Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 21.09.2020
Imieniny: Mateusza, Jonasza, Hipolita

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

,,Ognisko Narodowe" z okazji uchwalenia konstytucji z 1791 r.

3 maja w naszej gminie odbyło się Ognisko Narodowe z okazji uchwalenia konstytucji z 1791 roku. Rozpoczęcie nastąpiło o godzinie 19.00. Mieliśmy możliwość wysłuchania prelekcji Pana Jana Rudewicza, który podzielił się z nami swoją ogromną wiedzą na temat przeszłości naszego kraju. Licznie przybyli mieszkańcy Czernikowa i okolic czynnie uczestniczyli w śpiewaniu pieśni patriotycznych. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Anna Dzwonkowska, która jest z nami od początku i czynnie angażuje się w sprawy Związku Jaszczurczego.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że na ognisku pojawiło się bardzo wiele dzieci i młodzieży, była to dla nich bezcenna i niezapomniana lekcja historii. Każdy z przybyłych gości miał możliwość zapoznania się z publikacjami na temat Żołnierzy Niezłomnych. Każdy z nas miał świadomość, że dzięki pieśniom patriotycznym łączymy się z ludźmi, którzy walczyli o naszą wolność. W przerwach mogliśmy posilić się pyszną kiełbasą i zjeść coś słodkiego. Dzięki hojności księdza proboszcza każdy miał możliwość spróbowania słodyczy prosto z Kazachstanu.

Równolegle z obchodami 3 maja w Czernikowie istnieje możliwość podziwiania wystawy poświęconej tragicznie zmarłemu prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu wraz z małżonką. Polecamy wszystkim, którzy chcą zobaczyć śp. Lecha Kaczyńskiego takiego jakiego nie dane nam było oglądać. Wystawa dostępna jest od czwartku (7 maja 2015). Pan poseł Jan Krzysztof Ardanowski podziękował wszystkim za przybycie i podkreślił jak ważna dla naszego kraju jest data 3 maja. Podzielił się z nami istotnymi wydarzeniami z historii Polski. Na zakończenie z zachowaniem szczególnej powagi wspólnie odśpiewaliśmy Hymn państwowy "Mazurek Dąbrowskiego".

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i współpracę.

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
  • Oddam
    Oddam za darmo gołębie pocztowe

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

Platforma Zakupowa
-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 2/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. 54 287 50 01
  54 287 50 13
fax 54 230 50 51
e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 54914 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.