Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 30.11.2020
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Rajd Wilczym Tropem Wyklętych

W dniach od 26 do 28 września 2014 roku na terenie naszej gminy odbywał się Rajd Wilczym Tropem Wyklętych, którego organizatorem była Fundacja Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. Uczestnicy tworzący patrole rajdowe wyruszyły na trasę rajdu z Torunia, by dotrzeć do obozu „partyzanckiego” w Wilczych Kątach. Po drodze mieli do wykonania szereg zadań, podczas których musieli uważać na patrole UB czyhające na nich na trasie marszu. Wytrwałość uczestników z gimnazjum w Kikole oraz rodzynka z naszej gminy była godna podziwu. Pierwszego dnia pokonali trasy od 20 do 35 km. Zmęczeni, z obolałymi nogami kolejnego dnia dzielnie stawiali czoła kolejnym zadaniom. Najważniejszym wydarzeniem i zwieńczeniem Rajdu były niedzielne uroczystości. Podczas Mszy Świętej, którą odprawił nasz proboszcz Piotr Siołkowski, a obecni byli min. Poseł na sejm Jan Krzysztof Ardanowski, wójt gminy Czernikowo Zdzisław Gawroński, zastępca wójta Dariusz Zagrabski oraz dyrektor biura poselskiego posła na sejm Zbigniewa Girzyńskiego, pan Karol Wojtasik, poświęcono i podpisano akt erekcyjny kaplicy partyzanckiej, która powstanie w Wilczych Kątach.
Po mszy św. uczestnicy mogli wysłuchać koncertu barda Żołnierzy Wyklętych pana Andrzeja Kołakowskiego, którego pieśni niosły się wśród szczytów świerkowych borów. Po koncercie uczestnicy i nasi goście mogli obejrzeć inscenizację rekonstrukcji historycznej, przedstawiającą potyczkę polskich partyzantów z patrolem UB. Po rozdaniu nagród uczestnicy mogli posilić się wojskową grochówką przygotowaną w kuchni polowej przez naszego kuchmistrza.

Kierujemy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wspierali nasz rajd i byli z nami, a w szczególności: Gościńca Wilcze Katy, gminy Czernikowo, Nadleśnictwa Dobrzejewice, Powiatu Toruńskiego, Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urzędu Marszałkowskiego, Miasta Toruń, IPN, ZŻNSZ, ŚZŻ AK, państwu Chlebowskim, panu Lisickiemu, WSHU Czernikowo oraz mediom: TV Trwam, Radiu PiK i Radiu Maryja.
Kolejna edycja Rajdu Wilczym Tropem Wyklętych planowana jest na czerwiec 2015 roku.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Oddam psa.
  Mam do oddania w dobre ręce psa Golden Ratriver. Kolor Czarny, zadbany, zdrowy, ułożony, nie jest agresywny. Lubi spacery i zabawę. W szczególności je karmę suchą. Przyzwyczajony do zamykania w kojcu i biegania w ogrodzie.
 • meble
  Sprzedam stół do jadalni 160x80 wysoki 75 cm, kolor dąb sonoma cena 100 złotych

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

Powszechny Spis Rolny 2020
Platforma Zakupowa
-
System Informacji Przestrzennej
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 2/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 67934 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.