Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 15.06.2024
Imieniny: Jolanty, Wita, Bernarda

Wyszukiwarka

Treść strony

 • Festiwal bibliotek

II Festiwal Książki i Bibliotek Publicznych Powiatu Toruńskiego "Skarbce Lokalnej Kultury"

W sobotę 9 czerwca na boisku szkolnym w Czernikowie odbył się II Festiwal Książki i Bibliotek Publicznych Powaitu Toruńskiego "Skarbce Lokalnej Kultury". Festiwal został zorganizowany przez Starostę Powiatu Toruńskiego, Wójta Gminy Czernikowo i Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliana Prejsa w Chełmży wspólnie z Gminnymi Bibliotekami Publicznymi z terenu Powiatu Toruńskiego.
 • miniatura

RODZINNE WARSZTATY JĘZYKOWO-PLASTYCZNE

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie jest jedną z 50 bibliotek z całego kraju, które zakwalifikowały się do programu "DoMowy. Rodzinne historie o słowach". Warsztat, który odbył się 8 sierpnia rozpoczęliśmy od wierszyków relaksacyjnych oraz wspólnego tańca...
 • -

Oni odeszli – my pamiętamy

4 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie odbyły się zaduszki poetyckie z udziałem członków Lipnowskiej Grupy Literackiej. W listopadowej zadumie o przemijaniu, o urodzie życia słuchaliśmy wierszy i piosenek. Poeci z LGL przedstawili utwory najnowszego tomiku wierszy wydanego z okazji 25-lecia istnienia grupy.
 • -

Goście ze Steklina

2 października 2014 r. gościliśmy uczniów kl. IV ze Szkoły Podstawowej w Steklinie z panią Małgorzatą Przewięźlikowską. Zastanawialiśmy się wspólnie czy i jak biblioteka publiczna może być warsztatem informacyjnym. Po owocnej pracy ze słownikami, poradnikami i encyklopediami był czas na krzyżówki i inne rozrywki umysłowe.
 • -

Czytaliśmy Sienkiewicza

W trzeciej odsłonie akcji Narodowego Czytania wybitnych polskich dzieł literackich zainicjowanej przez Prezydenta RP wzięło udział również Czernikowo. 6 września br. w Parku 700-lecia spotkaliśmy się na wspólnej lekturze Trylogii H. Sienkiewicza.
 • -

,,Słowa do rymu"

Promocja najnowszego tomiku poezji Pana Dariusza Chrobaka odbyla się w piątkowe popołudnie (18.07.2014 r.) w Centrum Integracji Kulturalnej. Mielismy okazje poznać wyjątkowe daty widziane oczami poety, które stworzyły obraz całego roku.

Czernikowo czyta dzieciom…

O sile głośnego czytania i radości z tego płynącej przekonaliśmy się w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Maraton czytelniczy rozpoczął Wójt Gminy Czernikowo pan Zdzisław Gawroński, „Bajką o trzech pojemnikach”.
 • -

Sznurkowa historia

O swoich inspiracjach i pomysłach do książek opowiedziała dzieciom (3 klasy. I SP Czernikowo) Pani Roksana Jędrzejewska - Wróbel gość Biblioteki Gminnej 15.05.2014r.
 • -

Krasnoludki są na świecie

W TYGODNIU BIBLIOTEK (8-15.05) dzieci odwiedza Królowa Książka w asyście bibliotecznych Krasnali. Aby zasłużyć na miano Rycerza Książki uczniowie muszą wykazać się wiedzą odpowiadając na biblioteczne zagadki.
 • -

Warsztaty z Quillingu

10 kwietnia 2014 r. odbyły się warsztaty zdobienia jaj wielkanocnych metodą Quillingu, prowadzone przez P. Grażynę Brzustewicz i P. Magdalenę Seweryn. Zapał uczestników i miła atmosfera zaowocowała oryginalnymi pracami.
 • -

Regał Pierwszoklasisty

Kolejnym etapem akcji "Cała Polska czyta dzieciom" jest wspólnie tworzony "Regał pierwszoklasisty". Uczniowie klasy Ia i Ib Szkoły Podstawowej po wysłuchaniu tekstu (wcześniej uzgodnionego z wychowawczynią) przekazują na regał swoje prace plastyczne nawiązujące do przeczytanej książki.
 • -

Spotkanie autorskie z Janem Manewiczem

10 stycznia br. swoją twórczość poetycką przedstawił zebranym gościom pan Jan Manewicz. Jest on autorem dwóch tomików wierszy ("Rozmyślne myślenie" i "Władza myślenia"). Od 2010 roku należy do Lipnowskiej Grupy Literackiej.
 • -

Ruszyła akcja społeczna „Czytam sobie”

W dniu dzisiejszym rozpoczęła się akcja społeczna „Czytam sobie”. W sytuacji, gdy ponad 60% Polaków nie czyta książek, szczególnie ważne jest pokazanie rodzicom i dzieciom, jak wiele radości i satysfakcji daje młodym ludziom czytanie książek. Celem Akcji „Czytam sobie” jest pokazanie dzieciom, że samodzielne czytanie jest dobrą zabawą, a nauka czytania może być przyjemnością.
 • -

Wyjazd studyjny do Warszawy bibliotekarzy z powiatu toruńskiego

22 maja 2013 r. odbył się wyjazd studyjny do Warszawy bibliotekarzy z powiatu toruńskiego w ramach obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Jednym z punktów zwiedzania był Sejm gdzie miało miejsce spotkanie z Jerzym Wenderlichem. Zwiedziliśmy również Muzeum Ziemi.
 • -

Przedszkolaki w bibliotece

Wizyta dzieci z przedszkola publicznego w bibliotece (8 maj 2013 r.), była najmilszym prezentem w dniu ,,Bibliotekarza i Bibliotek". Grupa starszaków i maluchów najpierw poznała pracę w bibliotece, potem był czas na wspólną zabawę z wierszami J. Brzechwy i J. Tuwima.
 • -

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

6 maja 2013 r. w bibliotece w Osówce gościł Grzegorz Kasdepke - autor wielu bestsellerowych książek dla dzieci i młodzieży. W latach 1995-2000 redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Twórca słuchowisk radiowych oraz scenariuszy programów i seriali telewizyjnych (Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa).
 • -

Poranek poetycki z Panią Aleksandrą Bacińską

19 marca gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernikowie była Aleksandra Bacińska-poetka z Wąbrzeźna, autorka tekstów piosenek śpiewanych między innymi przez S. Krajewskiego, M. Rodowicz, M. Bajora. Poranek dostarczył wiele twórczych wrażeń.

Tydzień z internetem - ,,Poradnia zdrowia"

Od 18 do 24 marca w gminnej bibliotece Publicznej w Czernikowie została przeprowadzona akcja Tydzień z internetem - ,,Poradnia zdrowia".
 • -

Akademia e-Seniora UPC

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie włączyła się do projektu Akademia e-Seniora UPC, którego celem było zwiększanie umiejętności osób starszych w zakresie obsługi komputera i zachęcanie seniorów do korzystania z internetu. Zajęcia prowadziły Magdalena Seweryn z Gminnej Biblioteki Publicznej i Joanna Błaszkiewicz z Gminnego Centrum Informacji.
 • -

Lekcja z Panią Magdaleną Gogulską-Dębską

7 stycznia 2013r w Bibliotece Gminnej uczniowie kl. III (wych. Ewa Ośmiałowska ) i kl.II (wych.Marta Mazur) Szkoły Podstawowej w Czernikowie spotkali się z pracownicą Ośrodka Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych w Toruniu – Panią Magdaleną Gogulską-Dębską.
 • -

Sptkanie z "misiami"

Spotkanie z uczniami klasy III Szkoły Podstawowej w Czernikowie (wychowawczyni p. Ewa Ośmiałowska) przebiegało pod znakiem światowego Dnia Pluszowego Misia.
 • -

Spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Kalicińską

17.09.2012 w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Kalicińską, autorka "Domu nad rozlewiskiem" barwnie opowiadała o swoim życiu
i przygodzie z pisaniem. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, pisarka zauroczona była Czernikowem i obiecała wkrótce tu wrócić.

KONKURS

Najtrudniejsze to pisać prawdę, trafić do serc”- konkurs na recenzję książek Małgorzaty Kalicińskiej
 • -

Światowy Dzień Książki - 23 kwietnia

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich biblioteka gminna świętowała wspólnie z uczniami kl. V Szkoły Podstawowej w Steklinie (wychowawczyni Małgorzata Przewięźlikowska ).

KONKURS " NIEZWYCZAJNI SĄ WŚRÓD NAS"

1.Konkurs adresowany jest do mieszkańców powiatu toruńskiego, bez względu na wiek, jest realizowany jest przez biblioteki publiczne powiatu toruńskiego. W konkursie mogą brać udział tylko osoby indywidualne.

Odwiedziny klasy IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ

18 stycznia naszą bibliotekę odwiedziła klasa IV z Szkoły Podstawowej w Czernikowie wraz z wychowawczynią P. Linkiewicz. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, salę komputerową.

JUBILEUSZ POETY

20 grudnia w Bibliotece Publicznej odbyło się jubileuszowe spotkanie z Panem Dariuszem Chrobakiem pod nazwą "Słowobrazy", taki tytuł nosi też wydany na 25 lecie pracy twórczej i 20 lecie debiutu książkowego tomik wierszy, który swoimi grafikami wzbogaciła Pani Dorota Ścisła.

"Rycerze Chrystusowi" w Czernikowie

21 listopada 2011r. biblioteka gminna gościła dyrektora Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie P. Andrzeja Szalkowskiego.

Kolejny sukces w konkursie powiatowym

Dnia 14.10.2011r w Chełmżyńskim Domu Kultury odbył się powiatowy konkurs "Potyczki językowe".W konkursie brali udział uczniowie kl. VI szkół podstawowych. Młodzież musiała wykazać się wiedzą obejmującą zasady gramatyki i ortografii. W potyczkach uczestniczyło 8 drużyn z gmin powiatu toruńskiego.

następna strona »

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 95360 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.