Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 26.11.2022
Imieniny: Konrada, Sylwestra, Delfiny

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

90-lecie OSP Witowąż

      13 czerwca 2015 r. zorganizowano obchody 90-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Witowężu. Przygotowania do tego święta trwały od walnego zebrania jednostki, które odbyło się 30 marca. Wówczas podjęto decyzję o ufundowaniu sztandaru. Dzięki przychylności lokalnych sponsorów udało się uzbierać niezbędne fundusze na jego zakup oraz zorganizować imprezę upamiętniającą to wydarzenie.

        Obchody 90-lecia powstania OSP Witowąż rozpoczęły się od mszy świętej polowej, celebrowanej przez ks. kapelana Piotra Siołkowskiego. W kazaniu ksiądz dziekan nawiązał do strażackiej tradycji, szacunku i obowiązków wynikających z posiadania sztandaru. Po mszy św. nastąpiło nadanie sztandaru. Krótki rys historyczny jednostki przytoczył jej prezes, druh Andrzej Prusakiewicz. Następnie, w imieniu fundatorów, sztandar przekazali Iwona i Wojciech Szczesny. Oficjalnego przekazania na ręce naczelnika druha Radosława Błaszkiewicza dokonał Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP druh Zdzisław Dąbrowski. Zastępca komendanta miejskiego PSP w Toruniu st. bryg. Sławomir Kamiński nadał jednostce złoty medal. Wówczas głos zabrali przybyli goście – druh Z. Dąbrowski, st. bryg. S. Kamiński, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP druh Zdzisław Gawroński, starosta toruński Mirosław Graczyk oraz  Przewodnicząca Rady Gminy Czernikowo Jadwiga Padlewska. Po części związanej z obchodami 90-lecia OSP Witowąż dokonano poświęcenia i otwarcia zmodernizowanej i adaptowanej na świetlicę wiejską remizy. Ceremonii poświęcenia dokonał proboszcz czernikowskiej parafii ks. dziekan Piotr Siołkowski, a wstęgę przecięli Wójt Gminy Czernikowo Zdzisław Gawroński, Przewodnicząca Rady Gminy, sołtys Witowęża Adam Malinowski oraz radny Andrzej Prusakiewicz. Dla uczestników uroczystości przygotowano poczęstunek w postaci grochówki z kuchni polowej oraz grillowanych kiełbasek. Wieczorem rozpoczęła się biesiada strażacka dla sponsorów i darczyńców, którzy mieli szeroki wkład organizacyjny.

     Serdeczne podziękowania należą się wszystkim zaangażowanych w przygotowanie uroczystości: sponsorom za wkład w zakup pięknego sztandaru, ks. Piotrowi Siołkowskiemu za odprawienie mszy św., Wójtowi Zdzisławowi Gawrońskiemu i jego pracownikom za pomoc organizacyjną, komendantowi gminnemu Wiesławowi Ziółkowskiemu za cenne rady i szeroką pomoc, orkiestrze z Brzeźna na czele z kapelmistrzem Stanisławem Jagielskim za uświetnienie uroczystości, pocztom sztandarowym, delegacjom jednostek i druhom strażakom za obecność. Podziękowania należą się także członkom OSP Witowąż oraz koleżankom z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich za ogrom pracy włożonej w przygotowanie strażackiego święta.

 • -

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • USŁUGI ROLNICZE
  Oferuję usługi zbioru kukurydzy na ziarno kombajnem Fendt z 6-rzędową przystawką Capello. Możliwość odwozu. Tel. 726089410
 • Ogłoszenie
  Firma PME PERITERM oferuje wykonanie audytów
  • energetyczne budynków
  • remontowe budynków
  • energetyczne przedsiębiorstw
  • efektywność energetycznej
  oraz wiele innych
  Dowiedz się więcej - zadzwoń 505-860-235 lub odwiedź naszą stronę internetową https://periterm.pl

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
Gmina Czernikowo Solidarna z Ukrainą
Szczepienia
Platforma Zakupowa
System Informacji Przestrzennej
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 3/2022
Mapa wyłączeń ENERGA
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 106372 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.