podstawowej w Osówce. Kwarantanną zostały objęte także rodziny tych dzieci. W kwarantannie przebywa także 5 nauczycieli ze szkoły w Osówce i 3 ze szkoły w Czernikowie, ponadto 3 nauczycieli z Zespołu Szkół w Czernikowie objętych zostało nadzorem epidemiologicznym.
Oddziały skierowane na kwarantannę kontynuują nauczanie w trybie zdalnym.

W związku z obserwowanym trendem wzrostowym, jeśli chodzi o zachorowania proszę i przypominam o dezynfekcji rąk, obowiązku zachowania dystansu, zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, w szczególności  w środkach transportu publicznego, sklepach i galeriach handlowych oraz  w obiektach użyteczności publicznej. Osoby naruszające powyższy obowiązek, nawet jeśli same nie obserwują u siebie niepokojących objawów, mogą w sposób nieświadomy przenosić zakażenie na przypadkowo napotkane osoby, w tym na osoby starsze i cierpiące na przewlekłe choroby, dla których zarażenie koronawirusem może mieć tragiczne następstwa.
Apeluję o empatię wobec zakażonych, poszanowanie prywatności osób przebywających w kwarantannie oraz  hospitalizowanych, a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.
Mieszkańców wymagających jakiejkolwiek pomocy w związku z pandemią koronawirusa proszę o kontakt pod numer telefonu 517-372-492.

Wójt Gminy Czernikowo
Tomasz Krasicki

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 1102461 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.