Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: piątek, 04.12.2020
Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Samorządowe uzupełnienie „tarczy antykryzysowej”

Samorządowe uzupełnienie „tarczy antykryzysowej”

   W odpowiedzi na pakiet rozwiązań przygotowanych przez rząd w celu ochrony przedsiębiorców przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa, władze samorządowe Gminy Czernikowo przygotowały rozwiązania uzupełniające i rozszerzające, które w formie uchwał podjęte zostały 29 kwietnia 2020 roku na sesji Rady Gminy Czernikowo.

   Pierwsza z uchwał obejmuje zwolnienia z płatności raty podatku od nieruchomości przedsiębiorców będących podatnikami podatku od nieruchomości na terenie Gminy Czernikowo, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID – 19. Zwolnienie dotyczy podatku od nieruchomości, który obejmuje okres płatności do dnia 15 maja 2020 r. i dotyczy działalności gospodarczej w zakresie: fryzjerstwa i pozostałych zabiegów kosmetycznych, restauracji i innych placówek gastronomicznych i rozrywkowych, hotelarstwa, działalności związanej ze sportem, rozrywką i rekreacją a także usług rehabilitacyjnych.

   Warunkiem uzyskania zwolnienia od podatku od nieruchomości jest złożenie przez podatnika informacji o prowadzonej działalności gospodarczej oraz formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19 (wzory dokumentów do pobrania poniżej). Zgłoszenia  należy dokonać nie później niż do dnia 30 czerwca 2020 roku.

   Jeśli któryś z przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą reprezentuje branżę nieujętą w przedmiotowej uchwale, a jego płynność finansowa także uległa pogorszeniu w związku z pandemią koronawirusa, może złożyć niezależny wniosek do Wójta Gminy Czernikowo z prośbą o zwolnienie z płatności raty podatku od nieruchomości, zawierając we wniosku jego uzasadnienie oraz przedkładając dokumenty finansowe, z których wynikał będzie brak możliwości prowadzenia działalności gospodarczej oraz utrata płynności finansowej w wyniku COVID-19. Decyzja zostanie podjęte w oparciu o przedmiotowy materiał dowodowy.

   Druga z uchwał obejmuje przedłużenie terminów płatności rat podatku od nieruchomości przedsiębiorcom będącym podatnikami podatku od nieruchomości na terenie Gminy Czernikowo, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID – 19.

   W myśl uchwały osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą termin płatności raty podatku od nieruchomości płatnej do dnia 15 maja 2020 r. przedłuża się do dnia 30 września 2020 r., natomiast osobom prawnym, jednostkom organizacyjnym oraz spółkom niemającym osobowości prawnej termin płatności rat podatku od nieruchomości płatnych do dnia 15 maja oraz 15 czerwca 2020r. przedłuża się do dnia 30 września 2020 r.

   Warunkiem przedłużenia terminów jest złożenie przez podatnika oświadczenia o stratach oraz formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID -19 (wzory dokumentów do pobrania poniżej).

   Zdajemy sobie sprawę, iż zaproponowane rozwiązania stanowią promil potrzeb w obecnej, niezwykle trudnej sytuacji. Władze samorządowe uznały jednak, że przedstawione narzędzia pomocowe pozwolą zwiększyć intensywność wsparcia i  uzupełnić rządową „tarczę antykryzysową”.

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
  • Oddam psa.
    Mam do oddania w dobre ręce psa Golden Ratriver. Kolor Czarny, zadbany, zdrowy, ułożony, nie jest agresywny. Lubi spacery i zabawę. W szczególności je karmę suchą. Przyzwyczajony do zamykania w kojcu i biegania w ogrodzie.
  • meble
    Sprzedam stół do jadalni 160x80 wysoki 75 cm, kolor dąb sonoma cena 100 złotych

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

Powszechny Spis Rolny 2020
Platforma Zakupowa
-
System Informacji Przestrzennej
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 2/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 101105 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.