Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: niedziela, 26.01.2020
Imieniny: Tytusa, Tymoteusza, Michała

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

90-lecie OSP Witowąż

      13 czerwca 2015 r. zorganizowano obchody 90-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Witowężu. Przygotowania do tego święta trwały od walnego zebrania jednostki, które odbyło się 30 marca. Wówczas podjęto decyzję o ufundowaniu sztandaru. Dzięki przychylności lokalnych sponsorów udało się uzbierać niezbędne fundusze na jego zakup oraz zorganizować imprezę upamiętniającą to wydarzenie.

        Obchody 90-lecia powstania OSP Witowąż rozpoczęły się od mszy świętej polowej, celebrowanej przez ks. kapelana Piotra Siołkowskiego. W kazaniu ksiądz dziekan nawiązał do strażackiej tradycji, szacunku i obowiązków wynikających z posiadania sztandaru. Po mszy św. nastąpiło nadanie sztandaru. Krótki rys historyczny jednostki przytoczył jej prezes, druh Andrzej Prusakiewicz. Następnie, w imieniu fundatorów, sztandar przekazali Iwona i Wojciech Szczesny. Oficjalnego przekazania na ręce naczelnika druha Radosława Błaszkiewicza dokonał Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP druh Zdzisław Dąbrowski. Zastępca komendanta miejskiego PSP w Toruniu st. bryg. Sławomir Kamiński nadał jednostce złoty medal. Wówczas głos zabrali przybyli goście – druh Z. Dąbrowski, st. bryg. S. Kamiński, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP druh Zdzisław Gawroński, starosta toruński Mirosław Graczyk oraz  Przewodnicząca Rady Gminy Czernikowo Jadwiga Padlewska. Po części związanej z obchodami 90-lecia OSP Witowąż dokonano poświęcenia i otwarcia zmodernizowanej i adaptowanej na świetlicę wiejską remizy. Ceremonii poświęcenia dokonał proboszcz czernikowskiej parafii ks. dziekan Piotr Siołkowski, a wstęgę przecięli Wójt Gminy Czernikowo Zdzisław Gawroński, Przewodnicząca Rady Gminy, sołtys Witowęża Adam Malinowski oraz radny Andrzej Prusakiewicz. Dla uczestników uroczystości przygotowano poczęstunek w postaci grochówki z kuchni polowej oraz grillowanych kiełbasek. Wieczorem rozpoczęła się biesiada strażacka dla sponsorów i darczyńców, którzy mieli szeroki wkład organizacyjny.

     Serdeczne podziękowania należą się wszystkim zaangażowanych w przygotowanie uroczystości: sponsorom za wkład w zakup pięknego sztandaru, ks. Piotrowi Siołkowskiemu za odprawienie mszy św., Wójtowi Zdzisławowi Gawrońskiemu i jego pracownikom za pomoc organizacyjną, komendantowi gminnemu Wiesławowi Ziółkowskiemu za cenne rady i szeroką pomoc, orkiestrze z Brzeźna na czele z kapelmistrzem Stanisławem Jagielskim za uświetnienie uroczystości, pocztom sztandarowym, delegacjom jednostek i druhom strażakom za obecność. Podziękowania należą się także członkom OSP Witowąż oraz koleżankom z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich za ogrom pracy włożonej w przygotowanie strażackiego święta.

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • sprzedaż
  Sprzedam: DEFRO Kocioł grzewczy KOMFORT EKO DUO PZ 25.Moc minimalna:25KW,zakres mocy cieplnej:7,5KW-25KW ,sortyment paliwa:ekogroszek.
 • sprzedaż
  Sprzedam zmywarkę BOSCH białą wolnostojącą bardzo mało używaną.Wiele rzeczy oddam za darmo.
 • Ogłoszenie
  Darmowy prąd ze słońca!
  Instalacje fotowoltaiczne z dotacją 5000z zł z programu „Mój prąd”

  Ilość środków jest ograniczona!

  Dodatkowa forma wsparcia-Ulga termomodernizacyjna.

  Oferujemy bezpłatny audyt, montaż, pomoc w uzyskaniu dofinansowania, zgłoszenie instalacji do ZE.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 4/2019
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 42896 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.